Jump to content

Audiolab 9000 series

audiostereo.pl

Audiolab cieszy się godną pozazdroszczenia reputacją w zakresie doskonałych wzmacniaczy, od czasu pojawienia się modelu 8000A w 1982 roku, stając się klasycznym modelem „budżetowych”,  zintegrowanych wzmacniaczy Hi-Fi tamtych czasów. Ta reputacja pozostała przez kolejne generacje produktów. Wyróżniające się wybitne modele: 6000A i 8300A, które w swoich przedziałach cenowych w ostatnich latach niezmiennie zachwycają melomanów.

            40 lat po premierze 8000A nadszedł czas, aby ujawnić kolejną generację urządzeń Audiolab. Wzmacniacz 9000A jest pierwszym komponentem nowej flagowej serii 9000. Jest to również najlepszy, zintegrowany wzmacniacz, jaki kiedykolwiek stworzył Audiolab, jak twierdzi sam producent. Zaprezentowana integra wprowadza kilka nowych rozwiązań technicznych oraz odświeżone wzornictwo, a idealnym towarzyszem dla nowego flagowca ma być transport 9000CDT.

            Transport 9000CDT bazuje na reputacji wysoko cenionego modelu 6000CDT, zaprojektowanego tak, aby w pełni wykorzystać każdą wciąż cenioną kolekcję płyt CD. Zawiera nowy, wysokiej klasy mechanizm, wyposażony w wysoce precyzyjny system optyczny i tackę ładującą o niskim współczynniku tarcia.

            9000A opiera się na bardzo udanym 6000A, który został wprowadzony na rynek w 2018 roku i pozostaje jednym z najlepiej sprzedających się brytyjskich wzmacniaczy zintegrowanych.

 

Główne Cechy modelu 9000A:

·     Zintegrowany wzmacniacz stereo z przetwornikiem cyfrowo-analogowym wysokiej rozdzielczości

·     Wzmocnienie mocy klasy AB: 2x100W przy 8 Ohm

·     Stopień DAC oparty na flagowym chipsecie ES9038PRO Sabre

·     Obsługuje PCM do 32-bit/768kHz, DSD 64/128/256/512 i pełne dekodowanie MQA

·     Cyfrowy upsampling i pięć wybieranych przez użytkownika filtrów rekonstrukcji DAC

·     Aktywny filtr post-DAC klasy A

·     Przesyłanie strumieniowe Bluetooth 5 z obsługą LDAC i aptX HD

·     Certyfikowany „Roon Tested" 

·     Przedwzmacniacz gramofonowy MM wysokiej jakości

·     Dedykowany wzmacniacz słuchawkowy z prądowym sprzężeniem zwrotnym

·     Trzy tryby pracy: tryb zintegrowany; tryb Pre-Power; tryb Pre

·     Kolorowy wyświetlacz LCD IPS o przekątnej 4.3 cala

Do nadania określenia urządzenia typu „All-in-One” (wszystko w jednym) 9000A, brakuje tylko obsługi funkcji sieciowych. Jest za to cała reszta: źródła cyfrowe i analogowe, bezprzewodowa łączność dla urządzeń przenośnych, stopień gramofonowy do odtwarzania winyli i wzmocnienie dla słuchawek, a także kolumn. Jak twierdzi producent - dodanie do wzmacniacza strumieniowania odpowiedniej jakości oznaczałoby pogorszenie jakości w innych obszarach. Rozwiązaniem tego problemu ma być streamer z serii 9000, który powinien pojawić się na rynku na początku 2023 roku. Z mocą znamionową 100 W na kanał przy ośmiu omach (dwukrotnie wyższą, niż w modelu 6000A) 9000A zapewnia wystarczający zapas energii do napędzenia dowolnych kolumn, z niezwykłą łatwością i dużą rezerwą. Końcówka mocy 9000A, to konstrukcja dual-mono z całkowicie oddzielnymi zasilaczami dla lewego i prawego kanału. Obsługa dźwięku hi-res w 9000A obejmuje PCM do 32 bit/768 kHz oraz DSD do 22.5 MHz (DSD512). Obsługiwane są wszystkie znaczące formaty dźwięku hi-res i bezstratnego, w tym FLAC, ALAC, AIFF i WAV, a także formaty stratne. Najnowszy wzmacniacz zapewnia pełne dekodowanie MQA, technologii strumieniowania hi-res. Wejście USB typu B obsługuje komputery PC, Mac, smartfony, tablety i cyfrowe urządzenia pamięci masowej, obok czterech wejść cyfrowych S/PDIF - dwóch koaksjalnych i dwóch optycznych. Dostępne są również cztery wejścia analogowe na poziomie liniowym - trzy stereofoniczne RCA i jedno stereofoniczne XLR dla połączeń zbalansowanych - oraz wejście gramofonowe MM. Dla przesyłu bezprzewodowego mamy Bluetooth 5.0 obsługujący m.in. aptX HD i LDAC.

 

9000CDT ma być idealnym towarzyszem odtwarzania płyt CD przez 9000A.

