Jump to content

NAIM Mu-so QB2. Miniaturowe Statement w świątecznej akcji.

AudioRecki

W dobie miniaturyzacji coraz częściej trafiamy w świecie audio na produkty "wszystko-mające". W niewielkich rozmiarów głośniku cały system audio zbudowany w oparciu o ideę dźwięku przesyłanego bezprzewodowo... dlaczego nie. Tyle tylko, że zawsze jest jakieś "ale" i co oczywiste, to "ale" zawsze dotyczy jakości uzyskiwanego brzmienia z takich urządzeń.

Firma NAIM to ten z graczy na rynku audio, który od lat ugruntował sobie pozycję marki zasługującej na uznanie szerokiego grona melomanów i audiofilii. Ich sprzęt trafił do ogromnej rzeszy użytkowników, a przy oferta w różne modele bogata na tyle, by dać "każdemu" to, czego poszukuje. Sa więc Mu-so, są więc All-in-One, są też wysokie modele z przykładowo serii 500. Gdzieś w abstrakcji naszych marzeń jest także top of the top, absolutny killer i niedościgniony wzór dla wielu innych marek - Statement. Dzięki uprzejmości Krakowskiej firmy Audiotrendt w nasze ręce trafił właśnie taki Statement... ale w wersji miniaturowej. Tak, to oczywiście wielkie (a nawet bardzo wielkie) nadużycie w temacie porównania Statement do Mu-so Qb2 (lub odwrotnie), ale kto komu zabroni w święta nie zaszaleć ...

 

Mu-so Qb 2 to już druga generacja dobrze przyjętego poprzednika, który przetarł szlak na rynku obecnej serii na tyle udanie, że NAIM zdecydował się poprawić na tyle urządzenie, by zauważyć różnice - ale jednocześnie nie zmieniać ogólnych założeń i jak się okazuje samej formy, by niepopsuć tego, co dobre i sprawdzone. Qb2 od teraz ma nie tylko zachwycać ale też być odrobinę bardziej dopasowane do naszych pomieszczeń. Zdecydowano się na dotychczasową budowę w postaci sześcianu z dodaniem różnokolorowych paneli, mających uprzyjemnić nam codzienne korzystanie z urządzenia, a także panele mają za zadanie pomóc wkomponować (prawie) miniaturowe Mu-so w nasze pomieszczenia. Ukłon w stronę naszych pań, które szukają w głównej mierze czegoś co ładnie wygląda... a potem dobrze gra.

 

                                                                                    Naim_QB_2_Wireless_Speaker_4-2.thumb.jpg.d19d788892bf95446112b8a00af3da2b.jpg

Rzecz jasna uwielbiany przez użytkowników podświetlany panel kontrolny umieszczonym na górnej ściance pozostał, a nawet doszło kilka elementów dodających funkcjonalności całemu urządzeniu. Panel rozświetla się po zbliżeniu dłoni, dając tym samym automatyczny dostęp do najważniejszych funkcji sprzętu. Kto używał wcześniejszą wersję zna całą ideę i prostotę funkcjonalności. Kto nie miał okazji używać może być pewny, że w tym temacie słowa "intuicyjny" oraz "funkcjonalny" oznaczają istne mistrzostwo świata.

 

 

                                                                                  628281850_Mu-soQb2ndGenImage4_opt.thumb.png.46664f810d22f212d0d162f7822b9950.png

 

