Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 09/09/09 in Blog Comments

 1. 6 points
  Dostałem foty na maila (plik za duży by go wrzucić na forum) wklejam kilka fotek dla zainteresowanych:
 2. 5 points
  Myślę , że testy , które były w poprzednim wątku trzeba to ponownie wstawić.
 3. 4 points
  W minioną sobotę miałem wielką przyjemność gościć u Szymona i posłuchać jego - jak się okazało, - najlepszego systemu jaki do tej pory słyszałem. Wszelkim cwaniakom którzy dużo mówią a mało robią i słyszeli pewne sprzęty tylko w gazetkach proponuje spróbować umówić się z Szymonem i jeśli się zgodzi koniecznie go odwiedzić i posłuchać osobiście jego systemu a później cokolwiek komentować. System bezkompromisowy tzn. okablowanie MIT + Transparent najlepsze modele , transport i DAC DCS Vivaldi Upsampler Plus dwa oddzielne zegary rubidowe kondycjoner Gigawatt PC-4 Evo, wspaniałe monobloki Ampifon WM300 plus prototypowe kolumny Studio 16 Hertz Ethos ARTICO - jeśli dobrze napisałem 2 metrowe kolosy przepięknie wykonane , ogromna sala odsłuchowa wysoka , 90 m2 z przemyślaną kompleksową adaptacją akustyczną - już sam wygląd robi wrażenie, ale ... co tam wygląd najważniejsze jak gra. System jest ekstremalny pod każdym względem , ale dzięki wspaniałemu wzmocnieniu i kolumnom , które potrafią to wykorzystać -na mnie największe wrażenie zrobiły dwie rzeczy: 1 - Niewyobrażalna potęga , wielkość dźwięku - i nie mówię tylko o dole pasma, 2 - Równie ekstremalna dynamika , do tego trzeba dodać wzorową separację, wielobarwność poszczególnych zakresów , wybrzmienia , jednocześnie swobodę, każdego dźwięku , nieogarniętą rozdzielczość no i szerokość ,głębokość ,a nawet wysokość sceny dźwiękowej namacalność, obecność muzyków na scenie . Każdy aspekt wręcz perfekcyjny. Porażające przeżycie i niestety bolesne po powrocie do domu i włączeniu swego skromnego systemiku .... Mój brat który też uczestniczył w odsłuchu po wyjściu powiedział " to niemożliwe " - i to chyba najlepsze podsumowanie naszej wizyty. Wielki , piękny dźwięk ....... szczerze, bez zazdrości > ZAZDROSZCZĘ : ) Szymon dzięki za możliwość uczestnictwa i chętnie jeśli będzie taka możliwość wproszę się ponownie Pozdrawiam Tomek
 4. 4 points
  Dziękuję za miłe słowa. Mnie również było miło Was poznać, więc cała przyjemność po mojej stronie.:-) Gdybym nie widział na własne oczy, że słuchałem muzyki z plików, to trudno byłoby mi w to uwierzyć. Moje dotychczasowe doświadczenia z plikami pokrywały się często z obiegowymi opiniami, że jest sucho, bezbarwnie itp. A tutaj całkowite zaprzeczenie stereotypowej opinii.
 5. 4 points
  Pytasz o formę bloga..... Myślę,że w kwestii sposobu recenzji sprzętów ( metodologii ) Ameryki się już nie odkryje. Słabe, mocne strony sprzętów, porównania do innych w podobnej klasie cenowej. Subiektywna ocena, czy polecasz, czy raczej się wstrzymać i poszukać czegoś podobnego. Nie ukrywam, że fajnie byłoby, gdybyś np. pisał przy recenzjach, czy przypadkiem nie da się kupić takiego dźwięku, jak w testowanym modelu za niższe pieniądze, bo przecież takie sytuacja są, a w prasie branżowej raczej się tego nie znajdzie. To wyróżniałoby Twoje recenzje, oceny i pozwoliłoby odbierać je jako takie bardziej "swojskie" niż tylko suche liczby, fakty i ocena, czy gra, czy nie gra. To takie nieśmiałe sugestie ;-).
