Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 06/10/19 in Posts

 1. 10 points
  Dlatego wszystkie krajowe firemki i manufakturki audio skreśliłem już dawno. Każda wyżej sr... niż d..ę ma a przy tym liczy sobie tak jakby była gwiazdą na CES albo w Monachium a kolejka zamówień była zapełniona na trzy lata w przód.
 2. 9 points
  Bla, bla, bla. Audiofilskie bredzenie. A sprawa jest prosta. Jeżeli mój system gra wystarczająco dobrze to po kiego grzyba szukać coś co gra lepiej. Trzeba wiedzieć kiedy powiedzieć - dość.
 3. 8 points
  Wybacz, nie przekonasz mnie. Siedzę w tym polskim audiofiskim bagienku dwadzieścia lat z okładem i widziałem tyle ściemy, że nigdy byś nie uwierzył, że tak można. Dość dłubactwa. PS. Wyroby Tomanka też poznałem. Nic co mogło zachwycić. Szybko się pozbyłem. PS. A co do listew. Te kilkadziesiąt listew i kondycjonerów, które przebiłem nauczyły mnie jednego. Żadna nie zastąpi uczciwej instalacji elektrycznej i zwykłego gniazdka w ścianie. A gdy to jest dobrze zrobione wystarczy zwykły przedłużacz z Obi za 9,99 zł.
 4. 7 points
  Sugerujesz wiec, jakoby "ci idioci i ignoranci techniczni" z Micro Seiki wyprodukowali bubla? Ty jednak, wspomagany "MOCĄ" grających sieciówek - naprawisz ten karygodny błąd? Najlepiej napisz do nich i zadaj podobne pytania, niech tam. Niechaj dostaną darmowe 5 minut turlania się ze śmiechu.
 5. 7 points
  Dzięki, niemniej nie powiedziałem nic odkrywczego. BTW. Od dłuższego czasu zastanawiam się czy nie wejść na prawniczo- konsumencką ścieżkę z kilkoma takimi euGeniuszami od pięknych opisów klocków audio. Nabywać jakiś wychwalany przez producenta czy sprzedawcę gadżet audio a następnie się rozczarowywać. I na bazie tego rozczarowania domagać się ciężkich pieniędzy tytułem odszkodowania za zawód poniesiony na skutek wprowadzenia mnie jako konsumenta w błąd. Jako że polski system prawny zna tylko prowadzenie dowodów w postępowaniu sadowym na okoliczności pozytywne, ja nie musiałbym nic dowodzić. Natomiast taki producent musiałby udowodnić sądowi że jego opis urządzenia jest prawdziwy i jego zalety na prawdę istnieją, co raczej byłoby niemożliwe do przeprowadzenia. Czysty pieniądz.
 6. 6 points
  Urwałeś się z choinki czy jesteś zwyczajną starą pierdołą? Sam pokaż rachunki, nie jesteśmy na przesłuchaniu w CBA. A streamu z Apple Music słucham na moim poważnym systemie audio, nie na telefonie, pewnie jak większość ludzi tutaj poważnie zainteresowanych audio. Nie da się tego raczej spiratować, jedyna opcja to regularne opłacanie abonamentu. Żegnam stary baranie.
 7. 6 points
  Lament na forum to by się zrobił gdyby spłonęła fabryka kabli. A jakieś taśmy matki? Po co to komu.
 8. 5 points
  Nie, nie jest. Różnice wynikające ze studia nagraniowego, sprzętu użytego do nagrywania, miksu, remiksu, re-masteringu...o wykonaniu "pod kierunkiem tego dyrygenta" nie mówiąc - to zmiany Giga, wobec zmian Nano, a raczej 0 - przy zmianie nieszczęsnego bezpiecznika.
