Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 06/12/19 in all areas

 1. 9 points
  Bla, bla, bla. Audiofilskie bredzenie. A sprawa jest prosta. Jeżeli mój system gra wystarczająco dobrze to po kiego grzyba szukać coś co gra lepiej. Trzeba wiedzieć kiedy powiedzieć - dość.
 2. 7 points
  Sugerujesz wiec, jakoby "ci idioci i ignoranci techniczni" z Micro Seiki wyprodukowali bubla? Ty jednak, wspomagany "MOCĄ" grających sieciówek - naprawisz ten karygodny błąd? Najlepiej napisz do nich i zadaj podobne pytania, niech tam. Niechaj dostaną darmowe 5 minut turlania się ze śmiechu.
 3. 6 points
  założyłam temat "FAQ Raspberry Podpinajmy tam instrukcje i przydatne wiadomości dla nowicjuszy. Może uda sie uniknąć powtarzajacych się pytań o malinkę.
 4. 6 points
  @file-moon Proponuję trochę ochłonąć od czytania bajek zapodawanych przez sprzedawców i zaczadzonych kablarstwem. Oczywiście że znajdziesz w internecie opowieści o tym jak kabel zasilający silnik gramofonu (silnik umieszczony w osobnym module z super stabilizatorem obrotów, kosztujący ze 3 tysie) po wpięciu kabla za 10 tyś nabrał takiej barwy że ściany salonu spłynęły tęczą 😉 jak przejdziesz się na forum winyle.net i poczytasz to moze tam 1% ludzi robi ruchy z zasilającymi kablami... może... za kasę na durny kabelek kup sobie płyty - bedziesz miał prawdziwy pożytek. No chyba że chcesz dołaczyć do magicznego grona wyznawców "złotego kabla" - no to nie masz wyjścia ale musisz chyba zainwestować przynajmniej piateczkę na druta 😉
 5. 6 points
  Lament na forum to by się zrobił gdyby spłonęła fabryka kabli. A jakieś taśmy matki? Po co to komu.
 6. 5 points
  Każdy kit jest dobry, by wcisnąć klientom 8k 😀 Branża wymusiła przyspieszoną ewolucję ludzkiego aparatu widzenia.
 7. 5 points
  Nie, nie jest. Różnice wynikające ze studia nagraniowego, sprzętu użytego do nagrywania, miksu, remiksu, re-masteringu...o wykonaniu "pod kierunkiem tego dyrygenta" nie mówiąc - to zmiany Giga, wobec zmian Nano, a raczej 0 - przy zmianie nieszczęsnego bezpiecznika.
 8. 5 points
  Ten kto nie słyszy wpływu sieciówki na dźwięk albo nie wie jak do tematu się zabrać albo jest głuchy. Ostatnio kupiłem wtyki tak zmieniające dźwięk że wystarczyło zmienić sam IEC żeby zestaw zagrał znacząco inaczej. Mimo wszystko zawsze zachęcam do eksperymentów tanim kosztem zamiast kupować bardzo drogie gotowe przewody zasilające. Zabawa przednia. Nawet zanim na nie trafiłem moje doświadczenia z sieciówkami pokazywały że sam przewód 30% a wtyki 70% wpływu na dźwięk. To tak bardzo orientacyjnie oczywiście 🙂 Dlatego warto mieć sporo różnych wtyków i kilka kabelków z zapasem długości żeby starczyło na kombinowanie zanim trafi się na odpowiednią konfigurację.
 9. 5 points
  ...ale zasila silnik? Pracuje ten silnik stabilnie, jak sam podałeś wcześniej. Co więc "temu kablu" brakuje, poza oczywiście lookiem/dizajnem? Bo jeśli tylko "prezencji' mu brak, to kup taki z prezencją. Tylko, że oczekiwanie na jego "sygnaturę dźwiękową" i jej wpływ na obroty silnika...jest lekko ...zdumiewające (?)...