 6. 3 points
  Pan babatular jest zwolennikiem przełomowych technologi, nanorurek, grafenu i innych kosmicznych rozwiązań. Nic konewncjonalnego nie ma prawa grać wybitnie więc panowie skończcie tą wojenke, bo to nie ma sensu. Po co ta bezsensowna dyskusja z tym człowiekiem? Nie widział, nie słyszałał, ale wie że nie ma prawa grać i już. Nie przyjedzie, nie zaprosi. Ludzie dajcie spokój. Wy słyszeliście przełomową technologie vs konwencjonalną i swoje wiecie.
 7. 3 points
  Oczywiście że przyjmuje do wiadomości. Problem w tym, że takiego wpisu merytorycznego z Twojej strony nie było. Kolejny wpis bez sensu. Bo w tym zdaniu jedyne co jest pewne to, to że nigdy nie słuchałeś żadnego z modeli Ethos. Więc skoro piszemy jak wypadają zachodnie konstrukcje na tle Ethosów , to aby wypowiedzieć się merytorycznie na ich temat wypadało by skorzystać z naszego zaproszenia. Nic nie poradzę na to że ; W.A.Alexia , Davone Grande, Magico Q1, M5mk2, Harberth40.1,czy T&F Isis , nie spełniły naszych oczekiwań. Widać są większe od Twoich, ot cały problem.
 8. 3 points
  W tym przypadku trzeba coś wyraźnie mocniejszego 🙂
 9. 3 points
  Słuch mam dobry więc o to pytać nie muszę :) za to czy zechce mnie przewieść do domu po lekko zakrapianej wizycie u znajomych przyjaciół audiofilii, to jak najbardziej :))) Widzę, że na jakąkolwiek merytoryczną dyskusję nie ma szansy.... Prawdziwy z Pana audio gołąb :) Jeszcze to głębokie zdziwienie, że znikają te "merytoryczne" posty, które tak wiele wnoszą do dyskusji....podziwiam :)
 10. 3 points
  To prawda nauczyć by się mogli sporo Ci panowie, szczególnie w kwestii aplikacji tej kopułki.... najśmieszniejsze jest to, że jej ewidentne "wyciągnięcie" i nadpobudliwy charakter bez problemu wyłapał mój kierowca, który był ze mną na odsłuchach Wilsonów u Szymka, a nie jest on audiofilem i na co dzień obraca się w "marketowych" zestawach za nieduże pieniądze.... kiedy na koniec usłyszał cenę kolumn.... to zbladł :) ale dla kolegi babatular to widzę właśnie cena i nazwa firmy (koniecznie zagranicznej, bo jakże by inaczej) jest gwarantem dobrego brzmienia :)
 11. 3 points
  A jakie to modele słuchałeś i w jakich konfiguracjach sprzętowych napisz proszę bo mam mocne podejrzenie, że kolumny s16 to Ty widziałeś ale na www.studio16hz.pl a tam posłuchać ciężko.
 12. 3 points
  Z tym lizaniem lodów przez szybę trafiłeś w sedno. Pan babatular dużo pisze ale na żywo podziwia sprzęt jedynie na wystawie.
 13. 3 points
  Moje Harbeth M 40.1 na sporo wyższy poziom grania pchnął tranzystor D'Agostino Momentum Stereo. Przekaz jest żywy, nie męczy, wciąga i zachęca do ciągłego słuchania. Jest radość z obcowania z muzyką. Z innymi wzmacniaczami Harbethy grały faktycznie ciemniej niż z D'Agostino. Jeśli to nie problem to chętnie podjechałbym z piecem D'Agostino posłuchać Herbatników i Ethosów. No i byłby to możliwość osobistego poznania Kolegów z "centrali". Jeśli byłoby to możliwe proszę o info na priv.
