Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 11/19/19 in all areas

 1. Pani ma trochę racji- gdyby jej ojciec i matka w odpowiednim czasie powstrzymali się od seksu, byłoby o jedną debilkę mniej...
 2. Nawet kłamać konsekwentnie nie potrafisz, bo 4 lata temu twierdziłeś, że nie głosowałeś wcale. Powtarzanie tych propagandowych pierdoletów dla najbardziej prymitywnego pisiarskiego i brunatnego luda nie działa już nawet na ten ludek, o nas nie wspominając. Szczególnie, że powtarza je ktoś żyjący z podcierania tyłków irlandzkich (a oni to teraz same lewaki i sodomia i gomoria...) staruchów. Co więcej i "Partia Oszustów", w tej czy innej formie wróci do władzy, tylko że po rządach pisorów którzy zostawią kolosalny burdel w każdej dziedzinie której się tknęli trzeba będzie jeszcze bardziej łasić się i do Niemców i Ruskich by z tego pozostawionego przez nich szamba wyjść jakoś na prostą. Niestety podaż posad podcieraczy w Irlandii stanowczo zbyt mała dla prawie 40 mln. państwa i trzeba będzie podcierać niemieckie za najniższe możliwe stawki, bo tylko takie dają tym co niemieckiego ni be ni me...
 3. Jeśli pozwolisz zajmę się utylizacja pomników czyli skupy złomu ....jeden w okolicy placu Piłsudskiego (już wiem gdzie będzie stał)😎
 4. A gdy już wróciłeś z pogrzebu tej szmaty Paetza - toś przynajmniej buty wytarł o tak zwana slomiankę? Bo w to, żeś dzieci przytulił i poklepał po główkach - nie wątpię.
 5. To są fakty notoryczny kłamco i obrońco pedofilów.
 6. [Hidden Content],114883,25424214,michalkiewicz-ujawnil-dane-ofiary-ksiedza-pedofila-jestem.html#s=BoxOpImg To szambo nie ma dna.
 7. Sama strona powinna teraz mega szybko chodzić. W nocy udało się nam też chyba w końcu wygrać z wyszukiwarką - jest nowa, w końcu działająca jak należy. Nie trzeba będzie szukać już przez Google, tylko będzie można bezpośrednio na stronie.
 8. Na podstawie tej jednej płyty te wszystkie Twoje sądy? Czy jeszcze kilka wymienisz? Nawet kilkadziesiąt? To i tak nie wykaże, że (cała!) fonografia cofa się w rozwoju. Więcej dobrze zrealizowanych nagrań życzę na Twej drodze. Jest tu na forum watek w zakładce Muzyka o dobrze zrealizowanych nagraniach, są konkretne przykłady, może zapoznaj się, może znajdziesz coś dla siebie? Sam mógłbym takie tytuły wymieniać (z tych tylko, które mam na półce, o ilu innych nie wiem, nie znam?) współczesne w dziesiątkach, setkach przykładów. P.S. mam głośniki wstęgowe u siebie...mimo tego nie słyszę 50kHz 🤔
 9. Krótko, .. kurde bo nie mam czasu: Wybierają złodziei , bandytów, oszustów, kryształowych i innych -i - się po chwili dziwią, że im z kieszeni ubywa, k**wa jego mać!😀 Są to rzeczy niepojęte. Jeszcze bardziej dziwne jest glosowanie, coby faszystowskie gnidy wlazły do polskiego - patrz mi na usta- polskiego Sejmu!!!!!!!!" Banan jest skończony...
 10. A! To ja nie wiedziałem... Ale - przypominam sobie, że do starego Oriona trza było wetknąć nożyczki - takie po uju - krawieckie. Wtedy odbierał przecudnie. I wtedy po raz pierwszy obejrzałem Jelloł Sabmarin, tych Kudłatych z Wysp. 🎸
 11. Bobcat

  Polityka

  [Hidden Content],136309.html Kolejny wygłup na obstalunek autorstwa inteligentnych inaczej. Działalność tego "instytutu" polegająca na naginaniu interpretacji prawa pod przyjętą (fundamentalistyczną) ideologię powinna być zakazana jako wyjątkowo szkodliwa społecznie.
