Skocz do zawartości

Ranking


Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 17.02.2019 uwzględniając wszystkie działy

 1. 6 punktów
  To nie czytaj. Ja za to jak słucham Studio 16 Hertz to mnie euforia "bierze", nie spamuję jednak i jeszcze nic tu nie napisałem, nie mając nic konkretnego do powiedzenia. W pierwszym poście autor napisał czego dotyczy wątek i może te dcsy i krelle nawet z altusami zestawiać, jeśli mu to dobrze zagra. Czy ktoś ustalił ramy hajendu na zasadzie jaka marka ma się w nim znaleźć a jaka nie? Jednym "grają" wieszaki na kable garażowej konstrukcji i jakoś często takie wątki tu przechodzą a tutaj nie mogą zagrać dobrze zrobione kolumny? Chyba, że to zakładka nie o dźwięku a o metkach i folderach ładnych. Można wymoderować mój wpis, a przynajmniej powyższą część jeśli zaburza istotę wątku. Szymon Tobie natomiast gratuluję wiedzy, rzetelności, chęci i ogromu zapału do tej zabawy, jak również podejścia do tematu na poziomie. Nie istotne dla mnie są w tym momencie jakiekolwiek powiązania branżowe z tym co robisz, nikt nikogo do niczego nie zmusza, a poczytać fajnie. W dobie obecnego zakłamania w prasie audio i nie tylko czy zalewu niczym nie potwierdzonych a powielanych, nie tyle subiektywnych co często mylnych opinii, taki wątek to świetna odskocznia. Miałem kilkukrotnie okazję przetestować urządzenia czy systemy, które opisywałeś (nie koniecznie w tym wątku i nie koniecznie z tych półek cenowych) i spostrzeżenia potwierdzały się z Twoimi więc mam podstawy aby Twoje opisy traktować poważnie. W przyszłości, przy chęci przeskoczenia na wyższy poziom, przynajmniej będę wiedział w co celować z odsłuchami a w co nie. Szkoda, że w Twoje strony mam kawałek a ostatnio każda godzina dla mnie cenna, ale nie ukrywam, że z radością kiedyś posłuchałbym u Ciebie kilku gratów :)
 2. 6 punktów
  A dlaczego odbierasz prawo firmom, które nie są popularne i są mikro konstruować produktów HIEND. Zazwyczaj problemem korporacji posiadających nieograniczone pieniądze jest to, że danym projektem zajmują się osoby które nie maja tyle pasji i nie są tak zdeterminowane. Oczywiście nie zawsze tak być musi, dlatego Chińczycy się nauczyli, że jak przejmują firmy często zostawiają kadrę bez zmian. Wiele można by dawać przykładów, że przejęcie i dokapitalizowanie, to regres marki. W branży audio gdzie większość komponentów jest dostępna, a liczy się zamiłowania muzyki, pasja i zaangażowanie do stworzenia wybitnego produktu nie jest potrzeby wielki kapitał czy zaplecze. To nie jest forum ani wątek o komercyjnym sukcesie biznesowym i masowej produkcji, ale o świetnie brzmiących produktach. Z tej perspektywy Twój post jest niestosowny.
 3. 5 punktów
  Ale jaka w tym nowość ? Jak zobaczysz wpisy z HIEND z przed 10 lat i lepiej różnych userów, to kreowali charakter jakiegoś sprzętu w sposób aby pomoc go dystrybutorowi sprzedać. A większość wpisów postronnych userów chce sobie pomóc pomijając „drobne” niedociągnięcia swoich urządzeń i celowo deprecjonując inne. Zawsze się to tutaj tak odbywało i będzie nadal. Jeszcze dochodzą indywidualne sympatie i lojalność wobec firmy od której sprzęt kupiliśmy, bo ktoś chce bez korzyści wesprzeć lubianą osobę czy firmę, aby się odwdzięczyć. Przecież forum jest otwarte i każdy może pisać swoje odczucia jakie chce, o co te oburzenie? Szczególnie ze strony userów, którzy tak solidarnie obiecali sobie nie pisać niczego w tym dziale i czekających chyba tylko na jego agonię. Pojawienie takich wątków z ciekawymi wpisami wywołuje jak widać niezadowolenie :)
 4. 5 punktów
  Jasne, że potrzeba czasu. Przecież te nowe gniazda muszą się wygrzać! Na dodatek poruszyłeś kablami i zmieniłeś strukturę przewodnika. Jak to ma grać Panie?
