Jump to content

Soundedit 2019 w Łodzi. Branża muzyczna żyje i... ma się dobrze!

AudioRecki

Czym jest Soundedit? To jedyny na świecie, a więc i wyjątkowy Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych. Warto więc na wstępie zaznaczyć, że ta unikatowa impreza jest w pełni autorska i dedykowana stricte producentom muzycznym. Ktoś mógłby w tym miejscu powiedzieć "no ale to impreza producentów muzycznych..." zgoda, jednak bez ich ciężkiej pracy i zaangażowaniu trudno mówić o świetnym końcowym produkcie jakim jest muzyka. Są to bez wątpienia ludzie, dzięki którym nagrania naszej ulubionej muzyki mają ten ostatni szlif. 

Soundedit ma już 11 lat co świadczy o jej sporej rozpoznawalności.  Jest to też miejsce, w którym każdy z branży ma możliwość spotkania się z przeciętnym "Kowalskim" i odwrotnie. Impreza jest doskonałym sposobem na poznanie ludzi z branży, specyfiki pracy producentów muzycznych. Dyskusje jakie mają miejsce obejmują wymianę doświadczeń, pomysłów na przyszłość ale też są wyznacznikiem pewnych trendów w muzyce i jej produkcji. Najciekawsze pomysły i najważniejsi producenci muzyczni są w Łodzi honorowani statuetką „Człowieka ze Złotym Uchem”. Nagroda ma wyjątkowe znaczenie w branży i nie jest tajemnicą, że pozostaje marzeniem wielu producentów muzycznych.

 

 

 

Tyle w temacie wstępu o samej imprezie, a co działo się na Soundedit 2019 w Łodzi? W czwartek pierwszego dnia festiwalu (24 października) na scenie Klubu Wytwórnia pojawiły się dwa łódzkie zespoły: Moskwa i Blitzkrieg. Zespół Moskwa jest swoistym fenomenem, który ma swoją liczną rzeszę fanów od kilku dekad, a na różnych imprezach (głównie sceny rocka i punkrocka) występuje od ponad 30 lat!

 

Soundedit to spora ilość imprez powiązanych z wydarzeniem, które realizowane są w różnych częściach miasta Łodzi. W tym roku organizatorzy Soundedit przygotowali m.in.: fantastyczną wystawę w galerii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego na Piotrkowskiej. Ekspozycja poświęcona 50. rocznicy wydania albumu „Abbey Road” zespołu The Beatles, o której wspominaliśmy kilka tygodni temu w naszym magazynie. 

 

                                                                                           SE19_wystawa_press5.thumb.jpg.7a14bedc81c28d53286980c91148374c.jpg

 

Trzeciego dnia Festiwalu na scenie Wytwórni pojawiła się Misia Furtak – laureatka „Paszportu Polityki”, Fryderyka i nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego.

 

Sporo wydarzeń, które budują niepowtarzalny klimat wydarzenia, którym Łódź żyła przez ostatnie 4 dni.  W ramach tegorocznego Festiwalu Soundedit odbył się także cykl interesujących spotkań przeznaczonych dla wszystkich twórców i producentów, którzy dopiero wchodzą w świat branży muzycznej. Partnerami sesji byli: ZPAV, ZAiKS i STOART.

Impreza ze względu na ilość różnych wydarzeń, które dodają całemu Soundedit pewien  wyróżnik na tle innych imprez muzycznych podzielona był na cztery dni. Najważniejsza jednak pozostaje Gala wręczenia nagród „Człowieka ze Złotym Uchem”. Jeden z laureatów – Mick Harvey. 

 

Branża muzyczna jak widać ma się nadal dobrze, a producenci jako ważny element całej układanki nie pozostają niezauważeni. Teraz pozostaje czekać na przyszłoroczny 12 już Soundedit  i powiązane z nim wydarzenia.

 

AudioRecki

 
User Feedback

Recommended Comments

O takich imprezach warto omówić przedewszyskim przed. Sądzę że wiele osób jest zaiteresownych . Za to ^co było i jak się  odbyło ^ tj. relacje  z imprezy dziękuję. 

Share this comment


Link to comment
Share on other sitesJoin the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Bowers & Wilkins Formation Wedge

  Ze stoickim spokojem obserwuję, jak życie pisze coraz bardziej zaskakujące scenariusze. Zwróćcie uwagę np. na segment głośników, umownie nazwijmy je bezprzewodowych. Przecież do niedawna były to głównie mało poważne konstrukcje z którymi obnosiła się okoliczna dzieciarnia, bądź wrzucało się do piknikowego kosza, żeby coś w plenerze brzęczało a gdy smartfony bliskie będą wyzionięcia ducha wykorzystać owe „grajło” w roli powerbanku. Ot przysłowiowa muzyczka z głośniczka bez większych ambicji. Jedn

  Fr@ntz
  Fr@ntz
  Kolumny

  AudioPhase - Tonika

  „AudioPhase to mała manufaktura, która powstała dzięki upartej wierze w pasję z zamiłowania do hobby, jakim jest audio. Cały zestaw audio, począwszy od kabli zasilających, a zakończony kolumnami głośnikowymi tworzy jedność, która powinna z sobą idealnie współgrać, naturalnie i nienagannie odtwarzając zapisany obraz dźwiękowy. Ostatnim elementem są kolumny głośnikowe, które nie mogą ograniczać w żaden sposób żadnego z elementów poprzedzających.” Wstęp ten zaczerpnąłem bezpośrednio ze strony

  plastik1989
  plastik1989
  Kolumny 9

  Marek Biliński - Po drugiej stronie światła

  Marek Biliński - Po drugiej stronie światła   Świeży materiał MArka Bilińskiego, będący rejestracją koncertu podczas XV Festiwalu Nauki w Krakowie w maju 2015 r. Było to widowisko multimedialne zatytułowane „Po drugiej stronie światła”. Brzmienie to charakterysytyczne dla artysty syntezatory i nawiązania do wcześniejszej twórczości.  Podczas koncertu (co nietypowe dla MArka Bilińskiego) akompaniowały mu chóry (chór uczelni krakowskich - Chór Edukatus Uniwersytetu Pedagogicznego i Chór

  plastik1989
  plastik1989
  Muzyka

  Tewo "Frame"

  Platformy antywibracyjne stanowią ważny element systemu audio, zwłaszcza tego z wyższej półki. W tańszych systemach, nic nie stoi na przeszkodzie by ich używać, jednak by wyraźnie usłyszeć różnicę dźwiękową, konieczny jest już przyzwoity system audio.   Skąd w ogóle pomysł, że platforma antywibracyjna może mieć wpływ na dźwięk? Uzasadnienie jest bardzo proste: fala dźwiękowa, czyli defacto drgania powietrza o określonej częstotliwości, generowane są przez powierzchnię membrany głośnika

  plastik1989
  plastik1989
  Akcesoria 24

  Dynavoice CL-16

  Marka Dynavoice gościła na łamach naszego magazynu kilka razy. W kwestii przypomnienia: historia tej marki sięga Szwecji, lat 70tych, gdy założyciel i główny konstruktor Tommy Wadensten, zaprojektował swoje pierwsze kolumny. Długo trwało nim z jednoosobowej manufaktury udało mu się rozkręcić mały warsztat. Zmiennymi kolejami losu i różnymi ścieżkami (również poprzez epizod z car-audio), udało mu się w końcu ujednolić cały swój dorobek pod skrzydłami marki Dynavoice, w 2003 roku.

  plastik1989
  plastik1989
  Kolumny
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.