Jump to content

Wspólne 25 lecie czyli... "warto było szaleć" i "róbta co chceta"!

AudioRecki
AudioRecki
Sign in to follow this  

Agnieszka Chylińska to jedna z tych artystek, która od lat właśnie 25 nie przestaje zaskakiwać, intrygować i często wręcz prowokować. Na scenie zadebiutowała z zespołem O.N.A. jako niepokorna nastolatka, dla której świat wydawał się nie mieć barier. To z zespołem O.N.A.pokazała światu do dziś lubiane i niezapomniane “Drzwi” czy “Kiedy powiem sobie dość”.

 

Ostatni wspólny projekt pod nazwą O.N.A. to album "Mrok" który był promowany rewelacyjnym singlem "Niekochana". Co ciekawe teledysk do tego utworu (w reżyserii Joanna Rechnio) został nagrodzony Fryderykiem, a utwór otrzymał nominację do nagrody w kategorii piosenka roku.

 

 

Jak czas pokazał solowa kariera okazała się doskonałym wyborem i w marazmie polskiego "showbizu" Agnieszka zawsze miała swoje "pięć minut", a jej płyty trafiały w gusta fanów i były dobrze przyjmowane przez krytyków. Jedyny albumu solowy (2004 rok) z nowym zespołem pod wspólnym szyldem "Chylińska" zawierał kilka świetnych kawałków, z czego tytułowy "Winna" uznawany jest do dziś przez większość fanów jako najlepszy w całej karierze piosenkarki.

 

Artystka także ma na swoim koncie role filmowe. Warto w tym miejscu wspomnieć o filmie z 1997 roku "Musisz żyć" (reż. Konrad Szołajski). 

Dziś Agnieszka Chylińska zapewne sama obruszyłaby się na określenie "gwiazda", ale bez dyskusji w naszym kraju stała się już swoistą ikoną rocka i osobowością telewizyjną. W tym roku mija 25 lat debiutu artystki ale co ciekawe, swoje 25 lecie obchodzi w tym roku także Przystanek Woodstock (obecnie pod nazwą Pol'and'Rock).

 

 

Okazja była więc niemała, by tak sobie bliskie światy (muzyka Chylińskiej i festiwal "Pol'and'Rock Festival") połączyć w jedno i wydać wyjątkowy album. Zapowiadana więc płyta to zapis koncertu jaki miał miejsce podczas 25 edycji Pol'and'Rock Festival, gdzie wokalistka pojawiła się na Dużej Scenie imprezy. Było sporo wzruszeń ale i świetnie zaśpiewanej, i zagranej muzyki. Sama zaś płyta ukaże się już w grudniu i wydana będzie jako jedno wydawnictwo na dwóch krążkach w postaci CD i DVD. Dla zwolenników czarnej płyty album na winylu ukaże się w lutym przyszłego roku.

Wokalistka tak zapowiedziała nadchodzący album:

"Nie lubię słowa "ukoronowanie" w kontekście mojej działalności scenicznej. Czuję się wtedy jak sportowiec, który kończy karierę i musi zagrać ostatni mecz… Występ na Pol'and'Rocku takim ukoronowaniem mojej muzycznej kariery był i jest. W tym właśnie roku przypada 25-lecie działalności artystycznej. Koncert był dla mnie niespodzianką, ogromnym znakiem zapytania. Pojawiły się trema, skupienie, przygotowywania, nieprzespana noc przed dniem występu, a potem potoczyło się szybko. Czułam się tak, jakby całe moje życie przebiegło mi przed oczami. Piosenki z czasu debiutu, najnowsze utwory... I właśnie tam, wśród tych przeogromnych tłumów poczułam i doświadczyłam tych moich 25 lat na scenie. Śpiewałam, patrząc w oczy ludzi młodych, małych, starszych, poczułam te lata, które minęły i kamień mi jakiś spadł z serca, że to się wszystko dobrze skończyło, a występ i reakcja publiczności na Pol'and'Rocku tylko to potwierdziły: warto było szaleć tak, Aga… warto."


 

 

6 grudnia płyta zagości na półkach sklepowych i jest szansa na to, by okres zimnego grudnia został mocno podgrzany przez sporą dawkę konkretnej, energetycznej muzyki rockowej i fantastyczny wokal Chylińskiej. Ale to nie wszystko, w grudniu rozpoczyna się cykl koncertów w wielu miastach całego kraju i za granicą, który potrwa UWAGA... cały rok!  Z okazji 25 lecia piosenkarka z zespołem pojawi się ze swoimi największymi hitami m.in.: (Polska) w Katowicach, Łodzi, Częstochowie czy Szczecinie. 

