Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 08/18/18 in Artykuł Comments

 1. 3 points
  Bardzo dziękuję za wygraną, jestem tym bardziej szczęśliwy, że to moja pierwsza wygrana w życiu 🙂 Raz jeszcze dziękuję!!!
 2. 3 points
  Mój ulubiony album i tym samym najważniejszy to stosunkowo mało znany soundtrack Hansa Zimmer'a do filmu Ridley Scott'a "Black Hawk Down". W filmie Hans zderza ze sobą jak dwa żywioły gatunki muzyczne, które pozornie nie nadają się do łączenia ze sobą. Hans jednak po mistrzowsku wykorzystał potencjał drzemiący w etnicznych nurtach rodem z Afryki i połączył je z amerykańską mieszanką rocka, groove i hip hop. Muzyka w połączeniu ze zdjęciami dosłownie wciska w fotel. Mój ulubiony utwór z płyty to "Barra Barra" z mocno zaznaczoną przesterowaną gitarą i ujmującym wokalem Maala. Polecam każdemu, w tym do testów zestawów audio, ponieważ to doskonała realizacja.
 3. 2 points
  Te "garaże" niepotrzebne bo jak widać po klubie założonym przez rafal735r kolumny tzw. "Pana Mietka" się sprzedają i ich posiadacze są zadowoleni a o to przecież chodzi, by słuchanie dawało przyjemność. No i tak naprawdę takie złośliwe wtrącenie do recki "Pana Mietka" nie mówi kompletnie nic o recenzowanych kolumnach a bardziej o samym recenzencie. Gdyby jeszcze napisał to zwykły user to możnaby przymknąć na to oko ale audiorecki powinien chyba dawać inny przykład? Super byłoby zrobić test zbiorowy średniej wielkości kolumn podłogowych (krajowych i zagranicznych producentów) i tak samo przy np. niedużych monitorach, przyjmując jakieś widełki cenowe. Wtedy taka zbiorowa recka miałaby większą wartość. Pozdrawiam.
 4. 2 points
 5. 2 points
 6. 2 points
  Obie płyty świetne, jednak fajnie byłoby otrzymać czarny krążek "Ride The Lightning" 🙂
 7. 2 points
  Metallica "Ride The Lightning"? Link do tego albumu powinien być na Wiki pod hasłem "metal". Są płyty bardziej zadziorne, szybsze, bardziej artystyczne, liryczne... tu jest wszystko i nic ponadto. 100% I nic, że niezbyt często słucham - za to zawsze z pełną satysfakcją.
 8. 2 points
  Zdecydowanie zgadzam się z w/w recenzją, miałem jedynie wzmacniacz zxt 70 na odsłuchu i grało to pięknie z moimi Phoebe 3, wart przynajmniej posłuchania :-).
 9. 2 points
  Wzajemnie dla wszystkich Wesołych Świąt
 10. 2 points
  Mam chyba wszystkie jego płyty, byłem w Atlas Arenie na koncercie. Dla mnie najważniejszym albumem jest Interstellar. Dlaczego? Powstał w czasie, kiedy zdecydowana większość twierdziła, że już nic wielkiego nie wymyśli, że już wszystko było. Ten film bez jego muzyki nie byłby kiepski. Bez jego muzyki byłby niczym. Muzyka to 90% całości. Dla mnie Zimmer to geniusz. Ma swój odmienny, nie do pomylenia z nikim innym styl. Jego muzyka się nie nudzi choćby słuchać jej codziennie.
 11. 2 points
  Moim zdaniem - soundtrack z filmu Hannibal z 2001. Niesamowity, mroczny klimat - potęgujący i uwypuklający sceny filmu, które z całą pewnością by takie nie były, gdyby nie muzyka. Mogę dodać jeszcze kilka elementów na plus albumu: jest oparta o klasykę i w tym klimacie utrzymana - za podstawę ścieżki posłużyły nuty np.: „Nad pięknym, modrym Dunajem”. Następnym będzie ten z zapowiedzi – po pierwszych odsłuchach z YouTube – po prostu rewelacja, w tym przypadku pozycja „must have”. Nic w życiu nie wygrałem - więc pozostaje mi kupić! Ale gdyby jednak… to już z góry wielkie „THANKS” Wielki fan Hansa Zimmera.
