Skocz do zawartości
Akcesoria

Topping MX3

Mamy swój wymarzony zestaw w salonie i co dalej ? Może pora znaleźć coś odpowiedniego na nasze biurko lub do sypialni, coś, co zajmie niewiele miejsca i nie odchudzi zbytnio naszego portfela.
Takie maleństwo, z wieloma „bajerami” ma w ofercie Topping. Mowa tu o wzmacniaczu zintegrowanym, dac, wzmacniaczu słuchawkowym oraz transmiterze bluetooth w jednym, czyli MX3.

Firma Topping przyzwyczaiła nas już do tego, iż projektuje i produkuje przetworniki cyfrowo-analogowe, wzmacniacze klasy D o imponującym stosunku ceny do jakości, co potwierdza również mały bohater naszego testu.

Obudowa jest wykonana z czarnego metalu i ma wymiary 185 mm x 122 mm x 38 mm i waży 475g, czyli tyle, co przeciętne słuchawki nauszne. Na froncie umieszczony jest duży wyświetlacz, złącze słuchawkowe 3,5 mm i pokrętło, które pełni rolę włącznika, selektora wejść i regulacji głośności. Wyświetlane na ekranie informacje są wyraźne, podświetlone na pomarańczowo, ale spokojnie nic nas nie razi, a poza tym mamy regulację jasności, czy to za pomocą pilota, czy automatu, który przygasza ekran po kilku sekundach bezczynności. Tylny panel natomiast jest usiany złączami. Specjalnie użyłam tego sformułowania, ponieważ, ze względu na rozmiary, jest trochę ciasno na tylnej ściance i może nam to utrudniać podpięcie np. kabli głośnikowych. A mamy tutaj zaczynając od lewej strony wejście USB, optyczne, koncentryczne, wyjście na subwoofer, wejście analogowe RCA, terminale głośnikowe, antena bluetooth oraz zasilacz.

 

DSC_3505.thumb.JPG.e43f87e14da070eefc93d08a75d6f39e.JPG DSC_3506.thumb.JPG.5de9b9d08c038c79e0d7043ef96b162b.JPG  DSC_3508.thumb.JPG.1ab22cd2cd62eb59c0ba50f362e419b3.JPG

 

DSC_3509.thumb.JPG.6a74b669d37eaa78e37cd4b6feead1a9.JPG DSC_3510.thumb.JPG.3241d2d9783b871e930f0964c6d4a5c2.JPG DSC_3512.thumb.JPG.8ef7e7c87a8aa5bbe97d01b61a7e653f.JPG

 

DSC_3513.thumb.JPG.d6160be38691b59cd9a7e37de204723f.JPG

 

Obsługa Toppinga jest bardzo prosta, w zasadzie podłączasz go i grasz. Sterowanie odbywa się za pomocą wcześniej wspomnianego pokrętła na panelu przednim lub za pomocą pilota znajdującego się w komplecie. Pilot ma więcej funkcji, możemy regulować bas i tony wysokie, play/pauza, kontrola jasności wyświetlacza, tryb auto oraz przełączanie w tryb pracy, jako wzmacniacz słuchawkowy.

Ja potraktowałam Topping MX3 jako wzmacniacz biurkowy, zdecydowanie niesprawiedliwe byłoby testowanie go w pomieszczeniu trzydzieści parę metrów kwadratowych i wymagać by napędził kolumny podłogowe.
Podpięłam go, więc pod KEF Q1 i puściłam muzykę z Iphona, wzmacniacz od razu wykrył połączenie bluetooth. Podobnie po usb, MX3 jest od razu wykrywany przez windows czy linux, bez potrzeby wgrywania dodatkowych sterowników.