 10. 5 points
  To nie jest tak, że jestem wrogiem nowych technologii i słuchania muzyki w ten sposób. Sam to robię, pracując przy komputerze odsłuchuję masę muzyki na spotify w celu poznania nowych wykonawców. Poznanie nowości w dniu premiery jest wręcz bezcenne. Sugerowanie przez portal podobnych wykonawców do tych, których tam słucham to rewelacja i poznałem w ten sposób wielu niszowych kapitalnych artystów. Koniec jednak jest taki, że jak mnie coś zainteresuje to kupuję to na nośniku fizycznym.
 11. 4 points
  No ja też słyszę swoje...bez nich bym nic nie słyszał... 😉
 12. 4 points
  Żeby to udowodnili w ślepym teście :)
 13. 4 points
  Wybacz, nie przekonasz mnie. Siedzę w tym polskim audiofiskim bagienku dwadzieścia lat z okładem i widziałem tyle ściemy, że nigdy byś nie uwierzył, że tak można. Dość dłubactwa. PS. Wyroby Tomanka też poznałem. Nic co mogło zachwycić. Szybko się pozbyłem. PS. A co do listew. Te kilkadziesiąt listew i kondycjonerów, które przebiłem nauczyły mnie jednego. Żadna nie zastąpi uczciwej instalacji elektrycznej i zwykłego gniazdka w ścianie. A gdy to jest dobrze zrobione wystarczy zwykły przedłużacz z Obi za 9,99 zł.
 14. 3 points
  Czy w ogóle można obiektywnie ocenić pojedynczy element zestawu, skoro praktycznie wszystko wpływa na brzmienie? Czy recenzenci sami nie strzelają sobie w kolano, tak uwypuklając możliwe zmiany, jakie wprowadzają do systemu nawet nie kable, ale wtyczki, bezpieczniki itp. Jak w takim razie na poważnie traktować ocenę np. takiego testowanego wzmacniacza? Czy użycie przykładowo dwóch różnych źródeł (i czemu tylko dwóch?) pozwala prawidłowo ocenić sam wzmacniacz? Dlaczego użyto tych źródeł, a nie dwóch zupełnie innych? (tylko proszę nie pisać o doświadczeniu recenzentów, którzy w ciemno wiedzą, że to od razu zagra). Dlaczego użyto takiego, a nie innego okablowania? I dlaczego nigdy w teście wzmacniacza czy źródła nie widziałem, żeby ludek wymieniał bezpieczniki, skoro w innym teście uważa, że są równi istotne? A przecież możliwość kombinacji systemu jest może nie nieskończona, ale na pewno baaaardzo duża. Więc nawet pod względem statystycznym taki test jest gówno wart.
 15. 3 points
  Nikt sie nie zdobędzie bo nie ma za co przepraszać. Przedstawiono informacje zaczerpniete z netu na podstawie wywodów DWÓCH ludzi (nie użyję miana naukowców bo nie znam dorobku naukowego tych Panów) związanych z branżą TV. To nie sa dowody naukowe. Dowód naukowy wymaga troszkę innych badań i innych "zatwierdzeń". To niczego nie dowodzi, przedstawia jedynie inną teorię, a nie dowód. Podobnie jak niczego nie dowodzą np. ruchy antyszczepionkowców czy działania pseudo Kaszpirowskich i innych naciągaczy. Dowód naukowy: https://pl.wikipedia.org/wiki/Materiał_naukowy https://pl.wikipedia.org/wiki/Badania_naukowe Powtórzę co napisałem już gdzie indziej: Ciekawe. Zwierciadło, soczewki, budowa oka ludzkiego, cała dziedzina fotografii istnieją juz od lat. I coś sie teraz zmienia w temacie? Czy do tej pory naukowcy i specjaliści sie mylili? A jakiej rozdzielczości jest obraz postrzegany przez oko na żywo? A na zywo oko postrzega trochę bardziej skomplikowany obraz 3D. A może jednak producenci TV stosują tricki w celu udowodnienia nam potrzeby 8K? Baaardzo ciekawe , z zainteresowaniem będę kibicować temu tematowi. Na szczęście w najbliższej przyszłości 5 lat telewizor czy projektor 8K mi nie grożą. Poczytajcie sami: https://sound.eti.pg.gda.pl/student/pp/oko-budowa_i_wlasnosci.pdf Porównywanie oka do cyfrowej matrycy aparaty czy kamery nie jest takie oczywiste. Wnioski każdy może wyciągnąć sobie sam. Powyższe wywody w temacie telewizji 8K nie zmieniają nic. Czekamy na upowszechnienie sprawdzonej technologii i przede wszystkim na content dostepny na terenie Polski.