 9. 5 points
  a tu cię zaskoczę , że jakbyś nie wiedział co testujesz usłyszałbyś ciśnienie atmosferyczne , wilgotność powietrza , temperaturę otoczenia , a nawet swój stan emocjonalny - serio , ale nie wtyczkę , czy bezpiecznik. Zmiennych w czasie jest bardzo wiele , a dochodzi do tego jeszcze psycho-akustyka , i tak każdego dnia twój system gra inaczej bo rozchodzenie się fali akustycznej w większym stopniu zależy od czynników wyżej wymienionych niż kawałka złota w kablu zasilającym. Niektórym (kobiety często tak mają) sam fakt zmiany i kupienia czegoś nowego dla przykładu buty już wywołuje wydzielanie takiej ilości hormonu szczęścia , że jakby nawet były te buty o dwa numery za małe i tak będą twierdzić , że są lepsze od dotychczasowych ja jestem typowym audiofilem , mam więcej sprzętu niż płyt
 10. 5 points
  Ten kto nie słyszy wpływu sieciówki na dźwięk albo nie wie jak do tematu się zabrać albo jest głuchy. Ostatnio kupiłem wtyki tak zmieniające dźwięk że wystarczyło zmienić sam IEC żeby zestaw zagrał znacząco inaczej. Mimo wszystko zawsze zachęcam do eksperymentów tanim kosztem zamiast kupować bardzo drogie gotowe przewody zasilające. Zabawa przednia. Nawet zanim na nie trafiłem moje doświadczenia z sieciówkami pokazywały że sam przewód 30% a wtyki 70% wpływu na dźwięk. To tak bardzo orientacyjnie oczywiście 🙂 Dlatego warto mieć sporo różnych wtyków i kilka kabelków z zapasem długości żeby starczyło na kombinowanie zanim trafi się na odpowiednią konfigurację.
 11. 5 points
  @file-moon Proponuję trochę ochłonąć od czytania bajek zapodawanych przez sprzedawców i zaczadzonych kablarstwem. Oczywiście że znajdziesz w internecie opowieści o tym jak kabel zasilający silnik gramofonu (silnik umieszczony w osobnym module z super stabilizatorem obrotów, kosztujący ze 3 tysie) po wpięciu kabla za 10 tyś nabrał takiej barwy że ściany salonu spłynęły tęczą 😉 jak przejdziesz się na forum winyle.net i poczytasz to moze tam 1% ludzi robi ruchy z zasilającymi kablami... może... za kasę na durny kabelek kup sobie płyty - bedziesz miał prawdziwy pożytek. No chyba że chcesz dołaczyć do magicznego grona wyznawców "złotego kabla" - no to nie masz wyjścia ale musisz chyba zainwestować przynajmniej piateczkę na druta 😉
 12. 5 points
  ...ale zasila silnik? Pracuje ten silnik stabilnie, jak sam podałeś wcześniej. Co więc "temu kablu" brakuje, poza oczywiście lookiem/dizajnem? Bo jeśli tylko "prezencji' mu brak, to kup taki z prezencją. Tylko, że oczekiwanie na jego "sygnaturę dźwiękową" i jej wpływ na obroty silnika...jest lekko ...zdumiewające (?)...
 13. 5 points
  To nie jest tak, że jestem wrogiem nowych technologii i słuchania muzyki w ten sposób. Sam to robię, pracując przy komputerze odsłuchuję masę muzyki na spotify w celu poznania nowych wykonawców. Poznanie nowości w dniu premiery jest wręcz bezcenne. Sugerowanie przez portal podobnych wykonawców do tych, których tam słucham to rewelacja i poznałem w ten sposób wielu niszowych kapitalnych artystów. Koniec jednak jest taki, że jak mnie coś zainteresuje to kupuję to na nośniku fizycznym.
 14. 4 points
  założyłam temat "FAQ Raspberry Podpinajmy tam instrukcje i przydatne wiadomości dla nowicjuszy. Może uda sie uniknąć powtarzajacych się pytań o malinkę.
