Jump to content

Soundedit 2019 w Łodzi. Branża muzyczna żyje i... ma się dobrze!

AudioRecki
AudioRecki
Sign in to follow this  

Czym jest Soundedit? To jedyny na świecie, a więc i wyjątkowy Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych. Warto więc na wstępie zaznaczyć, że ta unikatowa impreza jest w pełni autorska i dedykowana stricte producentom muzycznym. Ktoś mógłby w tym miejscu powiedzieć "no ale to impreza producentów muzycznych..." zgoda, jednak bez ich ciężkiej pracy i zaangażowaniu trudno mówić o świetnym końcowym produkcie jakim jest muzyka. Są to bez wątpienia ludzie, dzięki którym nagrania naszej ulubionej muzyki mają ten ostatni szlif. 

Soundedit ma już 11 lat co świadczy o jej sporej rozpoznawalności.  Jest to też miejsce, w którym każdy z branży ma możliwość spotkania się z przeciętnym "Kowalskim" i odwrotnie. Impreza jest doskonałym sposobem na poznanie ludzi z branży, specyfiki pracy producentów muzycznych. Dyskusje jakie mają miejsce obejmują wymianę doświadczeń, pomysłów na przyszłość ale też są wyznacznikiem pewnych trendów w muzyce i jej produkcji. Najciekawsze pomysły i najważniejsi producenci muzyczni są w Łodzi honorowani statuetką „Człowieka ze Złotym Uchem”. Nagroda ma wyjątkowe znaczenie w branży i nie jest tajemnicą, że pozostaje marzeniem wielu producentów muzycznych.

 

 

 

Tyle w temacie wstępu o samej imprezie, a co działo się na Soundedit 2019 w Łodzi? W czwartek pierwszego dnia festiwalu (24 października) na scenie Klubu Wytwórnia pojawiły się dwa łódzkie zespoły: Moskwa i Blitzkrieg. Zespół Moskwa jest swoistym fenomenem, który ma swoją liczną rzeszę fanów od kilku dekad, a na różnych imprezach (głównie sceny rocka i punkrocka) występuje od ponad 30 lat!

 

Soundedit to spora ilość imprez powiązanych z wydarzeniem, które realizowane są w różnych częściach miasta Łodzi. W tym roku organizatorzy Soundedit przygotowali m.in.: fantastyczną wystawę w galerii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego na Piotrkowskiej. Ekspozycja poświęcona 50. rocznicy wydania albumu „Abbey Road” zespołu The Beatles, o której wspominaliśmy kilka tygodni temu w naszym magazynie. 

 

                                                                                           SE19_wystawa_press5.thumb.jpg.7a14bedc81c28d53286980c91148374c.jpg

 

Trzeciego dnia Festiwalu na scenie Wytwórni pojawiła się Misia Furtak – laureatka „Paszportu Polityki”, Fryderyka i nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego.

 

Sporo wydarzeń, które budują niepowtarzalny klimat wydarzenia, którym Łódź żyła przez ostatnie 4 dni.  W ramach tegorocznego Festiwalu Soundedit odbył się także cykl interesujących spotkań przeznaczonych dla wszystkich twórców i producentów, którzy dopiero wchodzą w świat branży muzycznej. Partnerami sesji byli: ZPAV, ZAiKS i STOART.

Impreza ze względu na ilość różnych wydarzeń, które dodają całemu Soundedit pewien  wyróżnik na tle innych imprez muzycznych podzielona był na cztery dni. Najważniejsza jednak pozostaje Gala wręczenia nagród „Człowieka ze Złotym Uchem”. Jeden z laureatów – Mick Harvey. 

 

Branża muzyczna jak widać ma się nadal dobrze, a producenci jako ważny element całej układanki nie pozostają niezauważeni. Teraz pozostaje czekać na przyszłoroczny 12 już Soundedit  i powiązane z nim wydarzenia.

