Jump to content
AudioRecki

Lonely Robot "Under Stars" już za 2 tygodnie.

Sign in to follow this  
AudioRecki   |  

Czasem słyszę zarzuty, że często muzyka z pogranicza rocka progresywnego to takie "niby granie mocniejsze, niby pop..." Ale w tym wszystkim właśnie tkwi siła, w melodyjności, w tekście słyszanym i w tych wstawkach gitarowych, które nie mają nas wyrywać z butów jak w przypadku kapel z nurtów bardzo mocnego brzmienia, ale dawać właśnie przyjemność obcowania z gitarą i śpiewem przy akompaniamencie dobrej perkusji.

Piszę o tym, bo czasem szukając czegoś na spokojny wieczór mamy potrzebę nie tylko odprężenia się, ale i poczucia czegoś wyrazistego, gdzie noga chodzi sama w rytm jeśli nie perkusji, to na pewno gitary. I do takich wieczorów idealnym wydaje się np.: John Mitchell.

Mitchell to artysta wszechstronny, biorący udział w wielu ciekawych projektach - a jego muzyka po prostu wpada w ucho i sprawia wiele przyjemności. Jest to styl grania, jaki przypadnie do gustu fanom rocka, ale i nie zamęczy słuchu np. naszych partnerek, dla których wszystko co mocniejsze - wywołuje potrzebę wyrażania niezadowolenia i głosy "przycisz to".

Dziś przyszła kolej na zapowiedź nowej płyty z solowego projektu John'a Mitchel'a - Lonely Robot. Przyznam szczerze, że artysta ten pochodzący z Wlk. Brytanii ma w mojej bibliotece muzycznej szczególne - znaczące miejsce. A album z 2015 roku "Please Come Home" jedynie utwierdził mnie w tym, że jest artystą wszechstronnym. Rzecz jasna nie będę zagłębiał się we wcześniejszy album, ale jest on dobrym zwiastunem tego, czego możemy spodziewać się po muzyku w nadchodzącym.

 

Na 26 kwietnia tego roku został zapowiedziany kolejny album (już trzeci) z solowego projektu Lonely Robot. Wg. zapowiedzi jest to ostatnia część ”trylogii astronauty”. "Under Stars" - bo pod taką nazwą ukaże się album, ma poruszać w swoich tekstach i muzycznej inspiracji samego człowieka, jego miejsce w świecie otulonym wręcz ułudą piękna technologii, a niedostrzegającego rzeczywistego piękna tego świata. Temat jak widać "nośny" i na czasie jednak to, co przekonuje w całej tej artystycznej prezentacji - to muzyka i głos artysty.

Warto przy tym wspomnieć istotne szczegóły dotyczące samego albumu - Mitchell do współtworzenia materiału na płycie zaprosił takich muzyków jak: Craig Blundell, Steve Vantsis (znany z Fish) i Liam Holmes. 

Album zostanie wydany w dwóch zasadniczo się różniących wersjach. Pierwsza w wersji fizycznego nośnika CD zawierać będzie 11 utworów plus dodatkowe trzy, bonusowe utwory (w wersji cyfrowej).

Jeśli szukacie dobrego brzmienia na wieczory z muzyką - Lonely Robots "Under Stars" będzie doskonałym wyborem. Nie zamęczycie nikogo z bliskich, a i sami spędzicie wiele godzin czerpiąc przyjemność z rocka.

 

Polecamy!

 

AudioRecki (Magazyn Kulturalny, AudioStereo)

 

cover_473592522019_r.thumb.jpg.3d161a342bb52f0a2d4bba6e54b2b2c5.jpg

Lonely Robots "Under Stars" (2019)

 

Tracklist:

1. Terminal Earth
2. Ancient Ascendant
3. Icarus
4. Under Stars
5. Authorship Of Our Lives
6. The Signal
7. The Only Time I Don’t Belong Is Now
8. When Gravity Fails
9. How Bright Is The Sun?
10. Inside This Machine
11. An Ending
12. How Bright Is The Sun? (Cosmic Mix)* bonus track
13. Under Stars (Cosmic Mix)* bonus track
14. Lonely Robot – Chapter One – Airlock* bonus track

 

Sign in to follow this  


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Obraz i muzyka bliskie ideału dzięki ZAPPITI PRO 4K HDR SERIES.