 15. 4 points
  Wymyślą to jedno, ale zawsze zastanawiam się po cholerę komplikują sobie życie takimi bzdurnymi opisami. Zrobiłem już kilka listew zasilających z użyciem gniazd IEC Furutecha i jakiś niemieckich z bezpiecznikiem , łączyłem w gwiazdę , szeregowo przewodami Supry , miedzianymi z TME , drutem miedzianym srebrzonym, przewodami Neotecha , wkładałem różne bezpieczniki , wlutowywałem różne warystory, część listew w środku obkładałem butylem z aluminium , wszystkie obudowy z aluminium, i ........... moim skromnym zdaniem to wszystko nie ma znaczenia, bo ostatecznie liczą się parametry filtra. a o tym już w opisie nie ma słowa :)
 16. 4 points
  Jaki to by musial byc wzmacniacz, ktory by mial tak tak „pokrzywiona“ charakterystyke pasma przenoszenia w zakresie basu? nawet najtansze normalne wzmacniacze sa na tyle linearne (np. +/- 1-2dB) ze tych roznic nie uslyszysz dlaczego jest to profanacja? dzieki temu osiagamy pierwotna tonalna rownowage przy obnizonym poziomie reprodukcji muzyki Rownie dobrze mogl bym napisac, ze odtwarzanie/sluchanie muzyki przy innym poziomie glosnosci niz w oryginale, czyli uzycia pokretla glosnosci jest profanacja muzyki, bo ingeruje w oryginalny sygnal i zaburza rownowage tonalna odtwarzanej muzyki! Postulije za wprowadzeniem audiofilskich wzmacniaczy bez pokretla regulacji glosnosci ;-)
 17. 3 points
  A może w końcu napiszesz coś konkretnego Kolego MrSalieri, słuchałeś u siebie JMR Lucia? Co Ci się w ich brzmieniu podobało a co nie na tle Twoich Canto Grand Signature plus? W końcu temat dotyczy tych monitorów a nie wędliny czy wróżenia z fusów 🙂 Przypominam Ci, że bardzo często od innych wymagasz by w tematach o klamotach posiadanych przez Ciebie głos zabierały osoby, które je słuchały a nie - jak to piszesz - tylko oglądały w necie. Chyba teraz rozumiesz moje zaniepokojenie Twoim zachowaniem... Jeszcze raz bardzo proszę abyśmy wrócili do tematu czyli dzielenia się swoimi wrażeniami, spostrzeżeniami o brzmieniu JMR Lucia. Ja cały czas delektuje się tym z jak wielką klasą prezentowane są przez te monitory wysokie tony, dla mnie to największy atut Luci. Połączenie wysokiej rozdzielczości, detalu, swobody z nasyceniem i delikatnością.
 18. 3 points
  Oj ludzie, ludziska! Gdybyście czytali wszystkie wpisy z w wątku "Klub miłosników Sansui" to byście nie pisali pierdół, jak wyżej! To co się tam dzieje od pewnego już czasu! Głównie jest to zasługa tylko i wyłącznie "panów" rządzących tym serwisem - "moderatorów z bożej łaski". To właśnie moderatorzy rozwalili tamten wątek doszczętnie wpuszczając oszołomów, a kasując wpisy rozżalonych miłośników Sansui! A .... Skoro tak to samoistnie narzuca się pytanie: KOMU NA TYM AŻ TAK ZALEŻAŁO!!! Dodam, że klub przeniósł się w pewnym momencie na oddzielnie założony, nowy wątek. I co dalej? Jak myślicie? Moderator na siłę, narzucając odgórnie swa wolę, wbrew protestom, połączył oba wątki. PO co? Wyłącznie PO to tylko by przejąć na nimi moderację i rozwalić tak zasłużony, ciekawy, merytoryczny, wieloletni i żyjący pełnią watek (O DZIWO!) na tym forum. Kto zrozumie tę POlitykę!!? Ale .... Jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o KASE! Pewnie obroty w starych sprzętach rosły, a ... sklepy "klepały bidę"? Leo
 19. 3 points
  W odróżnieniu od ciebie uważam, że sprzęt audio jest tylko środkiem do osiągnięcia celu a nie samym celem. Jeżeli uważasz taka konstatację za zgorzknienie, no cóż... Szczęśliwej drogi. I co, ten sprzęt daje ci poczucie szczęścia, zapełnia jakąś pustkę w twoim życiu a może zabiera cię w jakieś niezbadane rejony twojej duszy? Czy tylko pozwala snuć smętne dywagacje nad basem, sceną oraz ilością detalu w dźwięku, który generuje? A może daje poczucie wyższości z powodu stanu posiadania?
