Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 06/18/19 in all areas

 1. 2 points
  Nie musisz mi gratulować i bez tego wiem, że moje zacytowane przez Ciebie stwierdzenia trafiły w sedno. Uczepiłeś się wyświechtanego pojęcia wysokiej wierności - to dopiero jest mit. Wystarczy troszkę po bywać tu i tam, posłuchać trochę muzyki na żywo, aby wyzbyć się złudzeń co do tego, że można za pomocą systemu audio uzyskać wysoką wierność. Z pomocą systemów audio można w większym lub mniejszym stopniu zbliżyć się do tego co oferuje żywy kontakt z muzyką. Czasem nawet wychodzi tak, że w domu gra piękniej. To na pewno te "złe" harmoniczne w ilości nawet 40dB. Prawda jest taka, że bez harmonicznych i umiejętnego manipulowania nimi przy budowie urządzeń audio hi-endu nie będzie.
 2. 2 points
  planimetr, to co Ty wypisujesz to jest po prostu bełkot, nic nie znaczące pierdzenie na przeciw burzy. Jesteś typowym "betonem" i powinieneś zdać sobie z tego sprawę. Uważasz, że jeśli czegoś się w życiu nauczyłeś (jesteś inżynierem), to daje Ci prawo narzucać swoja narrację innym i to jeszcze w tak nachalnym i impertynenckim stylu. Prawda jest taka, że jesteś głuchy, sflustrowany, nie potrafisz wznieść się ponad poziom tego czego nauczyły Cię inne "betony" i audio nie jest dziedziną, w której powinieneś zabierać głos, a w szczególności podważać oczywistych kwestii. A może nie jesteś głuchy, ale nie posiadasz pewnego rodzaju wrażliwości, która jest potrzebna do tego aby odróżnić to, że urządzenie działa/nie działa, a urządzenie odtwarza dźwięki/gra muzykę. Tak jak napisałeś wszystko dzieje się w mózgu. Napisałeś to w takim kontekście jakby to było coś złego. Poza tym inne części ciała jakoś mi do percepcji wrażeń słuchowych nie pasują. Każdy z nas ma inny mózg (to nie system pomiarowy) i dla tego w audio nie ma prawd obiektywnych. Dla tego też systemy pozbawione zniekształceń będą reprezentować co najwyżej, średni poziom, a ich zwolennicy (tacy co na wstępnej selekcji wybierają tylko te urządzenia, które spełniają ich wymogi w kwestiach pomiarowych), będą bełkotać o małych różnicach jakościowych cyfrowych źródeł dźwięku, zbędności aktywnego preampu w torze i 80%-owym wpływie kolumn głośnikowych na uzyskany efekt grania systemu audio. Prawda jest taka, że na pewnym poziomie, bardzo dobrych kolumn nie napędzi się gównianym wzmacniaczem, nawet jeśli będzie miał dużą moc, A nawet jeśli się je napędzi, to taki zestaw uwydatni niską jakość źródła. W efekcie finalnym, nie da się tego słuchać. Tak więc najważniejsze jest źródło, stad biorą się informacje dla dalszej części toru, więc nie może gubić tych informacji (scena, dynamika, barwa). To samo tyczy się preampa i niestety sprostać temu mogą jedynie konstrukcje aktywne, które bez względu na poziom wzmocnienia nie wprowadzą chaosu, nie pozbawią dźwięku "pazura" i dynamiki. I tutaj można się mocno zdziwić jak będą potrafiły zagrać niedrogie kolumny napędzane przeciętną końcówką mocy. 100% poparcia z mojej strony dla McGyvera.
 3. 2 points
  Wstyd to przyznać ale ludzie tam mieszkający są bardziej umuzykalnieni i wyedukowani muzycznie niż u nas. To także przekłada się na sposób wybierania sprzętu na którym słucha się muzyki. I na nie tratowanie audio jako celu samego w sobie.
 4. 2 points
 5. 1 point
  Widzisz, to jest forum audio. Audio to hobby, przyjemność obcowania z muzyką, relaks... Po co się spinać i popadać w moralizatorski ton jakby to była debata w wieczór przedwyborczy? Tutaj nie trzeba bronić imponderabiliów niczym Okopów Św. Trójcy. Tutaj nic nie można wygrać.
 6. 1 point
  Trzymajcie się tematu wątku. W zasadzie można by go spuentować jednym zdaniem: I tak zawsze trzeba osłuchać samemu... testy pomogą nakierować, pokażą zdjęcia środka sprzętu, kilka ogólnych uwag o charakterze sprzętu można wyciągnąć, pokażą nowinki i trendy, ale i tak trzeba finalnie posłuchać samemu. Jeżeli uważacie, że jest jeszcze o czym dyskutować, to proszę bardzo. Tylko bez przepychanek, zaczepek i czczych kłótni...