 5. 4 punkty
  Dlaczego nikomu nie przeszkadza jak Super Redaktorzy robią recenzje sprzętu? Jak myslicie, czy oni robią to za darmochę czy jednak w grę wchodzą jakieś pieniądze?
 6. 4 punkty
  Adaś, posłuchaj jak gdzieś możesz takich monitorów Dynaudio jak: - Contour 1.1., Contour 1.3 SE, Audience 52 SE i nie będziesz już więcej zadawał takich pytań..., piękne aksamitne wysokie tony, zawalista średnica (aż ciarki przechodzą) i punktowy baaas który potrafił przestawiać ściany..., wszystko pięknie zszyte bez żadnych wyostrzeń, oczywiście z odpowiednim wzmacniaczem, minimum Krell KVA 300i, 400i, lub najlepiej z końcówkami mocy, wszystko z lat 90 -tych, najlepsze lata dla audio...W tym porównaniu niestety, ale dzisiejsze Dynaudio nie ma startu..., jedynym monitorem, który chciałbym mieć i jest lepszy od tych starych dynek, to C1 (pierwsza wersja)..., ale cena jest delikatnie mówiąc wysoka.... P.s Canto Grant Signature, mam u siebie od dwóch lat (będą do sprzedaży), Focus 160 (też mam, bardzo fajna kolumna) z Krllem dużo muzykalniej, piękne wysokie tony....
 7. 3 punkty
  Co ciekawe , proces wygrzewania trwa co najmniej kilka dni dłużej , niż ustawowy przepis o czasie zwrotu towaru zakupionego wysyłkowo :> Dokładnie Nawet Beethoven udowodnił , że zapis jest ważniejszy niż słuch Ale wyobrażam sobie że "słyszący" , nie uznaja tej symfonii jako istniejącej , wszak to czysto "techniczna" symfonia , której autor nawet nie miał okazji "posłuchac" no .... jasny gwint
 8. 3 punkty
  Cholera dawno mnie tu nie było, ale wierzcie mi, że nie o to chodzi aby drzeć koty, ale żeby można było mieć swoją nirwanę dzwiekową. To jest hobby! a nie wojna! Do tego aby zauważyć różnice np. w gniazdach rca trzeba czasu.... nic innego tego nie załatwi, czas, pokora , i szukanie swojego dźwięku w muzyce!
 9. 2 punkty
  Właśnie na takie naiwne gadanie liczą producenci tych "cudów". Może ciągle masz za mało kasy na kabelek? Słyszałem, że 4 koła za metr to dopiero przedsionek prawdziwego słuchania. Dopiero jak wydasz krotność tej sumy... itd, itp... Ale nie stać Cię? Boli, bo już nigdy takiego nie posłuchasz?
 10. 2 punkty
  a ty czyim klonem jestes
 11. 2 punkty
  Kolega Tadeiro nawiązał do kabli Purist`a, z żelem ekranującym i tak będzie pisał jeszcze przez miesiąc, nie zwracaj uwagi, sam używam Posejdona i po ruszeniu pierwsze 15 min grają lekko chaotycznie co sprawdzałem porównują z równolegle wpiętym Harmonixem pod RCA i XLR Poseidon, pomiędzy cd Emotiva i Mac`a A pokora? to nie to, .....to brak kasy na prawdziwy kabelek, taki Posejdon xlr podchodzi już pod 4 koła za 1m, a to już boli, wiec nigdy takiego nie posłucha. Nie przejmuj się wpisami tylko działaj, sam nigdy nie słuchałem VDH wiec testuj i opisz co potrafi.