 16. 3 points
  Nie musisz mi gratulować i bez tego wiem, że moje zacytowane przez Ciebie stwierdzenia trafiły w sedno. Uczepiłeś się wyświechtanego pojęcia wysokiej wierności - to dopiero jest mit. Wystarczy troszkę po bywać tu i tam, posłuchać trochę muzyki na żywo, aby wyzbyć się złudzeń co do tego, że można za pomocą systemu audio uzyskać wysoką wierność. Z pomocą systemów audio można w większym lub mniejszym stopniu zbliżyć się do tego co oferuje żywy kontakt z muzyką. Czasem nawet wychodzi tak, że w domu gra piękniej. To na pewno te "złe" harmoniczne w ilości nawet 40dB. Prawda jest taka, że bez harmonicznych i umiejętnego manipulowania nimi przy budowie urządzeń audio hi-endu nie będzie.
 17. 3 points
  Moje zdanie jest takie, że to bez znaczenia*, czyli z gwiazdką (to nie wskaźnik). * - W normalnych warunkach nie ma znaczenia czy sygnał puścimy jedną żyłą względem masy, czy też dwoma żyłami w przeciwfazie. Realia jednak pokazują , że różnica bywa. Otóż z moich testów za różnicę zawsze odpowiadało nierówne skonstruowanie odbiornika, lub nadajnika sygnału w jednym urządzeniu oceniając oba sposoby przesyłu. Czyli, że to firma źle zaaplikowała któryś ze sposobów przesyłu (wtedy, gdy słyszymy różnicę). Dla odmiany często po przesłaniu "łączem" symetrycznym sygnał wewnątrz urządzenia jest zamieniany na niesymetryczny. W DIY łacza symetryczne/zbalansowane maja dużo zalet - stosunkowo tanie gniazda panelowe XLR są stabilne, tanie i świetne jakościowo. Przewody z reguły są mniej oszukane przez producentów czyli lepsze niż tabuny RCA. To takie samo oszustwo jak i SACD - warstwa CD na takiej płycie miewa materiał gorszej jakości i jest trudniej czytana przez czytnik. Ale budowanie toru symetrycznego tylko aby wykorzystać fajne kable to stanowczo zła droga.
 18. 3 points
  Też to widzę, za sprawą takich wpisów!
 19. 3 points
  Żebyś się nie zdziwił. Ja jak miałem oyaide tunami na zlotych furu 28/38 od sciany do listwy to nigdy nie widzialem takich kolorow i ostrosci w moim panasonicu. A kabel od listwy do tv byl zwykly! Natomiast jesli chodzi o kabelek od listwy do tv to petardza działał shunyata diamondback ze zlotymi wattgate 390. Czerń, kolory, głębia! Ale trzeba chcieć i móc. Bo przeciez takie kable kosztują pare grosza.
 20. 3 points
  Testy sprzętu powinny być obiektywne. Jak więc pisać w nich o brzmieniu, że jest takie, albo inne? Przecież gust testera jest subiektywny i może mu się podobać coś zupełnie innego, jak czytelnikowi. W testach powinne być uwzględnione funkcje użytkowe, paramerty, możliwości współpracy z innymi urządzeniami, ewentualne ograniczenia w tych kwestiach. Brzmienie to już każdy oceni wg wlasnych preferencji. Testy powinne być narzędziem służącym do wstępnego wyboru sprzetu w poszukiwaniach, nie wyrocznią.