 12. 2 points
  Dziekuje za miłe uznanie ,Pozdowionka dla Słuchaczy z forum jak i Administracji....
 13. 2 points
  Panie i Panowie jednak mamy "dementi" powyższego news'a! Okazuje się, że organizator przeniósł koszty parkingowe na fanów i bilety... rozpoczynają się od 25 złotych i kończą na 100 złotych. Spokojnie, nie pchać się - najdroższy bilet obejmuje autobusty, więc warto pomyśleć o grupowym (tańszym) i bardziej ekologicznym transporcie, lub poszukać miejsc parkingowych w okolicy (znacznie wcześniej, to info dla "oszczędnych"). Rzecz jasna w tym przypadku koncert odbędzie się i zapewne fani zespołu będą mieli udaną imprezę - czego im Administracja i Redakcja życzy serdecznie. Tak jak wspomnieliśmy w informacji dnia- mamy płytę do rozdania dla jednej osoby, która zostawi komentarz. Jak zawsze wybór trudny, ale mamy wyłonioną osobę, do której trafia płyta zespołu Scorpions! Wybór padł na post @Surykatka , GRATULUJEMY 🙂 ! Koledze @melodyman dziękujemy za szczery post. Obiecujemy w przyszłym roku nakłamać jeszcze bardziej! Miłego wszystkim dnia i pozdrawiamy. AudioRecki (Magazyn Kulturalny)
 14. 2 points
  I po "konkursie" 🙂 Wyborem Administracji podprartym redakcyjnym głosem dokonaliśmy naprawdę trudnego wyboru - najlepszego postu. Płyta Sophie Zelmani trafia do... Kolegi @Krzysztof_54067 Mamy też niespodziankę! Dla jak widać wielkiego fana Sophie - nowy album trafia także do Kolegi @hudykot Dziękujemy za udział i zwycięzcom GRATULUJEMY! Szczegóły wysyłki i odbioru - proszę o kontakt poprzez PW lub w odpowiedzi na wysłany mail! Pozdrawiam AudioRecki, Magazyn Kulturalny.
 15. 2 points
  Nie znałem wcześniej twórczości tej artystki. Pomyślałem sobie, że jeśli ktoś lub słuchać Katie Melua to polubi też Sophie. Bardzo podobny styl a nawet wokal. Mojej żonie bardzo się ta płyta podoba. Ja choć lubię zupełnie inne klimaty wysłuchałem tę płytę podczas wykonywania innych domowych czynności co sprawiło, że stały się one mniej uciążliwe. A bardziej poważnie myślę, że obowiązkowa pozycja dla zakochanej pary jako tło do wspaniałej kolacji przy świecach.
 16. 2 points
  Piękny, intymny głos, świetne - klimatyczne kompozycje. Sophie zauroczyła mnie już lata temu. Koncerty w jej wykonaniu to podobno prawdziwa uczta dla melomana. Wybieram się w kwietniu do Tarnowa.
 17. 1 point
  Wzmacniacz jest swietny. Nowoczesna wersja dobrego dzwieku. A sklep Q21 najlepsza obsluga z jaka kiedykolwiek sie spotkalem. Polecam! https://youtu.be/BSrQl8vbGUk
 18. 1 point
  Kapitalny test!
 19. 1 point
  Mogę się tylko zgodzić . Wiele sprzętu Lectora u mnie zagościło na odsłuchy . Mogę tylko podziękować za zaufanie .
 20. 1 point
  Mam zupełnie odmienne doświadczenia niż Jarek-W. Na nic nie musiałem czekać, a co do przedpłaty hm.. polecam kontakt z przedstawicielem. Z pewnością znajdzie się kompromis 😉 Wybrałem chwilowo inny produkt (lampa), ale Lector ZXT70 jest bardzo dobrym urządzeniem.
