Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 05/27/19 in all areas

 1. 11 points
  Bla, bla, bla. Audiofilskie bredzenie. A sprawa jest prosta. Jeżeli mój system gra wystarczająco dobrze to po kiego grzyba szukać coś co gra lepiej. Trzeba wiedzieć kiedy powiedzieć - dość.
 2. 10 points
  Dlatego wszystkie krajowe firemki i manufakturki audio skreśliłem już dawno. Każda wyżej sr... niż d..ę ma a przy tym liczy sobie tak jakby była gwiazdą na CES albo w Monachium a kolejka zamówień była zapełniona na trzy lata w przód.
 3. 8 points
  Sugerujesz wiec, jakoby "ci idioci i ignoranci techniczni" z Micro Seiki wyprodukowali bubla? Ty jednak, wspomagany "MOCĄ" grających sieciówek - naprawisz ten karygodny błąd? Najlepiej napisz do nich i zadaj podobne pytania, niech tam. Niechaj dostaną darmowe 5 minut turlania się ze śmiechu.
 4. 8 points
  Wybacz, nie przekonasz mnie. Siedzę w tym polskim audiofiskim bagienku dwadzieścia lat z okładem i widziałem tyle ściemy, że nigdy byś nie uwierzył, że tak można. Dość dłubactwa. PS. Wyroby Tomanka też poznałem. Nic co mogło zachwycić. Szybko się pozbyłem. PS. A co do listew. Te kilkadziesiąt listew i kondycjonerów, które przebiłem nauczyły mnie jednego. Żadna nie zastąpi uczciwej instalacji elektrycznej i zwykłego gniazdka w ścianie. A gdy to jest dobrze zrobione wystarczy zwykły przedłużacz z Obi za 9,99 zł.
 5. 8 points
  A jak będziesz bardzo , bardzo chciał to w końcu usłyszysz 🙂
 6. 8 points
  Panowie, będę w mieszkaniu prowadzić osobny kabel do zasilania systemu audio prosto ze skrzynki, który będzie dodatkowo wpięty na osobnym wyłączniku nadprądowym (bezpieczniku) w skrzynce rozdzielczej. Jako że całą resztę toru mam już sprawdzoną i nie chcę nic zmieniać, to mam pytanie, czy testował ktoś z was zmiany tego elementu w skrzynce jeśli ma stamtąd kabel prosto do audio? Legrand, ABB, może jakieś audiofilskie są? Robił ktoś jakieś testy może w takim miejscu, jak to wpływa na brzmienie systemu? Są jakieś za które warto dopłacić, bo ewidentnie lepiej gra?
 7. 8 points
  Dotarłem na miejsce i zgodnie z przewidywaniami, sklep stacjonarny (nowy adres ze strony WWW) już nie istnieje... Lokal właśnie kończy remont - będzie tam studio manicure. Z Panią, która wynajęła lokal chwilę porozmawiałem, kilka razy dziennie pojawiają się petenci próbujący odzyskać swoje pieniądze... Co parę dni przyjeżdża policja i Go szuka, a właściciel wynajmowanego lokalu wchodził do środka ze ślusarzem, bo już kluczy (i zapewne czynszu) nie odzyskał... Ostanie parę tygodni, to już było "złote wyjście" towar ze sklepu nie był wysyłany i właściciel sklepu przepadł z pieniędzmi za niego. Plus jest taki, że sprawa dosyć świeża, kasy trochę nazbierał, ale wątpię by były to miliony, bo po bandzie pojechał tylko ostatnie kilka tygodni. Prędzej czy później Go znajdą, prędzej czy później komornik wejdzie na konta i może się za jakiś czas okazać, że coś tam zacznie spłacać... Gorzej jeśli udało mu się uzbierać kwotę sześciocyfrową, z takiego długu raczej nie będzie mu się już opłacało wychodzić... Najbardziej dziwi mnie i martwi, że strona WWW nadal istnieje i prawdopodobnie ciągle ludzie coś tam kupują...