 12. kolega misiomor na temat kopułek średniotonowych: Średniotonowa kopułka ma (w porównianiu do gł. stożkowego o podobnym Sd a więc) zalety: - największa możliwa (w stosunku do powierzchni membrany) średnica cewki napędzającej a więc lepsze rozpraszanie ciepła z tejże, większa moc i mniejsza kompresja termiczna oraz wady: - pojedyncze zawieszenie mogące skutkować kołysaniem się membrany na boki przy większych wychyleniach co skutecznie ogranicza możliwość stosowania kopułek średniotonowych tak nisko jak dobrych gł. stożkowych o podobnym Sd. ATC stosuje co prawda w swoich kopułkach 75mm podwójne zawieszenie ale i tak ma problemy ze zniekształceniami na niższym środku - liniowość zawieszeń gorsza z powodu mniejszej ilości miejsca na owo zawieszenie - które zresztą w odróżnieniu od dolnego (płóciennego, fałdowanego) zawieszenia gł. stożkowego promieniuje dźwięk a jako że się przy okazji deformuje (bo brzeg jest nieruchomy) to nie zachowuje tłokowości i zniekształca. - zwykle wyższy rezonans (wynikający z ograniczonej objętości komory wytłumiającej) Dlatego IMHO kopułki średniotonowe nadają się jedynie do kolumn o wysokim maksymalnym SPL - np. 4-drożnych z niskim środkiem obsługiwanym przez coś większego niż 18cm i mocą nie pozwalającą użyć wysokotonowca z odpowiednio niskim podziałem.
 13. [Hidden Content] "Patricia Barber – amerykańska wokalistka i pianistka jazzowa. Urodziła się w rodzinie z tradycjami jazzowymi. Jej ojciec był saksofonistą, członkiem orkiestry Glenna Millera."
 14. Przecież on tylko "walczy o prawdę". Rozumianą tak: 1. Wszystkie niezależne raporty opracowane przez niezależne instytucje badawcze to kłamstwa i szkalowanie przez chore z nienawiści lewactwo. 2. Wiarygodne i podające prawdę są wyłącznie raporty autorstwa wiadomej instytucji, będącej tutaj stroną i sędzią we własnej sprawie. To dlaczego znaleziono je właśnie tam?
 15. Odpuść już. Hajend żyje własnym życiem. Gra czy nie gra, zagra tu, a nie zagra tam... to bez znaczenia. Jest hajendem i tej wersji będzie się trzymać. A to czego już od dłuższego czasu i coraz powszechniej słucha "branża" to nie muzyka tylko subtelny, audiofilski szelest banknotów.
 16. Na szczęście telewizja dzięki rewolucji cyfrowej mocno poszła do góry z jakością, jednak jak ktoś chce to może w audio korzystać ze źródeł analogowych, ja będę korzystał z cyfrowych tak jak w przypadku TV gdzie o analogu już wszyscy zapomnieli.
 17. A skłania ...Niech padną im szybciej tym lepiej (po nowym roku beneficjenci Dojnej zmiany dostaną kolejne prezenty pisiaczkowe..) Dosyć burdelu zrobili kolejne Banasie już nam nie potrzebne...
 18. Jug, więc po co te rosyjskie celebracje skoro wojna była naturalnym , nieuniknionym następstwem wcześniejszych przygotowań ? Ofiary ludzkie to też wyłącznie korekta struktury demograficznej ówczesnej populacji. P.S. wolę jak wklejasz militarne lub techniczne nowinki albo interesującą analizę faktów lub trendów. Jak próbujesz wybielać zbrodniczą historię lub zbrodniczy reżim to jest słabo.
 19. Taka w jakim sensie "gorzej gra"? Coś nie teges z czarnym tłem, blaskiem lub wycofaniem wysokich, poluzowaniem bądź utwardzeniem basów, schowaniem średnicy, jakiś koc na głośnikach, pomniejszona scena, ukrócone wybrzmienia, zapiaszczenie i inne brudy, detale ulatują? (Czegoś zapomniałem wyliczyć?) Wszystko na raz? Czy raczej selektywnie, w zależności od "geometrii" i głębokości (może?) widocznych tu zarysowań? ...może od jakości (hajendowości) samego transportu?
