Jump to content

Eagle Cable ALU 6 

plastik1989

Firma Eagle Cable GmbH istnieje od 1986 roku. Założona w Niemczech, ma siedzibę w malowniczym regionie, Badenia-Wirtembergia, blisko granicy z Francją i Szwajcarią. Zajmuje się produkcją kabli i przewodów dla różnych branży, w tym branży audio i wideo.

_DSC0431.thumb.jpg.fd4fb6bb8227013b48b008b5fd49945b.jpg

Cała produkcja produktów z serii audio odbywa się w Niemczech, a ogólnie firma szczyci się, że 90% całej produkcji odbywa się u Nich w kraju, ponadto zarząd i własność firmy nadal jest w rodzinie założyciela. 

 

Wprawdzie, nie ma to raczej żadnego przełożenia na to jak produkt jest wykonany, ale (chyba) zawsze milej jest obcować z produktem, naszym, europejskim, niż z produktem z Azji. 

 

Produkty Eagle Cable, wycenione są bardzo rozsądnie – produkty z niższych serii, przeznaczone do typowych zastosowań (kable jack, podstawowe interconnecty RCA) zaczynają się od cen 30 zł. Wraz ze wzrostem kategorii produktu rosną również ceny, by dotrzeć do górnej granicy około dwóch tysięcy złotych, za produkty, które firma określa jako kategorię High Endową. 

_DSC0429.thumb.jpg.beae5abc9fae7bfdf3398bfd90bdb4d4.jpg

Ciężko sugerować się ceną, bo chyba większość z Nas zgodzi się, że ceny kabli raz, że są absurdalne, a dwa, że płaci się głownie za pomysł na dźwięk i markę - która daje nam pewność odzyskania pieniędzy przy próbie odsprzedania na rynku wtórnym. Osobiście jestem przekonany, że topowe kable większości producentów udałoby się wykonać i sprzedać za 10% ceny – gdyby wziąć pod uwagę tylko kwestie kosztów materiałów i produkcji. Ale niestety tak pięknie nie jest i wszystkie uznane marki się po prostu cenią. A audiofile narzekają, lamentują, ale i tak płacą za te produkty. 

 

Dzięki taki firmom jak Eagle Cable, która ma swoje zaplecze produkcyjne (przecież lwia część firm stricte audiofilskich korzysta z przewodów od innych dostawców, a sami doklejają tylko swoją metkę…) jest nadzieja, że takie firmy unormują nieco ceny produktów kablarskich.

 

Jeśli chodzi o samą listwę Eagle Cable ALU 6, wykonanie jej nie daje nam żadnych powodów do narzekań: aluminiowy korpus, sześć gniazd schucko, zamontowany na stałe, elastyczny, ekranowany przewód o długości 1,5m. Dzięki uchwytom montażowym jest możliwość zamontowania bezpośrednio na ścianie. 

_DSC0430.thumb.jpg.378717e80a9fdd63307ef5a52a1c1d02.jpg
 

Wygląd jest nieco „surowy” i przemysłowy, ale jeśli narzekamy na absurdalność cen produktów kablarskich, to chyba jesteśmy w stanie przyjąć do świadomości fakt, że listwa zasilająca nie musi mieć wymyślnych kolców, zdobień, obudowy o ściankach 1cm grubości itp. Za to może kosztować rozsądną kwotę, a większa sprzedaż wyrówna producentowi zysk.

 

Dźwiękowo po podpięciu Eagle Cable ALU 6 usłyszeć można lepszy kontur basu i nieco bardziej kreująca głębię sceny na wokalu. Zmiany nie są olbrzymie, ale na troszkę lepszym sprzęcie od razu do wychwycenia. Odniosłem też wrażenie, że wzmacniacz lampowy oparty o bezpośrednio żarzoną triodę 300B nieco mniej „brumił” po podpięciu tej ekranowej listwy. 

 

Polecam spróbować, myślę, że produkt skierowany do osób, które chcą mieć już w swoim systemie coś lepszego, niż zwykła listwa komputerowa, a nie chcą wydawać majątku. Całkiem możliwe, że wiele osób przy takiej listwie zostanie już na dłuższy czas i nie będzie miała potrzeby szukać innych rozwiązań.

