Jump to content

Eagle Cable ALU 6 

plastik1989

Firma Eagle Cable GmbH istnieje od 1986 roku. Założona w Niemczech, ma siedzibę w malowniczym regionie, Badenia-Wirtembergia, blisko granicy z Francją i Szwajcarią. Zajmuje się produkcją kabli i przewodów dla różnych branży, w tym branży audio i wideo.

_DSC0431.thumb.jpg.fd4fb6bb8227013b48b008b5fd49945b.jpg

Cała produkcja produktów z serii audio odbywa się w Niemczech, a ogólnie firma szczyci się, że 90% całej produkcji odbywa się u Nich w kraju, ponadto zarząd i własność firmy nadal jest w rodzinie założyciela. 

 

Wprawdzie, nie ma to raczej żadnego przełożenia na to jak produkt jest wykonany, ale (chyba) zawsze milej jest obcować z produktem, naszym, europejskim, niż z produktem z Azji. 

 

Produkty Eagle Cable, wycenione są bardzo rozsądnie – produkty z niższych serii, przeznaczone do typowych zastosowań (kable jack, podstawowe interconnecty RCA) zaczynają się od cen 30 zł. Wraz ze wzrostem kategorii produktu rosną również ceny, by dotrzeć do górnej granicy około dwóch tysięcy złotych, za produkty, które firma określa jako kategorię High Endową. 

_DSC0429.thumb.jpg.beae5abc9fae7bfdf3398bfd90bdb4d4.jpg

Ciężko sugerować się ceną, bo chyba większość z Nas zgodzi się, że ceny kabli raz, że są absurdalne, a dwa, że płaci się głownie za pomysł na dźwięk i markę - która daje nam pewność odzyskania pieniędzy przy próbie odsprzedania na rynku wtórnym. Osobiście jestem przekonany, że topowe kable większości producentów udałoby się wykonać i sprzedać za 10% ceny – gdyby wziąć pod uwagę tylko kwestie kosztów materiałów i produkcji. Ale niestety tak pięknie nie jest i wszystkie uznane marki się po prostu cenią. A audiofile narzekają, lamentują, ale i tak płacą za te produkty. 

 

Dzięki taki firmom jak Eagle Cable, która ma swoje zaplecze produkcyjne (przecież lwia część firm stricte audiofilskich korzysta z przewodów od innych dostawców, a sami doklejają tylko swoją metkę…) jest nadzieja, że takie firmy unormują nieco ceny produktów kablarskich.

 

Jeśli chodzi o samą listwę Eagle Cable ALU 6, wykonanie jej nie daje nam żadnych powodów do narzekań: aluminiowy korpus, sześć gniazd schucko, zamontowany na stałe, elastyczny, ekranowany przewód o długości 1,5m. Dzięki uchwytom montażowym jest możliwość zamontowania bezpośrednio na ścianie. 

_DSC0430.thumb.jpg.378717e80a9fdd63307ef5a52a1c1d02.jpg
 

Wygląd jest nieco „surowy” i przemysłowy, ale jeśli narzekamy na absurdalność cen produktów kablarskich, to chyba jesteśmy w stanie przyjąć do świadomości fakt, że listwa zasilająca nie musi mieć wymyślnych kolców, zdobień, obudowy o ściankach 1cm grubości itp. Za to może kosztować rozsądną kwotę, a większa sprzedaż wyrówna producentowi zysk.

 

Dźwiękowo po podpięciu Eagle Cable ALU 6 usłyszeć można lepszy kontur basu i nieco bardziej kreująca głębię sceny na wokalu. Zmiany nie są olbrzymie, ale na troszkę lepszym sprzęcie od razu do wychwycenia. Odniosłem też wrażenie, że wzmacniacz lampowy oparty o bezpośrednio żarzoną triodę 300B nieco mniej „brumił” po podpięciu tej ekranowej listwy. 

 

Polecam spróbować, myślę, że produkt skierowany do osób, które chcą mieć już w swoim systemie coś lepszego, niż zwykła listwa komputerowa, a nie chcą wydawać majątku. Całkiem możliwe, że wiele osób przy takiej listwie zostanie już na dłuższy czas i nie będzie miała potrzeby szukać innych rozwiązań.