 20. Słynni geniusze amerykańscy, starannie wyselekcjonowani z setek tysięcy najzdolniejszych ze zdolnych do ruskich szachistów nawet się nie umywają. Każdy ruch na geopolitycznej szachownicy o tym świadczy.
 21. Nie nie musisz, chyba że chcesz się czegoś dowiedzieć o towarze który kupujesz, choć od sprzedawcy możesz tylko uzyskać dostępną w instrukcji informację oraz informację marketingową. Z reguły idę do sklepu przygotowany (wiem co chcę kupić) i ze sprzedawcą rozmawiam tylko grzecznościowo, ale nie mówię głośno jak często przez telefon ;-). Ostatnio zamawiam w sklepie przez internet do odbioru w sklepie. Wtedy wystarczy kogoś z domowników, np. żonę wysłać po odbiór ;-). Ostatni zakup waga łazienkowa odbierała właśnie małżonka z położonego po sąsiedzku do mojego osiedla sklepu Media Exspert (zamówienie telefoniczne). Artykuły spożywcze też można zamawiać przez internet z dowiezieniem do domu. Ty w tym czasie np. jeździsz na rowerze dbając o kondycję żeby żyć długo i szczęśliwie ;-).
 22. ))) Czy na uczelniach medycznych wykładają chociażby elementarną arytmetykę? Rosja tylko na kierunku europejskim sprzedaje 200 mld m3 gazu rocznie. Polska z tego kupuje tylko ok. 10 mld - 5%. Nawet jeżeli Baltic Pipe zostanie zbudowany, Świnoujście rozbudowane, w Gdańsku wstawią pływający terminal i rozbudują sieci i konektory (co jest mało prawdopodobne w sensownym czasie biorąc pod uwagę dotychczasowe doświadczenia) to Polska będzie mogła importować i dystrybuować max. 20 mld m3 gazu nierosyjskiego. I to jeżeli będzie mogła konkurować cenowo z Gazpromem - idiotów do kupowania bardziej demokratycznego ale droższego gazu nie ma (nie 20 mld). To co robi Polska robić trzeba ale z megalomanią rusofobów nie ma to nic wspólnego. Bo wybiela prawdziwych kolaborantów, antysemitów i bandytów typu Brygad Świętokrzyskich.
 23. Dziękuję za sprostowanie, odniosę się później.
 24. No tak, ale płyt się słucha a nie je z nich za pomocą noża i widelca.
 25. Seks księdza z dzieckiem pow. 13lat jest spoko? Nawet jeśli, to czy jest to mała liczba?
 26. Bardzo dobry, merytoryczny opis nissio100. Sprawdziłem te Grand Callas z Rumunii. Mają 5 lat i ze zdjęć wyglądają na trochę sfatygowane, więc chyba odpuszczę. Bywam w Bukareszcie od czasu do czasu, więc sama lokalizacja nie byłaby problemem.
 27. praktycznie wszystkie od 18 do 10 cm średnicy najlepiej jak średniak przenosi pasmo od 200hz lub niżej do ok 3khz znakomitym glośnikiem średniotonowym , który może pracować bez żadnej filtracji low pasem jest hm130 z0 Audaxa bardzo lekka membrana wysycenie średnicy i znakomita skuteczność podział na dole na 200hz maksimum na górze nawet powyżej 4khz ładnie łączy się z berylem tytanem i magnezem , również z tekstylnymi kopułkami Morela mogą misiomor i twonk zrobili np taki układ [Hidden Content]= ale metalowa kopułka średniotonowa jest bardzo trudna w aplikacji jedna z ciekawszych kopulek sredniotonowych jest [Hidden Content] ale do niej potrzebny jest najlepiej midwoofer 20cm średnicy, pozwalajacy na cięcie na niskim środku Generalnie jesli nie masz doświadczenia w projektowaniu kolumn lepiej zrobic gotowy projekt opisany i pomierzony bez zadnych własnych "ulepszeń" tak jak napisał melo nie polecam Jeśli interesuje Cię gotowy projekt to by coś podpowiedzieć trzeba znać budżet jaki chcesz na ten cel przeznaczyć
 28. Szukaj wyłącznie gotowych i sprawdzonych projektów. Nie mając wiedzy, nie próbuj sam wybierać głośników, bo kompletnie nic z tego nie wyjdzie.