 8. 8 points
  Sprawa zawsze staje się bardziej zrozumiała jeśli zna się czyjeś intencje. Rambo miał i chce kupić kolejne Dynaudio z czym się ogłaszał. Ja kupiłem nowe kolumny, rozebrałam je, straciłem gwarancje i ryzykuje. Jeśli to jest hejt na markę i wspieranie konkurencji na którym ja najwiecej stracę, bo wszędzie muszę płacić za kolumny, komponenty, usługi, dojazdy i jeszcze mogę z tym zostać jak audiofan z Focusami. To coś tu jest nie hallo z tym hejtem.
 9. 7 points
  @file-moon Proponuję trochę ochłonąć od czytania bajek zapodawanych przez sprzedawców i zaczadzonych kablarstwem. Oczywiście że znajdziesz w internecie opowieści o tym jak kabel zasilający silnik gramofonu (silnik umieszczony w osobnym module z super stabilizatorem obrotów, kosztujący ze 3 tysie) po wpięciu kabla za 10 tyś nabrał takiej barwy że ściany salonu spłynęły tęczą 😉 jak przejdziesz się na forum winyle.net i poczytasz to moze tam 1% ludzi robi ruchy z zasilającymi kablami... może... za kasę na durny kabelek kup sobie płyty - bedziesz miał prawdziwy pożytek. No chyba że chcesz dołaczyć do magicznego grona wyznawców "złotego kabla" - no to nie masz wyjścia ale musisz chyba zainwestować przynajmniej piateczkę na druta 😉
 10. 7 points
  Lament na forum to by się zrobił gdyby spłonęła fabryka kabli. A jakieś taśmy matki? Po co to komu.
 11. 7 points
  Dzięki, niemniej nie powiedziałem nic odkrywczego. BTW. Od dłuższego czasu zastanawiam się czy nie wejść na prawniczo- konsumencką ścieżkę z kilkoma takimi euGeniuszami od pięknych opisów klocków audio. Nabywać jakiś wychwalany przez producenta czy sprzedawcę gadżet audio a następnie się rozczarowywać. I na bazie tego rozczarowania domagać się ciężkich pieniędzy tytułem odszkodowania za zawód poniesiony na skutek wprowadzenia mnie jako konsumenta w błąd. Jako że polski system prawny zna tylko prowadzenie dowodów w postępowaniu sadowym na okoliczności pozytywne, ja nie musiałbym nic dowodzić. Natomiast taki producent musiałby udowodnić sądowi że jego opis urządzenia jest prawdziwy i jego zalety na prawdę istnieją, co raczej byłoby niemożliwe do przeprowadzenia. Czysty pieniądz.
 12. 7 points
  Panowie to jakiś żart? Czy Wy nie macie już w ogóle wstydu? Dopiero co dwa dni temu, była wielka burda w klubie S16, użytkownicy portalu dowiedzieli się od Pana Grzegorza Rogali, że są "chamami", moderacja dowiedziała się, że są "debilkami", a wszystko dlatego, że ktoś wyliczył koszty podzespołów kolumny s16hz, co zostało odebrana jako atak. OK, zasady klubów są takie, że nie piszę się negatywnie o marce klubowej, więc posty zniknęły na prośbę prowadzącego klubu - chociaż defacto samo wyliczenie kosztów podzespołów ciężko nazwać atakiem wg. mnie (zwłaszcza, że akurat koszty podzespołów były tam wysokiej klasy). I po tym wszystkim, załoga klubu S16, wchodzi do klubu Dynaudio, wrzuca zdjęcia produktu Dynaudio po to by poddać je publicznej krytyce, zdjęcia wykonane w warsztacie Grzegorza Rogali i na prawdę nie widzicie w tym nic złego?? Nie widzicie tu konfliktu interesu? Nie widzicie tu hipokryzji, w kontekście wydarzeń sprzed paru dni?
 13. 6 points
 14. 6 points
  "Trochę" 😉 się naszukałem ale wiem, że było warto. To godny następca Dynaudio X14, już moje twenty 21 w całej okazałości 🙂
 15. 6 points
  założyłam temat "FAQ Raspberry Podpinajmy tam instrukcje i przydatne wiadomości dla nowicjuszy. Może uda sie uniknąć powtarzajacych się pytań o malinkę.