 21. 1 point
  No to jako pierwszy się pochwale, ze miałem przyjemność odsłuchu w nowym pokoju 🙂 Wrażenia opisałem w wątku lector audio (niestety nie wiem dlaczego post tam nie jest widoczny?). Słuchaliśmy na: Chario Sovran i Pearl Evolution Mini Balerina Lector ZXT 70 Lector CDP 603. Wrażenia bardzo pozytywne. Pokój mały, ale wygłuszenie robi robotę. Szczególnie na Michel Godart Monteverdi przekaz był bardzo przyjemny. Słychać idealnie lokalizacje instrumentów i wybrzmienia. Mj się podobało 🙂 Gratujacle i polecam odsłuch zainteresowanym. Pozdrawiam Krzysiek
 22. 1 point
  The Messenger - utwór melodyjny a zarazem dynamiczny posiada dobre solo i generalnie wszystko to co od dobrego metalowego utworu wymagam 🙂
 23. 1 point
  Zgadza się, dziękuję za wyłapanie błędu. Zostało poprawione na prawidłową nazwę. Miłego dnia.
 24. 1 point
  Dostaliśmy informację od organizatora, że event odbędzie się 23 maja (w czwartek) o godzinie 19:00 Dziękujemy za wyłapanie błędu. Kwestię wejściówek ustalimy via PW. Pozdrawiam.
 25. 1 point
  Już tylko jedno podwójne zaproszenie zostało dla chętnej pary!
 26. 1 point
  Jeden podwójnyzestaw już poszedł, zostały dwa podwójne zaproszenia.
 27. 1 point
  Na RIDE...wyczuwalne jest to że Metallica jest jeszcze taka spontaniczna...nie spięta...choć już dojrzała! (KILL...to młodzieńcza dzikość...a to też godne uwielbienia). MASTER...tutaj już zaczyna być wyczuwalne wyrafinowanie zespołu....świetny materiał. Wszystkie te płyty wyniosły thrash z podziemia na światło dzienne, a przy tym ugruntowały markę Metallica na świecie. W mojej (choć chyba nie tylko) ocenie później było już tylko gorzej no może powiedzmy że....bywało różnie 😉 Mając na półce wszystkie ich albumy (za wyjątkiem LULU) na pierwszym stopniu podium stawiam własnie....RIDE THE LIGHTNING!!! Kawałki z tej płyty jak wbiły się w mój umysł w 84 roku!!!! tak tkwią w nim do dnia dzisiejszego. Każdemu z Was życzę miłego słuchania tego co mu w serduchu najlepiej gra bo tylko wtedy doświadczamy uczucia uwielbienia muzyki! G.A.D.
 28. 1 point
  Metallica skończyła się na "Kill 'Em All" 😂
 29. 1 point
  Remaster Ride The Lightning nie brzmi tak samo, brzmi lepiej i warto jej posłuchać w recenzji chodzi głównie o to, że nie spaprali sprawy z tym remasterem jak to bywa z innymi płytami, choćby podany prze zemnie w poście wyżej Master Of Puppets. Mam obydwie płyty.
 30. 1 point
 31. 1 point
  Nie robili wała. Proponuję raz jeszcze wczytać się w tekst, gdzie wyraźnie wskazane zostało - zmiany nie popsuły tego, co w tym albumie najważniejsze. Jest za to świetna sterylność, jaką oczekuje się od brzmienia w trash metalu. Za to najlepszym rozwiązaniem będzie kupić płytę (jest dla wszystkich upust po wykorzystaniu kodu rabatowego) i przekonać się samemu. Można też wygrać jeden egzemplarz - w tekście napisane jest, jak to zrobić.
 32. 1 point
  Która z tych płyt jest lepsza?? Hm... lepsza technicznie i bardziej dojrzalsza na pewno jest Master, natomiast jeśli chodzi o słuchanie kawałków to każdy z tych albumów jest dobry. Jednak ja częściej sięgam po Master of Puppets. Jeśli chodzi o remaster tej płyty (Ride The Lightning)to słuchałem jej i powiem, że jest to dobry remaster w przeciwieństwie do Master of Puppets, której jak dla mnie słuchać się nie da. Chodzi oczywiście o vinyl Blackened.