 29. nerdol

  NAIM klon

  A moim zdaniem (i nie tylko moim) DS1802 to karykatura CS3310 i PGA2310,11,20 🙂
 30. Akurat HD12 w kwocie za jaką można go kupić na rynku wtórnym jest wybitny. Choćby z powodu jego wyjątkowej prezentacji góry pasma warto wziąć go pod uwagę, więc jeśli Adamie masz możliwość go odsłuchać to nie zwlekaj. Odpuść sobie R2R.. to specyficzne granie i raczej się Tobie nie spodoba. Nie wiem jaka kopułka siedzi w Twoich PMC, ale mój mały revelator D2905/990007 dopiero pięknie pełnym blaskiem, aksamitnie wybrzmiewa właśnie z HD12.
 31. Za decyzję o lądowaniu w Normandii też ?No też bo zapłacili Niemcy.
 32. Drewniaki, to drewniaki. :) Gratuluję wyboru.
 33. No kolego piękny i szczegółowy i prawdziwy opis 🙂 gratulujemy zakupu 🙂 u mnie także te wysokie są takie jak u Ciebie i średnica także i bas też, czyli jak pisaliśmy wcześniej, różne modele Oper, grają podobnie do siebie 🙂 za Twoim doradztwem, spróbuje wypożyczyć jakieś inne wzmacniacze i porównać różnice, za i przeciw 🙂 ja mam mniejsze kolumny, więc nie muszę mieć takich pieców ogromnych jak Ty masz 🙂 zresztą nie za bardzo stać mnie na nie 🙂
 34. Bardzo sie mylisz. Wedlug mnie im lepiej rozciagniete pasmo tym lepsza reprodukcja dźwięku i tego nie przeskoczysz w zaden sposób.
 35. Ani jedno ani drugie. Zawsze liczy się przede wszystkim brzmienie, a nie parametry. Ja na przykład wzmacniaczem lampowym na triodach single ended o mocy sześciu watów poganiam kolumny o efektywności 86dB (tak, to nie pomyłka). Jestem bardzo zadowolony zarówno z brzmienia jak i z osiągów tego zestawienia, a do nagłośnienia mam nie tak małe pomieszczenie, o powierzchni ~26m^2 i wysokości większej niż zwykle, bo 2,85m. Nie mam żadnej potrzeby użytkowania kolumn o wyższej efektywności. Natomiast kolumny szerokopasmowe charakteryzują się pewnym mniej lub bardziej wyraźnym, ale prawie zawsze obecnym rysem brzmieniowym którego nie jestem w stanie zaakceptować. Oczywiście wiem że istnieje rzesza fanów szerokopasmówek, niemniej mnie to brzmienie nie odpowiada. Reasumując, sugeruję nie kierwać się ani ideologią, ani obiegowymi opiniami o rzekomo "wymaganych" parametrach głośników do lampowców. Sugeruję kierować się przy wyborze brzmieniem które Ci odpowiada. A jeżeli nie będzie to zgodne z obiegowymi opiniami, to tym gorzej ... dla tychże opinii 😜
 36. pasmo przenoszenia wzmacniacza powinno byc przynajmniej dekadę dalej niż pasmo słyszalne by wzmak nie kręcił fazy sygnału wprowadzając zniekształcenia czyli od 2hz do 200khz minimum
 37. Jeżeli na forum nikt nie będzie nic pisał o sobie i o swoim guście, to nikt nie będzie też wiedział kto jest kto. O gustach trzeba delikatnie, ale jednak nadmierna ogłada, kurtuazja i poprawność polityczna zaczerpnięta chyba ze słuchania mediów głównego streamu, gdzie resortowe dzieci pierdzą w swoje stołki i jedyne czym się zajmują to zachwyty, pochwały i to aby "nikomu nie podpaść, a już szczególnie sponsorom", to nie jest to co zachęca do udziału we forum, przynajmniej mnie, czyli IMO.