 14. 3 points
  Szkoda że takiego postulatu nie składałeś w KAiM-ie ,i się nie dziwie, dlatego że brałeś czasami udział w odsłuchach ,i to właśnie twój słuch był narządem weryfikacyjnym. A tak ,to zawsze będzie wam czegoś brakować do szczęścia. Każdy może założyć podobny temat i pokazać go według siebie. Może warto by zwrócić uwagę co wyprawia na forum moderator Arkadowski ,który pisze w zakładce INNE w temacie Prawdy audiomaniaków tak; A skoro w temacie - jako osoba wyznaczona do roli opiekuna Audio Klan zaznaczę tylko, że kolejne jazdy na Forum AS obejmujące w/w firmę realizowane przez Szymonkowych naganiaczy i tym razem ban będzie dłuższy na Forum, niż przeciętna żywotność żółwi z Galapagos. A jak komus mało wrażeń, może je szybko dostać - będą lepsze, niż miesięczny karnet do Wesołego Miasteczka. Pragnę tylko nadmienić że ten pan występuje tu na forum pod dwoma nikami , a mianowicie jako moderator Arkadowski ,stojący na straży porządku i kultury forumowej. Oraz jako redaktor @AudioRecki ,testujący i polecający urządzenia audio. Zadałem mu to pytanie osobiście ,po czym zostałem zbanowany .Po czym moderator Arkadowski ,napisał tak; Niech pisze. Przepraszam, juz tutaj nie napisze. A kolejne akcje w moja stronę i z przyjemnością podniosę rękawicę. Pogrywać Rafałek sobie może na swojej piaskownicy. Na Forum panują pewne zasady. Rozumiem, że kasa musi sie od zleceniodawcy zgadzać i czasem trzeba poszczekać na innych. Ale na każdego pieska można bardzo szybko znaleźć odpowiednią smycz lub łańcuch, a jak piesek zbyt agresywny to i kaganiec się stosuje. Nie robi to na mnie wrażenia, że chłopczyk biega za mną i wypaca się publicznie w jakimś temacie. Chce wojować - niech wojuje. Pożyjemy i zobaczymy, kto komu potrafi bardziej zajść za skórę. Mnie nie prosi się do tańca dwa razy. Więc. Proszę panie Arkadowski ,podnieś pan rękawice i wyjaśnij ten fakt szanownemu gronu forumowiczów.Pytam ,jakie są zasady tego forum. Może tu coś doradzicie temu panu , co powinien zrobić, jak się zachować. 
 15. 2 points
  Totalnie bezkompromisowy system.... i sam widzisz jak tu rozsądnie rozmawiać z ludźmi, którzy nie słyszeli a wiedzą??? Różnica w prezentacji systemu Szymka a tego co mogłem przez całe swoje życie audio posłuchać to po prostu niebo a ziemia. Niesamowita dynamika, transparentność, detal, precyzja i pozycjonowanie połączone z niesłychaną barwą, której różnorodność powala a wszystko podane super gładziutko z odpowiednim dociążeniem na olbrzymiej scenie, której rozmiary a w szczególności głębokość po prostu się w głowie nie mieści... muzycy są naturalnych rozmiarów tak jak wszystkie proporcje i odstępy między nimi, które pozostają cały czas zachowane, człowiek chwyta się na tym, że chciałby podejść i stanąć koło saksofonisty, potem dwa i pół metra do tyłu i w prawo tam mamy kontrabas...coś pięknego, palcem można wskazać a metrem zmierzyć odległości, niesamowita sprawa.
 16. 2 points
  Ale są ci lepsi i gorsi kucharze... ja na moment obecny wiem, która z pomidorowych smakowała mi najbardziej z tych które próbowałem i który kucharz ją przyrządzał 🙂, na razie żadna inna do mojej ulubionej się nie zbliżyła :)))
 17. 2 points
  Proponuję melise, a jak objawy nie ustąpią ,to nerwosol.
