Jump to content

"Reset" De Mono zawitał na półki sklepowe...

AudioRecki
AudioRecki
Sign in to follow this  

De Mono wychowało sobie w naszym kraju już kilka pokoleń fanów i przez sporą większość z nich nie są w żadnym przypadku uznawani za dinozaurów. To dobrze, bo pomimo 35 lat na karku oraz całkiem sporej dyskografii Andrzej Krzywy z ekipą może (nadal) pochwalić się pomysłem na wpadające w ucho kawałki. Płyta "Reset" jaka ukazała się właśnie nakładem wydawnictwa Agora S.A. ma być krokiem do przodu, bez wyraźnego zaglądania wstecz. Na ten znamienny reset miały mieć wpływ spore zmiany takie jak: całkowicie nowi producenci muzyczny i nowy wydawca, nowe brzmienia z całkiem nowymi aranżacjami. Czyżby całkiem nowy album zapowiadał całkiem "nowe" De Mono? 

Album składa się z 12 łatwo wpadających w ucho kawałków, czy każdemu przypadną do gustu pozostawię to do subiektywnej oceny każdego słuchającego. Jedno pewne - album jest od lipca promowany w sieci utworem "Prosto w serce". Od tego czasu licznik odwiedzin minął już liczbę 2,4 milionów. Jak widać "Reset" ma szansę na spore zainteresowanie nie tylko fanów zespołu.

Wokaliście w trakcie nagrań towarzyszyli Piotr Kiubaczyk (basista), Paweł Dampc (ins. klawiszowe), Marcin Korbacz (perkusja), Tomasz Banaś (gitary), Zdzisław Zioło (gitary), Paweł Pelczyński (saksofon, instrumenty perkusyjne).

 

„Praca nad tym albumem trwała ponad 2 lata ale opłaciło się. Chcieliśmy aby płyta nie była naiwna i banalna, żeby zawierała ciepłe, przyjemne dla ucha brzmienia, żeby wzruszała i bawiła, żeby pozostała na dłużej w sercach słuchaczy ”

                                                                                                                                                                          Andrzej Krzywy.

 

 

Płytę można już kupić m.in. w sklepie winylownia.pl której dziękuję za inspirację!

https://winylownia.pl

 

AudioRecki

 

reset-b-iext55503404.thumb.jpg.1384d6b95517e4ed88b84d3b3016a8b9.jpg

 

Tracklista:
1. Prosto w serce
2. Gra się do końca
3. Feniks
4. No bo jak
5. Głupi sen
6. Płacz serce, płacz
7. Otchłań snu
8. W taką noc
9. Napisz
10. W taki sposób
11. Daleko do nieba
12. Mija mnie czas

 

 

 

Sign in to follow this  


User Feedback

Recommended Comments

2 godziny temu, ira napisał:

De Mono? Wy tak na poważnie?

A co w tym jest niepoważnego? Jakiś konkretny argument "przeciw", poza subiektywnym "nie lubię i nie słucham"? Muszę Kolegę zmartwić, Pink Floyd już nowej płyty wspólnej nie wydadzą. Tak samo jak i wiele cenionych zespołów różnych gatunków. Sam żałuję, bo byłby to powód do radości i świętowania, a tak mamy "tylko" news o nowej płycie De Mono. Są ludzie słuchający tego rodzaju muzyki.

Serdeczności jak zawsze

Edited by AudioRecki

Share this comment


Link to comment
Share on other sites
10 minut temu, przemak napisał:

A ja jestem za, dwóch kolegów tam gra i życzę dalszych sukcesów! 

I słusznie, bo wbrew dziwnym poglądom kapela ta ma sporą za sobą historię. Zespół De Mono powstał w 1984 roku, pierwszy ich album "Kochać inaczej" okazał się ogromnym sukcesem. Płyta ta (taka informacja dla malkontentów) zdobyła wiele wyróżnień i nagród. Co ciekawe to "zwykłe" De Mono "zgarnęło między innymi wszystkie nagrody przyznawane corocznie przez czasopismo "Magazyn Muzyczny". 

