Jump to content

"Reset" De Mono zawitał na półki sklepowe...

AudioRecki
AudioRecki
Sign in to follow this  

De Mono wychowało sobie w naszym kraju już kilka pokoleń fanów i przez sporą większość z nich nie są w żadnym przypadku uznawani za dinozaurów. To dobrze, bo pomimo 35 lat na karku oraz całkiem sporej dyskografii Andrzej Krzywy z ekipą może (nadal) pochwalić się pomysłem na wpadające w ucho kawałki. Płyta "Reset" jaka ukazała się właśnie nakładem wydawnictwa Agora S.A. ma być krokiem do przodu, bez wyraźnego zaglądania wstecz. Na ten znamienny reset miały mieć wpływ spore zmiany takie jak: całkowicie nowi producenci muzyczny i nowy wydawca, nowe brzmienia z całkiem nowymi aranżacjami. Czyżby całkiem nowy album zapowiadał całkiem "nowe" De Mono? 

Album składa się z 12 łatwo wpadających w ucho kawałków, czy każdemu przypadną do gustu pozostawię to do subiektywnej oceny każdego słuchającego. Jedno pewne - album jest od lipca promowany w sieci utworem "Prosto w serce". Od tego czasu licznik odwiedzin minął już liczbę 2,4 milionów. Jak widać "Reset" ma szansę na spore zainteresowanie nie tylko fanów zespołu.

Wokaliście w trakcie nagrań towarzyszyli Piotr Kiubaczyk (basista), Paweł Dampc (ins. klawiszowe), Marcin Korbacz (perkusja), Tomasz Banaś (gitary), Zdzisław Zioło (gitary), Paweł Pelczyński (saksofon, instrumenty perkusyjne).

 

„Praca nad tym albumem trwała ponad 2 lata ale opłaciło się. Chcieliśmy aby płyta nie była naiwna i banalna, żeby zawierała ciepłe, przyjemne dla ucha brzmienia, żeby wzruszała i bawiła, żeby pozostała na dłużej w sercach słuchaczy ”

                                                                                                                                                                          Andrzej Krzywy.

 

 

Płytę można już kupić m.in. w sklepie winylownia.pl której dziękuję za inspirację!

https://winylownia.pl

 

AudioRecki

 

reset-b-iext55503404.thumb.jpg.1384d6b95517e4ed88b84d3b3016a8b9.jpg

 

Tracklista:
1. Prosto w serce
2. Gra się do końca
3. Feniks
4. No bo jak
5. Głupi sen
6. Płacz serce, płacz
7. Otchłań snu
8. W taką noc
9. Napisz
10. W taki sposób
11. Daleko do nieba
12. Mija mnie czas

 

 

 

Sign in to follow this  


User Feedback

Recommended Comments

2 godziny temu, ira napisał:

De Mono? Wy tak na poważnie?

A co w tym jest niepoważnego? Jakiś konkretny argument "przeciw", poza subiektywnym "nie lubię i nie słucham"? Muszę Kolegę zmartwić, Pink Floyd już nowej płyty wspólnej nie wydadzą. Tak samo jak i wiele cenionych zespołów różnych gatunków. Sam żałuję, bo byłby to powód do radości i świętowania, a tak mamy "tylko" news o nowej płycie De Mono. Są ludzie słuchający tego rodzaju muzyki.

Serdeczności jak zawsze

Edited by AudioRecki

Share this comment


Link to comment
Share on other sites
10 minut temu, przemak napisał:

A ja jestem za, dwóch kolegów tam gra i życzę dalszych sukcesów! 

I słusznie, bo wbrew dziwnym poglądom kapela ta ma sporą za sobą historię. Zespół De Mono powstał w 1984 roku, pierwszy ich album "Kochać inaczej" okazał się ogromnym sukcesem. Płyta ta (taka informacja dla malkontentów) zdobyła wiele wyróżnień i nagród. Co ciekawe to "zwykłe" De Mono "zgarnęło między innymi wszystkie nagrody przyznawane corocznie przez czasopismo "Magazyn Muzyczny". 

Jeśli to byłoby mało, niedowiarkom warto przypomnieć, że album "Stop" zebrał masę nagród i wyróżnień. A w 1994 wyszła płyta "Abrasax" i... status złotej płyty! Z "nowszych dziejów" zespołu - w 2008 roku odbył się 17. Festiwal Polskich Wideoklipów Yach Film, gdzie Konrad Axinowicz otrzymał  Drewniany Yach za klip "Asfaltowe łąki". 

