Jump to content

Soundedit 2019 w Łodzi. Branża muzyczna żyje i... ma się dobrze!

AudioRecki
AudioRecki

Czym jest Soundedit? To jedyny na świecie, a więc i wyjątkowy Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych. Warto więc na wstępie zaznaczyć, że ta unikatowa impreza jest w pełni autorska i dedykowana stricte producentom muzycznym. Ktoś mógłby w tym miejscu powiedzieć "no ale to impreza producentów muzycznych..." zgoda, jednak bez ich ciężkiej pracy i zaangażowaniu trudno mówić o świetnym końcowym produkcie jakim jest muzyka. Są to bez wątpienia ludzie, dzięki którym nagrania naszej ulubionej muzyki mają ten ostatni szlif. 

Soundedit ma już 11 lat co świadczy o jej sporej rozpoznawalności.  Jest to też miejsce, w którym każdy z branży ma możliwość spotkania się z przeciętnym "Kowalskim" i odwrotnie. Impreza jest doskonałym sposobem na poznanie ludzi z branży, specyfiki pracy producentów muzycznych. Dyskusje jakie mają miejsce obejmują wymianę doświadczeń, pomysłów na przyszłość ale też są wyznacznikiem pewnych trendów w muzyce i jej produkcji. Najciekawsze pomysły i najważniejsi producenci muzyczni są w Łodzi honorowani statuetką „Człowieka ze Złotym Uchem”. Nagroda ma wyjątkowe znaczenie w branży i nie jest tajemnicą, że pozostaje marzeniem wielu producentów muzycznych.

 

 

 

Tyle w temacie wstępu o samej imprezie, a co działo się na Soundedit 2019 w Łodzi? W czwartek pierwszego dnia festiwalu (24 października) na scenie Klubu Wytwórnia pojawiły się dwa łódzkie zespoły: Moskwa i Blitzkrieg. Zespół Moskwa jest swoistym fenomenem, który ma swoją liczną rzeszę fanów od kilku dekad, a na różnych imprezach (głównie sceny rocka i punkrocka) występuje od ponad 30 lat!

 

Soundedit to spora ilość imprez powiązanych z wydarzeniem, które realizowane są w różnych częściach miasta Łodzi. W tym roku organizatorzy Soundedit przygotowali m.in.: fantastyczną wystawę w galerii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego na Piotrkowskiej. Ekspozycja poświęcona 50. rocznicy wydania albumu „Abbey Road” zespołu The Beatles, o której wspominaliśmy kilka tygodni temu w naszym magazynie. 

 

                                                                                           SE19_wystawa_press5.thumb.jpg.7a14bedc81c28d53286980c91148374c.jpg

 

Trzeciego dnia Festiwalu na scenie Wytwórni pojawiła się Misia Furtak – laureatka „Paszportu Polityki”, Fryderyka i nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego.

 

Sporo wydarzeń, które budują niepowtarzalny klimat wydarzenia, którym Łódź żyła przez ostatnie 4 dni.  W ramach tegorocznego Festiwalu Soundedit odbył się także cykl interesujących spotkań przeznaczonych dla wszystkich twórców i producentów, którzy dopiero wchodzą w świat branży muzycznej. Partnerami sesji byli: ZPAV, ZAiKS i STOART.

Impreza ze względu na ilość różnych wydarzeń, które dodają całemu Soundedit pewien  wyróżnik na tle innych imprez muzycznych podzielona był na cztery dni. Najważniejsza jednak pozostaje Gala wręczenia nagród „Człowieka ze Złotym Uchem”. Jeden z laureatów – Mick Harvey. 

 

Branża muzyczna jak widać ma się nadal dobrze, a producenci jako ważny element całej układanki nie pozostają niezauważeni. Teraz pozostaje czekać na przyszłoroczny 12 już Soundedit  i powiązane z nim wydarzenia.

 

AudioRecki

 

 • Like 1
 • Sad 1


User Feedback

Recommended Comments

O takich imprezach warto omówić przedewszyskim przed. Sądzę że wiele osób jest zaiteresownych . Za to ^co było i jak się  odbyło ^ tj. relacje  z imprezy dziękuję. 

 • Like 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites


Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Audio-Technica ATH-M50xBT PB

  Wyobrażacie sobie sytuację, by w dobie bezpardonowej, czy wręcz morderczej konkurencji któryś z producentów, zakładam, że dobrowolnie i świadomie,  odpuszczał sobie jakieś ¾ populacji konsumentów? Nie? No to witamy w świecie Hi-Fi. W świecie, gdzie niepodzielnie rządzi czerń okazjonalnie tylko poprzetykana srebrem surowego aluminium, bądź zachowawczą szampańskością. Oczywiście nieco dramatyzuję i upraszczam, gdyż przynajmniej w segmencie kolumn popularne są najprzeróżniejsze forniry a Wilson Aud

  Fr@ntz
  [email protected]
  Słuchawki

  SIVGA SV007

  Jeszcze do niedawna to, co chińskie, kojarzyło się z tanią tandetą, na którą nie warto nawet zwracać uwagi. Produkty posiadające oznakowanie „Made in China” traktowane były z góry, jako trefne, gorszej jakości, kiepskie. W świecie audio prym wiodły brytyjskie i japońskie marki i królował podział na brytyjskie i japońskie brzmienie. Tymczasem wiele europejskich firm przeniosło swoją produkcję do Państwa Środka, a chińscy inżynierowie pokazali, że potrafią zadbać o jakość, tak aby powstał produkt

  M@rgot
  [email protected]
  Słuchawki

  ELAC Carina BS243.4

  Nie minął nawet kwartał od naszego ostatniego spotkania z przeuroczymi monitorami Debut Reference B6 (DBR62)  a już reprezentujący markę rodzimy dystrybutor - Sieć Salonów Top HiFi & Video Design, zaproponował test kolejnego „malucha”. Tym razem jednak miał to być nadal budżetowy, acz już czerpiący pełnymi garściami z wieloletniego dziedzictwa i wiedzy swoich twórców pełnokrwisty Elac, wyposażony we wszystko to, z czego Elaci słyną i na czym zbudowały swoją w pełni zasłużoną renomę. Mowa ocz

  Fr@ntz
  [email protected]
  Kolumny

  Marantz seria 30

  Dziś chcieliśmy Państwu zaprezentować nową linię urządzeń marki Maratnz z serii 30. To całkowicie nowa seria urządzeń w odświeżonej linii wzorniczej. Miałem okazję posłuchać ich chwilę z kolumnami Pylon Amber mkII, połączenie te dało bardzo duży, ale jednocześnie precyzyjny dźwięk. Tak wielkie kolumny jak Amber mkII potrafią wygenerować potężny bas, duet urządzeń Martanza utrzymywał go w ryzach i odpowiedniej kontroli. Gorąco polecam zapoznać się z takim połączeniem.   

  plastik1989
  plastik1989
  Systemy 14

  Circle Labs A200

  Circle Labs A200 to hybrydowy wzmacniacz zintegrowany, oparty o lampowy stopień wstępny oraz tranzystorową końcówkę mocy. Urządzenie wykonane jest w układzie pełnego dual mono, czyli w zasadzie są to dwa oddzielne wzmacniacze monofoniczne, zamknięte w jednej obudowie. Piszę „pełne” dual mono, gdyż oprócz dwóch całkowicie oddzielnych układów dla kanału lewego i prawego, posiadają też oddzielne, pełne zasilanie dla tych kanałów, łącznie z oddzielnymi trafami – to rzadziej spotykany wariant, z racj

  plastik1989
  plastik1989
  Wzmacniacze 43
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.