 7. 1 point
 8. 1 point
  Pstryczek bridge wygląda na ułamany, trzeba sprawdzić, w jakiej pozycji 😉
 9. 1 point
  Zapomniałeś jeszcze o opcji słabego słuchu 🙂 Swoją drogą Ci sami znawcy nigdy nie biorą pod uwagę tego, że to oni mogą być w błędzie, bo przecież słyszą to musi być prawda i zawsze mają gotowe formułki dla adwersarza. Słaby sprzęt - kabli nie usłyszysz, dobry sprzęt - jesteś głuchy.
 10. 1 point
  zgadzam się, A-S2100 połączona po XLR ze zbalansowanym odtwarzaczem wskakuje na poziom wyższy, jeśli chodzi o dźwięk
 11. 1 point
  Bridge to połączenie mostkowe- dwie koncowki mocy zasilają jedną kolumnę- w tym trybie dwie końcówki mocy tworzą jedną, o podwójnej mocy, jest jednak obostrzenie- kolumna musi mieć impedancję dwukrotnie wyższą, jak minimum dla pojedynczej końcówki mocy. Mozesz podłączyć dwie kolumny, każdą do pojedynczej koncowki mocy, w trybie dwukanałowym. Impedancją oznaczoną 2ohm się nie przejmuj- kolumna zawsze może mieć wyższą, jak minimum dla wzmacniacza (nigdy odwrotnie!).
 12. 1 point
  Bal, bla, bla. Daruj sobie te komunały. Sam nawet nie wierzysz w to co piszesz. Jestem tutaj bo forum jest interaktywną formą rozrywki i spędzania wolnego czasu (oczywiście poza tymi braćmi i siostrami, którzy muszą być tu zawodowo), która nawet mi odpowiada. Skoro dawno, dawno temu AS wyzbyło się jakiejkolwiek merytorycznej wartości pozostała zabawa w pustą formę, zgaduj-zgadulę i w łapanie za słówka. Nie powiem, czasami bywa to zabawne.
 13. 1 point
  Hej, ja bym jednak zaczął od wymiany kolumn, ale skoro upierasz się na przedwzmacniacz... Miałem Lehmana BC i polecam bardzo, LARa nie miałem na stałe ale dużo słuchałem u kumpla i również polecam, Jest jeszcze SC BLue z tego co pamiętam (chociaż nie pamiętam czy ma opcję MC) i zapytałbym też o HAIKU. Tym co ludzie piszą o dociążonym basie" lub "przeciążonej górze" nie przejmowałbym się za bardzo. 😉 Ciut więcej niż 2k to o jakieś 1k5 za dużo jak za ten preamp. Wiem co mówię. Pozdro
 14. 1 point
  Testy są dla mnie. Jeśli takowy dokonuje to dla własnej wiedzy lub wyboru sprzętu. I tak ufam im. Jeśli dany wzmacniacz zagra mi lepiej od dwukrotnie droższego innego modelu. To i tak temu ufam. Bo to żadna nowość w dzisiejszym audio. To prawda w UK są jeszcze niezależne testy. Ale u nich podejście do audio jest znacznie inne. Przebywałem tam jakiś czas i miałem kontakt z pasjonatami. Właśnie! Pasja. Wymiana doświadczeń. Rozmowa. U nas często audio, głównie to droższe zaczyna przypominać religie, ślepe błądzenie i wręcz agresję. Temat bardzo potrzebny , zapewne niedługo zostanie wyrzucony w czeluści dalszych stron bo na pierwsze strony trafi zachwyt nad testem dra800 czy innego kolejnego amplitunera kinowego zapakowanego w nową obudowę. Nawet tu na forum zaczynają pojawiać się testy że sponsorami. Na głównej stronie. Monitor audio od q21 i audiocenter. No jak recenzja mogła by być niepochlebna? No jak? Przecież to partnerzy. Biznes is biznes. Kto ma rozum wyciąga odpowiednie wnioski z takowych testów. Kto daje się nabrać wybiera urządzenie do rozmagnetyzowania płyt winylowych tudzież przedłużacz do prądu w doniczce z kamyczkami za koszt 2 mieszkań ( wybaczcie nie mogę znaleźć teraz linku). Wszystko jest dla ludzi tylko trzeba mieć dystans i zdrowe podejście.