 20. 3 points
  Oczywiście bezczelny prowokator... Ale ma rację, w związku z tym - do ataku!!!!! Zjedzą cię wielbiciele złotych bezpieczników.
 21. 3 points
  Odświeżę temat. Od wczoraj dzięki uprzejmości Q21 mogę się cieszyć graniem JMR Lucia. Dziękuję Q21, chociaż teraz "przez Was" toczę wewnętrzną walkę czy twenty 21 czy Lucia a jeszcze jak dzisiaj trochę pomajstrowałem z ustawieniem Luci w pokoju to już w ogóle.... ....od dłuższego czasu szukam monitorów, które zastąpią moje Dynaudio X14 a do tego odnajdą się (na ile jest to możliwe w bardzo małym pokoju - 12m2). Wzmacniacz/DAC to Cyrusek 8.2 W sumie będą lekko ze dwie dziesiątki monitorków, które u mnie grały (cenowo zakres 3-9kzl). Wiele z nich okazało się grać troszkę za obszernie, brakowało im metrażu (chociażby Canto Grand Signature plus, Dynaudio Excite X18, Indiana Line Diva 262, YB audio Bise, Impuls Audio projekt Calima). Oczywiście jest to moja opinia, możliwe że ktoś inny byłby w pełni zadowolony z efektu w/w monitorów w małym metrażu, ja nie byłem. Nie bez powodu podaję ceny, gdyż obecnie grające JMR Lucia kosztują niecałe 3 kzl a w żadnym elemencie audiofilskiego bełkotu 🙂 tj. (wysokie, średnica, niskie tony) nie są gorsze od tych najdroższych (jest jeden wyjątek, zwie się PMC twenty 21 i te mikruski TYLKO w jednym elemencie ale jak ważnym grają najlepiej z całej gromadki monitorków, które u siebie słuchałem, chodzi o oddanie wokali, ich plastykę, naturalność, uchwycenie i przekazanie emocjonalności ludzkiego głosu, tutaj PMC są nr 1, koniec kropka 🙂 ) Lucia w skrócie wg mnie i po audiofilsku 🙂 to równo w całym paśmie grające monitory, żadne pasmo nawet w najmniejszym stopniu nie dominuje czy jest wycofane. Nie brakuje otwarcia, nie brakuje dociążenia, ludzkie głosy nie są ani odchudzone, jazgoczące, anorektyczne ani pogrubione, nic nie buczy, nic nie suszy. KAPITALNE wysokie tony (mają wszystko, jest nasycenie, czystość, jest rozdzielczość, jest fenomenalne napowietrzenie, dźwięczność, tu jestem z Lucią całkowicie spełniony!) które nawet w momencie, gdy piszę swoje wrażenia mówią - zastanów się czy PMC dadzą ci tutaj tyle piękna, czy dadzą ci z taką klasą i wyczuciem oddane wysokie i niskie tony? Dla mnie Lucia są tutaj lepsze od moich faworytów PMC twenty 21, są lepsze od wszystkich monitorów, które u siebie słuchałem. Nie pisałem nic o wokalach w wykonaniu Luci nie dlatego, że są złe, są bardzo dobre, barwa uchwycona idealnie, jest plastyka, jest dobra artykulacja, to poziom najdroższej konkurencji, która u mnie grała ale... tu wszyscy muszą uznać wyższość PMC twenty 21, niestety Lucia też. Do tych wszystkich zachwytów nad Lucią dodam bardzo dobrą stereofonię, świetne odnajdywanie się zarówno w spokojnych jak i dynamicznych muzycznych klimatach. Z czystym sumieniem mogę nazwać Lucię prawdziwą perełką, zwłaszcza w dzisiejszych czasach w których nie brzmienie a popularność danej marki, producenta, marketing decydują o cenie. Co gorsza, to wysoka cena stała się podstawowym, często jedynym kryterium wyboru sprzętu audio.... Koleżanki i Koledzy, jeżeli nie chcecie kierować się w/w kryterium poznajcie osobiście monitory JMR Lucia i wzmacniacz Dayens Menuetto. Warto!
 22. 3 points
  Tez na to zwrocilem uwage 🤣🤣 Z fotek wynika ze wiecej ogladali niz sluchali😁 Czy kabel ma sygnature brzmienia? Czy jezeli podlacze taki kabel do czajnika to kawa bedzie smaczniejsza?