Kolejną zmianą jest zastosowanie nowego procesora, który dzięki zwiększeniu swojej wydajności obecnie umożliwia odtwarzanie plików Hi-Res aż do 24/384 (bit/kHz). Jednak to, co stanowi wyjątkową siłę całego systemu nie drzemie w liczbach czy podświetleniu... a w samym środku i obejmuje zainstalowanych aż 7 głośników. To dzięki ciekawemu ich układowi oraz podziałowi na wysokotonowe, średniotonowe oraz niskich tonów głośniki uzyskujemy tak dobre i jednocześnie poukładane brzmienie. Nie ma poczucia jakiejkolwiek kompresji czy brzmienia rodem z klasycznych boom-box'ów. Rzecz jasna nie oczekujmy jakiejś sporej przestrzeni pomiędzy kanałami czy rozwiania dźwięków na różne plany. Ale i bez tego QB2 swoim brzmieniem przyciąga i intryguje, a muzyką jesteśmy w stanie wypełnić pomieszczenie o całkiem sporych gabarytach! Salon 30 m2 nie stanowi dla tego systemu żadnego problemu, a muzyka wypełniająca takie pomieszczenie jest nadal swobodna w przekazie, prezentowana bez żadnego wysiłku.

 

                                                                                      Naim-Mu-so-Qb-2gen-3.thumb.jpg.e357c4aa7977a4bb5888c9d3a2a1a52b.jpg

Całą ideą jaka przyświecała inżynierom w trakcie konstruowania Mu-so QB (czyli jak w tym przypadku i drugiej generacji), było oddanie w ręce użytkowników sprzętu dającego przyjemność w 100% z jego użytkowania. Tak od strony obsługi ale i dźwięku. A to ten drugi element pokazuje prawdziwy potencjał tej całkiem interesującej "kostki". Brzmienie jest odpowiednio nasycone ale bez wychodzenia w skrajności obejmujące pasmo wysokich tonów. Odpowiednia dynamika całości bez względu na gatunek muzyczny, bogactwo detali oraz pełna swoboda prezentowanego brzmienia nawet w ciut wyższym zakresie głośności. W pewnym momencie mamy poczucie, że pokój w którym gra muzyka został wyposażony w całkiem nie mały system audio, do tego bardzo dobrze brzmiący. Jest plastyczne, wokale brzmią z odpowiednią do reszty czystością, a pasma nie mają nawet przez moment tendencji do nachodzenia na inne lub wzajemnego zakrywania prezentowanego brzmienia. 

Mu-so Qb2 ma wiele zalet od strony codziennego użytkowania. Mamy system All-in-One, który jest niedalekich rozmiarów. Jeden przewód i korzystamy z bogactwa muzyki z różnych źródeł. Im lepsze źródło (pliki), tym ta sympatyczna kostka pokazuje coraz więcej swoich możliwości pod względem czystości generowanego brzmienia. Kolejną zaletą jest zmienny grill, który delikatnym ruchem reki jesteśmy w stanie ściągnąć i na potrzeby utrzymania odpowiedniej ich czystości po prostu wyczyścić. Kuchnia z QB2? Nic nie stoi na przeszkodzie! Ale czy to sypialnia czy pokój dzienny nasz system dzielnie radzi sobie jako kompletny system audio. Na duże wyróżnienie względem konkurencji zasługuje zdolność do utrzymania odpowiedniej jakości dźwięku nawet przy bardzo małych głośnościach. Sypialnia z muzyką w tle może być w tym przypadku czystą przyjemnością. Rzecz jasna komunikacja bezprzewodowa w rozumieniu "multiroom" w pełni pomaga zarządzać Qb2 bez względu na miejsce instalacji.

NAIM swoim systemem w postaci tej niepozornej kostki oddaje urządzenie kompletne i sprawdzone (dzięki poprzednikowi), ale obecnie dające znacznie więcej możliwości z utrzymaniem tej samej klasy brzmienia. Qb 2 dzięki DSP ma aż trzy fabryczne ustawienia prezentacji brzmienia. Każda z nich uzależniona jest od samego umiejscowienia urządzenia w naszym pomieszczeniu. Nie ma więc obaw jeśli zaistnieje potrzeba postawienia sprzętu w rogu ściany. NAIM zadbał nawet o takie wydawałoby się niecodzienne formy instalacji systemu audio.