 21. 3 points
  A może w końcu napiszesz coś konkretnego Kolego MrSalieri, słuchałeś u siebie JMR Lucia? Co Ci się w ich brzmieniu podobało a co nie na tle Twoich Canto Grand Signature plus? W końcu temat dotyczy tych monitorów a nie wędliny czy wróżenia z fusów 🙂 Przypominam Ci, że bardzo często od innych wymagasz by w tematach o klamotach posiadanych przez Ciebie głos zabierały osoby, które je słuchały a nie - jak to piszesz - tylko oglądały w necie. Chyba teraz rozumiesz moje zaniepokojenie Twoim zachowaniem... Jeszcze raz bardzo proszę abyśmy wrócili do tematu czyli dzielenia się swoimi wrażeniami, spostrzeżeniami o brzmieniu JMR Lucia. Ja cały czas delektuje się tym z jak wielką klasą prezentowane są przez te monitory wysokie tony, dla mnie to największy atut Luci. Połączenie wysokiej rozdzielczości, detalu, swobody z nasyceniem i delikatnością.
 22. 3 points
  Oj ludzie, ludziska! Gdybyście czytali wszystkie wpisy z w wątku "Klub miłosników Sansui" to byście nie pisali pierdół, jak wyżej! To co się tam dzieje od pewnego już czasu! Głównie jest to zasługa tylko i wyłącznie "panów" rządzących tym serwisem - "moderatorów z bożej łaski". To właśnie moderatorzy rozwalili tamten wątek doszczętnie wpuszczając oszołomów, a kasując wpisy rozżalonych miłośników Sansui! A .... Skoro tak to samoistnie narzuca się pytanie: KOMU NA TYM AŻ TAK ZALEŻAŁO!!! Dodam, że klub przeniósł się w pewnym momencie na oddzielnie założony, nowy wątek. I co dalej? Jak myślicie? Moderator na siłę, narzucając odgórnie swa wolę, wbrew protestom, połączył oba wątki. PO co? Wyłącznie PO to tylko by przejąć na nimi moderację i rozwalić tak zasłużony, ciekawy, merytoryczny, wieloletni i żyjący pełnią watek (O DZIWO!) na tym forum. Kto zrozumie tę POlitykę!!? Ale .... Jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o KASE! Pewnie obroty w starych sprzętach rosły, a ... sklepy "klepały bidę"? Leo
 23. 3 points
  😀! Bo to jest taki "wontecek", w którym przed wejściem doń - wszelakie animozje polityczno-wyznaniowe zostawia się w przedpokoju. Zresztą - osobnicy, lubiący winylek - to zazwyczaj fajni ludzie. Ściskam. Jacek. A! Wczoraj wpadł w me łapska Niemen "Idee Fixe" w stanie idealnym (choć bez singla). I ....... Jarocka z autografem!😵 Mój Kobietronek od rana katuje mnie "Motylem jestem", a ja ją - "Co mnie w tobie zachwyciło". 😱🤡🥃
 24. 3 points
  W odróżnieniu od ciebie uważam, że sprzęt audio jest tylko środkiem do osiągnięcia celu a nie samym celem. Jeżeli uważasz taka konstatację za zgorzknienie, no cóż... Szczęśliwej drogi. I co, ten sprzęt daje ci poczucie szczęścia, zapełnia jakąś pustkę w twoim życiu a może zabiera cię w jakieś niezbadane rejony twojej duszy? Czy tylko pozwala snuć smętne dywagacje nad basem, sceną oraz ilością detalu w dźwięku, który generuje? A może daje poczucie wyższości z powodu stanu posiadania?
 25. 3 points
  Oczywiście, aczkolwiek jak z każdą taką zmianą trzeba poczekać 100 - 200h przed wydaniem ostatecznej opinii. Obdzwoniłem kolegów i udało mi się zrobić też przewód ATX, prowizorycznie bo 3 żyły zasilające mam zrobione z tego samego ale 20AWG i w izolacji PVC, który z moich wcześniejszych doświadczeń jest sporo gorszy od tego w teflonie. Masa roboty jeszcze została, obudowa której nawet nie ruszyłem, zasilacz ATX bo ten HdPlex którego mam to straszne badziewie, a nawet tego małego mam ciągle jeszcze rozgrzebanego, elektrycznie jest skończony ale reszta jeszcze na papierze 😉
 26. 3 points
  Oczywiście bezczelny prowokator... Ale ma rację, w związku z tym - do ataku!!!!! Zjedzą cię wielbiciele złotych bezpieczników.
