Jump to content

Rosso Fiorentino sponsored-icon

Espectro

image.png

Rosso Fiorentino | Salon Q21 wyłącznym dystrybutorem marki na terenie Polski
 

Rosso Fiorentino - tłumacząc z włoskiego Czerwony Florentyńczyk - to przydomek jaki nadano Giovani Battista di Jacopo - XVI-wiecznemu malarzowi o rudych włosach. Tak też Francesco Rubenni - twórca marki postanowił nazwać powołaną do życia przez siebie firmę. Ma ona swoją siedzibę we Florencji - stolicy Toskanii.

RF to entuzjazm dla magii, która dzieje się za każdym razem, gdy tworzymy "brzmiącą maszynę", to sposób na życie, to miłość do muzyki i jej zdolności do wzbudzania emocji i zbliżania ludzi.
Od samego początku chciałem, aby RF różnił się od innych marek absolutną wydajnością akustyczną, wyrafinowanym kunsztem i włoską elegancją. Dzięki systemom Rosso Fiorentino chcę przekazać słuchaczom naszą kulturę, kulturę głęboko zakorzenioną we wszystkich członkach naszej firmy, opartą na wspólnej pasji do muzyki na żywo, akademickich podstawach elektroakustyki i instynktownej pogoni za elegancją.
Jesteśmy firmą toskańską i z naszej historii i kultury czerpiemy inspirację dla nowych sposobów doskonalenia się. Nasze kolumny głośnikowe ucieleśniają duszę miejsca, w którym powstały. Ich brzmienie oddaje charakter naszej krainy... proste, zasadnicze, zawsze dbające o proporcje i szczegóły, stworzone po to, by trwać.
"

 

Francesco Rubenn

Francesco i jego współpracownicy kierują się niezrównaną pasją do muzyki i elektroakustyki. Każdy nowy projekt to wyzwanie, ciągłe poszukiwanie nowych sposobów na lepsze wykonanie, ale jednocześnie nigdy nie zapominając o ostatecznym celu... emocjonalnej przyjemności słuchania muzyki.

Lubimy myśleć o naszym projekcie jako wyniku głębokiego technicznego zrozumienia działania głośników i chęci klienta do angażującego i zapierającego dech w piersiach wrażenia słuchowego."
 

Projekt modeli RF jest wykonywany przez Francesco i jego współpracowników. Francesco śledzi każdy etap procesu twórczego, od początkowych pomysłów po pierwsze szkice na papierze, które następnie stają się techniczne, skomputeryzowane i ostatecznie gotowe do symulacji i optymalizacji metod i procesów produkcyjnych.

Podczas odsłuchu dołącza cały zespół RF, ale to nie wszystko. Na tym etapie zaangażowanie naszych „przyjaciół" muzyków staje się naprawdę ważne. Zaangażowanie ich w strojenie naszego systemu. Nagrywanie, odsłuchiwanie, wypróbowywanie różnych rozwiązań technicznych, pozwala nam zbudować dobrze zbalansowane kolumny, które potrafią zagrać każdy rodzaj muzyki i wzbudzić w słuchaczu głębokie emocje."

 

Na etapie prototypu projekt przybiera postać fizyczną i następuje długi proces pomiarów, odsłuchów i dostrajania. W tej części pracy Francesco wykorzystuje całą swoją wiedzę i pasję do modelowania dźwięku i ulepszania każdego parametru technicznego kolumny głośnikowej.

Ofertę RF otwiera model Elba serii 2 (od 8999zł/szt.), który w 2021r. zdążył zdobyć już nagrodę „Editors Choise", kończąc na majestatycznej 4-drożnej, ważącej niemalże 165 kg Florenti (ok. 187 tys. zł/szt.).

Jak o podstawowym modelu Elba wypowiadał się właściciel firmy:

Elba, perfekcyjna kombinacja technologii i doświadczenia Rosso Fiorentino, wyrosła z potrzeby stworzenia kolumn przystępnych cenowo. Ponieważ – jak mówił Platon – piękno, sztuka i muzyka są nauczycielami życia (Etyka), wartości te powinny być wyznawane przez jak największą grupę ludzi. Dlatego też możemy powiedzieć, że Elba to „demokratyczne arcydzieło!""

 

Nie trzeba wybrać się do Włoch by posłuchać Elby. Wystarczy w nawigację wbić „Reymonta 12, Pabianice". Salon audio video Q21 – nowy dystrybutor Rosso Fiorentino chętnie umówi Cię na odsłuch. A jeżeli masz ochotę porównać Elbę ze starszym bratem Certaldo – nie ma problemu.


Na chwilę obecną RF posiada 4 serie kolumn głośnikowych: Classic (Elba), Prestige (Certaldo), Reference (Volterra, Fiesole) i Flagship (Siena, Florentia).

Jeżeli doświadczyłeś magii Sonus Faber to Rosso Fiorentino na pewno jest tym samym „włoskim" podejściem do dobrego dźwięku w „pięknym" opakowaniu.

