Jump to content
AudioRecki

Rihanna z nowym albumem już w tym roku.

Sign in to follow this  
AudioRecki   |  

Kiedy na rynku muzycznym ukazał się album "Anti" (2016), dosłownie od pierwszych chwil zyskał status kultowego, co przeniosło się w oczywisty sposób na wyniki sprzedaży. Platyna bez dostępnego fizycznego nośnika? Jak najbardziej tak! Czy to sygnał, że fizyczna płyta nie oznacza sukcesu rynkowego - zapewne tak, ale w głównej mierze to muzyka zawarta na "Anti" przyciągnęła tak liczną rzeszę fanów. W efekcie nowy album uzyskał status "platyny" zanim do sklepów trafił jako fizyczny nośnik. Album okazał się na swój sposób wybitny kompletnie odmienny od poprzednich. Rzecz jasna, nagle artystka nie wskoczyła w nową rolę i nie zmieniła gatunków muzycznych w jakich się porusza, ale sam album pokazał wiele nowego w temacie możliwości muzycznych piosenkarki.

 

Rihanna może nie przypadnie do gustu wszystkim, bo nie każdy celuję w tego typu muzykę. Należy jednak przyznać bez żadnego "ale" - artystce nie brak talentu, posiada doskonały głos, a na scenie czuję się wręcz wyśmienicie. To wszystko składa się na ogromną rzesze fanów i popularność jej muzyki.

Od roku artystka poprzez media społecznościowe zapowiada nadejście nowego albumu. Otóż pod jednym z jej  zdjęć (Instagram) jeden z fanów zapytał (w wolnym tłumaczeniu) "kiedy możemy się spodziewać nowej płyty, Robyn?". Rihanna odpowiedziała "2019". To nie wszystko w temacie nadchodzącego albumu, w ostatnim wywiadzie dla Vogue'a piosenkarka wyznała, że jej następny album będzie mocno nawiązywał do gatunku reggae. Jak sama powiedziała, całość ma być utrzymana w klimacie muzyki tworzonej przez jamajskiego producenta Supa Dupsa. Rzecz o tyle ciekawa, że sama w dzieciństwie wychowywała się w klimatach muzyki reggae i zapewne płyta jaka ma ukazać się w tym roku, mocno będzie inspirowana jej doświadczeniem muzycznym z okresu dzieciństwa.

Pozostaje więc czekać i z zainteresowaniem śledzić kolejne zapowiedzi artystki odnośnie nowej płyty. Co wyniknie z połączenia głosu i temperamentu Rihanny z muzyką reggae - czas przyniesie odpowiedź.

 

 

 

AudioRecki (Magazyn Kulturalny, AudioStereo)

 

 

Rihanna, właściwie Robyn Rihanna Fenty, artystka pochodząca z Barbadosu. Obecnie uznana za jedną z najważniejszych ikon muzyki nowego pokolenia. Wyróżniona wieloma nagrodami, w tym: dziewięć nagród Grammy, pięć nagród przyznawanych corocznie dla najlepszego amerykańskiego muzyka American Music Awards.

Obecnie skupiona na swojej karierze modelki i rozbudowywaniu oraz kreowaniu marki FENTY. 

Sign in to follow this  


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.