Muzyka to rzecz gustu, o gustach się nie dyskutuje, a na pewno nie podważa się dorobku tak zasłużonego zespołu. Tak, o De Mono napisaliśmy w Magazynie audiostereo, bo warto o takich zespołach pisać i informować o związanymi z nimi wydarzeniach.

Edited by AudioRecki
 • Like 2

Share this comment


Link to comment
Share on other sites


Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • "ShowTime" zespołu LOMBARD specjalnie dla naszych klubowiczów.

  Uwaga! Konkurs przeznaczony dla członków Klubu Audiostereo. Jeśli chcesz wziąć udział dołącz do Klubu. Jak już widzieliście zapewne informację na naszej głównej oraz w samym magazynie, dzięki uprzejmości zespołu LOMBARD i p. Wojtka z Katowickiego Studia HiFi oraz dzięki nie małym staraniom Administracji audiostereo wreszcie dotarły do nas wyjątkowe płyty. Płytę CD z dedykacją od ekipy zespołu LOMBARD, którą można wygrać w naszym mini konkursie, wystarczy odpowiedzieć na pytanie: w któr

  AudioRecki
  AudioRecki
  Muzyka 4

  LOMBARD z dedykacją na święta? Jak najbardziej jesteśmy za!

  Swego czasu wspominałem w jednym z artykułów o ciekawym wyborze kolumn, jaki dokonał Grzegorz Stróżniak. Przy okazji tego wydarzenia wspominaliśmy o tym, że na łamach audiostereo będą do wygrania w mini konkursie płyty z dedykacją lidera formacji LOMBARD. I tak też się stało, dzięki pomocy właściciela firmy Studio HiFi w Katowicach p. Wojtka, dotarły do nas wyczekiwane płyty CD. Sam lider zespołu o płycie "ShowTime" mówi wprost, że jest wydawnictwem bardzo osobistym w przekazie, "ubranym" od str

  AudioRecki
  AudioRecki
  Muzyka

  Cayin N6ii

  Cayin to wysokiej klasy chińska marka audio istniejąca na rynku od 1993 roku, która zasłynęła głównie, jako producent wzmacniaczy lampowych, ale też odtwarzaczy CD i głośników. Ostatnio Cayin koncentruje się również na rynku urządzeń przenośnych i robi to bardzo dobrze. Ich flagowy N8 namieszał trochę w segmencie DAP dając słuchaczowi do wyboru tryb lampowy i tranzystorowy, odnosząc tym zasłużony sukces. Teraz firma powraca z nowym N6 II z wymiennym AMP i DAC. Na listopadowych targach Audio

  M@rgot
  [email protected]
  Akcesoria 1

  TEAC TN-4D

  Po kilku (nastu?) spotkaniach z modelami o napędzie paskowym najwidoczniej nastała „moda” na konstrukcje z obrotami przenoszonymi bezpośrednio, gdyż tuż po opisywanej przez nas w październiku, inspirowanej DJ-skimi klasykami Technicsa, Pioneera, czy też Reelopa, japońskiej Audio Technice AT-LP120XUSB do naszej redakcji trafił kolejny direct-drive. Jednak żeby było ciekawiej wcale niepochodzący od któregoś z ww. potentatów właśnie z takimi rozwiązaniami kojarzonymi, lecz od TEAC-a. Tak, tak, tego

  Fr@ntz
  [email protected]
  Źródła

  Polk MagniFi MAX SR

  Jakby się tak na spokojnie zastanowić, to żyjemy w czasach, gdy doszliśmy do momentu, w którym niedopowiedzenia a czasem wręcz ewidentne ułomności przyjmują status swoistych unikalności, wyjątkowości a tym samym mniej, bądź bardziej umiejętnie budowane są wokół nich potrzeby odbiorców. Weźmy na ten przykład segment telefonów komórkowych. Pamiętacie czasy, gdy „komórkę” wybierało się głównie pod kątem żywotności baterii? Kilka dni, tydzień bez ładowania? Proszę bardzo – modeli spełniających powyż

  Fr@ntz
  [email protected]
  Kolumny
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.