Jeśli to byłoby mało, niedowiarkom warto przypomnieć, że album "Stop" zebrał masę nagród i wyróżnień. A w 1994 wyszła płyta "Abrasax" i... status złotej płyty! Z "nowszych dziejów" zespołu - w 2008 roku odbył się 17. Festiwal Polskich Wideoklipów Yach Film, gdzie Konrad Axinowicz otrzymał  Drewniany Yach za klip "Asfaltowe łąki". 

Muzyka to rzecz gustu, o gustach się nie dyskutuje, a na pewno nie podważa się dorobku tak zasłużonego zespołu. Tak, o De Mono napisaliśmy w Magazynie audiostereo, bo warto o takich zespołach pisać i informować o związanymi z nimi wydarzeniach.

Edited by AudioRecki
 • Like 2

Share this comment


Link to comment
Share on other sites


Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Dali Menuet SE

  Nie muszę chyba nikogo uświadamiać, że prawa fizyki dla wszystkich są takie same i najogólniej rzecz ujmując nie da się ich naginać według własnego widzimisię. Oczywiście spece od marketingu dwoją się i troją uparcie dążąc do zagięcia czasoprzestrzeni i zaklęcia rzeczywistości wmawiając potencjalnym nabywcom, że gorsze znaczy lepsze a taniej wykonane jest po prostu bardziej ekologiczne. Chociaż jeśli chodzi o ten drugi przykład, to niewątpliwie jest w nim ziarnko prawdy, gdyż biodegradacja jak n

  Fr@ntz
  [email protected]
  Kolumny 1

  IsoAcoustics Delos 1815M1

  W walce z wibracjami nie dość, że wszystkie chwyty są dozwolone, to każde z akcesoriów sprawdza się raz lepiej a raz gorzej i to nie tylko w zależności od konkretnego systemu, co również od destynacji, czyli pod czym wyląduje. Ponadto o ile doskonale wiadomo, że pasożytnicze rezonanse nigdzie nie są mile widziane, to najwięcej szkód są one w stanie wyrządzić wszędzie tam, gdzie odczyt danych odbywa się w sposób czysto mechaniczny, czyli w źródłach, ze szczególnym uwzględnieniem tych analogowych.

  Fr@ntz
  [email protected]
  Akcesoria 2

  Benny Goodman - Live In Hamburg 1981

  Polecam ciekawą płytę, na której zarejestrowany został materiał z jednego z ostatnich koncertów Benny'ego Goodmana w Niemczech z 1981 roku. Mocno zakorzenione w Amerykańskim Jazzie, radosne, swingowe melodie Benny'ego Goodmana wygrywane na klarnecie mieszają się z nowoczesnym, Europejskim Jazzem. Towarzyszą mu między innymi pochodzący z Danii Svend Asmussen oraz belgijski gitarzysta Philip Catherine. Realizatorem oryginalnego nagrania był Günter Pauler, któremu udało się zachować aurę intymności

  plastik1989
  plastik1989
  Muzyka

  Fiio M3 Pro

  M3-Pro to najnowszy odtwarzacz FiiO, który cechuje się kompaktowymi wymiarami. To trzecia generacja po Fiio M3, a później M3K, która ma na celu dać zupełnie inny standard dzięki ulepszonym funkcjom. To przede wszystkim trzykrotny wzrost mocy w stosunku do poprzedników, większy dotykowy wyświetlacz oraz wsparcie dla DSD128, APE, FLAC, WAV, WMA Lossless, Apple Lossless,  MP3, OGG, WMA, AAC, etc. Wymiary odtwarzacza to grubość 10 mm, szerokość 45 mm i wysokość 95 mm przy wadze 70 g i to rzeczy

  M@rgot
  [email protected]
  Akcesoria

  IsoTek EVO3 Sirius + Premier

  Tak, tak. Doskonale zdaję sobie sprawę, że dyskusje o prądzie a dokładnie akcesoriach go przesyłających i dystrybuujących wywołują równie silną polaryzację opinii, co rozmowy o polityce, więc po pierwsze zapobiegliwie warto usunąć z zasięgu nie tyle rąk, co nawet wzroku wszelakie ostre i niebezpieczne przedmioty, a po drugie pod żadnym pozorom nie podawać interlokutorom substancji psychoaktywnych, no może poza tymi o działaniu zwiotczającym. Ewentualnie zawsze można dywagacje i następującą po ni

  Fr@ntz
  [email protected]
  Akcesoria
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.