 23. 3 points
  Nowa płyta Santany niby etno a rockowa wg. mnie. Słuchałem z Tidala. Uznałem że jestem melomanem a nie kolekcjonerem i już nie kupuję płyt. Rozumiem zbieraczy, ale ubolewam że obarczają planetę dodatkowymi tworzywami sztucznymi.
 24. 3 points
  Jizaaas...o żonę też pytasz kolegów, czy im odpowiada? Przepraszam Cię ale nie da się obok takiego pytania przejść obojętnie... Skoro tobie odpowiada to najważniejsze...nie uważasz? Kolega ma inny słuch, gust... Nie przesadzaj... Zapraszam do siebie to wreszcie poznasz... Zanim podniesiesz codziennie rano głowę z poduszki to ja już mam odsłuchane "od deski do deski" ze 3 albumy jazzowe... 😉 Proszę Cię, nie mierz wszystkich jedną miarą... Gram z plików od 9 lat...i słucha tylko i wyłącznie całych albumów... Oczywiście CD i winyle też posiadam... Pozdrawiam serdecznie 😁
 25. 3 points
  Każdy DAC to tylko kość. Nie zagra dobrze bez dobrego analogu i zasilania. A jak to jest dobrze zrobione to efekt jest powalający. Zobaczcie w jakich klockach siedzą te kości. Same najwyższe najdroższe modele. Ale wypasiona aplikacja, która pozwoli wycisnąć z tej kości max. tyle kosztuje.
 26. 3 points
  Nie każdy jest na Facebooku. Jeśli więc mamy rozmawiać - to może tam gdzie każdy ma dostęp?
 27. 3 points
  To nie żadne zawody, z niczym nie trzeba wygrywać. Pliki i streaming to choroba naszych czasów, ery głów pochylonych nad smartfonami, internetowych onanistów. Nie dziwi potem nerwica ciągłych zmian sprzętów, kabli, oprogramowania. Wieczne grzebanie w ustawieniach playera, przeglądanie plików w poszukiwaniu nie wiadomo czego. Wszystko musi być szybko, bezboleśnie, bez zbędnego wysiłku i głębszej refleksji. Nie spotkałem jeszcze użytkownika plików, który spokojnie przesłuchałby jakąś płytę od deski do deski i nie kombinował przy tym jak koń pod górę. Jeśli ktoś traktuje muzykę i jej obecność w sowim życiu w sposób czysto użytkowy to czemu nie. Na szczęście jest jeszcze wiele osób, dla których obcowanie z muzyką to pewien etos, misterium związane ściśle z fizycznym nośnikiem wziętym do ręki i wysłuchanym z należnym nabożeństwem. Śmierć fizycznych nośników zapowiadano już wiele razy, odrodzenie się płyty winylowej wyraźnie temu przeczy, na szczęście dla mnie i wielu innych niereformowalnych idealistów.
 28. 3 points
  Nie kupuj absolutnie egzotyków z małych manufaktur bo stracisz (kilka)naście tysięcy. Ci którzy polecają takie sprzęty przeważnie sami próbują się ich pozbyć od miesięcy. Na rynku jest masa dobrych zabawek typu Clase, Krelle, ML czy Accuphase'y które są naprawde solidne, grają dobrze i można je w razie czego odsprzedać za ludzkie pieniądze.
 29. 3 points
  Proszę Lechu znajdź jakikolwiek inny film - nie wiem o małpach w Afryce i go tu podlinkuj ale już nie wklejaj tego filmu w każdym temacie w którym bierzesz udział a w którym zostanie użyte słowo kabel.
 30. 3 points
  Witek-z Polecę Twoim charakterem. To jest cytat z"Komputer świat" - jako światowej sławy specjalista powinieneś skorzystać z wujka google , żeby się nie ośmieszać. Pozdrawiam
 31. 3 points
  Dorobiony jest mobilny kabelek 1,2m Cordial cmk209 na wtykach Neutrik REAN
 32. 3 points
  Z tego co się dowiedziałem, śmiga już nowa strona www. Niezłe fotki. http://www.lar-audio.com/
 33. 3 points
  Zmniejszy szumy i zniekształcenia czy podniesie amplitudę sygnału?