 15. 1 point
  Wkładka, której aktualnie używam, to Denon DL-110. To jest wkładka MC o wysokim napięciu wyjściowym 1,6 mV - czyli może być podłączona do wejścia MC, lub do wejścia MM. Ponieważ w preampie Nuda jest możliwość dopasowania wzmocnienia, obciążenia i impedancji dla obu wejść (chociaż chyba impedancji dla MC nie ma, nie pamiętam...) - daje to multum rozmaitych kombinacji i ustawień, zależnie od upodobań użytkownika. Możesz wypróbować obu wejść, ja np. używam MM z niskim wzmocnieniem i dużym obciążeniem, ale również MC z odwrotnym ustawieniem też jest bardzo dobre - właśnie takie wyrafinowane, lekkie i szlachetne, idealne moim zdaniem do klasyki instrumentalnej i wokalistyki.
 16. 1 point
  Znajdziesz jeszcze w swoich poszukiwaniach masę dobrych kabli. Ja szukam tego złego , i za cholerę nie idzie znaleźć . Jak dotąd wszystkie jak na złość przewodzą prąd. Mam też Gigawatta , podzielam opinię , dobry kabel, bo cienki , mały promień skrętu i wtyczka dobrze trzyma , ma żyłę PE , więc jak coś to jest szansa że nic nie walnie. U mnie co prawda , żaden kabel ani ten " markowy" ani nie 'markowy " na nic nie wpływa , więc od razu powiem , że zazdroszczę Ci systemu , bo mój powiadają znawcy dźwięku kabli , że jest nie transparentny :)
 17. 1 point
  No i to wszystko w temacie.Jak ktoś chce sobie podbijać rozdzielczość, to proszę bardzo, niech kupuje 8k. Ja raczej nie kupię dopóki, nie będzie filmów w 8k na płytach. Już teraz widzę że FHD wygląda lepiej na tv FHD, niż na 4k, (mam dwa FHD 65" i 46") a SD, to jest masakra na 4k. 4k mam dość duży 79" więc jak bym kupował 8k, to nie mniej niż 82". Już widzę telewizję SD w 8k [emoji3]
 18. 1 point
  A robiłeś kiedys taki eksperyment (z podmiana źródła )w praktyce ? przy założeniu , ze reszta systemu jest na tyle dobra żeby te roznice pokazać Ty chyba naprawdę twierdzisz , ze wszystkie DAC/CD grają tak samo To tak jakby zaprzęg haskich prowadził ratler, bo wpływ pierwszego elementu w układance jest właściwie pomijalny
 19. 1 point
  Wczoraj robiłem porównania moich kabelków z Gigawattem LC-2. Naprawdę dobry kabel. Bardzo rozdzielczy. Piękna scena - jak to zawsze u Gigawatta. Mam LC-1. Mimo że to podstawowy kabelek z oferty producenta to jest chyba najlepszy w kategorii cena/wpływ na brzmienie.
 20. 1 point
  Czyli jeśli dobrze rozumiem ten wywód , podmiana w moim systemie DACa Berkeleya na jakiegoś chińczyka za pare stówek , albo stare CD Marantza właściwie nie wniesie żadnej zmiany, bo przecież wpływ źródła cyfrowego na końcowe brzmienie jest pomijalny ?
 21. 1 point
  Większy zoom to większy obraz. A Ty szukasz jeszcze większego zoomu, jak obraz już masz za duży? Coś tu nie tak z logiką...
 22. 1 point
  A jest taki ? Cisza długa i niepokojąca, czyżby też coś mi umknęło ?
 23. 1 point
  Moje zdanie jest takie, że to bez znaczenia*, czyli z gwiazdką (to nie wskaźnik). * - W normalnych warunkach nie ma znaczenia czy sygnał puścimy jedną żyłą względem masy, czy też dwoma żyłami w przeciwfazie. Realia jednak pokazują , że różnica bywa. Otóż z moich testów za różnicę zawsze odpowiadało nierówne skonstruowanie odbiornika, lub nadajnika sygnału w jednym urządzeniu oceniając oba sposoby przesyłu. Czyli, że to firma źle zaaplikowała któryś ze sposobów przesyłu (wtedy, gdy słyszymy różnicę). Dla odmiany często po przesłaniu "łączem" symetrycznym sygnał wewnątrz urządzenia jest zamieniany na niesymetryczny. W DIY łacza symetryczne/zbalansowane maja dużo zalet - stosunkowo tanie gniazda panelowe XLR są stabilne, tanie i świetne jakościowo. Przewody z reguły są mniej oszukane przez producentów czyli lepsze niż tabuny RCA. To takie samo oszustwo jak i SACD - warstwa CD na takiej płycie miewa materiał gorszej jakości i jest trudniej czytana przez czytnik. Ale budowanie toru symetrycznego tylko aby wykorzystać fajne kable to stanowczo zła droga.