 

                                                                              19192921_Mu-soQb2ndGenImageMultiroom2.thumb.jpg.264127b24a0aa851c2034f48fecbec85.jpg

 

Były superlatyw, były ochy i achy... bo możecie nie wierzyć, ale kiedy puściłem "One More Try" George'a Michael'a sam zostałem zaskoczony potencjałem, czystością i głębią uzyskiwanego brzmienia. Niestety w życiu kiedy coś jest tak piękne, że aż niemożliwe, by było prawdziwe przychodzi świadomość "gdzieś jest haczyk". Tym haczykiem lub jak kto woli... gwiazdką oznaczającą pewne "ale" jest cena. 4000 złotych, na tyle została wyceniona druga generacja Mu-so Qb. Tak, mamy system kompletny, do tego świetnie grający, niebanalny - wręcz designerski na tyle, by cieszyć nasz pokój przez bardzo długi czas. Ale to nadal 4000 złotych, które już umożliwia zbudowanie pełnowymiarowego systemu audio, grającego zapewne "lepiej" niż to, co oferuje nam nasza sympatyczna kostka. Piszę o tym wszystkim wprost, by ktoś mi nie zarzucił "ceny nie widział"? Tak, cenę widziałem i widzę i napisze Wam tylko tyle, że klasycznej wielkości sprzętu audio nie da się postawić w kuchni, w sypialni też nie zawsze jest to możliwe. Nie zawsze też mamy możliwość postawienia drugiego systemu audio obok tego naszego "nas", a po prostu szukamy sprzętu grającego dla przyjemności w tle lub bez naszego ciągłego zaangażowania w każdy detal czy szczegół. Wtedy mając przed sobą właśnie takie, a nie inne potrzeby - NAIM ze swoim produktem nawet przy tej cenie wydaje się być okazją. Wartością w tym przypadku jest właśnie jakość wykonania, funkcjonalność, współpraca z różnymi źródłami i najważniejsze - prawdziwe brzmienie pozbawione tego negatywnego wrażenia wprost z boom-box'ów. NAIM pokazuje, że można zrobić rzeczy piękne, trwałe, funkcjonalne i dające masę przyjemności. Za całą tą mieszankę plusów 4000 złotych nie wydaje się przesadą. Znam zgoła inne "plusy", które w tym pięknym kraju kosztują nas znacznie więcej i uwierzcie mi - nie dają nawet 1% tyle frajdy co Mu-so Qb serii 2! Na koniec mały szczegół - poza aplikacją na nasze telefony - na wyposażeniu znajduje się obecnie pilot

W tym miejscu przekazuję wszystkim Wam życzenia świąteczne od całego zespołu Audiotrendt z naciskiem "nie zapomnij przekazać". Więc przekazuję zanotowane na kartce i przepisane na kartach Magazynu AudioStereo:

W dzień Święta Wielkanocnego życzymy muzyki tylko wybitnej i przez uszy do serca wpadającej. Jaja smacznego do woli w postaci - jak kto woli. Żonki uśmiechniętej całą dobę, dzieci kochających i zdrowia, zdrowia Wam wszystkim i Waszym bliskim! Zespół Audiotrendt.

Ufff, przekazane.

Dodatkowo dla wszystkich Forumowiczów Audiostereo z okazji Świąt Wielkanocnych przygotowano szereg atrakcyjnych promocji na sprzęt oraz akcesoria audio. Promocja ma trwać do końca miesiąca.

