Skocz do zawartości
Kable

Eagle Cable ALU 6 

Firma Eagle Cable GmbH istnieje od 1986 roku. Założona w Niemczech, ma siedzibę w malowniczym regionie, Badenia-Wirtembergia, blisko granicy z Francją i Szwajcarią. Zajmuje się produkcją kabli i przewodów dla różnych branży, w tym branży audio i wideo.

_DSC0431.thumb.jpg.fd4fb6bb8227013b48b008b5fd49945b.jpg

Cała produkcja produktów z serii audio odbywa się w Niemczech, a ogólnie firma szczyci się, że 90% całej produkcji odbywa się u Nich w kraju, ponadto zarząd i własność firmy nadal jest w rodzinie założyciela. 

 

Wprawdzie, nie ma to raczej żadnego przełożenia na to jak produkt jest wykonany, ale (chyba) zawsze milej jest obcować z produktem, naszym, europejskim, niż z produktem z Azji. 

 

Produkty Eagle Cable, wycenione są bardzo rozsądnie – produkty z niższych serii, przeznaczone do typowych zastosowań (kable jack, podstawowe interconnecty RCA) zaczynają się od cen 30 zł. Wraz ze wzrostem kategorii produktu rosną również ceny, by dotrzeć do górnej granicy około dwóch tysięcy złotych, za produkty, które firma określa jako kategorię High Endową. 

_DSC0429.thumb.jpg.beae5abc9fae7bfdf3398bfd90bdb4d4.jpg

Ciężko sugerować się ceną, bo chyba większość z Nas zgodzi się, że ceny kabli raz, że są absurdalne, a dwa, że płaci się głownie za pomysł na dźwięk i markę - która daje nam pewność odzyskania pieniędzy przy próbie odsprzedania na rynku wtórnym. Osobiście jestem przekonany, że topowe kable większości producentów udałoby się wykonać i sprzedać za 10% ceny – gdyby wziąć pod uwagę tylko kwestie kosztów materiałów i produkcji. Ale niestety tak pięknie nie jest i wszystkie uznane marki się po prostu cenią. A audiofile narzekają, lamentują, ale i tak płacą za te produkty. 

 

Dzięki taki firmom jak Eagle Cable, która ma swoje zaplecze produkcyjne (przecież lwia część firm stricte audiofilskich korzysta z przewodów od innych dostawców, a sami doklejają tylko swoją metkę…) jest nadzieja, że takie firmy unormują nieco ceny produktów kablarskich.

 

Jeśli chodzi o samą listwę Eagle Cable ALU 6, wykonanie jej nie daje nam żadnych powodów do narzekań: aluminiowy korpus, sześć gniazd schucko, zamontowany na stałe, elastyczny, ekranowany przewód o długości 1,5m. Dzięki uchwytom montażowym jest możliwość zamontowania bezpośrednio na ścianie. 

_DSC0430.thumb.jpg.378717e80a9fdd63307ef5a52a1c1d02.jpg
 

Wygląd jest nieco „surowy” i przemysłowy, ale jeśli narzekamy na absurdalność cen produktów kablarskich, to chyba jesteśmy w stanie przyjąć do świadomości fakt, że listwa zasilająca nie musi mieć wymyślnych kolców, zdobień, obudowy o ściankach 1cm grubości itp. Za to może kosztować rozsądną kwotę, a większa sprzedaż wyrówna producentowi zysk.

 

Dźwiękowo po podpięciu Eagle Cable ALU 6 usłyszeć można lepszy kontur basu i nieco bardziej kreująca głębię sceny na wokalu. Zmiany nie są olbrzymie, ale na troszkę lepszym sprzęcie od razu do wychwycenia. Odniosłem też wrażenie, że wzmacniacz lampowy oparty o bezpośrednio żarzoną triodę 300B nieco mniej „brumił” po podpięciu tej ekranowej listwy. 

 

Polecam spróbować, myślę, że produkt skierowany do osób, które chcą mieć już w swoim systemie coś lepszego, niż zwykła listwa komputerowa, a nie chcą wydawać majątku. Całkiem możliwe, że wiele osób przy takiej listwie zostanie już na dłuższy czas i nie będzie miała potrzeby szukać innych rozwiązań.