 27. 3 points
  I dlatego dokonujesz publicznej masturbacji w temacie TV 8K liżąc go przez szybę internetu 🙂 . He, he, he ... Czekaj na 16K. Bedzie wkrótce. Wreszcie wyszło szydło z worka !!! Czyli jesteś trollem gawędziarzem. Masz TV 8K dostepny w sklepach ale ... go nie kupujesz. A toczysz boje jakie to 8K jest cacy, najlepsiejsze. Ale nie kupujesz bo stary czajnik wciąż działa. To trzeba leczyć !!!
 28. 3 points
  Odświeżę temat. Od wczoraj dzięki uprzejmości Q21 mogę się cieszyć graniem JMR Lucia. Dziękuję Q21, chociaż teraz "przez Was" toczę wewnętrzną walkę czy twenty 21 czy Lucia a jeszcze jak dzisiaj trochę pomajstrowałem z ustawieniem Luci w pokoju to już w ogóle.... ....od dłuższego czasu szukam monitorów, które zastąpią moje Dynaudio X14 a do tego odnajdą się (na ile jest to możliwe w bardzo małym pokoju - 12m2). Wzmacniacz/DAC to Cyrusek 8.2 W sumie będą lekko ze dwie dziesiątki monitorków, które u mnie grały (cenowo zakres 3-9kzl). Wiele z nich okazało się grać troszkę za obszernie, brakowało im metrażu (chociażby Canto Grand Signature plus, Dynaudio Excite X18, Indiana Line Diva 262, YB audio Bise, Impuls Audio projekt Calima). Oczywiście jest to moja opinia, możliwe że ktoś inny byłby w pełni zadowolony z efektu w/w monitorów w małym metrażu, ja nie byłem. Nie bez powodu podaję ceny, gdyż obecnie grające JMR Lucia kosztują niecałe 3 kzl a w żadnym elemencie audiofilskiego bełkotu 🙂 tj. (wysokie, średnica, niskie tony) nie są gorsze od tych najdroższych (jest jeden wyjątek, zwie się PMC twenty 21 i te mikruski TYLKO w jednym elemencie ale jak ważnym grają najlepiej z całej gromadki monitorków, które u siebie słuchałem, chodzi o oddanie wokali, ich plastykę, naturalność, uchwycenie i przekazanie emocjonalności ludzkiego głosu, tutaj PMC są nr 1, koniec kropka 🙂 ) Lucia w skrócie wg mnie i po audiofilsku 🙂 to równo w całym paśmie grające monitory, żadne pasmo nawet w najmniejszym stopniu nie dominuje czy jest wycofane. Nie brakuje otwarcia, nie brakuje dociążenia, ludzkie głosy nie są ani odchudzone, jazgoczące, anorektyczne ani pogrubione, nic nie buczy, nic nie suszy. KAPITALNE wysokie tony (mają wszystko, jest nasycenie, czystość, jest rozdzielczość, jest fenomenalne napowietrzenie, dźwięczność, tu jestem z Lucią całkowicie spełniony!) które nawet w momencie, gdy piszę swoje wrażenia mówią - zastanów się czy PMC dadzą ci tutaj tyle piękna, czy dadzą ci z taką klasą i wyczuciem oddane wysokie i niskie tony? Dla mnie Lucia są tutaj lepsze od moich faworytów PMC twenty 21, są lepsze od wszystkich monitorów, które u siebie słuchałem. Nie pisałem nic o wokalach w wykonaniu Luci nie dlatego, że są złe, są bardzo dobre, barwa uchwycona idealnie, jest plastyka, jest dobra artykulacja, to poziom najdroższej konkurencji, która u mnie grała ale... tu wszyscy muszą uznać wyższość PMC twenty 21, niestety Lucia też. Do tych wszystkich zachwytów nad Lucią dodam bardzo dobrą stereofonię, świetne odnajdywanie się zarówno w spokojnych jak i dynamicznych muzycznych klimatach. Z czystym sumieniem mogę nazwać Lucię prawdziwą perełką, zwłaszcza w dzisiejszych czasach w których nie brzmienie a popularność danej marki, producenta, marketing decydują o cenie. Co gorsza, to wysoka cena stała się podstawowym, często jedynym kryterium wyboru sprzętu audio.... Koleżanki i Koledzy, jeżeli nie chcecie kierować się w/w kryterium poznajcie osobiście monitory JMR Lucia i wzmacniacz Dayens Menuetto. Warto!