 18. 2 points
  Panowie z Wilson Audio - skaszaniliście świetną kopułkę Scana, nie znacie się i kiepsko słyszycie. Ale mam dla Was dobrą radę - jest w Polsce złotouchy geniusz który może Was nauczyć fachu - to bardzo pomocny człowiek - służy swoją wiedzą, swoim hangarem i swoim systemem ( najlepszym na świecie - tak dla przypomnienia )
 19. 2 points
  To prawda , ale patrzac z technicznego punktu widzenia warto by koledzy czytający wpisy zwrócili uwage na prawdziwe aspekty poruszanego problemu a nie tylko na subiektywne odczucia Testy Szymona są ciekawe i warto by trwały nadal, mogłyby byc tylko bardziej kompletne np własnie o pomiar w jego warunkach akustycznych Prywatne animozje i wzajemne kopanie sie po kostkach mnie nie interesują zupełnie
 20. 2 points
  Prawdopodobnie mamy zbliżone odczucia odbioru, ja ciągle próbuje wytłumaczyć ze u was, a szczególnie chodzi mi o większe modele odsłuchiwane u Szymona, mogą zagrać inaczej, napisałem dlaczego tak sie mogło stać, oczywiście tylko przypuszczam i nie twierdze. Mze byc inaczej niz u niego nic więcej Mialem możliwość indywidualnych odsłuchów Magico w przygotowanych akustycznie pomieszczeniach, juz nie bede szczegółów powtarzał co kiedyś na forum pisałem, w skrócie: Brak Sub-bassu, podbity Bass i Low-Mid, dołki w zakresie High-Mid, reszta wyżej Presence i Brillance przesadnie podbite, Ogolnie bardzo dynamicznie i efektownie przy gitarze czy męskim glosie, ale podbicia po czasie meczą Od paru lat jestem na każdych pokazach w Monachium, wielokrotnie przysłuchiwałem się ML, słuchałem gdzieś Neolith a na wystawie najbardziej podobały mi sie Renaissance ESL 15A albo Expression albo ESL 13A, musiałbym zdjęcia odszukać, ceny akurat przyziemne i gdyby mnie urzekły, to bym odsłuchiwał w domu, niestety Subwooferowy przekaz niskiego pasma mnie zniechęcił
 21. 2 points
  Które Logany, sluchałeś ich u siebie,kogoś,jakieś zdjęcia z odsłuchów. Podajesz tylko ogólniki z których nic nie wynika. Jeżeli chodzi o Clx-y to, reszta toru musi być idealnie liniowa i dynamiczna ,bez podbić jakiegoś zakresu, wszystkie te tendencje obnaża natychmist. Dotyczy to również pomieszczenia , musi być akustycznie wzorowe.
 22. 2 points
  Do usług 🙂 Zapraszam Wszystkich do czynnego udziału i komentowania. Wszystkie bany są wyłączone. Dla każdego znajdzie się miejsce. Proszę jedynie o zachowanie kultury w stosunku do swojego rozmówcy.
 23. 2 points
  Proszę o Wasze komentarze w jakiej formie chcecie aby był prowadzony ten blog poświęcony testom przeróżnej maści urządzeń audio.
 24. 2 points
  Powodzenia w prowadzeniu bloga! Będę tu zaglądać!
 25. 1 point
  Dziekuje za tą i reszte bardzo ciekawych opinii ! Gdyby ten blog oferował recenzje przystępnej cenowo elektroniki to byłby killer 🙂 Pozdrawiam
 26. 1 point
  A czym się różnią ? To, że Cayin robi dla innych to akurat fakt , a nie plotka. Zresztą widać to gołym okiem.
 27. 1 point
  ok nie ciągnę za język. Tak jak się umawialiśmy muszę w końcu ruszyć 4-litery i do Ciebie podjechać.