"25 lat Agnieszki Chylińskiej i Pol'and'Rock" CD+DVD ( grudzień 2019), płyta winylowa (luty 2020)

a1.thumb.jpg.4ee460c99e8c78d9d93261c4197b0f27.jpg

 

 

Trasa koncertowa:

 67791145_10162528151235724_9162165364157579264_n.thumb.jpg.90708b47c34faea940f54e651ffaee15.jpg

 

AudioRecki

 

 

 

Sign in to follow this  


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • "ShowTime" zespołu LOMBARD specjalnie dla naszych klubowiczów.

  Uwaga! Konkurs przeznaczony dla członków Klubu Audiostereo. Jeśli chcesz wziąć udział dołącz do Klubu. Jak już widzieliście zapewne informację na naszej głównej oraz w samym magazynie, dzięki uprzejmości zespołu LOMBARD i p. Wojtka z Katowickiego Studia HiFi oraz dzięki nie małym staraniom Administracji audiostereo wreszcie dotarły do nas wyjątkowe płyty. Płytę CD z dedykacją od ekipy zespołu LOMBARD, którą można wygrać w naszym mini konkursie, wystarczy odpowiedzieć na pytanie: w któr

  AudioRecki
  AudioRecki
  Muzyka 4

  LOMBARD z dedykacją na święta? Jak najbardziej jesteśmy za!

  Swego czasu wspominałem w jednym z artykułów o ciekawym wyborze kolumn, jaki dokonał Grzegorz Stróżniak. Przy okazji tego wydarzenia wspominaliśmy o tym, że na łamach audiostereo będą do wygrania w mini konkursie płyty z dedykacją lidera formacji LOMBARD. I tak też się stało, dzięki pomocy właściciela firmy Studio HiFi w Katowicach p. Wojtka, dotarły do nas wyczekiwane płyty CD. Sam lider zespołu o płycie "ShowTime" mówi wprost, że jest wydawnictwem bardzo osobistym w przekazie, "ubranym" od str

  AudioRecki
  AudioRecki
  Muzyka

  Cayin N6ii

  Cayin to wysokiej klasy chińska marka audio istniejąca na rynku od 1993 roku, która zasłynęła głównie, jako producent wzmacniaczy lampowych, ale też odtwarzaczy CD i głośników. Ostatnio Cayin koncentruje się również na rynku urządzeń przenośnych i robi to bardzo dobrze. Ich flagowy N8 namieszał trochę w segmencie DAP dając słuchaczowi do wyboru tryb lampowy i tranzystorowy, odnosząc tym zasłużony sukces. Teraz firma powraca z nowym N6 II z wymiennym AMP i DAC. Na listopadowych targach Audio

  M@rgot
  [email protected]
  Akcesoria 1

  TEAC TN-4D

  Po kilku (nastu?) spotkaniach z modelami o napędzie paskowym najwidoczniej nastała „moda” na konstrukcje z obrotami przenoszonymi bezpośrednio, gdyż tuż po opisywanej przez nas w październiku, inspirowanej DJ-skimi klasykami Technicsa, Pioneera, czy też Reelopa, japońskiej Audio Technice AT-LP120XUSB do naszej redakcji trafił kolejny direct-drive. Jednak żeby było ciekawiej wcale niepochodzący od któregoś z ww. potentatów właśnie z takimi rozwiązaniami kojarzonymi, lecz od TEAC-a. Tak, tak, tego

  Fr@ntz
  [email protected]
  Źródła

  Polk MagniFi MAX SR

  Jakby się tak na spokojnie zastanowić, to żyjemy w czasach, gdy doszliśmy do momentu, w którym niedopowiedzenia a czasem wręcz ewidentne ułomności przyjmują status swoistych unikalności, wyjątkowości a tym samym mniej, bądź bardziej umiejętnie budowane są wokół nich potrzeby odbiorców. Weźmy na ten przykład segment telefonów komórkowych. Pamiętacie czasy, gdy „komórkę” wybierało się głównie pod kątem żywotności baterii? Kilka dni, tydzień bez ładowania? Proszę bardzo – modeli spełniających powyż

  Fr@ntz
  [email protected]
  Kolumny
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.