Jump to content

Rosso Fiorentino sponsored-icon

Espectro

image.png

Rosso Fiorentino | Salon Q21 wyłącznym dystrybutorem marki na terenie Polski
 

Rosso Fiorentino - tłumacząc z włoskiego Czerwony Florentyńczyk - to przydomek jaki nadano Giovani Battista di Jacopo - XVI-wiecznemu malarzowi o rudych włosach. Tak też Francesco Rubenni - twórca marki postanowił nazwać powołaną do życia przez siebie firmę. Ma ona swoją siedzibę we Florencji - stolicy Toskanii.

RF to entuzjazm dla magii, która dzieje się za każdym razem, gdy tworzymy "brzmiącą maszynę", to sposób na życie, to miłość do muzyki i jej zdolności do wzbudzania emocji i zbliżania ludzi.
Od samego początku chciałem, aby RF różnił się od innych marek absolutną wydajnością akustyczną, wyrafinowanym kunsztem i włoską elegancją. Dzięki systemom Rosso Fiorentino chcę przekazać słuchaczom naszą kulturę, kulturę głęboko zakorzenioną we wszystkich członkach naszej firmy, opartą na wspólnej pasji do muzyki na żywo, akademickich podstawach elektroakustyki i instynktownej pogoni za elegancją.
Jesteśmy firmą toskańską i z naszej historii i kultury czerpiemy inspirację dla nowych sposobów doskonalenia się. Nasze kolumny głośnikowe ucieleśniają duszę miejsca, w którym powstały. Ich brzmienie oddaje charakter naszej krainy... proste, zasadnicze, zawsze dbające o proporcje i szczegóły, stworzone po to, by trwać.
"

 

Francesco Rubenn

Francesco i jego współpracownicy kierują się niezrównaną pasją do muzyki i elektroakustyki. Każdy nowy projekt to wyzwanie, ciągłe poszukiwanie nowych sposobów na lepsze wykonanie, ale jednocześnie nigdy nie zapominając o ostatecznym celu... emocjonalnej przyjemności słuchania muzyki.

Lubimy myśleć o naszym projekcie jako wyniku głębokiego technicznego zrozumienia działania głośników i chęci klienta do angażującego i zapierającego dech w piersiach wrażenia słuchowego."
 

Projekt modeli RF jest wykonywany przez Francesco i jego współpracowników. Francesco śledzi każdy etap procesu twórczego, od początkowych pomysłów po pierwsze szkice na papierze, które następnie stają się techniczne, skomputeryzowane i ostatecznie gotowe do symulacji i optymalizacji metod i procesów produkcyjnych.

Podczas odsłuchu dołącza cały zespół RF, ale to nie wszystko. Na tym etapie zaangażowanie naszych „przyjaciół" muzyków staje się naprawdę ważne. Zaangażowanie ich w strojenie naszego systemu. Nagrywanie, odsłuchiwanie, wypróbowywanie różnych rozwiązań technicznych, pozwala nam zbudować dobrze zbalansowane kolumny, które potrafią zagrać każdy rodzaj muzyki i wzbudzić w słuchaczu głębokie emocje."

 

Na etapie prototypu projekt przybiera postać fizyczną i następuje długi proces pomiarów, odsłuchów i dostrajania. W tej części pracy Francesco wykorzystuje całą swoją wiedzę i pasję do modelowania dźwięku i ulepszania każdego parametru technicznego kolumny głośnikowej.

Ofertę RF otwiera model Elba serii 2 (od 8999zł/szt.), który w 2021r. zdążył zdobyć już nagrodę „Editors Choise", kończąc na majestatycznej 4-drożnej, ważącej niemalże 165 kg Florenti (ok. 187 tys. zł/szt.).

Jak o podstawowym modelu Elba wypowiadał się właściciel firmy:

Elba, perfekcyjna kombinacja technologii i doświadczenia Rosso Fiorentino, wyrosła z potrzeby stworzenia kolumn przystępnych cenowo. Ponieważ – jak mówił Platon – piękno, sztuka i muzyka są nauczycielami życia (Etyka), wartości te powinny być wyznawane przez jak największą grupę ludzi. Dlatego też możemy powiedzieć, że Elba to „demokratyczne arcydzieło!""

 

Nie trzeba wybrać się do Włoch by posłuchać Elby. Wystarczy w nawigację wbić „Reymonta 12, Pabianice". Salon audio video Q21 – nowy dystrybutor Rosso Fiorentino chętnie umówi Cię na odsłuch. A jeżeli masz ochotę porównać Elbę ze starszym bratem Certaldo – nie ma problemu.


Na chwilę obecną RF posiada 4 serie kolumn głośnikowych: Classic (Elba), Prestige (Certaldo), Reference (Volterra, Fiesole) i Flagship (Siena, Florentia).

Jeżeli doświadczyłeś magii Sonus Faber to Rosso Fiorentino na pewno jest tym samym „włoskim" podejściem do dobrego dźwięku w „pięknym" opakowaniu.

