Jump to content

Wspólne 25 lecie czyli... "warto było szaleć" i "róbta co chceta"!

AudioRecki
AudioRecki
Sign in to follow this  

Agnieszka Chylińska to jedna z tych artystek, która od lat właśnie 25 nie przestaje zaskakiwać, intrygować i często wręcz prowokować. Na scenie zadebiutowała z zespołem O.N.A. jako niepokorna nastolatka, dla której świat wydawał się nie mieć barier. To z zespołem O.N.A.pokazała światu do dziś lubiane i niezapomniane “Drzwi” czy “Kiedy powiem sobie dość”.

 

Ostatni wspólny projekt pod nazwą O.N.A. to album "Mrok" który był promowany rewelacyjnym singlem "Niekochana". Co ciekawe teledysk do tego utworu (w reżyserii Joanna Rechnio) został nagrodzony Fryderykiem, a utwór otrzymał nominację do nagrody w kategorii piosenka roku.

 

 

Jak czas pokazał solowa kariera okazała się doskonałym wyborem i w marazmie polskiego "showbizu" Agnieszka zawsze miała swoje "pięć minut", a jej płyty trafiały w gusta fanów i były dobrze przyjmowane przez krytyków. Jedyny albumu solowy (2004 rok) z nowym zespołem pod wspólnym szyldem "Chylińska" zawierał kilka świetnych kawałków, z czego tytułowy "Winna" uznawany jest do dziś przez większość fanów jako najlepszy w całej karierze piosenkarki.

 

Artystka także ma na swoim koncie role filmowe. Warto w tym miejscu wspomnieć o filmie z 1997 roku "Musisz żyć" (reż. Konrad Szołajski). 

Dziś Agnieszka Chylińska zapewne sama obruszyłaby się na określenie "gwiazda", ale bez dyskusji w naszym kraju stała się już swoistą ikoną rocka i osobowością telewizyjną. W tym roku mija 25 lat debiutu artystki ale co ciekawe, swoje 25 lecie obchodzi w tym roku także Przystanek Woodstock (obecnie pod nazwą Pol'and'Rock).

 

 

Okazja była więc niemała, by tak sobie bliskie światy (muzyka Chylińskiej i festiwal "Pol'and'Rock Festival") połączyć w jedno i wydać wyjątkowy album. Zapowiadana więc płyta to zapis koncertu jaki miał miejsce podczas 25 edycji Pol'and'Rock Festival, gdzie wokalistka pojawiła się na Dużej Scenie imprezy. Było sporo wzruszeń ale i świetnie zaśpiewanej, i zagranej muzyki. Sama zaś płyta ukaże się już w grudniu i wydana będzie jako jedno wydawnictwo na dwóch krążkach w postaci CD i DVD. Dla zwolenników czarnej płyty album na winylu ukaże się w lutym przyszłego roku.

Wokalistka tak zapowiedziała nadchodzący album:

"Nie lubię słowa "ukoronowanie" w kontekście mojej działalności scenicznej. Czuję się wtedy jak sportowiec, który kończy karierę i musi zagrać ostatni mecz… Występ na Pol'and'Rocku takim ukoronowaniem mojej muzycznej kariery był i jest. W tym właśnie roku przypada 25-lecie działalności artystycznej. Koncert był dla mnie niespodzianką, ogromnym znakiem zapytania. Pojawiły się trema, skupienie, przygotowywania, nieprzespana noc przed dniem występu, a potem potoczyło się szybko. Czułam się tak, jakby całe moje życie przebiegło mi przed oczami. Piosenki z czasu debiutu, najnowsze utwory... I właśnie tam, wśród tych przeogromnych tłumów poczułam i doświadczyłam tych moich 25 lat na scenie. Śpiewałam, patrząc w oczy ludzi młodych, małych, starszych, poczułam te lata, które minęły i kamień mi jakiś spadł z serca, że to się wszystko dobrze skończyło, a występ i reakcja publiczności na Pol'and'Rocku tylko to potwierdziły: warto było szaleć tak, Aga… warto."


 

 

6 grudnia płyta zagości na półkach sklepowych i jest szansa na to, by okres zimnego grudnia został mocno podgrzany przez sporą dawkę konkretnej, energetycznej muzyki rockowej i fantastyczny wokal Chylińskiej. Ale to nie wszystko, w grudniu rozpoczyna się cykl koncertów w wielu miastach całego kraju i za granicą, który potrwa UWAGA... cały rok!  Z okazji 25 lecia piosenkarka z zespołem pojawi się ze swoimi największymi hitami m.in.: (Polska) w Katowicach, Łodzi, Częstochowie czy Szczecinie. 