 24. 1 point
  Ok, weźmy optymistyczny scenariusz, że tv 8k sprzeda się nawet w prognozowanych ilościach. I co z tego, skoro nadawcy i producenci nie garną się do dostarczenia tresci? To powinno iść odwrotnie- podaż treści powinna zachęcić do kupowania tv, bo kupowanie odbiorników po to, by korzystać tylko z podbijania niższych rozdzielczosci, to zwyczajny idiotyzm!
 25. 1 point
  Końcowe jak najbardziej 6550, grają już 4 lata. Po zmianie wejściowej lepsza kontrola basu i scena taka staranniej poukładana. Według mnie to jedna z lepszych inwestycji biorąc pod uwagę cenę do tego co otrzymujemy w zamian. Polecam.
 26. 1 point
  O jakich doświadczeniach mowa ... Panowie nie zmieniają co chwilę drutów a gra im muza znakomicie... Wy zmieniacie i ciągle nie ma efektu łał... Lepiej zacznijcie muzyki słuchać a nie podniecać się od rana do wieczora kawałkiem druta ...
 27. 1 point
  Do mocnego rocka to raczej Siemens Halske + końcowe 6550. Będzie przejrzystość, dynamika i szybkość.
 28. 1 point
  Też to widzę, za sprawą takich wpisów!
 29. 1 point
  Żebyś się nie zdziwił. Ja jak miałem oyaide tunami na zlotych furu 28/38 od sciany do listwy to nigdy nie widzialem takich kolorow i ostrosci w moim panasonicu. A kabel od listwy do tv byl zwykly! Natomiast jesli chodzi o kabelek od listwy do tv to petardza działał shunyata diamondback ze zlotymi wattgate 390. Czerń, kolory, głębia! Ale trzeba chcieć i móc. Bo przeciez takie kable kosztują pare grosza.
 30. 1 point
  No ja też słyszę swoje...bez nich bym nic nie słyszał... 😉
 31. 1 point
  "Słucham cię w radiu co tydzień" Anna Karwan To kompozycja utwór basisty wokalisty Kobonga - Bogdana Kondrackiego. Dość osobliwa ewolucja. Z Sadowskim, Miechowiczem i Szymańskim etap się zamknął ale jako producent jest mocno aktywny. "Rege" to wymiatacz . Muzyka nie zna granic i podgatunków. Kiedyś dla zapaleńców teraz dla ogółu publiki. Cieszy to, że fajnie jest.
 32. 1 point
  Przesuniecie zegara akustycznie wiele nie zmieni (za to optycznie) ale... jak arczi87 juz pisal, ta wneka miedzy filarami to wymarzone miejsce na pochlaniacze. Mozesz ja wypchac welna mineralna typu Rockwool/isover, od podlogi az do sufitu (to kosztuje grosze), a front (cala powierzcnie wneki) pokryc ladnym materialem przymocowanym do drewnianej ramy elektrycznym spinaczem. To bardzo proste, tanie, skuteczne I w zaleznosci od dobranego material optycznie ciekawe rozwiazanie Mozesz tez zostawic u gory mala polke na troche "kultury" typu ksiazki
 33. 1 point
 34. 1 point
 35. 1 point
  Testy sprzętu powinny być obiektywne. Jak więc pisać w nich o brzmieniu, że jest takie, albo inne? Przecież gust testera jest subiektywny i może mu się podobać coś zupełnie innego, jak czytelnikowi. W testach powinne być uwzględnione funkcje użytkowe, paramerty, możliwości współpracy z innymi urządzeniami, ewentualne ograniczenia w tych kwestiach. Brzmienie to już każdy oceni wg wlasnych preferencji. Testy powinne być narzędziem służącym do wstępnego wyboru sprzetu w poszukiwaniach, nie wyrocznią.
 36. 1 point
  Jak się ma zjechany słuch to się wypisuje takie farmazony... Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 37. 1 point
 38. 1 point
  Kolejna perełka progresywnego grania z naszego podwórka.. https://open.spotify.com/album/6rm5E4mDjNCN406tBcc93D?si=OoRm23wdQRaxLqtLd3iSmw
 39. 0 points
  jak ma sie zjechany sluch,brak porownania z dobrym dzwiekiem,to sie wypisuje takie farmazony,bez zadnej odpowiedzialnosci. sam slucham niekiedy na sluchawkach na profesjonalnej karcie zewnetrzej ech indigo,ale to nijak sie ma do dobrego dzwieku z dobrego systemu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.