Później przyszła kolej na wejście coaxialne i optyczne i muszę przyznać, że dopiero na tym połaczeniu wzmacniacz pokazał jak gra. Po coaxialu było wpięte raspberry z hifiberry digi + pro, a do wejścia optycznego Chromecast audio.
Powiem tak, byłam zaskoczona dużym i mocnym dźwiękiem, który wydobywał się z tego maleńkiego urządzenia. Dźwięk był bardziej energetyczny i żywy, niż się można było spodziewać. Bas był mocny, wokale wyraźne, z dużą przestrzenią. Oczywiście można wymagać od dźwięku więcej, ale nie za 599 zł, tylko przynajmniej 4 razy tyle.
Próbowałam też wejście analogowe, połączyłam Toppinga z Aune X1S, różnica dźwięku nie była zauważalna, co świadczy, iż zastosowany w MX3 dac, jest dobrze zestrojony ze wzmacniaczem.

Jako wzmacniacz słuchawkowy MX3 ma moc 257 mW przy 32 omach to w zupełności, wystarczyło do napędzenia Hifiman Sundara, które nie są zbyt wymagające i zagrały całkiem przyzwoicie. Czysty i dynamiczny dźwięk, bas mocny i dobrze kontrolowany, średnie i wysokie tony były czyste i wyraźne.
Wygodną funkcją jest praca w trybie auto, Topping sam się uruchamia jak tylko, dostanie sygnał do któregokolwiek źródła, z zapamiętanym ostatnio używanym poziomem głośności. Sam się przełącza w tryb wzmacniacza słuchawkowego po podpięciu słuchawek.
Trzeba pamiętać, iż MX3 jest skierowany do osób zaczynających swą przygodę z audio, lub do osób szukających rozwiązania do drugiego systemu w sypialni, lub w gabinecie. Nie można go zestawiać by, konkurował z pełnowymiarowymi wzmacniaczami. MX3 wykonuje świetną robotę, jako wzmacniacz napędzający nieduże monitory, wydobywając muzykalność bez brzmienia zbyt kolorowego. Za niewielką kwotę można uzyskać konfigurację, która będzie brzmiała lepiej niż większość systemów typu all-in-one, a nawet budżetowe głośniki aktywne.
MX3 to dobry zakup za nieduże pieniądze, oferujący dużo funkcji.

Dziękuję Firmie  Audiomagic.pl za dostarczenie sprzętu do testów.

 

Małgorzata Rutkowska-Mamica

Dane techniczne:

Głośniki:

2x 38 W przy 8 omach, 2x 40 W przy 4 omach.

0,05% THD + N.

92 dB SNR przy 8 omach, 91 dB SNR przy 4 omach.

Zysk 29,6 dB

 

Słuchawki:

257mW

SNR 103dB

0,005% THD + N przy 32 omach 130 mW

Zysk 11,6 dB

Zalecana impedancja słuchawek 16-300 omów

Pasmo przenoszenia 20 Hz do 200 kHz

 

Wejście USB: 44,1kHz - 96kHz / 16Bit - 32Bit

Wejście optyczne/koncentryczne: 44,1kHz - 192kHz / 16Bit - 24Bit

Bluetooth: HFPV1.6, A2DPV1.2, AVRCPV1.4

Wymiary: 18,5 x 12,2 x 3,8 cm

Waga: 475 g

Kolor: Czarny lub Srebrny

Zasilanie: DC24V/3,75A

 

 

Data dodania

Yamaha TW-E3C

To się nazywa wyczucie czasu. Właśnie wystartowały wakacje a do naszej redakcji dotarło coś, bez czego przeważająca większość objętej obowiązkiem szkolnym dziatwy życia sobie nie wyobraża i z domowych pieleszy się nie rusza. Co? Dokanałowe i oczywiście w pełni bezprzewodowe słuchawki, czyli akcesorium na tyle popularne i powszechne, że patrząc po chodnikach, galeriach handlowych, czy środkach komunikacji miejskiej, gdyby zaprosić nieskażonego współczesną technologią mieszkańca Amazonii, bądź inn