 

Elba:

rf_elba_s2_0891.jpgrf_elba_s2_0768.jpgrf_elba_s2_0071.jpgrf_elba_s2_0909.jpgrf_elba_s2_0897.jpg

 

Certaldo:

Certaldo_s2_0230_logo.jpgCertaldo_s2_0189.jpgCertaldo_s2_0313.jpgCertaldo_s2_0256_walnut.jpg

 

Fiesole:

rf_fiesole_s2_0423.jpgrf_fiesole_s2_0521.jpg

 

Florentina:

RF_Florentia_2_orange.jpg

Volterra:

rf_volterra_s2_0731_text.jpgrf_volterra_s2_0731_red.jpg

 

 

Siena:

Siena_11.jpgSiena_03.jpg

 

Pełna oferta kolumn Rosso Fiorentino znajduje się pod linkiem: https://www.q21.pl/manufacturer/rosso-fiorentino

 

 

Ceny produktów:

Rosso Fiorentino Certaldo 2 (czarny połysk) - 13 099,00 zł

Rosso Fiorentino Certaldo 2 (orzech) - 13 099,00 zł

Rosso Fiorentino Certaldo 2 (Premium Leather) - 13 499,00 zł

Rosso Fiorentino Elba 2 (czarny) - 8 999,00 zł

Rosso Fiorentino Elba 2 (orzech) - 9 399,00 zł

Rosso Fiorentino Elba 2 (Premium Leather) - 9 999,00 zł

Rosso Fiorentino Fiesole 2 (czarny połysk) - 12 399,00 zł

Rosso Fiorentino Fiesole 2 (orzech) - 12 399,00 zł

Rosso Fiorentino Fiesole Stand - 2 399,00 zł

Rosso Fiorentino Florentia (czarny połysk) - 186 699,00 zł

Rosso Fiorentino Florentia (orzech) - 186 699,00 zł

Rosso Fiorentino Florentia (Premium Leather) - 188 499,00 zł

Rosso Fiorentino Siena (czarny połysk) - 56 099,00 zł

Rosso Fiorentino Siena (czerwony połysk) - 56 099,00 zł

Rosso Fiorentino Siena (Premium Leather) - 57 199,00 zł

Rosso Fiorentino Volterra 2 (czarny połysk) - 22 399,00 zł

Rosso Fiorentino Volterra 2 (orzech) - 22 399,00 zł

Rosso Fiorentino Volterra 2 (Premium Leather) - 23 099,00 zł

 

 

 


Wyłączny dystrybutor Rosso Fiorentino na Polskę: Salon audio-video Q21. Pabianice, Reymonta 12. Tel. (42) 213 01 66. www.Q21.plUser Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Guest
This is now closed for further comments

 • Canton GLE 30

  Jeśli do tej pory rodzinne firmy kojarzyliście głównie z dwu – trzyosobowymi bytami znanymi co najwyżej w kręgu bliższych i dalszych znajomych najwyższa pora uaktualnić posiadane informacje. Weźmy na ten przykład niemieckiego, działającego od 1972 r. i zatrudniającego obecnie około 150 - osobową załogę Cantona. Marka znana, z tradycjami i co najważniejsze powszechnie dostępna a poza stricte high-endowymi flagowcem (aktywne Smart Reference 5 K za raptem 38 kPLN) nad wyraz łaskawie obchodząca się

  Fr@ntz
  [email protected]
  Kolumny

  Audio Pro P5

  W związku ze zbliżającymi się wielkimi krokami wakacjami zainteresowania szczęśliwców wybierających się na zasłużone urlopy przenoszone są z pełnowymiarowych urządzeń stacjonarnych na ich zdecydowanie bardziej poręczne „substytuty”. Chodzi oczywiście o wszelakiej maści mniej, bądź bardziej personalne generatory dźwięków, czyli słuchawki (vide daleko nie szukając dopiero co  recenzowane House of Marley Positive Vibration XL ANC), jak i coraz bardziej zyskujące na popularności przenośne głośniki B

  Fr@ntz
  [email protected]
  Kolumny

  House of Marley Positive Vibration XL ANC

  Skoro co nieco o założycielach House of Marley, czyli potomkach najsłynniejszego rastafarianina, jaki po tym łez padole stąpał, zdążyłem już wspomnieć przy okazji recenzji przenośnego głośnika  Bag of Riddim 2.0, to tym razem śledzenie ich losów pozwolę sobie odpuścić. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że o ile w początkowej fazie projektu HoM (House of Marley) można było mieć obawy, iż jest to ewidentny skok na kasę, czyli mówiąc zgodnie z obowiązującymi standardami biznesowego  savoir-vivre’

  Fr@ntz
  [email protected]
  Słuchawki

  Stockfish Records Vinyl

  By przyciągnąć do siebie snowych słuchaczy i zaprezentować jakość wydań swojej wytwórni, Stockfish wydał album kompilacyjny, zawierający zbiór najciekawszych utworów z przeciągu ostatnich czterech lat. Wśród wykonawców znaleźli się między innymi: Chris Jones, Christian Willisohn, Steve Strauss i wielu innych.   Prócz walorów artystycznych, album ma pokazać możliwości techniczne stosowanego przez Stockfish technologii Direct Metal Master (DMM).   Album utrzymany w spokojnym, m

  plastik1989
  plastik1989
  Muzyka

  Dynavoice Challenger CA802BT 

  Świat sprzętów audio od lat większych zmian nie miał. W zasadzie rozmowa o sprzęcie Hi-Fi mogłaby się przez wiele dekad ograniczyć do rozmowy o gramofonie, wzmacniaczu i kolumnach. Później doszedłby jeszcze odtwarzacz CD, a całkiem niedawno pliki. Biorąc pod uwagę pół wieku (jak nie dłużej) trwania ery poważnego Hi-Fi, to dosyć małe spektrum urządzeń. Natomiast ostatnie lata wprowadzają pewne zamieszenie do tego, nieco skostniałego układu. Poprzez pojawienie się nowych technologii (a w zasa

  plastik1989
  plastik1989
  Wzmacniacze 3
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.