 38. Czy jak zakładasz filtry do wody, to wymieniasz rury po same wodociągi? Skończ już waść, bo wstydu nie masz. Nie obchodzi ciebie temat Adama, tylko wciąż drążyć musisz o kablach?
 39. Pomiędzy słuchawką a błoną bębenkową ile mamy cm? Jak wysoka częstotliwość jest tam "ograniczana"? Przecież to ewidentna bzdura- może i jest różnica pomiędzy basem "akustycznym", a "ciśnieniowym", ale jeden i drugi jest słyszalny w małym pomieszczeniu. Nie takie głupoty można znaleźć na ulotkach, czy artykułach sponsorowanych i reklamowych producentów.
 40. Dla mnie irracjonalne zachowania to przede wszystkim zachowania stadne.Czyli wtedy gdy nagle duża grupa ludzi robi to samo powodowana nagłym impulsem.To coś z zakresu psychologii społecznej.Takich zachowań w historii było wiele.Począwszy od krucjat ( krucjata ludowa) poprzez wszelkiego rodzaju pogromy ( od czystek etnicznych do Holocaustu ),kibolstwo aż do pielgrzymowania ( o co chodzi w chodzeniu na pielgrzymki?).Irracjonalne dla mnie są wszelkie zachowania modowe i związane z zachowaniami społecznymi ( np. narzucanie modelu spędzania wolnego czasu a właściwie uleganie trendom).W tych kwestiach szczególnie podatni na takie zachowania są ludzie młodzi.Irracjonalne są zachowania w sprawach finansowych ( paniki na giełdach, te wszystkie hossy i bessy,piramidy finansowe itp. .).Ale znakiem szczególnym naszych czasów są zachowania ludzi w korporacjach.Całe szczęście nigdy w czymś takim nie musiałem pracować.
 41. Bardzo dobry wzmacniacz w cenie poniżej 3 klz (za używany). Miałem go u siebie przez ponad rok i byłem zadowolony. Zdecydowanie bardzo dobry strzał.
 42. Bezprawne średnie wykształcenie i w konsekwencji nielegalna matura, studia, magisterium, doktorat. To o czym/kim my tu mówimy jak nie o resortowym dziecku Jarosławie Kaczyńskim? I jeszcze ta jego jedyna sfałszowana taczka TW Balbiny? O nieinternowaniu Towarzysza Jarosława nie wspominając. Podobno prokurator Piotrowicz nie chciał Jarka budzić przed południem. Tak, tacy są wyborcy PiS - akceptują najgorsze komunistyczne k**estwo za 500+
 43. Tylko że teraz w Kurwizji to na serio leci, niestety. No to ma wyższe wykształcenie od Jarosława Kaczyńskiego, który nie zdał do klasy maturalnej. Z niemałym zdumieniem dowiedzieliśmy się po wakacjach, że – mimo ocen niedostatecznych – kontynuuje on naukę w klasie maturalnej. [Hidden Content],ten-wpis-wywolal-burze-w-sieci-jaroslaw-kaczynski-nie-zdalby-do-klasy-maturalnej-gdyby-nie-pomoc-aparatczyka-pzpr Tak, Prezes nawet nie ma średniego wykształcenia - ot, żul po podstawówce.
 44. A tak na poważnie to na co ci tyle tych "audio interface"?
 45. Z tej trójki to Cyrus, a z tej dwójki to Marantz 😉 Nie skreślaj NAD'a, ani nie jasny anie nie zamula sam sprawdź i się przekonaj nie ufaj wszystkiemu co przeczytasz 😄 Pozdrawiam.
 46. Co dziś wciągnąłeś???? Te twoje bajędy.....
 47. Pomówienie polegające na powołaniu się na oficjalne dane? Przekraczasz granice absurdu. A to przykład bezczelnego negowania oficjalnych (niewygodnych) danych. A tutaj zabawa liczbami i żonglerka definicjami aby pozornie zmniejszyć skalę zjawiska.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.