 

 

Dane techniczne:

 

- 6 gniazdowa listwa sieciowa typu SCHUKO - Gniazda z zabezpieczeniem przed dziećmi 

- Solidna, w pełni aluminiowa obudowa

- Okablowanie wewnętrzne 2,5 mm2 

- Stopień ochrony IP20

- Kabel połączeniowy o długości 1,5 m 

- Wtyk kątowy CEE 7/7

- Możliwość montażu naściennego

- Gniazda sprawdzane indywidualnie - Ochrona gniazd przed dziećmi

- Zgodność z certyfikatami CE, ROHS, REACH 

- 250 V ~, 16 A, 50 Hz

- Obciążenie: max. 3600 W.

- Przewód zasilający: H05VV-F 3G 1,5 mm2 

- Certyfikowane według DIN VDE 0620-2- 1: 2016-01

- Wymiary458x65x44mm

- Cena: 720 zł

 

Producent:

www.eagle-cable.com

 

Do testów dostarczył, dystrybutor:

http://strefahfs.pl/

 

 

 
User Feedback

Recommended CommentsJoin the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Polk Audio MagniFi Max AX SR

  Lato ustąpiło miejsca jesieni, dni robią się coraz krótsze a wieczór praktycznie zaczyna się w momencie opuszczania biura. Krótko mówiąc typowo outdoorowe aktywności coraz częściej zastępowane są rodzinnym, bądź solowym zasiadaniem na kanapie i z racji powszechności wszelakich maści platform streamingowych dylematom co tym razem obejrzeć. O ile jednak z doznaniami naocznymi nie ma problemu, bo patrząc na rynkową ofertę coraz trudniej znaleźć odbiornik o przekątnej poniżej 50”, to już z dźwiękiem

  Fr@ntz
  Fr@ntz
  Kolumny

  Bluesound Powernode Edge

  Warto mieć świadomość, iż pomimo zalewu coraz bardziej wyspecjalizowanych i zaawansowanych technologicznie urządzeń z iście stratosferycznych pułapów cenowych tak naprawdę zmiany kształtujące współczesne i przyszłe pokolenia zachodzą zupełnie gdzie indziej. Na stricte budżetowym – powszechnie dostępnym dla przeciętnych konsumentów poziomie. To przecież właśnie tam wyeliminowano odtwarzacze nośników fizycznych, rozpowszechniono łączność bezprzewodową a wraz z powszechnością szerokopasmowego inter

  Fr@ntz
  Fr@ntz
  Wzmacniacze

  Peachtree Audio Nova 150

  Całe szczęście są jeszcze na rynku firmy, które pomimo powszechnej unifikacji i zalewu bliźniaczo do siebie podobnych prostopadłościennych form uparcie próbują robić coś po swojemu i według własnych standardów tak technicznych, jak i wzorniczych. Do tego dość hermetycznego grona z pewnością można zaliczyć dwie obecne na naszym rynku marki, czyli duńskie Gato Audio i amerykańskie Peachtree Audio. Skoro jednak nieco ponad dwa lata temu Duńczycy mieli na naszych łamach swoje przysłowiowe pięć minut

  Fr@ntz
  Fr@ntz
  Wzmacniacze

  Marantz CD60

  Kiedy po debiucie płyty CD przez dziesięciolecia wieszczono rychłą śmierć winyli część melomanów i audiofilów z mniejszym bądź większym żalem likwidowała swoje analogowe kolekcje, jednak kiedy na rynek wkroczyły pliki podobnej fali wyprzedaży srebrnych krążków jakoś nie było. Dziwne? Niekoniecznie, bowiem gatunek homo sapiens ma to do siebie, że przynajmniej bardziej rozumna część populacji uczy się na błędach i to nie tylko własnych, lecz również cudzych. Skoro więc poczciwe „czarne” placki wró

  Fr@ntz
  Fr@ntz
  Źródła

  Octavio – nowa marka sprzętu hi-fi

  INFORMACJA PRASOWA       Octavio – nowa marka sprzętu hi-fi z funkcjami strumieniowymi wchodzi na polski rynek     6 sierpnia 2022 r. – Na polskim rynku audio pojawiła się nowa marka oferująca nowoczesny i funkcjonalny sprzęt hi-fi. Octavio to francuska firma założona przez zespół melomanów, których łączy wspólne pragnienie – poprawić i ułatwić słuchanie muzyki w domu poprzez ożywienie systemów audio w oparciu o najlepszą technologię. Octavio narodziło

  audiostereo.pl
  audiostereo.pl
  Newsy 1
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.