Jump to content
AudioRecki

Popol Vuh reedycja, wielki konkurs BMG i AudioStereo!

AudioRecki   |  

Jeszcze kilka tygodni temu zapraszaliśmy wszystkich Was tak do audycji w RMF Classic, jak i zapowiadaliśmy ukazanie się absolutnie unikatowego, audiofilskiego wydania pierwszych płyt legendarnego zespołu POPOL VUH.

 

Dziś dzięki uprzejmości firmy BMG oraz nieprzecenionej pomocy p. Filipa Sarniaka (wielkie podziękowania raz jeszcze), mamy dla naszych czytelników w/w wydanie dosłownie na gorąco do "zgarnięcia".

Wydanie jest niesamowite pod względem jakości i zawartości. Dedykowane maniakom dobrego, analogowego brzmienia, a całość składa się z pięciu, przepięknie wydanych płyt winylowych.

Jak wspomniałem jeden taki wyjątkowy egzemplarz może trafić do rąk szczęśliwca - do osoby, która w komentarzach pod spodem zostawi fotkę swojego systemu i napisze dlaczego to właśnie jego system zagra POPOL VUH najlepiej.

Zaznaczmy już na wstępie - liczy się kreatywność zdjęcia i opisu, nie wartość systemu! Wymagany na zdjęciu gramofon!

Konkurs kończymy w dniu 20 czerwca br. Wysyłka zapewniona wprost pod wskazany adres do wybranej osoby, która zostanie powiadomiona o wygranej już 21 czerwca.

 

Zapraszamy!

AudioRecki (Magazyn AudioStereo)

 

Zestaw płyt POPOL VUH Essential Collection Vol. 1 można nabyć w wybranych salonach muzycznych.

Wydanie: BMG rok: 2019

 User Feedback

Recommended Comments

Ja pomimo młodego wieku jestem zachwycony ich muzyką, tata często puszczał Hosianna Mantra w domu jeszcze jak byłem mniejszy, więc to chyba stąd.

Usłyszeć ich muzykę na winylu, a w szczególności soundtrack do Nosferatu, jest chyba moim marzeniem! I na pewno na moim systemie najlepiej, biorąc pod uwagę jego lekki "70s vibe"! 🙂

Pozdrawia młody fan krautrocka

DSC02002.jpg

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

Dawno, dawno temu sercem mojego muzycznego systemu był gramofon, przeze mnie wówczas osobiście złożony, bo w epoce gdy zakup krążka do singli nie wspominając o płytach był w Polsce nie lada wyczynem.
Z czasem wszczepione cyfrowe brzmienia w postaci CD-ków, które jak widać w tle, robią świetną robotę jako ustrój  akustyczny, przejęły pałeczkę pierwszeństwa.
Bez serca, jak wiadomo żyć jednak nie można więc gramofon, tym razem już dobrej marki - Thorens, zagości ponownie w centrum systemu ocieplanych lampą , muzycznych różnorakich klimatów i kompozycji.
Kraut-rockowe eksperymentalne kompozycje POPOL VUH  szczególnie z soundtracków do filmów Wernera Herzoga, mistyczna, czasami sakralna, medytacyjna muzyka przenoszą słuchacza na poziom, którego żaden sprzęt oprócz naszych uczuć i wyobraźni za nas nie zrobi.
Obawiam się jednak, że puszczając muzykę z reedycji pierwszych płyt tego legendarnego zespołu mogą zadziać się różne dziwne nieziemskie sytuacje… I gdzie ja wtedy będę? 😉 

Wszystkiego dobrego!
Andrzej

Gramofon z iFi-1.jpg

Share this comment


Link to comment
Share on other sites


Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Obraz i muzyka bliskie ideału dzięki ZAPPITI PRO 4K HDR SERIES.

  Multimedia w naszym codziennym życiu stanowią od kilku już dekad podstawę rozrywki dla całej rodziny. Przeszliśmy już chyba wszyscy etap kaset VHS, płyt DVD i  Blu-Ray. Obecnie można by uznać najnowsze rozwiązanie w postaci płyt UHD 4K za idealne, gdyby nie jeden "problem". Otóż przez wiele lat świat cyfrowy dzielił się na fizyczne nośniki (płyty) i pliki w postaci filmów czy muzyki. Im bliższe nam obecne czasy, tym coraz bardziej widać stawianie przez użytkowników na jakość tak obrazu jak i dźw

  AudioRecki
  AudioRecki
  Źródła

  Monitor Audio PL300II. Kiedy muzyka potrafi przemówić do naszych serc.

  Rynek audio od lat niezmiennie kieruje się swoimi prawami. Są duże firmy od lat cenione za którymi idą niezliczone rzesze wiernych klientów, są też małe manufaktury, które starają się obok tych wielkich pokazać, że ich konstrukcje też nie są gorsze. Za wielkimi firmami zawsze przemawiają argumenty w postaci wieloletnich badań, dużego zespołu inżynierów, możliwości rozwoju i co najważniejsze - patenty i technologie, często stanowiące wyróżnik na in plus.  Tak też jest z firmą Monitor Audio,

  AudioRecki
  AudioRecki
  Kolumny

  Remaster Chic już na dniach na czarnym krążku.

  Chyba nie ma takiej osoby, która nie znała by kawałka "Le Freak". Za tym już obecnie kultowym utworem stoi fantastyczny zespół Chic, który w dorobku artystycznym poza wspomnianym "Le Freak", wylansował znacznie więcej hitów obejmujących gatunek funk i disco-soul. Kolejnym wielkim hitem, które jest dziełem Nile'a Rodgers'a i Bernard'a Edwards'a to "Dance Dance Dance". Kawałek ten przeszedł już do klasyki gatunku, podbijając w latach 70 ubiegłego wieku parkiety disco na całym ś

  AudioRecki
  AudioRecki
  Muzyka

  Lector Audio w nowej odsłonie... Powstał pokój odsłuchowy.

  Z Lector Audio jest tak, jak z tymi mitycznymi jednorożcami, które wywołują u niektórych podziw i zaciekawienie, każdy coś o nich słyszał... niewielu "widziało i uwierzyło". Można by napisać, że produkty Włoskiej manufaktury mają zadanie ułatwione w stosunku do jednorożców (te zostawmy już w spokoju), otóż w przypadku sprzętu z logo Lector - wielu posłuchało i wielu uwierzyło. Co więc różni podejście dystrybutora produktów cenionych przez część środowiska melomanów, do dystrybutorów innych marek

  AudioRecki
  AudioRecki
  Newsy 4

  Audio-Technica AT-LPW40WN

  O ile początkowy, spowodowany renesansem czarnej płyty, wysyp budżetowych gramofonów nie wzbudził mojego większego entuzjazmu, to po ustabilizowaniu się sytuacji na rynku obraz przedstawia się zdecydowanie ciekawiej. Po prostu, to co od lat zalegało w firmowych magazynach albo trafiło na hipermarketowe półki i poszło w świat w ramach którejś z „mega” promocji albo, co równie prawdopodobne, uległo samoistnej biodegradacji. W końcu sami producenci zrozumieli, że więcej amatorów takich odgrzewanych

  Fr@ntz
  [email protected]
  Źródła
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.