 28. 1 point
  Żeby szczęście było blisko trzeba mieć umysł otwarty i dopuszczać wszelakie dostępne technologie. Te w rękach odpowiednio zdolnych ludzi mogą się wzajemnie uzupełniać. A osiągnięty efekt staje się niezrozumiały dla takich konserwatystów jak ty. Kto na tym traci.....spójrz w lustro. Ps. Moja lampa stanie w szranki z dowolnym Twoim wzmacniaczem , plikowiec z dowolnym twoim źródłem , kolumny też porównany. No baba ,podnosisz PAN rękawice pośmiejemy się wspólnie z naszych wyborów. A - zapomniałem że PAN sam jadasz.. No to dupa ,nici z powyższego. A może?, strach Cie obleciał ,przed stwierdzeniem faktu ,że Twój wybór po 30-tu latach poszukiwań może okazać się ,zwykłym Hi-Fi?
 29. 1 point
  Wiesz, jakoś sobie nie wyobrażam Wilson Audio Alexia u mnie , więc słuchałem u Szymona . Ty zresztą tez mogłeś skorzystać z zaproszenia, tak Szymona jak i mojego kiedy to gościły u mnie Q1 Magico, a obecnie Harbert 40.1 Chcesz się wypowiedzieć merytorycznie na ich temat, zapraszam. A jeżeli chodzi o Ethosy. To ,gdyby świat Ci się miał zawalić kiedy będziesz musiał przyznać przed sobą że S16Hz to nie tylko Hi-Fi. Nie będziemy ich słuchać.
 30. 1 point
  Bartok gra wybornie nawet na zwykłej "komputerówce". Im bardziej udziwniony wynalazek tym gorzej. Transport ma na pokładzie więc odpadają osobne klocki. To duży plus jak ktoś nie chce wydawać olbrzymich pieniędzy na dodatkowe urządzenia i okablowanie.
 31. 1 point
  Jak nie widać? Jak widać...
 32. 1 point
  ...wiem że Rafał ma akustykę zrobioną....miałem tylko na myśli że m40.2 są znacznie łatwiejsze do ogarnięcia ..co do tych mankamentów...hmm...może w ten sposób odpowiem.... miałem dość sporo kabli Nordosta mają one wiele zalet ale żaden z nich nie ''gra tłusto'' i nie uważam że jest to mankament a cecha tych kabli (żeby nie było cenię sobie Nordosta) ....podobnie może być z modelem m40.1, niekoniecznie muszą być to mankamenty.... z całą pewnością te różnice które opisałem są w m40.2....może ktoś robił porównanie tych kolumn i potwierdzi moje słowa... zakładam że w wielu sprawach mogę się mylić ale staram się nie pisać jakiś farmazonów...
 33. 1 point
  Nie będę się bardzo rozpisywał,bo wiadomo ,każda sroka swój ogon chwali. Dlatego staram się zapraszać szersze grono kolegów na odsluchy. Zgadzam się z opisem Pawła (Silver_85), i podobnie odbieram brzmienie 40.1 Jeżeli natomiast ,twierdzisz Mirku ze mankamenty które wymieniłeś ,zostały w modelu 40.2 wyeliminowane i ich charakter brzmienia Ci odpowiada , to Cię w pełni rozumiem. A skoro, Harberthy od lat siedemdziesiątych mają swoich zwolenników ,to może świadczyć o tym że mają wyrobioną ,mocną pozycje na rynku. Trochę szkoda ze nie mogles skorzystać z zaproszenia. Ale może ,kiedyś tam,będzie okazja poznać Ciebie osobiście. Pozdrawiam fanów ,,herbatników".
 34. 1 point
  Mirku na pewno jest tak jak piszesz bo miałeś obie wersje więc wiesz najlepiej. To tylko się cieszyć , że poprawili bas. Pewnie tu większy pokój coś mógłby pomóc (co do ilości) , ale pamiętajmy , że u Rafała jest akustyka ogarnięta i pokój wysoki. Jak będzie okazja kiedyś posłuchać 40.2 to chętnie skorzystam.
 35. 1 point
  Na razie chyba nie będę wychodził przed orkiestrę 🙂 Nie wiem czy Szymon planuje je szerzej opisywać wtedy może dorzucę swoje trzy grosze.