Do testów i świątecznego umilania czasu sprzęt dostarczyła firma https://audiotrendt.com.pl 

AudioRecki
User Feedback

Recommended Comments

Fizyki nie oszukasz. Swojego czasu szukałem allinone zamkniętego w małej bryle i ładnie brzmiącego i nawet się napaliłem się czytając różne takie, ale po włączeniu w salonie odsłuchowym stwierdzam, że każde monitorki zagrają lepiej od tego czegoś. Po prostu słychać fizyczne ograniczenia tego pudełeczka, taki lepiej grający grajek komputerowy. Niestety.

czy wpis będzie usunięty?:)

Edited by mercandede

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, mercandede napisał:

Fizyki nie oszukasz. Swojego czasu szukałem allinone zamkniętego w małej bryle i ładnie brzmiącego i nawet się napaliłem się czytając różne takie, ale po włączeniu w salonie odsłuchowym stwierdzam, że każde monitorki zagrają lepiej od tego czegoś. Po prostu słychać fizyczne ograniczenia tego pudełeczka, taki lepiej grający grajek komputerowy. Niestety.

czy wpis będzie usunięty?:)

Ależ skąd! Tym bardziej, że sam napisałeś o trzech ważnych kwestiach:

- monitory/dwa fizyczne głośniki będą lepsze. Zgoda, tylko Kolega nie doczytał najważniejszego"

"napisze Wam tylko tyle, że klasycznej wielkości sprzętu audio nie da się postawić w kuchni, w sypialni też nie zawsze jest to możliwe. Nie zawsze też mamy możliwość postawienia drugiego systemu audio obok tego naszego "naj", a po prostu szukamy sprzętu grającego dla przyjemności w tle lub bez naszego ciągłego zaangażowania w każdy detal czy szczegół."

- druga sprawa Twoje doświadczenie wynikające z czytania i co najwyżej słuchania w salonie audio. A to kompletne rozminięcie się z tym, jak brzmi taki sprzęt w pokoju dziennym, w kuchni czy w sypialni. Polecam Ci, bo doznania są fenomenalne jak na tak małe "fizyczne oszustwo" ?

- trzecia sprawa "usuwanie postów" nie jest w naszym zwyczaju, jeśli trzymamy się argumentów i wiemy, o czym piszemy. Negacja jakiegoś produktu jest potrzebna, byle oparta była na konstruktywnej krytyce. Wiesz, ja też naczytałem się opowieści o komercyjnych lotach w kosmos. Potem okazało się, że rakieta X firmy X spadła i całe szczęście, że nie było w środku bogaczy (lament całego świata). Uważam od tego dnia, że problem mam z głowy, nie tylko nie stać mnie na lot w kosmos za kilkanaście milionów Dolarów, ale samobójstwo nie jest dla mnie najlepszą formą podnoszenia sobie adrenaliny w życiu. A tyle się naczytałem i byłem bliski załamania, że mnie nie stać. Dziś wybieram inną aktywność, inne przyjemności. NAIM Mu-so Qb 2 do takich właśnie należy - w kuchni lub pokoju codziennym jako typowy umilacz czasu spisuje się fenomenalnie. Każdemu jak widzisz wedle potrzeb i wedle zasobności. Ja tam bogaczom nie zazdroszczę, niech lecą!

Serdeczności jak zawsze

AudioRecki

Edited by AudioRecki

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

nie przekonałeś mnie. Kulturalny z Ciebie kolega ale słyszałem to pudełeczko również w warunkach domowych i niestety moje pierwsze skojarzenie jest bardzo ignoranckie - to wspomnienie sprzed 20 lat zestaw creative 2.1 do PC :) tylko że wycena tego produktu jest ...hmm dyskusyjna powiem delikatnie. Jak napisałem wcześniej moje oczekiwania były bardzo duże, no bo jak nie mieć oczekiwań patrząc na taką fikuśną konstrukcję głośniczków pod znanym szyldem zamkniętym w rozpalającej umysł do czerwoności figurze geometrycznej. Powiem, krótko - to jeszcze nie jest ten etap technologiczny. Ale bez hipokryzji powiem, że gdyby nowy kosztował 1k. to był go sobie pewnie kupił :)

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Powoli. Tam w tym teście widzę zdjęcie koło jakiej lodówki. Jajka leżą też. To jest grajpudlo do kuchni. 

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

W dniu 13.05.2020 o 15:22, rafal735r napisał:

Powoli. Tam w tym teście widzę zdjęcie koło jakiej lodówki. Jajka leżą też. To jest grajpudlo do kuchni. 

