Jump to content
AudioRecki

Snowy White and The White Flames - The Situation

Sign in to follow this  
AudioRecki   |  

Czasem w rozmowie o muzyce pada pytanie o "tego kolejnego", wielkiego gitarzystę z Pink Floyd... i młodsze pokolenie ma duże problemy, by wymienić wszystkich z nich. Bardziej osłuchana młodzież powie "Waters", czasem uda się wspomnieć Gilmour'a. A o Snowy White wspomina naprawdę niewielu. Kiedy siadając z takim młodym człowiekiem do odsłuchu płyt puścimy Bird Of Paradise lub Midnight Blues pada często "znam to!"

I słusznie, bo dobrych muzyków (więcej - bardzo dobrych muzyków) należy znać. Muzyka jest sztuką i jako taka rozwija nas w wielu wymiarach, kształci świadomość i potrzeby (często także te duchowe).

Dlaczego taki wstęp? Bo każdy, kto z melomanów odpłynął w trakcie odsłuchu w/w utworów White'a wie o czym piszę. Muzyka, w tym taka jaką prezentuje wspomniany muzyk, jest sztuką przez duże "S", do tego często dająca okazję do poznania samego siebie.

Terence Charles "Snowy" White to legenda bluesa i rocka. Koniec kropka. Swego czasu poza grą z kapelą Pink Floyd grał także z Thin Lizzy. Na przestrzeni lat nie unikał jednak solowych kompozycji i albumów wydawanych pod swoim nazwiskiem. Zresztą z bardzo ciepłym i  dobrym odbiorem słuchaczy.

Jeszcze nie tak dawno, bo kilkanaście miesięcy temu była okazja zapoznania się z kolejnym albumem artysty przewodzącemu The White Flames - Reunited. Album ten nie był w żadnym calu przełomowy, ale jakże wpisujący się w oczekiwania fanów klimatycznego bluesa oraz ciepłego w głosie, wręcz melodycznie recytującego słowa White'a. Utwór "Have I Got Blues For You" wpisuję się w takie klimaty idealnie i nie pozostawia złudzeń, że płyta zabiera nas w długą, klimatyczną podróż.

Wystarczy posłuchać pierwszych dźwięków gitary i wszystko jasne. Muzyka sztuką - jak najbardziej! 

 

Rozpisałem się o tym co było... ale nie sposób pominąć tak ważnych informacji, kiedy piszemy o takiej postaci jak Snowy White.

Jednak nie o czasie przeszłym, a o przyszłym mowa. I to wcale nie takim odległym! W tym miesiącu na rynku ma się ukazać nowa płyta muzyka wraz z zespołem. Zapowiedziany na ten miesiąc album  "The Situation" ma przyciągnąć na kolejne długie wieczory słuchaczy. Nie ma w zapowiedziach stanowić milowego kroku, ale po tak wielkich muzykach nikt w końcu nie spodziewa się czegoś takiego. Jako frontman White tworzy idealną całość ze swoim zespołem i kolejne 12 pozycji na nowym albumie zapowiada się więcej niż wyśmienicie. Na pewno płyta absolutnie każdemu wpadnie w ucho, bez względu na preferencje muzyczne. A wielbiciele gatunku - no cóż, mają kolejny powód do zakupów bowiem płyta zapowiada się wybornie!

 

 

 

 

086806.thumb.jpg.f11f698666e9b3078afcd6b408c90c1e.jpg

 

Snowy White and The White Flames - The Situation (2019)

Lista utworów:
1. The Situation
2. This Feeling
3. L. A. Skip
4. Can't Seem To Do Much About It
5. Crazy Situation Blues
6. Blues In My Reflection
7. Why Do I Still Have The Blues?
8. You Can't Take It With You
9. Migration
10. The Lying Game
11. Hard Blues
12. I Can't Imagine

 

AudioRecki (Magazyn Kulturalny, AudioStereo)

 • Thanks 1
Sign in to follow this  


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Obraz i muzyka bliskie ideału dzięki ZAPPITI PRO 4K HDR SERIES.

  Multimedia w naszym codziennym życiu stanowią od kilku już dekad podstawę rozrywki dla całej rodziny. Przeszliśmy już chyba wszyscy etap kaset VHS, płyt DVD i  Blu-Ray. Obecnie można by uznać najnowsze rozwiązanie w postaci płyt UHD 4K za idealne, gdyby nie jeden "problem". Otóż przez wiele lat świat cyfrowy dzielił się na fizyczne nośniki (płyty) i pliki w postaci filmów czy muzyki. Im bliższe nam obecne czasy, tym coraz bardziej widać stawianie przez użytkowników na jakość tak obrazu jak i dźw

  AudioRecki
  AudioRecki
  Źródła

  Monitor Audio PL300II. Kiedy muzyka potrafi przemówić do naszych serc.

  Rynek audio od lat niezmiennie kieruje się swoimi prawami. Są duże firmy od lat cenione za którymi idą niezliczone rzesze wiernych klientów, są też małe manufaktury, które starają się obok tych wielkich pokazać, że ich konstrukcje też nie są gorsze. Za wielkimi firmami zawsze przemawiają argumenty w postaci wieloletnich badań, dużego zespołu inżynierów, możliwości rozwoju i co najważniejsze - patenty i technologie, często stanowiące wyróżnik na in plus.  Tak też jest z firmą Monitor Audio,

  AudioRecki
  AudioRecki
  Kolumny

  Remaster Chic już na dniach na czarnym krążku.

  Chyba nie ma takiej osoby, która nie znała by kawałka "Le Freak". Za tym już obecnie kultowym utworem stoi fantastyczny zespół Chic, który w dorobku artystycznym poza wspomnianym "Le Freak", wylansował znacznie więcej hitów obejmujących gatunek funk i disco-soul. Kolejnym wielkim hitem, które jest dziełem Nile'a Rodgers'a i Bernard'a Edwards'a to "Dance Dance Dance". Kawałek ten przeszedł już do klasyki gatunku, podbijając w latach 70 ubiegłego wieku parkiety disco na całym ś

  AudioRecki
  AudioRecki
  Muzyka

  Lector Audio w nowej odsłonie... Powstał pokój odsłuchowy.

  Z Lector Audio jest tak, jak z tymi mitycznymi jednorożcami, które wywołują u niektórych podziw i zaciekawienie, każdy coś o nich słyszał... niewielu "widziało i uwierzyło". Można by napisać, że produkty Włoskiej manufaktury mają zadanie ułatwione w stosunku do jednorożców (te zostawmy już w spokoju), otóż w przypadku sprzętu z logo Lector - wielu posłuchało i wielu uwierzyło. Co więc różni podejście dystrybutora produktów cenionych przez część środowiska melomanów, do dystrybutorów innych marek

  AudioRecki
  AudioRecki
  Newsy 4

  Audio-Technica AT-LPW40WN

  O ile początkowy, spowodowany renesansem czarnej płyty, wysyp budżetowych gramofonów nie wzbudził mojego większego entuzjazmu, to po ustabilizowaniu się sytuacji na rynku obraz przedstawia się zdecydowanie ciekawiej. Po prostu, to co od lat zalegało w firmowych magazynach albo trafiło na hipermarketowe półki i poszło w świat w ramach którejś z „mega” promocji albo, co równie prawdopodobne, uległo samoistnej biodegradacji. W końcu sami producenci zrozumieli, że więcej amatorów takich odgrzewanych

  Fr@ntz
  [email protected]
  Źródła
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.