 33. 1 point
  Witam wszystkich Fanów kapeli Metallica. Nigdy bym nie odważył sie wskazać najlepszego albumu w dorobku naszej ulubionej grupy. Słucham zawsze tej płyty, na którą mam natchnienie i wtedy to właśnie Ta jest tą najlepszą. Pozdrawiam największą na świecie rodzinę The Matallica Family. Pozdrawiam
 34. 1 point
  Najlepszy album thrashowy wszech czasów.
 35. 1 point
  najlepsza jest następna... And Justice... ale wszystkie są świetne.... do czasu;-)
 36. 1 point
  Swojego czasu zastanawiałem się czy bardziej podoba mi się "KILL EM ALL" czy Ride the Lightning a może Master of Puppets i faktycznie ta trzecia jest najbardziej dopracowana szczególnie utwór "ORION" ale mimo wszystko te dwie pierwsze mają w sobie coś wyjątkowego
 37. 1 point
  Przyciągnęła mnie tutaj okładka 🙂 Nie pojmuję tego dążenia do "ustalenia" która płyta jest lepsza. Jak już to "ustalimy" to okaze się że na tej płycie nie ma "hit te lights" albo "seek&destroy" czy "anesthesia" ... A co z "Sanitarium"? Albo "harvester of sorrow" ??? Jak już to zróbcie konkurs/ankietę na "ikoniczne" utwory tego zespołu 🙂
 38. 1 point
  Należy mi się ta płyta, mam horobom curke.
 39. 1 point
  Nie rozpędzałbym się specjalnie z tym włoskim żarciem i stawianiem obok niego wzmacniacza. Najpaskudniejsze spaghetti w moim życiu jadłem w Wenecji. A, przy okazji - najdroższe 😀.
 40. 1 point
  Oczywiście było nader sporo. Artysta przez ostatnie lata na scenie muzycznej współpracował z wieloma artystami. Konkurs łatwy, ale jak widać nie wymagał z naszej strony ogromnych zabiegów celem wyłonienia zwycięzcy. 🙂 Gratulujemy i płytę wysyłamy pod wskazany adres!
 41. 1 point
  Xxanaxx, współpraca z kompozytorem muzyki filmowej Danielem Bloomem, MIN t, The Cookies, z Martą Maksimiuk, The Mugshots... No trochę tego było 😉
 42. 1 point
  Wszystko fajnie, ale człowiek się nazywa Trey Gunn, a instrument Chapman stick :). Mimo wszystko miło się czytało! Pozdrawiam
 43. 1 point
  Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie! Zwycięzca został już powiadomiony via PW o wygranej. Płyta w najbliższych dniach dotrze pod wskazany adres. Gratulujemy! Pozostałe osoby zapraszamy do konkursów, które obecnie trwają lub w najbliższym czasie pojawią się w Magazynie Kulturalnym! AudioRecki
 44. 1 point
  I zapowiadane są kolejne wydania http://www.cdjapan.co.jp/searches?term.media_format=&f=major&q=king+crimson&f=major&q=&f=major&q=&order=noticedesc&opt.exclude_eoa=1&range.rel=&range.sale_price=&term.caption=&term.audio_language= Ja jednak najczęściej wracam do jednej
 45. 1 point
  Z tym mniej znanym to bym nie przesadzał 🙂 Kwestia otwartości. Ja go znam ze świetnego Berlin Calling, gdzie zagrał rewelacyjnie.
 46. 1 point
  Dla mnie Depeche Mode to właśnie głównie single, remixy i cały ten kram. Bardzo lubię te wszystkie boxy zawierające najrozmaitsze wersje nagrań. Jest tego multum, ale i ten nowy box chętnie poznam, nawet, jak odkrycie Ameryki to to nie będzie. Nie jestem i już chyba nie będę fanem ich albumów. I co mi zrobicie ;-) ? hehe
 47. 1 point
  Tak szczerze, to chciałbym żeby to była prawda i te typki tu nie przyjeżdżały. Niech jadą do Wenezueli.