 36. 1 point
  Problem "zbywalności" głośników nie tyczy tylko tych z tytułu. W ogóle zdecydowaną większość kolumn poza kilkoma mainstreamowi sprzedać jest ciężko. To od dość dawna znana branżowa prawda.....
 37. 1 point
  tego nikt nie wie, jestesmy po za forum w czesci blogi uprawnienia autora blogu są inne i tylko on je widzi
 38. 1 point
  Ta firma nie jest postrzegana jako stricte audiofilska i nie będzie. U nas tego nikt nie kupi raczej. Ciężko uwierzyć ,że w Polsce to się sprzedaje. To nie Proac, Sonus Faber czy Focal. Jest trochę takich firm Polk Audio, Paradigm, Canton, Magnat , Heco itp.
 39. 1 point
 40. 1 point
  Napisał. Gerard. Na tym komputerze mam tylko jedno zdjęcie, niestety jakość jest jaka jest, teraz ocen czy kłamie Nigdzie nie napisałem że kłamiesz, i też tak nie myślę. Napisałem natomiast ze szanuję Twoje subiektywne oceny. A że różnią się od moich to bardzo dobrze. Znaczy to tylko tyle że model grania tych kolumn ma swoich zwolenników. Niemniej jednak jak będziesz w kraju to zapraszam serdecznie. Z dumą zaprezentuje Ci możliwości Polskich konstruktorów. Pozdrawiam.
 41. 1 point
  Powiem szczerze, ze jestem zrażony dzieleniem, wstawianiem zdjęć i opisywaniem Dyskusja byłaby inna, gdyby podejście do rozmówcy przez głównego założyciela tematów i jego kolegów było z poszanowaniem, dyskusja nie polega na oznajmianiu i przyjmowaniu pozytywów, a przydałoby sie trzymać jeszcze inne wartości Jeżeli dwóch Panów uważa sie za jedynych ekspertów w świecie audio, uważają swoje konfiguracje za jedynie poprawne, to chyba cos nie tak Znowu i jak zawsze, każdy kto ma inny pogląd na dźwięk i chce prowadzić dyskusje o audio, zaczyna byc prowadzony w innym kierunku a następnie okrzyczany za trolla czy hejtera Wiec Panowie, dyskutujemy o Audio czy będziecie hejtowali tylko wlane produkty i próbowali ze mnie zrobić niewiarygodnego ?
 42. 1 point
  Z tego nie powinno brać się przykładu ani uczyć, to się tępić powinno
 43. 1 point
  Piszesz straszne farmazowy 1. poszukaj sobie jak certyfikowane są komory bezechowe i do jakiej częstotliwości sięga certyfikat a okaże sie ,że w zadnej nie zrobisz pomiaru ponizej wyzszego basu 2. zadaj sobie pytanie po jaka cholerę robic pomiar w komorze skoro nie słuchasz w niej muzyki 3. Swoje opinie opierasz na odsłuchu we własnym pomieszczeniu więc zamiast udowadniac spadki czy górki jakiegos pasma na podstawie fabrycznych charakterystyk głosników masz sznasę udowonić je pomiarem w pokoju w którym słuchasz 4. Jesli nie znasz sie zupełnie na pomiarach kolumny, poproś Grzeska a na pewno do kolejnej recenzji zrobi Ci taki pomiar 5. co do ostatniego Twojego zdania pomiar i zakres czestotliwości zalezy od bramki i odległosci mikrofonu a w Twoim pomieszczeniu prawdopodobnie spokojnie mozna uzyskać zakres od 300hz do końca pasma dlatego zamiast sie wymigiwać działaj
 44. 1 point
  Znasz lub posiadasz takie konfiguracje , w których np. takie Davone Grande lub Magico Q1 , zagrały dobrze. Chętnie podjadę i się przekonam że jest to możliwe. To fakt system Szymona nie toleruje ,,wykoślawionego sprzętu'' , Taki zaraz jest pokazany jak przez szkło powiększające.. To tylko tuzy gazetowych recenzji, posiadają systemy i pomieszczenia w których wszystko pięknie gra.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.