 

AudioRecki

 

 • Like 1
 • Sad 1
Sign in to follow this  


User Feedback

Recommended Comments

O takich imprezach warto omówić przedewszyskim przed. Sądzę że wiele osób jest zaiteresownych . Za to ^co było i jak się  odbyło ^ tj. relacje  z imprezy dziękuję. 

 • Like 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites


Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Audiostereo.pl w social mediach. Warto zaglądać!

  Audiostereo w internecie to nie tylko Forum, audiostereo także (od dłuższego czasu) czynnie bierze udział we wszelkich mediach społecznościowych. Facebook, Instagram, YouTube. We wszystkich tych miejscach znajdziecie ciekawe informacje o tym, co się dzieje na audiostereo.pl. Nie tylko z życia samego Forum, ale w ogóle ze świata audio video.  Nie zawsze każdy z nas ma możliwość korzystania ze strony Forum, dlatego ułatwieniem takim są social media dzięki którym każdy może w szybki i czytelny

  AudioRecki
  AudioRecki
  Newsy

  Mini konkurs z Pracownią Inspiracji dla użytkowników Premium!

  Kilka tygodni temu stanąłem przed dylemat doboru odpowiedniego stojaka pod swój ulubiony zestaw płyt winylowych. Kolekcja może nie jest z tych, co zapełniają całe ściany (bo i w głównej mierze plikami i płytami CD operuję), ale swoje ulubione pozycja chętnie na winylu nabywam i do celów kolekcjonerskich trzymam. Rynek stojaków nie jest wcale tak rozpieszczający fanów czarnej płyty, jakby się to mogło wydawać. A może to jednak moje osobiste potrzeby spowodowały, że 90% stojaków jakie widziałem w

  AudioRecki
  AudioRecki
  Akcesoria

  Winyle, winyle... i raz jeszcze winyle. Konkurs dla wielbicieli czarnej płyty

  Kilka tygodni temu stanąłem przed dylemat doboru odpowiedniego stojaka pod swój ulubiony zestaw płyt winylowych. Kolekcja może nie jest z tych, co zapełniają całe ściany (bo i w głównej mierze plikami i płytami CD operuję), ale swoje ulubione pozycja chętnie na winylu nabywam i do celów kolekcjonerskich trzymam. Rynek stojaków nie jest wcale tak rozpieszczający fanów czarnej płyty, jakby się to mogło wydawać. A może to jednak moje osobiste potrzeby spowodowały, że 90% stojaków jakie widziałem w

  AudioRecki
  AudioRecki
  Akcesoria 20

  Sziget Festival line-up podany.

  Sziget Festival jest imprezą bogatą nie tylko kulturowo (ze względu na uczestników wydarzenia z praktycznie całego świata), ale jest imprezą nader bogatą od strony muzycznej. Motto imprezy powinno brzmieć "dla każdego (ucha) coś miłego". W tym roku line-up potwierdza charakter imprezy i już po pierwszej analizie listy zapowiedzianych artystów widać, że organizator nie ma zamiaru dokonywać zmian odnośnie różnorodności gatunków. Wracając do "spisu treści" artystów, którzy zaprezentują się w Budape

  AudioRecki
  AudioRecki
  Newsy

  Dwie nowe płyty Davida Bowie’go.

  Davida Bowie’go nie ma z nami już cztery lata. Czas niestety w tym przypadku nie uleczył straty wspaniałego artysty, za to pozostały po nim wspaniałe utwory, bogata dyskografia i zapis wielu koncertów. Ale to nie wszystko, w czeluściach studia nagraniowego gdzieś na taśmach matkach zapewne kryją się perełki do tej pory nie publikowane, a warte odkrycia. Tak też jest i w tym przypadku, dzięki wytwórni Parlophone kilka tygodni temu został wydany pierwszy album. To tzw. "epka"  David Bowie "Is It A

  AudioRecki
  AudioRecki
  Muzyka
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.