 16. 6 points
  ...ale zasila silnik? Pracuje ten silnik stabilnie, jak sam podałeś wcześniej. Co więc "temu kablu" brakuje, poza oczywiście lookiem/dizajnem? Bo jeśli tylko "prezencji' mu brak, to kup taki z prezencją. Tylko, że oczekiwanie na jego "sygnaturę dźwiękową" i jej wpływ na obroty silnika...jest lekko ...zdumiewające (?)...
 17. 6 points
  ...z całą pewnością głównym powodem przejścia z S25se na Harbeth m40.2 nie była ,,plastikowa góra,, czy ,,dudniący bas,, S25se miałem ponad 2 lata i te kolumny słuchałem z wieloma wzmacniaczami...miedzy innymi dwie końcówki Accu A65, 7100 + 3 integry 450, 550, 560 ostatnio monobloki EC AW400....( w warunkach domowych a nie gdzieś na AS) Gryphon Callisto 2200, Krell KAV500i, Vitus ri-100 + dwie lampy Jadis i Leben...coś tam jeszcze było.... oczywiście są lepsze i gorsze połączenia ale na żadnym z tych wzmacniaczy nie słyszałem plastikowej góry nie wykluczam że takowa mogła się pojawić ale tylko w jednym przypadku.....gdy coś jest spieprzone i system brzmi plastikowo....wtedy S25 pięknie to pokarzą....natomiast dudniący bas również można usłyszeć....jeżeli podepniemy nieodpowiedni wzmacniacz lub akustyka pomieszczenie nie będzie ogarnięta....to wtedy.....tyle w temacie...
 18. 6 points
  Zbii, Rabo54, wyrażanie swojego zdania w sposób, który nie pozostawia miejsca dla odmiennego gustu i doświadczenia irytuje. Mam odmienne zdanie od waszego i czuję się bardzo niekomfortowo czytając wasze posty. Taki autorytatywny styl wyrażania siebie jest zaprzeczeniem wzajemnego poszanowania stanowiącego fundament rozmowy w jakiej chciałbym brać udział. Szkoda, że ten styl dopadł rozmówców pokoju Dynaudio. Wydawało się, że dogmatem jest stwierdzenie, że są różne gusta co do prezentacji muzycznej. Różne, nie znaczy lepsze / gorsze, właściwe / niewłaściwe. Wydawało.
 19. 6 points
  W ramach testów proponuję wziąć też sobie np. coś niedrogiego np. Supra LORAD i porównać czy i jakie różnice się usłyszy i zastanowić się czy warto za kawałek miedzi za 100PLN dawać 5 czy 10 kPLN.
 20. 6 points
  Audiotrendt - dobrze wiesz że te "audiofilskie" bezpieczniki mają w środku zwykły drut topikowy taki jak w innych zwykłych bezpiecznikach, poza tym gniazdo bezpiecznika również jest zwykłe. Wciskanie naiwnym takiego kitu jest poniżej pasa. Wstyd.
 21. 6 points
  wreszcie udało posłuchać się S25se + EC AW400 ...wzmacniacz całkowicie/kompletnie panował nad kolumnami myślę że jest to odpowiednie połączenie ...energia, rozmach, swoboda, ładna barwa to takie podstawowe cechy tego brzmienia....aby całość nabrała jeszcze większego wyrafinowania (CD nie był najwyższych lotów) to kumpel chce zmienić odtwarzacz....moje propozycje były Audio Resarch CD8 lub Metronome CD8T jeszcze jedna fotka...jestem mile zaskoczony jak ładnie wokale wypadły ...pierwszego dnia słuchałem kilka godzin, następnego dnia trochę więcej... brzmienie jest muzykalne, wciągające z takim oddechem i do tego bardzo przyjemne ;-)
 22. 5 points
  Dlaczego głupich? Czy prawa fizyki są głupie? A jak można zakwalifikować tytuł wątku?
 23. 5 points
  Dziękuje Panowie za wsparcie i zrozumienie Jak tylko będę miał czas i możliwość to nadal będę sie dzielił
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.