Jump to content
AudioRecki

Kable i kabelki. Nowości od Wireworld w temacie kabli ethernet.

Sign in to follow this  
AudioRecki   |  

Jak donoszą dobrze poinformowane "wiewiórki", już wkrótce na rynek firma Wireworld wprowadzi drugą generację kabli FLAT ETHERNET CABLES SERIES 8. Nowa seria "8" ma charakteryzować się lepszym - gęstszym i do tego trójwarstwowym ekranem i poprawionym dielektrykiem o nazwie Composilex 3.

Jak mówi David Saltz, właściciel i główny konstruktor: „ludzie nie zdają sobie sprawy jak wiele detali jest traconych w ich kablach ethernetowych, dopóki nie porównają dźwięku sieci Ethernet z dźwiękiem z wewnętrznego dysku twardego lub z pendrive'a. To kable, które izolują szumy sieci Ethernet minimalizując straty i gwarantując jakość dźwięku, która jest porównywalna z uzyskiwaną z lokalnego dysku SSD.”

Według informacji ważnym elementem kabla jest jego opatentowana budowa „Tite-Shield”, która pozwala na prowadzenie kabli równolegle do siebie, a każda z czterech par jest oddzielona od pozostałych przez gęsty, potrójny ekran. Powołując się na źródła - konstrukcja ta jest tak efektywna w izolacji od szumów, że wymiana klasycznego kabla ethernetowego na jeden z kabli Wireworlda prowadzi wręcz do do skokowej poprawy jakości dźwięku.

 

Równie ważna informacja o serii 8, w której wprowadzono poprawki w dwóch jakże ważnych elementach. Po pierwsze zwiększono gęstość potrójnego ekranu, co zminimalizowało zarówno interakcje pomiędzy sąsiadującymi z sobą wiązkami kabli, jak i wpływ zewnętrznych zakłóceń.

W nowej serii znajdziemy trzy kable, różniące się jedynie materiałem użytym na przewodniki.

 

Chroma 8 w żółtym kolorze wykonany jest z miedzi beztlenowej:

 

                                                                                        CHE_Cross-1.thumb.jpg.89600bb0c2045d607913ac5df62751b4.jpg

 

Starlight 8 w kolorze czerwonym wykonany został ze srebrzonej miedzi OFC

 

                                                                                                     STE_Cut-1.thumb.jpg.0da3edf5f2eec131a7a6de36f8af3355.jpg

 

Platinum 8 w srebrnej koszulce zewnętrznej korzysta z najlepszych przewodników, jakie wynaleziono, srebra wykonywanego w technologii Ohno Continuous Cast o czystości 7N (99,99999%).

 

                                                                                                    PSE_Cut-1.thumb.jpg.3d89716ff0527f3f99137598ae2c4712.jpg

 

Nowa generacja kabli ethernetowych z serii 8 ma być "zdecydowanym krokiem w kierunku realnego wydarzenia"

Pozostaje wszystkim zainteresowanym poczekać do dnia ukazania się w/w przewodu i sprawdzić w swoich systemach audio. Przewody już wkrótce do nabycia dzięki Polskiemu dystrybutorowi Wireworld - firmie Audio Center Poland z Krakowa.

 

                                                                                                      ACP.thumb.jpg.e222127eb7b16f0b91a5b5a7eaba477d.jpg

                                                                                                                   https://www.audiocenter.pl

 

 

AudioRecki

 

 

Sign in to follow this  


User Feedback

Recommended Comments

Pasqual

Posted (edited)

Drogo. Ale z drugiej strony ostatnio miałem zaskoczkę po wpięciu kabla kategorii 6 zamiast 5e - szybkość ze 100 skoczyła do 450 Mb/s Oba przewody  made in PRC

Edited by Pasqual

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Tak... a zdjęcia przesłane tym kablem mają lepszy kontrast i mikrodetale... Ludzie w te bujdy wierzą ehhh

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Czego to ludzie nie dadzą sobie wmówić.

Ale muszę opowiedzieć pewną historię - w pracy kolega wpiął kompa do sieci i kiszka. Wziął następny kabel z pudła i to samo.