 

 

Dane techniczne:

 

- 6 gniazdowa listwa sieciowa typu SCHUKO - Gniazda z zabezpieczeniem przed dziećmi 

- Solidna, w pełni aluminiowa obudowa

- Okablowanie wewnętrzne 2,5 mm2 

- Stopień ochrony IP20

- Kabel połączeniowy o długości 1,5 m 

- Wtyk kątowy CEE 7/7

- Możliwość montażu naściennego

- Gniazda sprawdzane indywidualnie - Ochrona gniazd przed dziećmi

- Zgodność z certyfikatami CE, ROHS, REACH 

- 250 V ~, 16 A, 50 Hz

- Obciążenie: max. 3600 W.

- Przewód zasilający: H05VV-F 3G 1,5 mm2 

- Certyfikowane według DIN VDE 0620-2- 1: 2016-01

- Wymiary458x65x44mm

- Cena: 720 zł

 

Producent:

www.eagle-cable.com

 

Do testów dostarczył, dystrybutor:

http://strefahfs.pl/

 

 

 User Feedback

Recommended Comments

Trochę podobna do Sun Audio - ze szczególnym naciskiem na "trochę". 750 zeta za aluminiową obudowę ze zwykłym kabelkiem? Dobre.

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Eagle Cable było na polskim rynku już w latach 90., bardzo popularne budżetowe kable, wówczas traktowane jako średniobudżetowe.

 • Thanks 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites


Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Canton GLE 30

  Jeśli do tej pory rodzinne firmy kojarzyliście głównie z dwu – trzyosobowymi bytami znanymi co najwyżej w kręgu bliższych i dalszych znajomych najwyższa pora uaktualnić posiadane informacje. Weźmy na ten przykład niemieckiego, działającego od 1972 r. i zatrudniającego obecnie około 150 - osobową załogę Cantona. Marka znana, z tradycjami i co najważniejsze powszechnie dostępna a poza stricte high-endowymi flagowcem (aktywne Smart Reference 5 K za raptem 38 kPLN) nad wyraz łaskawie obchodząca się

  Fr@ntz
  [email protected]
  Kolumny

  Audio Pro P5

  W związku ze zbliżającymi się wielkimi krokami wakacjami zainteresowania szczęśliwców wybierających się na zasłużone urlopy przenoszone są z pełnowymiarowych urządzeń stacjonarnych na ich zdecydowanie bardziej poręczne „substytuty”. Chodzi oczywiście o wszelakiej maści mniej, bądź bardziej personalne generatory dźwięków, czyli słuchawki (vide daleko nie szukając dopiero co  recenzowane House of Marley Positive Vibration XL ANC), jak i coraz bardziej zyskujące na popularności przenośne głośniki B

  Fr@ntz
  [email protected]
  Kolumny

  House of Marley Positive Vibration XL ANC

  Skoro co nieco o założycielach House of Marley, czyli potomkach najsłynniejszego rastafarianina, jaki po tym łez padole stąpał, zdążyłem już wspomnieć przy okazji recenzji przenośnego głośnika  Bag of Riddim 2.0, to tym razem śledzenie ich losów pozwolę sobie odpuścić. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że o ile w początkowej fazie projektu HoM (House of Marley) można było mieć obawy, iż jest to ewidentny skok na kasę, czyli mówiąc zgodnie z obowiązującymi standardami biznesowego  savoir-vivre’

  Fr@ntz
  [email protected]
  Słuchawki

  Stockfish Records Vinyl

  By przyciągnąć do siebie snowych słuchaczy i zaprezentować jakość wydań swojej wytwórni, Stockfish wydał album kompilacyjny, zawierający zbiór najciekawszych utworów z przeciągu ostatnich czterech lat. Wśród wykonawców znaleźli się między innymi: Chris Jones, Christian Willisohn, Steve Strauss i wielu innych.   Prócz walorów artystycznych, album ma pokazać możliwości techniczne stosowanego przez Stockfish technologii Direct Metal Master (DMM).   Album utrzymany w spokojnym, m

  plastik1989
  plastik1989
  Muzyka

  Dynavoice Challenger CA802BT 

  Świat sprzętów audio od lat większych zmian nie miał. W zasadzie rozmowa o sprzęcie Hi-Fi mogłaby się przez wiele dekad ograniczyć do rozmowy o gramofonie, wzmacniaczu i kolumnach. Później doszedłby jeszcze odtwarzacz CD, a całkiem niedawno pliki. Biorąc pod uwagę pół wieku (jak nie dłużej) trwania ery poważnego Hi-Fi, to dosyć małe spektrum urządzeń. Natomiast ostatnie lata wprowadzają pewne zamieszenie do tego, nieco skostniałego układu. Poprzez pojawienie się nowych technologii (a w zasa

  plastik1989
  plastik1989
  Wzmacniacze 3
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.