Główne Cechy modelu 9000CDT:

·     CD dla purystów

·     Izolacja od wibracji

·     Pliki cyfrowe w dowolnym formacie

·     Kolorowy wyświetlacz LCD IPS o przekątnej 4.3 cala

Konstrukcja 9000CDT, z solidną aluminiową podstawą, zwalcza efekt wibracji generowanych zarówno z zewnątrz, jak i przez silnik mechanizmu o dużej prędkości obrotowej. Oprócz możliwości odtwarzania płyt CD, 9000CDT posiada wejście USB typu A, umożliwiające odtwarzanie z urządzeń pamięci masowej USB. Aluminiowa obudowa odtwarzacza 9000CDT charakteryzuje się takim samym wyrazistym wzornictwem i nienaganną jakością wykończenia, jak w przypadku modelu 9000A, a także dopasowanym, kolorowym wyświetlaczem o przekątnej 4.3 cala oraz obrotowym przełącznikiem funkcji.

 

Zapraszamy do zapoznania się ofertą serii 9000

Audiolab 9000A  - 9 999,00 zł

Audiolab 9000CDT - 5 499,00 zł

 

Dystrybucja w Polsce

Salon Audio Video Q21

ul. Reymonta 12 Pabianice

tel. 42 213 01 66

Q21@Q21.pl

www.Q21.pl

www.audiolabpolska.pl

31236_9000A (black, rear).jpg31237_9000A (silver).jpg

31238_9000A (silver).jpg31239_9000A (silver, rear).jpg

31251_9000CDT (black).jpg31252_9000CDT (black).jpg

31253_9000CDT (black, rear).jpg31254_9000CDT (silver).jpg

31255_9000CDT (silver).jpg31256_9000CDT (silver, rear).jpg

31234_9000A (black).jpg31235_9000A (black).jpg
User Feedback

Recommended Comments

Klasa AB a byłem przekonany że przeczytam o 🙂 Pewno już pracują nad takim rozwiązaniem, kiedy recenzja? 

Audiolab buduje ładne i funkcjonalne urządzenia, rozważam przedwzmacniacz tej marki sparować z Rotel RB-1582mk2 słuchy krążą że obie marki lubią swoje towarzystwo 🙂 Obecnie podłączony RC-1590. 

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Ciekawe jak ten transporcik 9000CDT wypada w porównaniu z 6000CDT  jak 130%  🙂 lepiej to kupuje.

Edited by Renia239

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sitesJoin the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Rotel S14

  Patrząc z perspektywy czasu na to, co dzieje się wokół nas bez większych problemów powinniśmy zauważyć nie tylko cykliczność pewnych zjawisk i mód, co ich wzajemne, znaczy się międzygatunkowe przenikanie, czy wręcz globalną powszechność. Pomijając sezonowość pewnych kolorów w motoryzacji i na modowych wybiegach interwały chwilowych zachwytów nad kanciastościami, krągłościami, minimalizmem, czy też iście bizantyjskim przepychem wracają na salony na tyle regularnie, że trudno mówić o jakimkolwiek

  Fr@ntz
  Fr@ntz
  Wzmacniacze

  Devialet Mania

  Od momentu swojego powstania Devialet zdążył przyzwyczaić zarówno swoich nabywców, jak i postronnych obserwatorów do niebanalnych, stricte lifestyle’owych form, high-endowych cen i wyżyłowanych parametrów technicznych. Mówiąc wprost – decydując się na wytwory francuskich mistrzów lutownicy można było liczyć na wielce atrakcyjną aparycję, ogrom technologicznych nowinek i może nie tyle „paragon grozy”, co rachunek potwierdzający wstęp na wyższy poziom zaawansowania. I gdy wydawało się, że paryska

  Fr@ntz
  Fr@ntz
  Kolumny

  Polk Audio MagniFi Mini AX

  O tym, że współczesne, cienkie jak opłatek, wielkoekranowe odbiorniki TV najdelikatniej rzecz ujmując dźwiękiem generowanym przez wbudowane głośni(cz)ki nie zachwycają nie ma nawet co dyskutować. Jest to powszechnie znany fakt i nie ma się co zżymać, tylko przejść nad nim do porządku dziennego i znaleźć możliwe sensowne rozwiązanie. Ba, śmiem twierdzić, że takowa solucja jest na wyciągnięcie ręki i w dodatku nader często proponowana bądź to w ramach sugestii samych sprzedawców, bądź też w formie

  Fr@ntz
  Fr@ntz
  Soundbary

  Ortofon 2M Black LVB 250 | TEST

  Ortofon 2M Black LVB 250   „Większość miłośników gramofonów i płyt winylowych wychodzi z założenia, że wybór rodzaju wkładki to całkiem prosta sprawa - jeśli mamy budżetową szlifierkę albo korzystamy z wejścia phono we wzmacniaczu i nie chcemy inwestować w osobny przedwzmacniacz korekcyjny, bierzemy MM-kę, natomiast jeśli mamy ciut większe ambicje i możliwości, powinniśmy jak najszybciej przeskoczyć na kartridż typu MC. Widać to także w cennikach. W przedziale 1500-3000 zł t

  audiostereo.pl
  audiostereo.pl
  Newsy

  Audio Physic Spark 6 | TEST

  „Spark 6 z pewnością nie są kolumnami nastawionymi do rozpieszczania uszu słuchacza łagodnymi, zmiękczonymi, podkolorowanymi dźwiękami. Są prawdziwe i szczere na tyle, na ile umożliwia im to odtwarzana muzyka. Mogą być zarazem ostre jak brzytwa, odtwarzając agresywne rockowe dźwięki, a innym razem łagodne, podczas odgrywania muzyki klasycznej czy synth-popu. Ich charakter brzmienia w olbrzymim stopniu zależy od odtwarzanej muzyki. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że Spark 6 są pozbaw

  audiostereo.pl
  audiostereo.pl
  Newsy
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.