 29. 3 points
  Tez na to zwrocilem uwage 🤣🤣 Z fotek wynika ze wiecej ogladali niz sluchali😁 Czy kabel ma sygnature brzmienia? Czy jezeli podlacze taki kabel do czajnika to kawa bedzie smaczniejsza?
 30. 3 points
  Nowa płyta Santany niby etno a rockowa wg. mnie. Słuchałem z Tidala. Uznałem że jestem melomanem a nie kolekcjonerem i już nie kupuję płyt. Rozumiem zbieraczy, ale ubolewam że obarczają planetę dodatkowymi tworzywami sztucznymi.
 31. 3 points
  Jizaaas...o żonę też pytasz kolegów, czy im odpowiada? Przepraszam Cię ale nie da się obok takiego pytania przejść obojętnie... Skoro tobie odpowiada to najważniejsze...nie uważasz? Kolega ma inny słuch, gust... Nie przesadzaj... Zapraszam do siebie to wreszcie poznasz... Zanim podniesiesz codziennie rano głowę z poduszki to ja już mam odsłuchane "od deski do deski" ze 3 albumy jazzowe... 😉 Proszę Cię, nie mierz wszystkich jedną miarą... Gram z plików od 9 lat...i słucha tylko i wyłącznie całych albumów... Oczywiście CD i winyle też posiadam... Pozdrawiam serdecznie 😁
 32. 3 points
  Każdy DAC to tylko kość. Nie zagra dobrze bez dobrego analogu i zasilania. A jak to jest dobrze zrobione to efekt jest powalający. Zobaczcie w jakich klockach siedzą te kości. Same najwyższe najdroższe modele. Ale wypasiona aplikacja, która pozwoli wycisnąć z tej kości max. tyle kosztuje.
 33. 3 points
  Nie każdy jest na Facebooku. Jeśli więc mamy rozmawiać - to może tam gdzie każdy ma dostęp?
 34. 3 points
  To nie żadne zawody, z niczym nie trzeba wygrywać. Pliki i streaming to choroba naszych czasów, ery głów pochylonych nad smartfonami, internetowych onanistów. Nie dziwi potem nerwica ciągłych zmian sprzętów, kabli, oprogramowania. Wieczne grzebanie w ustawieniach playera, przeglądanie plików w poszukiwaniu nie wiadomo czego. Wszystko musi być szybko, bezboleśnie, bez zbędnego wysiłku i głębszej refleksji. Nie spotkałem jeszcze użytkownika plików, który spokojnie przesłuchałby jakąś płytę od deski do deski i nie kombinował przy tym jak koń pod górę. Jeśli ktoś traktuje muzykę i jej obecność w sowim życiu w sposób czysto użytkowy to czemu nie. Na szczęście jest jeszcze wiele osób, dla których obcowanie z muzyką to pewien etos, misterium związane ściśle z fizycznym nośnikiem wziętym do ręki i wysłuchanym z należnym nabożeństwem. Śmierć fizycznych nośników zapowiadano już wiele razy, odrodzenie się płyty winylowej wyraźnie temu przeczy, na szczęście dla mnie i wielu innych niereformowalnych idealistów.
 35. 3 points
  Nie kupuj absolutnie egzotyków z małych manufaktur bo stracisz (kilka)naście tysięcy. Ci którzy polecają takie sprzęty przeważnie sami próbują się ich pozbyć od miesięcy. Na rynku jest masa dobrych zabawek typu Clase, Krelle, ML czy Accuphase'y które są naprawde solidne, grają dobrze i można je w razie czego odsprzedać za ludzkie pieniądze.