 12. 2 punkty
  Jak czytam 16 Hz to mnie na wymioty bierze Co to za marka ze tutaj się pojawia ? Amplifon, Lampizator wgryzły sie w światowy rynek a coś tam Hz raczej w tym wątku nie pasuje, no chyba ze to nie watek High-End ? Ludzie, trzymajcie temat i poziom bo watek dobry jest, ze cos jest popularne na audiostereo to nie znaczy ze na świecie
 13. 2 punkty
  Co do zasady się oczywiście zgodzę, ale... bezpieczniki i kable !?! Gniazda RCA ? Potem wchodzą tu ludzie z zewnątrz szukać rzetelnych informacji czytają i to kupują :/ a druga grupa się po głowie puka. Efekt jest taki że postęp umarł bo się pierdołami zajmujemy zamiast gadać merytorycznie i wybierać realnie lepsze sprzęty i lepszy dźwięk, rozumie że można myśleć tak że "damy zarobić" polskim firmom robiącym kable zasilające. Ale przez to odpływa kasa całej branży bo jak rozsądni ludzie widzą kable to w znakomitej większości olewają sprawę. Nie powstanie kilka firm które coś mogą wnieść sensownego, a "zwykli" ludzie nie wiedzą co prawa a co fałsz - i będziemy mieli dalej pchełki i mp3 z komórek.
 14. 2 punkty
  Czytam i oczom nie wierzę.Najlepszy sprzęt posiada jak najkrótszy system połączeń,aby nie zaburzać sygnału.Każde istniejące połączenie ma za zadanie przesłać sygnał w niezaburzonej postaci.Przewód ma nic nie wnosić do przesyłanego sygnału.Wtedy jest idealny.A tutaj ktoś świadomie chce kupić przewód , który ma spełniać rolę filtra.Czyli chce kupić wadliwy z punktu widzenia fizyki produkt.I nikt nawet nie próbuje mu tego uświadomić,a nawet więcej.Każe mu zablokować myślących inaczej.
 15. 2 punkty
  Witam wszystkich. Do pełni szczęścia potrzebuję jedynie pre rs28cx na który muszę jeszcze trochę poczekać. Na urodziny Żona zrobiła mi niespodziankę i dostałem w postaci tortu swój wymarzony przedwzmacniacz :))) Powiedziała : "masz na razie taki..." moja radość była niesamowita !!! :)))
 16. 1 punkt
  O czym my w ogóle rozmawiamy? Ty uważasz 8K za bezsensowne w domu i go sobie nie kupisz. Ja uważam inaczej i będę go miał. Każdy decyduje sam na co wyda swoją kasę. Mam Ci coś narzucać? A jakie miałbym prawo? Dlaczego zatem Ty próbujesz narzucać mnie? Powtarzam do znudzenia: będę oglądał z takiej odległości z jakiej będę chciał i włączę wszystko to, co mnie się podoba. Nikomu nic do tego. Naprawdę Ci się wydaje że będziesz ustalał Kodeks Oglądania Telewizji gdzie będą rygorystyczne postanowienia co i jak należy ustawić pod rygorem odpowiedzialności karnej?
 17. 1 punkt
  Moje kable są stabilizowane mechanicznie i aż tak strasznie nie reagują na takie zmiany. Odnoszę wrażenie, że Ci, którzy wiedzą, o co chodzi nie potrzebują się w takich wątkach udzielać. Mnie po prostu się nie chce brać udziału w pyskówkach, ale jak się czyta niektóre wpisy , to faktycznie ciężko się pamiętać. Nawet najdrobniejsza zmiana w systemie ma wpływ na dźwięk. Żeby była jasność nie potrzebuje , żeby mi ktoś udowadniał, że jest inaczej.... dlaczego? bo ja to wszystko zauważam i nic już tego nie zmieni. Więcej pokory "nieslyszacym" życzę .....
 18. 1 punkt
  Nie tylko Ty. Wbrew pozorom to mozolna praca. Przedwczoraj podkusilo mnie i zmieniłem we wzmacniaczu gniazda RCA. Miałem srebrne a w zasadzie posrebrzaną miedź , założyłem pozlacaną miedź. Dzwiek zupełnie inny, czy lepszy? Przyzwyczajenie dawno wydeptanej ścieżki w audio? Jakoś te srebrne lepiej mi odpowiadały. Znowu potrzeba czasu aby dokonac wyboru i kategoryczne podejscie niektorych tu na tym forum niczego nie zmieni. Przestańcie się kłócić a zacznijcie słuchać i porównywać dźwięk z tym u innych.
