Jump to content
Featured

Najnowsza seria produktów Audiolab 7000 już tu jest!

Najnowsza seria produktów Audiolab już tu jest!

31446_7000A, 7000N Play and 7000CDT (black).jpg

Audiolab to brytyjska firma założona w 1983 roku, specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości sprzętu audio. Słynie z tworzenia eleganckich i precyzyjnych urządzeń, takich jak amplitunery, odtwarzacze CD i odtwarzacze streamingowe. Firma stawia na niezawodność i prostotę, co jest odzwierciedleniem filozofii „mniej znaczy więcej”. Audiolab jest znany z niezrównanej jakości dźwięku i innowacyjnych rozwiązań, które docenili użytkownicy na całym świecie. Produkty Audiolab są dostępne w Polsce dzięki dystrybucji firmy Q21.

Osadzony pomiędzy 6000 i 9000, 7000 łączy premium cechy w kategorii cenowej, która jest przystępna dla wielu użytkowników. Najnowsza seria przypomina z budowy serię 6000A, a jednocześnie jest mniejsza niż flagowe modele 9000. Oferując podobną estetykę, nie musimy obawiać się o znaczny przeskok w tym zakresie, a jednocześnie producent zapewnia dźwięk niemalże najwyższej klasy. W najnowszej serii znajdziemy trzy modele, 7000A, czyli wzmacniacz zintegrowany z przetwornikiem cyfrowo-analogowym, 7000N Play, który jest odtwarzaczem strumieniowym, oraz najnowszy transport CD, czyli 7000CDT.

Audiolab nie oszczędza na mocy. Dyskretny wzmacniacz klasy AB w 7000A dostarcza 70 W na kanał do 8 omów. Nowy standard we wzmacniaczach Audiolab wykorzystuje topologię CFB, zapewniając doskonałą liniowość i doskonałą stabilność termiczną, ponieważ prąd bierny jest niezależny od temperatury tranzystorów wyjściowych.

Niezależnie od źródła wejściowego — analogowego, cyfrowego, bezprzewodowego lub telewizyjnego - 7000A został wykonany z takim samym poziomem szczegółów, jakie można oczekiwać od Audiolaba, wszystko z najnowszą technologią, aby być w pełni przygotowanym do pokrycia wielu źródeł, jednocześnie utrzymując cenę, która utrzymuje markę Audiolab na czele jakości dźwięku domowego. Podwójne wejścia analogowe umożliwiają podłączenie odtwarzaczy CD i zewnętrznych przetworników, podwójne wejścia Coax i SPDIF dla źródeł cyfrowych, podczas gdy odbiornik Bluetooth aptX pozwala na bezprzewodowe odtwarzanie muzyki. Naśladując rosnący trend bezpośredniej integracji elektroniki audio premium w pokoju dziennym, 7000A przenosi łączność na nowy poziom za pomocą wbudowanego połączenia Audio Return Channel (ARC) do użycia z telewizorami — co wprowadza Audiolaba do odtwarzania muzyki opartej na aplikacjach TV i kina domowego. Nie zapominajmy również o bezpośrednim połączeniu z PC poprzez USB.

Audiolab 7000A posiada przetwornik ESS ES9038Q2M.

Audiolab wie, że regularne zapotrzebowanie audiofili na specyfikację i funkcje oznacza, że oczekiwane ulepszenie z poziomu 6000A zaoferuje ulepszony wyświetlacz i interfejs użytkownika. Stąd żywy wyświetlacz IPS 2,8 cala (480 x 640 mm). Prosty w użyciu, ale szczegółowy GUI czerpie żywcem ze struktury w modelu 9000A, ale w bardziej kompaktowym stylu.

7000N Play został wyposażony w technologię DTS Play-Fi, która jest idealnym rozwiązaniem do obsługi multi-room. Możesz strumieniować muzykę z dowolnego urządzenia, telefonów, tabletów, komputerów, czy dysków sieciowych. Aplikacja DTS oferuje pełen dostęp do naszej muzyki z jeszcze większej ilości źródeł. Producent zapewnia dostęp do Spotify, Tidala, HD Tracks, Deezera, Amazon Music, Napstera, KKBox, Siurius XM i jeszcze więcej. Aby zadowolić użytkowników Apple, najnowsza generacja Audiolab 7000N obsługuje AirPlay2 oraz Apple Music.

Wyposażony w nowy ekran IPS o rozmiarze 2,8” z prostym, ale bardzo użytecznym interfejsem graficznym, Audiolab 7000N Play jest w stanie zaprezentować nam informacje takie jak serwis strumieniowy, ustawienia systemu, format, folder, informacje o utworze i więcej. Dla fanów wskaźników możemy ustawić miernik VU, który dostepny jest w formie analogowej i cyfrowej. Jest to najbardziej satysfakcjonująca opcja dla graficznej prezentacji muzyki.