 36. 3 points
  Dzięki, niemniej nie powiedziałem nic odkrywczego. BTW. Od dłuższego czasu zastanawiam się czy nie wejść na prawniczo- konsumencką ścieżkę z kilkoma takimi euGeniuszami od pięknych opisów klocków audio. Nabywać jakiś wychwalany przez producenta czy sprzedawcę gadżet audio a następnie się rozczarowywać. I na bazie tego rozczarowania domagać się ciężkich pieniędzy tytułem odszkodowania za zawód poniesiony na skutek wprowadzenia mnie jako konsumenta w błąd. Jako że polski system prawny zna tylko prowadzenie dowodów w postępowaniu sadowym na okoliczności pozytywne, ja nie musiałbym nic dowodzić. Natomiast taki producent musiałby udowodnić sądowi że jego opis urządzenia jest prawdziwy i jego zalety na prawdę istnieją, co raczej byłoby niemożliwe do przeprowadzenia. Czysty pieniądz.
 37. 3 points
  Dlatego wszystkie krajowe firemki i manufakturki audio skreśliłem już dawno. Każda wyżej sr... niż d..ę ma a przy tym liczy sobie tak jakby była gwiazdą na CES albo w Monachium a kolejka zamówień była zapełniona na trzy lata w przód.
 38. 3 points
  Ci Panowie na zdjęciu napewno mają świetny słuch do celów porównawczych 🤣🤣🤣
 39. 2 points
  Tu dobry przykład: https://www.hifichoice.pl/roksan-caspian-m2-test,71,28 "Wysokich tonów jest sporo, ale nie męczą" https://audio.com.pl/testy/stereo/odtwarzacz-cd-wzmacniacz/2565-roksan-caspian-m2-cd-amp "Zakres wysokotonowy na pewno nie jest wyeksponowany" http://stereoikolorowo.blogspot.com/2012/09/wzmacniacz-zintegrowany-roksan-caspian_11.html "Przekaz jest mocny i potężny niczym gigantyczna armia Kserksesa atakująca Grecję i Spartę. Dookolny, ale jednocześnie z dużym rozdrobnieniem dźwięku. Jego specyficzną atomizacją, przybierającą często formę włóczni i strzał. Szybkich, szarżujących rydwanów zaprzęgniętych w tony i nuty. Kawalerię basów i sopranów." Tutaj to autor sobie pozwolił 😛 Kolejne wycinki: "Jedną nieco słabsza stroną Caspiana M2 jest kreowanie zjawisk przestrzennych" to HiFi Choice VS "Następnie, trzeba zwrócić uwagę na doskonałą lokalizację jak i separację instrumentów – są zogniskowane perfekcyjnie, z dużą autentycznością prezentowane na, jakby specjalnie dla nich wycinanym z przestrzeni, fragmencie sceny. Bezpośrednio." Stereo i kolorowo. Plus parę innych. Aha i tutaj co ciekawe doczytałem: "Wzmacniacz okazał się bardzo podatny na przyłączany kabel zasilający" akurat z wielu wzmaków jakie miałem to ten wyjątkowo wrażliwy nie jest. Chodź tu nie chce się kłócić. Ale przeczytajcie opinie. Z której wyciągnąć jakie wnioski?
 40. 2 points
  Nie, ta analogia nie odnosi się np. do samochodów oraz sprzętu AGD, a to z tego m.in. względu że samochody i sprzęt AGD podlega o wiele silniejszemu zużyciu eksploatacyjnemu niż poszanowany sprzęt RTV. Posiadam w kolekcji kilka urządzeń audio wyprodukowanych w ubiegłym stuleciu, wszystkie te urządzenia nabyłem z drugiej ręki. Większość z nich wygląda oraz funkcjonuje tak jakby była zakupiona w sklepie nie w ubiegłym stuleciu, lecz w ubiegłym roku. Czyli bjawy naturalnego zużycia eksploatacyjnego, o ile w ogóle zauważalne, to są zaledwie śladowe. Natomiast nie znam żadnego takiego przypadku by samochód wyprodukowany w ubiegłym stuleciu i normalnie eksploatowany do dziś był w takim stanie, by trzeba było doszukiwać się śladów używania, bo na pierwszy rzut oka byłyby niezauważalne. Dlatego też ceny samochodów na rynku wtórnym zawsze wyraźnie spadają wraz z upływem lat od daty produkcji. Ze sprzętem audio z drugiej ręki tak nie jest, krótko po zakupie jego ceny na rynku wtórnym przez stosunkowo krótki czas spadają, by w końcu ustabilizować się na pewnym poziomie, i na tym poziomie utrzymywać się przez dość długi czas, zwykle całymi latami, a czasem nawet dekadę lub dwie. Istnieją też urządzenia których cena na rynku wtórnym z różnych powodów rośnie. Sam posiadam kilka takich urządzeń które zakupiłem kiedyś na rynku wtórnym za jakąś kwotę, a dziś mógłbym odsprzedać za kwotę dwukrotnie, a czasem nawet trzykrotnie wyższą. I nie są to bynajmniej żadne egzemplarze kolekcjonerskie, ot po prostu seryjne urządzenia z rodzaju takich, co to nie starzeją się "moralnie". Temat zatem zdiagnozowałem bezbłędnie. Ja bym raczej stwierdził że Accuphase jak najbardziej należy do owego grona, i to nieprzerwanie od początku do chwili obecnej, natomiast obecny Krell z dawnym Krellem przewodzonym przez Dana d'Agostino ma wspólną już jedynie nazwę.