 19. 1 punkt
  W sumie to chyba wszyscy są ślepi i głupi jednocześnie skoro pchają się w te miliardy $ i wchodzą w rynek 8K. https://hdtvpolska.com/ifa-2018-tcl-zaprezentowalo-telewizor-8k-oraz-wyswietlacz-lcd-miniled/ Czyli że jak... wszyscy ślepi i pomimo braku różnic - wchodzą z ofertą TV 8K hmmm. "Wyświetlacz dostępny będzie także w wersji 65 i 55 calowej"... czegoś nadal nie rozumiem, czyli forumowi znawcy nie znają się, czy jednak dobrze widziałem różnicę przy głupim skalowaniu 4K do 8K na korzyść TV 8K (mn. ostrość całego obrazu oraz jakość obrazka wynikająca z np. ogromnego kontrastu). https://www.newsshooter.com/2018/09/11/71847/ Tu też kogoś mocno boli głowa... projektor 8K, a wg. niektórych te wszystkie dropy, ziarno i szum obrazka to świetny wręcz wymagany efekt kinowego obrazu... Tak - 8K nie ma żadnych szans na rynku, tak mówi grono znawców Forum AS. Ostatnio taki jeden twierdził, że żadne CPU i GPU za 20 generacji nie wyświetlą grafiki w grach 8K. https://www.tweaktown.com/articles/8749/geforce-rtx-2080-ti-nvlink-8k-60fps-gaming-now-reality/index.html https://www.tvtechnology.com/news/nearly-6-million-8k-tvs-to-ship-in-2022-says-new-report Panowie musicie wyjaśnić wszystkim z tych firm, że to się nie przyjmie! Ile miliardów zaoszczędzonych i po co za 3 lata aż 6 mln. TV odbiorników kupować, a w 2021 prawie 3 mln?! Skoro tego nie widać. Oj ludzie są jednak ślepi i naiwni. I chętni do wyrzucania pieniędzy w błoto by nic nie zyskać. Kupią c.a z 10-11 mln. TV do końca 2022 - zapewne ślepi i głupi. I moja mała - a może wielka prośba - proszę nie komentować mojego postu i nie wchodzić ze mną w polemikę. Proponuję pisać maile i dzwonić do CEO setek firm z info, że topią kasę w nieprzydatne 8K, które się nie przyjmie bo nikt nie wywali setek, a nawet miliardów $ w technologię 8K. Dyskutujcie z nimi - z szefami tych firm. Ja w tym roku i tak nie zmieniam swojego 4K. Więc mnie nie musicie przekonywać. Ja tam już jestem pewny, że jak zawsze spece z forum AS muszą mieć rację! Pozdrawiam Was serdecznie i raz jeszcze - bez komentarzy na mój post proszę! MNIE PRZEKONALIŚCIE!
 20. 1 punkt
  Koledzy.. jak WAM nie odpowiada ATOLL to sprzedać i kupić Lampy.. i po sprawie:)
 21. 1 punkt
  Pewnie dobrze to Na pewno dobrze go znasz- przecież stosujesz tę zasadę na kazdym kroku. Mozna wskazać przykłady prawie na kazdej stronie.
 22. 1 punkt
  Wiesz co, Bobek? Próbując być złośliwy, ale bez konkretów, tylko się ośmieszasz. To dla Ciebie typowe. Zluzuj trochę, będziesz zdrowszy. Może jak przemyślisz problem 8k dojdziesz do slusznych wniosków, że nie ma to aż tylu zalet i Twoja napinka jest pozbawiona sensu. Ale trochę Cię rozumiem- człowiek zakochany (w idei również) jest zaślepiony. Chyba, że w tym przypadku, piszesz o sobie? Tylko jeszcze po tym przydługim wstępie, zapomniałeś napisać o co chodzi.
 23. 1 punkt
  Oddaj do reduktor szumu, dobry fachowiec. Chyba, że koledzy poleca jeszcze kogoś.
 24. 1 punkt
  To testowania samego sprzętu można użyć "Audiophile Hi-Res System Test" a z płyt używam dobrze sobie znaną muzykę i dobrze wydaną, będzie git.
 25. 1 punkt
×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.