Transport CD, czyli model 7000CDT posiada wysokiej jakości system optyczny i elektroniczny bufor danych dla dokładnego i nieprzerwanego odtwarzania płyt CD. Dzięki technologii, którą poznaliśmy w modelu 9000CDT, 7000CDT pozwala zmniejszać ilość błędów przy odczytywaniu płyt, co pozwala na powrót do porysowanych płyt z naszej kolekcji. Wyjście koaksjalne jest zasilane z oddzielnego sterownika liniowego, co zapewnia jeszcze lepszą jakość sygnału, który trafia do zewnętrznego DACa. Zegar jest kontrolowany przez wysokiej jakości oscylator krystaliczny, co zapewnia niesamowicie niski jitter. Dzięki zastosowaniu tacki o niskim tarciu, ciężkiej aluminiowej obudowy i gumowych nóżkach, 7000CDT świetnie eliminuje wibracje. Napęd został zamontowany oddzielnie, oddzielony elektromagnetycznie oraz z dedykowanym źródłem zasilania. Wszystkie te cechy sprawiają, że sygnał cyfrowy jest świetnie wydobyty z płyty CD i zapewnia niesamowite doznania dźwiękowe.

31409_7000A and 7000N Play (silver).jpg31410_7000A, 7000N Play and 7000CDT (silver).jpg

big_7000A-cz-02.jpgbig_7000A-cz-01.jpgbig_7000A-zz-04.jpg

 

Wszystkie produkty już dziś są dostępne do odsłuchu i zakupu w sklepie Q21.

 
User Feedback

Recommended Comments

Ciekawi mnie kierunki rozwoju i kolejne edycje danego sprzetu. Czytując starsze posty na różne  tematy popularne byly opinie w kolorycie oburzenia  w stylu "po co komu w wzmacniaczu hdmiARC" albo "wyswietlacz ? Zbedny gadzet - jak chce sobie cos  ogladac to od tego jest TV" . Jak widac vox populi i potrzeby zwyklych odbiorcow sa uwzględniane przez producentow i w takie "niepotrzebne nowinki " wyposazaja swoj wysokiej jakosci sprzet . Taka dygresja ...

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sitesJoin the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • NAD C 3050 LE

  Podobnie jak historia, również i trendy oraz mody mają tendencję nawet nie tyle do retrospekcji, co powtórzeń. Z jednej strony pozwala to zgodnie z najnowszymi osiągnięciami techniki udoskonalać minione konstrukcje, lecz z drugiej może wywoływać odczucia pewnej wtórności a tym samym braku inwencji i kreatywności. Ponadto logicznym jest branie na warsztat jedynie udanych pomysłów a nie wszystkiego jak leci licząc, że na nieco odkurzoną i przypudrowaną nostalgię złapiemy jakiegoś nieobeznanego w t

  Fr@ntz
  Fr@ntz
  Wzmacniacze

  MUSICAL FIDELITY: MX-Stream | TEST

  „Mój poziom zadowolenia z jakości dostarczanego dźwięku osiągnął apogeum. Po prostu nie chce się wyłączać, a spać kiedyś trzeba. Audiofilskie urządzenie, które wspiera pełny wachlarz plików od mocno skompresowanych audiobooków w MP3 / przez FLAC w dowolnej rozdzielczości / MQA / po DSD i jest przy tym Bit-Perfect – dostarcza 100% jakości materiału ze studia.  Musical projektuje swoje urządzenie by przetrwały lata i to właśnie to warto wziąć pod uwagę planując zakup – na rynku jest wiel

  audiostereo.pl
  audiostereo.pl
  Recenzje 2

  Canton GLE 90

  Nie ma co się oszukiwać i czarować odnośnie tego, że rozmiar nie ma znaczenia, bo ma. Szczególnie przy kolumnach, gdzie pojemność komory czynnej i średnica przetworników niejako definiują możliwości danej konstrukcji. Zazwyczaj jednak bywa tak, że wraz ze wzrostem gabarytów rośnie również i cena a tym samym jak coś jest słusznej postury, to i swoje kosztuje. Dlatego też spore podłogówki w rozsądnych kwotach rozchodzą się jak świeże bułeczki a każdy szanujący się gracz dwoi się i troi, by coś wpi

  Fr@ntz
  Fr@ntz
  Kolumny

  Octavio Maestro – aktywny głośnik sieciowy opracowany we współpracy z marką Davis Acoustics

  24 lutego 2023 r. – Octavio, francuska firma specjalizująca się w demokratyzacji systemów audio, zaprezentowała głośnik sieciowy o nazwie Maestro. Dzięki technologii strumieniowania dźwięku przez Wi-Fi opracowanej przez Octavio, urządzenie to oferuje wysoką wierność brzmienia do codziennego słuchania bez uczucia zmęczenia słuchu. Maestro uzupełnia ofertę firmy Octavio, na którą składają się już odtwarzacz sieciowy Stream oraz kompaktowy wzmacniacz sieciowy AMP. "Jesteśmy zachwyceni, mogąc ogłosi

  audiostereo.pl
  audiostereo.pl
  Newsy

  Exposure 3510

  Tak jak Arystoteles twierdził, iż „natura horret vacuum” czyli natura nie znosi próżni, tak większość z nas z pewnością zgodzi się, że również nie bez znaczenia jest równowaga. Dlatego też po pochodzącym z portfolio z katalogu dopiero rozpychającej się na audiofilskim rynku marki wszystkomającym i naszpikowanym najnowszymi technologiami futurystycznym kombajnie Rose RS520 przyszła pora na jeśli nie na oldschool, to mainstreamową klasykę gatunku sygnowaną przez starego wyjadacza, czyli pozbawiony

  Fr@ntz
  Fr@ntz
  Wzmacniacze
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.