  Multimedia w naszym codziennym życiu stanowią od kilku już dekad podstawę rozrywki dla całej rodziny. Przeszliśmy już chyba wszyscy etap kaset VHS, płyt DVD i  Blu-Ray. Obecnie można by uznać najnowsze rozwiązanie w postaci płyt UHD 4K za idealne, gdyby nie jeden "problem". Otóż przez wiele lat świat cyfrowy dzielił się na fizyczne nośniki (płyty) i pliki w postaci filmów czy muzyki. Im bliższe nam obecne czasy, tym coraz bardziej widać stawianie przez użytkowników na jakość tak obrazu jak i dźw

  AudioRecki
  AudioRecki
  Źródła

  Monitor Audio PL300II. Kiedy muzyka potrafi przemówić do naszych serc.

  Rynek audio od lat niezmiennie kieruje się swoimi prawami. Są duże firmy od lat cenione za którymi idą niezliczone rzesze wiernych klientów, są też małe manufaktury, które starają się obok tych wielkich pokazać, że ich konstrukcje też nie są gorsze. Za wielkimi firmami zawsze przemawiają argumenty w postaci wieloletnich badań, dużego zespołu inżynierów, możliwości rozwoju i co najważniejsze - patenty i technologie, często stanowiące wyróżnik na in plus.  Tak też jest z firmą Monitor Audio,

  AudioRecki
  AudioRecki
  Kolumny

  Remaster Chic już na dniach na czarnym krążku.

  Chyba nie ma takiej osoby, która nie znała by kawałka "Le Freak". Za tym już obecnie kultowym utworem stoi fantastyczny zespół Chic, który w dorobku artystycznym poza wspomnianym "Le Freak", wylansował znacznie więcej hitów obejmujących gatunek funk i disco-soul. Kolejnym wielkim hitem, które jest dziełem Nile'a Rodgers'a i Bernard'a Edwards'a to "Dance Dance Dance". Kawałek ten przeszedł już do klasyki gatunku, podbijając w latach 70 ubiegłego wieku parkiety disco na całym ś

  AudioRecki
  AudioRecki
  Muzyka

  Lector Audio w nowej odsłonie... Powstał pokój odsłuchowy.

  Z Lector Audio jest tak, jak z tymi mitycznymi jednorożcami, które wywołują u niektórych podziw i zaciekawienie, każdy coś o nich słyszał... niewielu "widziało i uwierzyło". Można by napisać, że produkty Włoskiej manufaktury mają zadanie ułatwione w stosunku do jednorożców (te zostawmy już w spokoju), otóż w przypadku sprzętu z logo Lector - wielu posłuchało i wielu uwierzyło. Co więc różni podejście dystrybutora produktów cenionych przez część środowiska melomanów, do dystrybutorów innych marek

  AudioRecki
  AudioRecki
  Newsy 4

  Audio-Technica AT-LPW40WN

  O ile początkowy, spowodowany renesansem czarnej płyty, wysyp budżetowych gramofonów nie wzbudził mojego większego entuzjazmu, to po ustabilizowaniu się sytuacji na rynku obraz przedstawia się zdecydowanie ciekawiej. Po prostu, to co od lat zalegało w firmowych magazynach albo trafiło na hipermarketowe półki i poszło w świat w ramach którejś z „mega” promocji albo, co równie prawdopodobne, uległo samoistnej biodegradacji. W końcu sami producenci zrozumieli, że więcej amatorów takich odgrzewanych

  Fr@ntz
  [email protected]
  Źródła
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.