Zgadza się do kuchni i tam się świetnie spisuje ? U mnie własnie tam gra , ale pierwszy model i jestem bardzo zadowolony ?

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sitesJoin the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Sonos Era 300

  W dobie autorskich ekosystemów, gdzie zakup kolejnego urządzenia i dodanie go do istniejącej układanki zazwyczaj ogranicza się zaledwie do jednego, bądź góra kilku, w końcu trzeba zdecydować, do której strefy je przypisać, kliknięć zdominowanych przez urządzenia oferowane przez dwóch największych graczy czyli Denona (Heos) i Yamahę (MusicCast) warto przypomnieć fakt, iż zanim owi hegemoni ww. rozwiązaniami się zainteresowali na rynku spokojnie robił swoje i miał się całkiem dobrze niejaki Sonos.

  Fr@ntz
  Fr@ntz
  Kolumny

  Rega Planar 3 50th Anniversary - na 50 lecie Regi dostępny do końca roku

  Z okazji swoich 50. urodzin Rega, czyli brytyjski producent urządzeń audio, najbardziej znany ze swoich gramofonów zaprezentował wyjątkowy, rocznicowy model. Rega Planar 3 50th Anniversary to wyjątkowy projekt, którego celem było zmaksymalizowanie tego, co oferuje standardowy model. Brzmienie, które oferuje Rega Planar 3 50th Anniversary to klasyczne brzmienie Regi, ze świetną, pełną średnicą, bardzo dobrą dynamiką, rozdzielczością i niezwykłą muzykalność. Dostępna w orzechowym wykończ

  Rega Polska
  Rega Polska
  Newsy

  Audeze Maxwell

  O ile, przynajmniej na początku postronnym obserwatorom mogło wydawać się, że technologia planarna, z racji swej pozornie natywnej delikatności w szeroko-rozumianym gamingu się nie przyjmie, to Audeze, który właśnie na planarach zjadł zęby, po raz kolejny udowadnia, jakże błędny był ich osąd. Nie dość bowiem, że wykonane z użyciem ww. przetworników słuchawki oferuje, to jeszcze systematycznie ich ofertę rozbudowuje. A my, dzięki uprzejmości Sieci Salonów Top HiFi & Video Design, mamy to szcz

  Fr@ntz
  Fr@ntz
  Słuchawki

  Bowers & Wilkins Pi5 S2

  Nie wiem, czy tak daleko sięgacie pamięcią, jednak niemalże dokładnie dwa lata temu na naszym redakcyjnym tapecie wylądowały pierwsze sygnowane przez Bowers & Wilkins dokanałowe słuchawki typu true wireless, czyli nad wyraz udane Pi5. Czas jednak nie stoi w miejscu a szczególnie w obszarze dość powszechnych dóbr użytkowych w miarę systematyczne odświeżanie oferty wydaje się tyleż oczywiste, co wręcz pożądane. Oczywiście przysłowiowe trzy grosze w temacie miała do powiedzenia pandemia, więc n

  Fr@ntz
  Fr@ntz
  Słuchawki

  Buchardt Audio P300 już dostępne w innych kolorach!

  Już możecie zamawiać w naszym sklepie internetowym oraz na miejscu nowe warianty kolorystyczne kolumn Buchardt P300 - brzoskwiniowym, oceanicznym oraz oliwkowym. Dzięki nowym opcjom kolumny mogą być nie tylko źródłem świetnej jakości dźwięku, ale i bardzo ładnym meblem, który idealnie dopełni pomieszczenie, w którym odsłuchujemy muzyki na co dzień. Buchardt P300 to kolumna nietypowa, ale niesamowicie ciekawa — jest to bowiem konstrukcja zamknięta z membraną bierną, znaną już z modelu wyższe

  audiostereo.pl
  audiostereo.pl
  Newsy
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.