 34. 3 points
  Szukaj takiego, który ma funkcję loudness. Bez tego zapomnij o dobrze słyszących skrajach pasma podczas cichego sluchania- wynika to z charakterystyki ludzkiego słuchu. Zaden liniowy wzmacniacz tego nie przeskoczy, chyba, że już na dzień dobry będzie podbijać bas i sopran, ale wtedy przy glosniejszym słuchaniu będzie kicha.
 35. 3 points
  A jak będziesz bardzo , bardzo chciał to w końcu usłyszysz 🙂
 36. 3 points
  Ci Panowie na zdjęciu napewno mają świetny słuch do celów porównawczych 🤣🤣🤣
 37. 2 points
  Oczywiście, aczkolwiek jak z każdą taką zmianą trzeba poczekać 100 - 200h przed wydaniem ostatecznej opinii. Obdzwoniłem kolegów i udało mi się zrobić też przewód ATX, prowizorycznie bo 3 żyły zasilające mam zrobione z tego samego ale 20AWG i w izolacji PVC, który z moich wcześniejszych doświadczeń jest sporo gorszy od tego w teflonie. Masa roboty jeszcze została, obudowa której nawet nie ruszyłem, zasilacz ATX bo ten HdPlex którego mam to straszne badziewie, a nawet tego małego mam ciągle jeszcze rozgrzebanego, elektrycznie jest skończony ale reszta jeszcze na papierze 😉
 38. 2 points
  To jest przecież oczywiste - nie miała pod izolacją do czynienia z powietrzem. Dodatkowo w tej sprawie do łez rozczulenia przyprawiają mnie wpisy gdzie co-po-niektórzy popłakują nad tym, jakoby ta brzydka miedź (a fe!) to się utlenia i śniedzieje gdy tylko ją rozizolować - TAK! ...ale już nie pod zaciskiem - w miejscach gdzie jest dobry styk to i powietrze nie ma przecież dostępu do tej miedzi. Podobnie z innymi połączeniami np. RCA. Na grzyba je wyciągać co chwilę i czyścić (są tacy) specjalnymi voodoo płynami za "słuszną" kasę nabytymi, skoro porządny wtyk i gniazdo np. RCA są na tyle ciasne, że tam wpływu powietrza brak.
 39. 2 points
  ---------- edycja --------------- po to się kupuje lepsze kable głośnikowe by potem wszystko popsuć gównianym selektorem, w tym przypadku dodamy jeszcze tulejkę by sugerowaną przez innych skrętkę było można zastosować z selektorem i zaczynamy kolejny chory temat pt czy polerowana stal wpływa na dźwięk i jak, czy w takim przypadki stosowanie skrętki ma sens itd. spójność sceny w kinie ma się nijak do stereo, w kinie często różnic nie wyłapiesz i każdy kto chciał liznął tematu wie że stereo jest znacznie bardziej wymagające i znacznie trudniej je oszukać. W kinie nie przeszkodzi ci brak zgodności fazowej, brak symetrii pomieszczenia/ustawienia kolumn, mało tego nie wyłapiesz nawet pewnych uszkodzeń sprzętu (np głośnika) a czasem nawet odłączenia jednej kolumny choć wtedy już należy pomyśleć o badaniu słuchu. Ale oczywiście w imię wymysłów, których nie słyszę będę sobie kastrował kino. Odciążenie tak słabego amplitunera powinno mieć pozytywny wpływ na wszystkie kanały ale o tym pewno nie pomyślałeś. Przypominam że mówimy o salonie i budżetowym rozwiązaniu, życie mamy uprościć i ulepszyć a nie stosować prowizorki.
 40. 2 points
 41. 2 points
  Mój jest z roku 1966. Nawet do głowy mi nie przyszła taka herezja jak wymiana przewodu sieciowego. Najlepsze jest to, że podczas drobnej przeróbki (wyprowadziłem masę oddzielnym przewodem) odlutowałem przewód sieciowy, żeby odsunąć go od przewodów sygnałowych i ponownie go obrabiając zauważyłem, że miedź w kablu po zdjęciu izolacji lśni jak nowa! W "sieciówce" od lampki nocnej, która ma ponad 50 lat!