 41. 2 points
  Daj spokój, pogrążysz się jak nie wrzucisz fotki cd😀
 42. 2 points
  Ciężko trafić te CD za 1500pln...
 43. 2 points
  ---------- edycja --------------- po to się kupuje lepsze kable głośnikowe by potem wszystko popsuć gównianym selektorem, w tym przypadku dodamy jeszcze tulejkę by sugerowaną przez innych skrętkę było można zastosować z selektorem i zaczynamy kolejny chory temat pt czy polerowana stal wpływa na dźwięk i jak, czy w takim przypadki stosowanie skrętki ma sens itd. spójność sceny w kinie ma się nijak do stereo, w kinie często różnic nie wyłapiesz i każdy kto chciał liznął tematu wie że stereo jest znacznie bardziej wymagające i znacznie trudniej je oszukać. W kinie nie przeszkodzi ci brak zgodności fazowej, brak symetrii pomieszczenia/ustawienia kolumn, mało tego nie wyłapiesz nawet pewnych uszkodzeń sprzętu (np głośnika) a czasem nawet odłączenia jednej kolumny choć wtedy już należy pomyśleć o badaniu słuchu. Ale oczywiście w imię wymysłów, których nie słyszę będę sobie kastrował kino. Odciążenie tak słabego amplitunera powinno mieć pozytywny wpływ na wszystkie kanały ale o tym pewno nie pomyślałeś. Przypominam że mówimy o salonie i budżetowym rozwiązaniu, życie mamy uprościć i ulepszyć a nie stosować prowizorki.
 44. 2 points
 45. 2 points
  Kupilem, sluchalem kilka razy ...ani to Afryka ani Latin Amerika , moze sie myle ale za pare miesiecy bedzie w promocji kup 2 za 10 Funtow albo jeszcze taniej..taka plyta zrobiona na sile, bez magii muzyka......niestety .
 46. 2 points
  Ale mam dość spora kolekcje płyt , a plikowce jak na razie średnio mnie interesują
 47. 2 points
  No skoro ma wplyw na CD (transport) to pewnie i ma wplyw na motor od gramofonu. W gramofonie stabilnosc obrotow to niemal swiety gral. Jesli z takim Nordostem moge uzyskac wieksza stabilosc to nie bede musial juz gramofonu wymieniac na wyzszy model. Sent from my iPhone using Tapatalk
 48. 2 points
 49. 2 points
  Czesc, Mam pytanie odnosnie kabla zasilajacego. Mam slabej jakosci kabel zasilajacy w gramofonie (taki jak od lampki nocnej). Gramofon ma motor rozdzielny od talerza (naped paskowy/linka). Istniejacy kabel dziala motor sie kreci stabilnie (motor jest dobrze wyregulowany i trzyma obroty), ale wyglada brzydko, planuje go wymienic. Mysle ze gramofon zasluguje na kabel lepszy (nie jest to tanie urzadzenie - Micro Seiki). Ma ktos doswiadczenie zwiazane z gramofonami czy taki kabel sonicznie cos zmieni? Sent from my iPhone using Tapatalk
 50. 2 points
  Kolega tomek7776 ma rację. Zaraz widać, że większość słucha metek. Najważniejsze aby po oczach na panelu biła nazwa odpowiedniej manufaktury.:-)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.