"25 lat Agnieszki Chylińskiej i Pol'and'Rock" CD+DVD ( grudzień 2019), płyta winylowa (luty 2020)

a1.thumb.jpg.4ee460c99e8c78d9d93261c4197b0f27.jpg

 

 

Trasa koncertowa:

 67791145_10162528151235724_9162165364157579264_n.thumb.jpg.90708b47c34faea940f54e651ffaee15.jpg

 

AudioRecki

 

 

 

Sign in to follow this  


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Fiio M3 Pro

  M3-Pro to najnowszy odtwarzacz FiiO, który cechuje się kompaktowymi wymiarami. To trzecia generacja po Fiio M3, a później M3K, która ma na celu dać zupełnie inny standard dzięki ulepszonym funkcjom. To przede wszystkim trzykrotny wzrost mocy w stosunku do poprzedników, większy dotykowy wyświetlacz oraz wsparcie dla DSD128, APE, FLAC, WAV, WMA Lossless, Apple Lossless,  MP3, OGG, WMA, AAC, etc. Wymiary odtwarzacza to grubość 10 mm, szerokość 45 mm i wysokość 95 mm przy wadze 70 g i to rzeczy

  M@rgot
  [email protected]
  Akcesoria

  IsoTek EVO3 Sirius + Premier

  Tak, tak. Doskonale zdaję sobie sprawę, że dyskusje o prądzie a dokładnie akcesoriach go przesyłających i dystrybuujących wywołują równie silną polaryzację opinii, co rozmowy o polityce, więc po pierwsze zapobiegliwie warto usunąć z zasięgu nie tyle rąk, co nawet wzroku wszelakie ostre i niebezpieczne przedmioty, a po drugie pod żadnym pozorom nie podawać interlokutorom substancji psychoaktywnych, no może poza tymi o działaniu zwiotczającym. Ewentualnie zawsze można dywagacje i następującą po ni

  Fr@ntz
  [email protected]
  Akcesoria

  Musical Fidelity M6 Vinyl

  Śmiem twierdzić, że założonej przez Antony'ego Michaelsona w 1982 roku marki Musical Fidelity nikomu, choćby okazjonalnie interesującemu się zagadnieniami Hi-Fi, przedstawiać nie trzeba. Podobnie sprawy mają się ze specjalistą od gramofonów, czyli Pro-Jectem. Czemu wymieniam obie powyższe firmy obok siebie? Cóż, jeśli to komuś umknęło, to od ponad dwóch lat, czyli od wiosny 2018, angielski brand znajduje się pod skrzydłami Audio Tuning, czyli firmy Heinza Lichteneggera – właściciela Pro-Jecta, w

  Fr@ntz
  [email protected]
  Akcesoria

  Oyaide - poradnik jak odróżnić oryginał od podróby...

  Od jakiegoś czasu możemy zaobserwować niepokojący trend zalewania rynku produktami podrobionymi. Niestety, czasy, kiedy podróbkę można był odróżnić na pierwszy rzut oka koślawym logiem, a sprzedaż odbywała się na straganach już minął.  Obecnie, gdy sprzedaż internetowa daje dużą anonimowość sprzedawcy, ciężko zweryfikować, czy mamy doczynienia z autoryzowanym punktem sprzedaży – wchodzimy na aukcję, sklep internetowy i szukamy produktu po najniższej cenie. Podróbki są już tak dopracowane, ż

  plastik1989
  plastik1989
  Kable 25

  NuPrime Omnia S1

  W obecnych systemach audio coraz ważniejszą rolę odgrywa transport cyfrowy, w zasadzie można powiedzieć, że staje on w szranki z pełnoprawnym analogiem i radzi sobie coraz lepiej. Z reguły początki grania z plików i streaming to laptop ze sterownikiem ASIO lub WASAPI, ewentualnie jakiś transmiter bluetooth czy chromecast audio. Z czasem zaczynamy eksperymentować z odtwarzaczami sieciowymi lub idziemy w stronę DIY i stawiamy system typu Daphile na terminalu, lub Raspberry z wgranym Volumio czy Mo

  M@rgot
  [email protected]
  Źródła 1
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.