Fr@ntz
Fr@ntz
Słuchawki

Kraków spod znaku rocka! Oto 4 wakacyjne koncerty

Wakacje tuż, tuż, co oznacza wysyp imprez muzycznych. Do Krakowa zmierzają gwiazdy z całego świata, a to szczególnie spodoba się fanom mrocznego brzmienia. Które kapele odwiedzą nadwiślański gród w wakacje? Jakie daty warto sobie zapisać? I na które koncerty należy zwrócić uwagę? Mamy dla was małą ściągę! #dwa_boxy_lewo_prawo_main{ display: flex; justify-content: space-around; align-items: center; } #dwa_boxy_lewo_prawo_main > div{ margin:4px;} #dwa_boxy_lew

audiostereo.pl
audiostereo.pl
Recenzje

Edyta Bartosiewicz | Bilety

Opis Edyta Bartosiewicz to polska wokalista, autorka tekstów i producent muzyczny. Urodziła się w 1965 roku w Warszawie. Karierę rozpoczęła w latach 80. W tym czasie związała się z zespołem „Stuff", który zmienił się w Holloee Poloy. Wydana przez nich płyta nie odniosła jednak sukcesu, grupa rozwiązała się, a artystka rozpoczęła karierę solową.   Edyta Bartosiewicz jest też pięciokrotną laureatką Fryderyków oraz członkinią Akademii Fonograficznej ZPAV. Współpracowała z artystami t

AudioNews
AudioNews
Newsy

43. Międzynarodowy Festiwal Piknik Country i Folk, Mrągowo 2024 | Bilety

O wydarzeniu Przed nami 43. edycja legendarnego Festiwalu Piknik Country i Folk w Mrągowie! Ten najstarszy i największy Festiwal Muzyki Country w Polsce i jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń europejskich związanych z tym gatunkiem muzyki, odbędzie się w dniach 26 i 27 lipca 2024r. w Amfiteatrze nad jeziorem Czos. Bilety już w sprzedaży!   43. Międzynarodowy Festiwal Piknik Country i Folk, Mrągowo 2024 - informacje Początek koncertów każdego dnia o godzinie 19:30. K

AudioNews
AudioNews
Newsy

Lady Pank - A nam nie chce się iść do domu | Bilety

O wydarzeniu Wraz ze zbliżającym się latem zespół Lady Pank zaprasza na serię koncertów pod hasłem "A nam nie chce się iść do domu". Uczestnicy usłyszą na żywo ulubione hity grupy, takie jak "Zawsze tam, gdzie Ty" czy "Kryzysowa narzeczona", co uczyni letnie wieczory naprawdę niezapomnianymi! Bilety już w sprzedaży.   Lady Pank - A nam nie chce się iść do domu Lady Pank to zespół o bogatej historii, który nadal nie przestaje zaskakiwać. Po ponad 40 latach na scenie wciąż nie

AudioNews
AudioNews
Newsy


Opinie użytkowników

Rekomendowane komentarze

Dobrze, że nie zapomniano o regulacjach tonów, co dla każdego wzmacniacza, którego eksploatujemy często  z niskimi poziomami głośności jest koniecznością. Właściwie loudness byłby jeszcze wygodniejszy, ale dobre i to.

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"MX3 wykonuje świetną robotę, jako wzmacniacz napędzający nieduże monitory"

oraz

"niesprawiedliwe byłoby testowanie go w pomieszczeniu trzydzieści parę metrów kwadratowych i wymagać by napędził kolumny podłogowe."

Otóż zdecydowanie sprawiedliwsze byłoby podłączenie kolumn podłogowych, które do głośnego i dynamicznego zagrania potrzebują dużo mniej prądu od monitorów. Monitory niemal zawsze są 4-omowe, a kolumny podłogowe trafią się też 8-omowe (mniej wymagające). Mały wzmacniacz - do do małych kolumn. Schemat myślenia, którego nie wypada promować forum, jakim jest Audiostereo. Krótko mówiąc - wzmacniacz nie został przetestowany. Wniosek końcowy - jest dużo lepszy, niż go opisano.

Warto też wspomnieć, że zasilacz jest osobny. Gdyby go dorzucić do urządzenia, to już by takie małe nie było.