 42. 2 points
  A żeby nie było tylko jak na sesji fotograficznej poniżej wklejam moje mocno subiektywne wrażenia na dzień 14.06.2019 r. 🙂, którymi podzieliłem się wcześniej z Kolegą Roxim. cyt.: "Są Lucia. Poziom X14 na wokalach, niskie mniej podbite na efektowność jak w X14 ale jakościowo to samo, wysokie z Lucia moim zdaniem z Cyrusem ładniejsze, nasycone ale więcej pokazują, lepsza, dużo lepsza przestrzeń, więcej powietrza. Gdybym miał wybierać między X14 a Lucia - nie wiem, za (cenzura:)) Dynki nie są fajniejsze. Niestety Lucia nie wchodzą najlepiej akustycznie w pokój, jest lepiej jak z X14 bo przełom środka i góry nie jest tak krzykliwy i nie ma podbicia basu . No i to co było w przypadku Dynek i ATC vs PMC gdy chodzi o wokale, to nie ten poziom, nie potrafią tak oddać emocjonalności i faktur, złożoności, różnorodności, zmieności ludzkiego głosu, przy PMC są w wokalizie tylko kolejnymi usztywnionymi kołkami. Może bardziej obrazowo - to samo słowo śpiewane przez wokalistę na PMC ma różne zmiany tonacji i jest to pięknie płynnie i naturalnie, niewymuszenie oddane, fakturowane. Przy wokalach z PMC nasze Dynki i Lucia są jednostajne na tym samym słowie, trochę lepiej jest z ATC7 - te są w połowie drogi między X14 a PMC w tym elemencie ale ATC wypychają i wyraźnie promują średnicę. Kuźwa jednak przy tych 3 monitorach tj ATC, PMC i Jean Marie Reynaund Lucia nasze Dynki Excite ewidentnie drą mordę na górnej średni i rąbią mocno podbitym w okolicy 100hz efekciarskim basem. Do tego mają najmniej rozdzielczą/precyzyjną górę i najgorszą przestrzeń... ". Przypominam, ten opis jest TYLKO subiektywnym zbiorem wrażeń autora na dzień dzisiejszy. A jednak... wokale z PMC to jest to co je odróżnia od wszystkich innych monitorów, które u siebie słuchałem, przy nich wszystkie stają się tylko usztywnionymi kołkami.... Miłego wieczoru Koledzy Klubowicze.
 43. 2 points
  Nie dość, ze się pocę z gorąca to jeszcze płaczę ze śmiechu😂 Tym wpisem możesz doprowadzić mnie do odwodnienia.
 44. 2 points
  No skoro ma wplyw na CD (transport) to pewnie i ma wplyw na motor od gramofonu. W gramofonie stabilnosc obrotow to niemal swiety gral. Jesli z takim Nordostem moge uzyskac wieksza stabilosc to nie bede musial juz gramofonu wymieniac na wyzszy model. Sent from my iPhone using Tapatalk
 45. 2 points
 46. 2 points
  Gdy założyłem do niego wtyki Viborg (złocona miedź), to okazało się, że te "fabryczne" zamulały. Viborg to chyba minimum do przewodów zasilających.
 47. 2 points
 48. 2 points
  Tak. Jeśli piszemy o dostępności do środków psychoaktywnych. Walniesz kwacha i dźwięki same będą latać po pokoju. Nawet nie trzeba będzie włączać wzmacniacza. Z drugiej strony mieszkańcy wsi też mają przerąbane, Nic nie zapewni lepszej dynamiki i zejścia na basie niż ryczenie wściekłej krowy. Po co więc inwestować w sprzęt audio?
 49. 2 points
  Ba! Myślę, że tych docelowych pelikanów będzie więcej :-))))). Każdy w końcu stwierdzi, że kable nie grają, ale póki do tych wniosków dojdzie da się go wysuszyć na ładnych parę złotych. Branża nie śpi ;-).
 50. 2 points
  Niestety z YouTube, ale będę szukać płyty.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.