Po odpaleniu miernika (profesjonalnego) okazało się, że kabelek nie trzyma parametrów. Rozcięliśmy z ciekawości izolację i okazało się, że skrętki nie są skrętkami - cztery pary to było osiem przewodów które latały sobie luzem. W sumie dało się to wyczuć więc nie kupujmy cienkich kabelków bez wyczuwalnego skrętu bo raczej nikt nie ma w szafie miernika którym mógłby sprawdzić rzeczywiste parametry.

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

do zwykłej kat7 SFTP im trochę daleko....  a koszt ~2,5 zł/m... po za tym przypominam że "skrętka" nie bez powodu jest podwójnie spleciona a tu mamy prostą taśmę.

Share this comment


Link to comment
Share on other sites


Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Audio Pro Addon C5

  Kontynuując typowo wakacyjną tematykę nie chciałbym wyjść na osobnika starszego niż węgiel, ale jeszcze w PRL-u, czyli wcale nie tak dawno temu, letni wyjazd dla większości społeczeństwa oznaczał bądź to prywatne kwatery, bądź coś nieco bardziej zorganizowanego w ramach FWP. W dodatku, oprócz oczywistych rozrywek na świeżym powietrzu, dostępność do tzw. „okna na świat”, czyli telewizora ograniczała się do ledwo zipiącego Rubina w świetlicy, bądź … nie było jej wcale. Dlatego też niezwykłym „szac

  Fr@ntz
  [email protected]
  Akcesoria

  Denon New Envaya

  No i w końcu jest. Upragniony i z wytęsknieniem przez calutki rok wypatrywany urlop. Hotel zaklepany, pogoda gwarantowana, wszelakiej maści mazidła o sunfactorze 50, kąpielówki i zestawy ABC do snorkelingu spakowane, więc przynajmniej teoretycznie można ruszać na podbój Morza Czerwonego. Tak przynajmniej mogłaby uważać większość „normalnej” części naszej populacji. Cóż jednak mają począć jednostki w ciężkim stadium uzależnienia od ulubionej a zarazem jakże różnej od serwowanej z hotelowych radio

  Fr@ntz
  [email protected]
  Akcesoria 1

  Dynamika i przestrzeń. Fyne Audio F702 w akcji.

  Na rynku audio temat kolumn wydaje się niekończącym spektaklem poszukiwań, przy tym częstym wyborem melomanów padają konstrukcje znane i cenionych marek. Melomani dokonując takiego, a nie innego wyboru decydują się na wybór kolumny "X" , bo liczy się w głównej mierze świadomość stosowanych technologii i zdobytego doświadczenia na przestrzeni często wręcz dekad. Ale rynek nie znosi próżni, a pomysłowość oraz pęd ku polepszaniu pewnych rozwiązań i przy okazji rozwijanie własnych pomysłów, powoduje

  AudioRecki
  AudioRecki
  Kolumny 8

  Beth Hart jeszcze bardziej autentyczna! "War In My Mind" już we wrześniu.

  Pamiętam jak wczoraj, kiedy kilka lat temu w MDK Batory w Chorzowie (lub jak kto woli na Hajdukach Wielkich w Königshütte) zagrała Beth Hart. Tak autentyczna, tak przekonywująca. Jak zawsze zresztą, bo jej muzyka jest czystym przekazem ludzkich doświadczeń kierowanym do ludzi zdolnych odkrywać w muzyce to, co artysta ma do przekazania w całości. Beth można napisać wprost nie posiada scenicznej maski, jest taka dokładnie jak w życiu prywatnym, z całym bagażem doświadczeń swojego "ja" buduje muzyk

  AudioRecki
  AudioRecki
  Newsy 2

  KORN "Nothing" już we wrześniu!

  Kiedy pada nazwa zespołu KORN na myśl przychodzą ich doskonałe „Freak on a Leash”,  „Here to Stay” oraz fenomenalne "Right Now!". Czas jednak leci, a KORN nie pozostawia złudzeń, że te wszystkie wygrane, nominacje i zajmowane miejsca w różnych rankingach nie są przypadkiem. Zespół w ostatnim czasie mocno pracował nad nowym materiałem, co w efekcie końcowym przyniosło na światło dzienne nowe wydawnictwo muzyczne.  Nowy album "Nothing" zapowiada się jeszcze lepiej od

  AudioRecki
  AudioRecki
  Newsy
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.