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

Ja potraktowałam Topping MX3 jako wzmacniacz biurkowy, zdecydowanie niesprawiedliwe byłoby testowanie go w pomieszczeniu trzydzieści parę metrów kwadratowych i wymagać by napędził kolumny podłogowe.
Podpięłam go, więc pod KEF Q1 

Proszę czytać dokładnie KEF Q1 są 8 omowe

Specification: Q1

System type: Two-way, bookshelf/stand-mount

Nominal impedance: 8 ohms

Amplifier Requirements: 15-120W

Frequency response: 45Hz to 27kHz +/-3.0dB

Sensitivity: 91dB at 1m for 2.83V

Maximum output: 111dB

Drive units: B160 Uni-Q (SP1485) [NT19 HF unit (SP1487)]

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie zmienia, że producent podaje 8 omów. Cytuję z pomiarów (wprawdzie inny model, ale problem naświetlony):

"minimum przy 200 Hz ma ok. 3 omy, co formalnie i bezwzględnie oznacza 4-omową impedancję znamionową. Zwyczajem większości swoich rywali (z tego testu i nie tylko) KEF podaje 8 omów, ale nie należy się tym przejmować..."

 

Lepiej porządnie wykonać robotę, niż z góry zakładać, że podłogówki to za trudne wyzwanie. ZAWSZE monitor będzie tym trudnym wyzwaniem, bo w podłogówce niekoniecznie minimum impedancji będzie miało 3 omy. Szybciej 6 lub 7 omów, co pozwoli zaliczyć kolumnę jako 8-omową. Po prostu proszę pisać, co udało się potwierdzić, a pominąć niby fakty, ale bazujące na domysłach.

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.11.2020 o 11:21, Wuelem napisał:

Mały wzmacniacz - do do małych kolumn. Schemat myślenia, którego nie wypada promować forum, jakim jest Audiostereo.

Nie wciska się podłogowych  kolosów do malutkiego pokoiku, ani dużego salonu nie próbuje nagłośnić małymi monitorkami. A w dużym salonie kilkukrotnie większa odległość do kolumn niż w malutkim pokoiku. Dlatego do malutkich kolumienek wystarczy słabiutki wzmacniacz, a do dużych niezbędny jest wzmacniacz mocny. A im wzmacniacz mocniejszy, tym zazwyczaj większy. Koniec końców schemat myślenia jak najbardziej prawidłowy, choć wyjątków od regóły wykluczyć się nie da.

BTW Topping MX3 w teorii bardzo fajny, ciekawe jak gra w praktyce.

Edytowane przez szymon1977

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od jakiegoś czasu tego toppinga i gra fajnie, nie powiem że nie :) Ale mam z nim jeden problem - po dojściu do ok 70/100 vol wyłącza się sam po kilku senundach. Podłączone są go niego stare, ale sprawne monitory magnaty 220. Na tabliczce mają 4-8ohm i 34-35k Hz. Wiecie może gdzie szukać przyczyny takiego odcinania? Wadliwy topping czy raczej wina starych kolumn? 

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.11.2020 o 18:55, szymon1977 napisał:

Nie wciska się podłogowych  kolosów do malutkiego pokoiku, ani dużego salonu nie próbuje nagłośnić małymi monitorkami. A w dużym salonie kilkukrotnie większa odległość do kolumn niż w malutkim pokoiku. Dlatego do malutkich kolumienek wystarczy słabiutki wzmacniacz, a do dużych niezbędny jest wzmacniacz mocny. A im wzmacniacz mocniejszy, tym zazwyczaj większy. Koniec końców schemat myślenia jak najbardziej prawidłowy, choć wyjątków od regóły wykluczyć się nie da.

BTW Topping MX3 w teorii bardzo fajny, ciekawe jak gra w praktyce.

Ostatnie zdanie potwierdza tezę, że niesłusznie niesprwdzono na podlogowkach:)

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj komentarz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.