Jump to content
AudioRecki

Eric Clapton "One More Car, One More Rider"... powtórka.

Sign in to follow this  
AudioRecki   |  

Eric Clapton wśród wielu melomanów stanowi pozycję obowiązkową. I nie można odmówić im racji, bo przez tyle już lat na scenie w dorobku artysty znalazło się wiele świetnych kawałków. Wymieniać ich wszystkich nie sposób, co świadczy tylko i wyłącznie o popularności Claptona i naprawdę  dobrych kompozycji. Rzecz jasna większość "hitów Claptona" to cudze kompozycje, ale jakże przez Claptona przedstawione. Zaskakujące w tym wszystkim jest to, że nawet debiutancki (solowej) album zawiera tylko jeden, samodzielnie skomponowany utwór. Prawdziwy urok artysty, czy prawdziwy artysta i urok piosenek, które śpiewa na swój, szczególny sposób? Kwestia subiektywnej oceny i jedno jest pewne, każdy kolejny wydany artysty album cieszy się sporą popularnością.

Albumy, utwory... Można przyjąć, że spośród tych wielu są takie, które stały się wizytówkami artysty, a jednym z takich utworów jest "Layla".

 

 

Czy więc kolejne odgrzebanie z archiwów albumu już wcześniej wydanego i osłuchanego ma sens? Czy przeniesienie go do postaci "czarnej płyty" poruszy serca melomanów i fanów Erica Claptona? Poprzednie wydanie (CD) cieszyło się sporą popularnością, czyli jest ogromna szansa na ponowny sukces i jak widać z tej szansy artysta z wydawcami ma zamiar skorzystać. Otóż na rynku wydawniczym zostaje wznowione wydanie albumu "One More Car, One More Rider", zawierający zestaw klasycznych przebojów Claptona. Materiał jaki zgromadzony jest na płytach pochodzi z dwóch koncertów sprzed praktycznie 2 dekad. Pierwszy odbył się w Tokyo, drugi w Los Angeles. .

Album został wydany po raz pierwszy na winylu w Record Store Day w tym roku, na przezroczystym nośniku 3LP Limited Edition. Zapowiadana "normalna" 3 płytowa (winyle) edycja trafi na rodzimy rynek już 19 lipca, za dystrybucje odpowiada Warner Music Poland.

 

AudioRecki

 

er.thumb.jpg.4237902d56b85ba434e7fa122d8590a3.jpg

Eric Clapton "One More Car, One More Rider" (2019)

Spis utworów:

A1 Key To The Highway

A2 Reptile

A3 Got You On My Mind

A4 Tears In Heaven

B1 Bell Bottom Blues

B2 Change The World

B3 My Father's Eyes

C1 River Of Tears

C2 Goin' Down Slow

C3 She's Gone

D1 I Want A Little Girl

D2 Badge

D3 Hoochie Coochie Man

E1 Have You Ever Loved A Woman?

E2 Cocaine

E3 Wonderful Tonight

F1 Layla

F2 Sunshine Of Your Love

F3 Over The Rainbow

 

 

Sign in to follow this  


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • WM Fono - tradycja łączona z nowoczesnością. Wizyta w tłoczni płyt

  Czwartkowy dzień to wyjątkowe dla nas wydarzenie, które można określić jako "spotkanie z muzyką",  przy czym nie z taką muzyką, jaką sobie wyobrażamy. Firma z tradycją w dosłownym tego słowa znaczeniu, ale co istotne - jednocześnie łącząca nowoczesność - zaprosiła Magazyn AudioStereo, by podpatrzeć produkcję płyt z muzyką. Nie byle jakich płyt - bo płyt winylowych, które od pewnego czasu przeżywają swoją drugą młodość i słusznie. Do WM Fono zaproszeni zostaliśmy wraz z prezesem D. Skrzypcza

  AudioRecki
  AudioRecki
  Reportaże

  Audio-Technica ATH-SPORT7TW

  Choć za słuchawkami mówiąc najoględniej nie przepadam, używam nad wyraz sporadycznie i tak naprawdę sięgam po nie jedynie z konieczności czy też musu wynikającego z tzw. okoliczności przyrody, jednocześnie mam świadomość, iż to właśnie dzięki nim zdecydowanie łatwiej, szybciej i przede wszystkim taniej można osiągnąć iście ekstremalną jakość dźwięku. Niemniej jednak, dziwnym zrządzeniem losu i na przekór logice, uparcie wolę walczyć z materią w systemie stacjonarnym, aniżeli pójść na skróty i za

  Fr@ntz
  [email protected]
  Słuchawki

  SHAFT 2019 - Soundtrack już niebawem.

  Film Shaft można uznać za klasykę samą w sobie. Pierwszego Shaft'a na podstawie powieści Ernesta Tidymana oglądało praktycznie kilka pokoleń, za każdym razem z nie mniejszym zainteresowaniem i uznaniem. W pierwszym filmie zachwycał nie tylko obraz ale i muzyka, którą stworzył Isaac Hayes. Muzyka wyjątkowa, która w pełni oddawała i oddaje do dziś klimat tamtych lat, a takie gatunki jak soul czy rytm and blues wręcz urzekały nawet osoby nie słuchające tych gatunków. Kolejny SHAFT z 2000 roku nie z

  AudioRecki
  AudioRecki
  Muzyka

  SAXON powraca z "The Eagle Has Landed"

  "The Eagle Has Landed" to pierwsza koncertowa płyta tego legendarnego zespołu i jakby nie patrzeć, zespół SAXON przez ostatnie dekady w pełni na miano legend sobie zasłużył. Kapela założona w 1976 roku do dziś wydała taką ilość albumów, że w kolekcji niejednego melomana zajmuje spokojnie jeśli nie jedną to co najmniej połowę półki z płytami. Panowie tworzą do dziś całkiem udane kompozycje, cieszące ich fanów i w ogóle fanów cięższego brzmienia oraz gitarowych riffów. Ich ostatni album studyjny "

  AudioRecki
  AudioRecki
  Muzyka

  FIIO M6 – ambitny malec

  Kolejny po  M3k odtwarzacz z serii M wyszedł na rynek w grudniu 2018 r. Jest to kompaktowy, przenośny odtwarzacz bezstratnych plików audio, jego wymiary to zaledwie 92,5 mm długości na 53,3 mm szerokości, a jego grubość to 11,5 mm.  W zestawie otrzymujemy: - silikonowe etui, - kabel USB typu C, - folia zabezpieczająca na ekran, - instrukcja obsługi      Budowa i wyposażenie:              Obudowa M6 wykonana jest z anodowanego aluminium, front i tył przykry

  M@rgot
  [email protected]
  Źródła
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.