 

 

Dane techniczne:

 

- 6 gniazdowa listwa sieciowa typu SCHUKO - Gniazda z zabezpieczeniem przed dziećmi 

- Solidna, w pełni aluminiowa obudowa

- Okablowanie wewnętrzne 2,5 mm2 

- Stopień ochrony IP20

- Kabel połączeniowy o długości 1,5 m 

- Wtyk kątowy CEE 7/7

- Możliwość montażu naściennego

- Gniazda sprawdzane indywidualnie - Ochrona gniazd przed dziećmi

- Zgodność z certyfikatami CE, ROHS, REACH 

- 250 V ~, 16 A, 50 Hz

- Obciążenie: max. 3600 W.

- Przewód zasilający: H05VV-F 3G 1,5 mm2 

- Certyfikowane według DIN VDE 0620-2- 1: 2016-01

- Wymiary458x65x44mm

- Cena: 720 zł

 

Producent:

www.eagle-cable.com

 

Do testów dostarczył, dystrybutor:

http://strefahfs.pl/

 

 

 

Data dodania






Dodaj komentarz

Rekomendowane komentarze



Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj komentarz

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Znalezisko na targu staroci – Radmor jak kapsuła czasu

Stoisko z elektroniką na targu staroci to zawsze loteria. Jednego dnia trafisz na chiński adapter za 5 zł, a drugiego – na skarb. Tym razem los uśmiechnął się szeroko: wśród sterty zakurzonych magnetofonów i radioodbiorników wyłonił się wzmacniacz Radmor. Nie byle jaki – model z lat 70., z duszą, historią i… wyraźnymi śladami życia. Obudowa porysowana, pokrętła lekko oporne, ale te napisy: „Made in Poland”, „Warszawa” – to była magia. Kupiony za równowartość dobrego obiadu, wrócił ze mną do

AudioFelek
AudioFelek
Felietony 5

Radio nocą - jak się słuchało świata zza żelaznej kurtyny

Wieczorne polowanie na fale W latach 80. radio nie było tłem – było przygodą. Po zachodzie słońca, gdy oficjalne rozgłośnie kończyły emisję, zaczynał się rytuał: Kręcenie gałką w poszukiwaniu trzasków i szumów, w których kryły się głosy Wolnej Europy, BBC czy Radio Luxembourg. Antena z drutu rozpięta między blokami – czasem wystarczył kawałek linki do bielizny, by wyłapać słaby sygnał. Zakłócenia jako część doświadczenia – wojskowe stacje zagłuszające przeplatały się z muzyką, tworząc

AudioFelek
AudioFelek
Felietony 1

Guns N’ Roses: Because What You Want & What You Get Are Two Completely Different Things | Bilety

Guns N' Roses informacje Guns N’ Roses do dziś pozostają najbardziej dynamicznym, niebezpiecznym i kultowym amerykańskim zespołem rockowym w historii. Osadzony w kulturze popularnej, ich przełomowy album z 1987 roku “Appetite For Destruction”, który osiągnął status diamentowej płyty, wyróżnia się jako „najlepiej sprzedający się debiutancki album w historii USA” oraz „11. najlepiej sprzedający się album w historii USA”. Natomiast ich trasa koncertowa Not In This Lifetime… Tour (2016-2019) za

AudioNews
AudioNews
Newsy

Muzyka na kółkach – gdyby nośniki dźwięku były samochodami.

Zainspirowani wielkim sukcesem Roberta Kubicy — który właśnie wygrał 93. edycję legendarnego 24-godzinnego wyścigu Le Mans 🏆 — postanowiliśmy spojrzeć na świat audio przez... przednią szybę. To pierwszy taki triumf w historii polskiego sportu motorowego, który zadziałał jak nitro na naszą wyobraźnię. Zrodziło się pytanie – co gdyby nośniki muzyki były samochodami? Przecież między miłośnikami dobrego dźwięku, a fanami czterech kółek jest więcej wspólnego, niż się na pierwszy rzut oka wy

AudioNews
AudioNews
Felietony 3

Kiedyś muzyki się słuchało, nie scrollowało. Żyliśmy w złotych czasach!

Jeśli dorastałeś w latach 80/90., to wiesz, że to był magiczny czas dla ucha. Ja tak miałem, ktoś jeszcze? Między szumem kasety a trzaskiem winyla. Pomiędzy domowym jamnikiem a pierwszą wieżą z equalizerem. Między sobotnim rynkiem pod Stadionem Dziesięciolecia a wieczornym czuwaniem przy radiu z palcem na „rec”. To była inna rzeczywistość. I miała swój rytm. Nie było Spotify. Było RMF, Trójka, Radio Zet – i święta nadzieja, że prowadzący nie zagada końcówki utworu. Nagrywani

AudioFelek
AudioFelek
Felietony 36

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.