 48. 1 point
  Muzycy nie przepraszają w nim za decyzje swoich dziadków, bo nie mieli na nie wpływu. Mają za to świadomość swojej historii i przypominają o niej, by już nigdy takie zbrodnie się nie powtórzyły. Boli ich okropna przeszłość, ale kochają swój kraj.
 49. 1 point
  Ze strony firmy TEWO- "Rezonans nawet o niskiej częstotliwości wpływa negatywnie na pracę naszych urządzeń. Dobrym przykładem jest tutaj gramofon z precyzyjną igłą odczytującą ścieżkę płyty winylowej, czy urządzenia wyposażone w lampy próżniowe z cienkimi elektrodami. Takie delikatne i precyzyjne części są podatne na niekontrolowane drgania, wpływając tym samym na estetykę brzmienia które słyszymy" I to ma sens. Natomiast testowanie takiej platformy jako urządzenia poprawiającego dźwięk CD, SACD itp jest po prostu śmieszne. Każde z takich urządzeń buferuje strumień danych, jakiekolwiek wypadnięcie pojedynczych bitów przy normalnym poziomie wibracji jest niemożliwe, w dobrym sprzęcie można to sprawdzić w trybach serwisowych. Podobnie zresztą jest z wszelkimi cudami poprawiającymi stabilność obrotów płyty CD/SACD - nie ma to żadnego znaczenia. Napędy tego typu radzą sobie od samego początku z każdą nierównomiernością obrotów, nawet do całkowitego zatrzymania się płyty i przy prędkości kilka razy większej od nominalnej. Tak działa buforowanie, tak działają algorytmy odczytu danych, tak działa redundancja zapisu danych. "Pracuje ciszej i nie przenosi tyle drgań na obudowę - co w sprzyjających warunkach odsłuchowych odwdzięczy się polepszeniem samego brzmienia muzyki"- powtórzę "...odwdzięczy się polepszeniem samego brzmienia muzyki" Muzyki, a nie jakiejś zmniejszonej wibracji czy szumu napędu. Cała reszta mojej wypowiedzi - możesz coś zakwestionować? Czy jak zwykle w "audio-voodoo" będziemy się spierać, że ktoś słyszy, ktoś nie słyszy. Producent zaleca platformy dla gramofonów, tu mamy próbę rozszerzenia na napędy CD/DVD, zupełnie bezsensowną próbę. Paradoksalnie, bardziej uwierzę, że niektóre wzmacniacze, nie tylko lampowe, ale z lekko brzęczącymi transformatorami mogą wiele zyskać na użyciu takiej platformy.
 50. 1 point
  Ze strony firmy TEWO- "Rezonans nawet o niskiej częstotliwości wpływa negatywnie na pracę naszych urządzeń. Dobrym przykładem jest tutaj gramofon z precyzyjną igłą odczytującą ścieżkę płyty winylowej, czy urządzenia wyposażone w lampy próżniowe z cienkimi elektrodami. Takie delikatne i precyzyjne części są podatne na niekontrolowane drgania, wpływając tym samym na estetykę brzmienia które słyszymy" I to ma sens. Natomiast testowanie takiej platformy jako urządzenia poprawiającego dźwięk CD, SACD itp jest po prostu śmieszne. Każde z takich urządzeń buferuje strumień danych, jakiekolwiek wypadnięcie pojedynczych bitów przy normalnym poziomie wibracji jest niemożliwe, w dobrym sprzęcie można to sprawdzić w trybach serwisowych. Podobnie zresztą jest z wszelkimi cudami poprawiającymi stabilność obrotów płyty CD/SACD - nie ma to żadnego znaczenia. Napędy tego typu radzą sobie od samego początku z każdą nierównomiernością obrotów, nawet do całkowitego zatrzymania się płyty i przy prędkości kilka razy większej od nominalnej. Tak działa buforowanie, tak działają algorytmy odczytu danych, tak działa redundancja zapisu danych.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.