 

Elba:

rf_elba_s2_0891.jpgrf_elba_s2_0768.jpgrf_elba_s2_0071.jpgrf_elba_s2_0909.jpgrf_elba_s2_0897.jpg

 

Certaldo:

Certaldo_s2_0230_logo.jpgCertaldo_s2_0189.jpgCertaldo_s2_0313.jpgCertaldo_s2_0256_walnut.jpg

 

Fiesole:

rf_fiesole_s2_0423.jpgrf_fiesole_s2_0521.jpg

 

Florentina:

RF_Florentia_2_orange.jpg

Volterra:

rf_volterra_s2_0731_text.jpgrf_volterra_s2_0731_red.jpg

 

 

Siena:

Siena_11.jpgSiena_03.jpg

 

Pełna oferta kolumn Rosso Fiorentino znajduje się pod linkiem: https://www.q21.pl/manufacturer/rosso-fiorentino

 

 

Ceny produktów:

Rosso Fiorentino Certaldo 2 (czarny połysk) - 13 099,00 zł

Rosso Fiorentino Certaldo 2 (orzech) - 13 099,00 zł

Rosso Fiorentino Certaldo 2 (Premium Leather) - 13 499,00 zł

Rosso Fiorentino Elba 2 (czarny) - 8 999,00 zł

Rosso Fiorentino Elba 2 (orzech) - 9 399,00 zł

Rosso Fiorentino Elba 2 (Premium Leather) - 9 999,00 zł

Rosso Fiorentino Fiesole 2 (czarny połysk) - 12 399,00 zł

Rosso Fiorentino Fiesole 2 (orzech) - 12 399,00 zł

Rosso Fiorentino Fiesole Stand - 2 399,00 zł

Rosso Fiorentino Florentia (czarny połysk) - 186 699,00 zł

Rosso Fiorentino Florentia (orzech) - 186 699,00 zł

Rosso Fiorentino Florentia (Premium Leather) - 188 499,00 zł

Rosso Fiorentino Siena (czarny połysk) - 56 099,00 zł

Rosso Fiorentino Siena (czerwony połysk) - 56 099,00 zł

Rosso Fiorentino Siena (Premium Leather) - 57 199,00 zł

Rosso Fiorentino Volterra 2 (czarny połysk) - 22 399,00 zł

Rosso Fiorentino Volterra 2 (orzech) - 22 399,00 zł

Rosso Fiorentino Volterra 2 (Premium Leather) - 23 099,00 zł

 

 

 


Wyłączny dystrybutor Rosso Fiorentino na Polskę: Salon audio-video Q21. Pabianice, Reymonta 12. Tel. (42) 213 01 66. www.Q21.pl
User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Guest
This is now closed for further comments

 • Copland CSA70

  Po bardzo miło wspominanej hybrydowej integrze CSA100 przyszła pora nie nieco młodsze i skierowane do nieco szerszego aniżeli do tej pory grona duńskie rodzeństwo. W tzw. międzyczasie okazało się bowiem, że Copland, wbrew panującej modzie na atakowanie audiofilskiego Olimpu konstrukcjami w cenie luksusowego wozidła, bądź kawalerki z fosą na Oficerskim Żoliborzu, zdecydował się zainteresować pułapem wydawać by się mogło zarezerwowanym i zdominowanym przez wysokie modele wytwórców jeśli nie „korpo

  Fr@ntz
  Fr@ntz
  Wzmacniacze

  AudioQuest Mackenzie XLR

  O ile tylko pamięć mnie nie zawodzi, co wcale, przynajmniej w moim wieku, nie jest takie oczywiste, to nasz dzisiejszy obiekt testu pojawił się na rynku w lutym … bynajmniej nie bieżącego a 2014 r. Mamy zatem do czynienia z konstrukcją na tyle „dojrzałą”, że pół żartem, pół serio można byłoby uznać, iż od roku podlegającą obowiązkowi szkolnemu. Skoro jednak w portfolio AudioQuesta nadal egzystuje, to nic nie stoi przecież na przeszkodzie, by przyjrzeć się czy i jak zniósł próbę czasu.  O kim a r

  Fr@ntz
  Fr@ntz
  Kable

  NuPrime Omnia Stream Mini DAC

  Ustalając listę urządzeń na czerwcowe testy niejako z automatu wpisałem nań najnowszą propozycję regularnie pojawiającej się na naszych łamach marki NuPrime. Ot kolejne urządzenie w rozsądnej cenie, desktopowej rozmiarówce i świetnej relacji jakość/cena. W końcu tak było do tej pory i nic nie wskazywało, żeby cokolwiek miało się zmienić. Aż do teraz, gdyż kiedy kurier dostarczył przesyłkę z obiektem dzisiejszego testu początkowo zastanawiałem się, czy przypadkiem nie jest to jedna z kilku paczek

  Fr@ntz
  Fr@ntz
  Źródła

  Circle Labs M200 & P300

  Prawie pół roku temu miała miejsce moja pierwsza styczność z dzielonym zestawem preampa i końcówki mocy Circle Labs M200 & P300. Na małej, zamkniętej prezentacji tego sprzętu, bezpośrednio u dystrybutora, w grupie kilku osób, mogliśmy posłuchać świeżutkiego wtedy dzieła - krakowskiej manufaktury Circle Labs.   Wrażenie jakie wtedy wywarło na nas, ten sprzęt było skrajnie pozytywne. Jedni zachwycali się wyjątkową dbałością o detale i jakość wykonania, innych szokowała moc, dynamika

  plastik1989
  plastik1989
  Wzmacniacze 6

  Klipsch Reference R-800F  - Prezentacja AUDIOTrendt

  Krakowski salon AUDIOtrend, na łamach naszego portalu pragnie zaprezentować najnowszą serię kolumn Klipsch, a mianowicie przedstawiciela odświeżonej serii Reference. Model Reference R-800F, to sporej rozmiarów kolumna dwudrożna, wyposażona w dwa, dwudziestocentymetrowe głośniki średnio basowe oraz aluminiowy głośnik wysokotonowy. Wszystkie użyte głośniki są autorskim produktem Klipscha.  Głośnik jest przystosowany do rozbudowy o nadstawkę Dolby Atmos – (np. dedykowana przez Klipsch R-40SA).

  plastik1989
  plastik1989
  Kolumny
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.