Skocz do zawartości
Kable

Eagle Cable ALU 6 

Firma Eagle Cable GmbH istnieje od 1986 roku. Założona w Niemczech, ma siedzibę w malowniczym regionie, Badenia-Wirtembergia, blisko granicy z Francją i Szwajcarią. Zajmuje się produkcją kabli i przewodów dla różnych branży, w tym branży audio i wideo.

_DSC0431.thumb.jpg.fd4fb6bb8227013b48b008b5fd49945b.jpg

Cała produkcja produktów z serii audio odbywa się w Niemczech, a ogólnie firma szczyci się, że 90% całej produkcji odbywa się u Nich w kraju, ponadto zarząd i własność firmy nadal jest w rodzinie założyciela. 

 

Wprawdzie, nie ma to raczej żadnego przełożenia na to jak produkt jest wykonany, ale (chyba) zawsze milej jest obcować z produktem, naszym, europejskim, niż z produktem z Azji. 

 

Produkty Eagle Cable, wycenione są bardzo rozsądnie – produkty z niższych serii, przeznaczone do typowych zastosowań (kable jack, podstawowe interconnecty RCA) zaczynają się od cen 30 zł. Wraz ze wzrostem kategorii produktu rosną również ceny, by dotrzeć do górnej granicy około dwóch tysięcy złotych, za produkty, które firma określa jako kategorię High Endową. 

_DSC0429.thumb.jpg.beae5abc9fae7bfdf3398bfd90bdb4d4.jpg

Ciężko sugerować się ceną, bo chyba większość z Nas zgodzi się, że ceny kabli raz, że są absurdalne, a dwa, że płaci się głownie za pomysł na dźwięk i markę - która daje nam pewność odzyskania pieniędzy przy próbie odsprzedania na rynku wtórnym. Osobiście jestem przekonany, że topowe kable większości producentów udałoby się wykonać i sprzedać za 10% ceny – gdyby wziąć pod uwagę tylko kwestie kosztów materiałów i produkcji. Ale niestety tak pięknie nie jest i wszystkie uznane marki się po prostu cenią. A audiofile narzekają, lamentują, ale i tak płacą za te produkty. 

 

Dzięki taki firmom jak Eagle Cable, która ma swoje zaplecze produkcyjne (przecież lwia część firm stricte audiofilskich korzysta z przewodów od innych dostawców, a sami doklejają tylko swoją metkę…) jest nadzieja, że takie firmy unormują nieco ceny produktów kablarskich.

 

Jeśli chodzi o samą listwę Eagle Cable ALU 6, wykonanie jej nie daje nam żadnych powodów do narzekań: aluminiowy korpus, sześć gniazd schucko, zamontowany na stałe, elastyczny, ekranowany przewód o długości 1,5m. Dzięki uchwytom montażowym jest możliwość zamontowania bezpośrednio na ścianie. 

_DSC0430.thumb.jpg.378717e80a9fdd63307ef5a52a1c1d02.jpg
 

Wygląd jest nieco „surowy” i przemysłowy, ale jeśli narzekamy na absurdalność cen produktów kablarskich, to chyba jesteśmy w stanie przyjąć do świadomości fakt, że listwa zasilająca nie musi mieć wymyślnych kolców, zdobień, obudowy o ściankach 1cm grubości itp. Za to może kosztować rozsądną kwotę, a większa sprzedaż wyrówna producentowi zysk.

 

Dźwiękowo po podpięciu Eagle Cable ALU 6 usłyszeć można lepszy kontur basu i nieco bardziej kreująca głębię sceny na wokalu. Zmiany nie są olbrzymie, ale na troszkę lepszym sprzęcie od razu do wychwycenia. Odniosłem też wrażenie, że wzmacniacz lampowy oparty o bezpośrednio żarzoną triodę 300B nieco mniej „brumił” po podpięciu tej ekranowej listwy. 

 

Polecam spróbować, myślę, że produkt skierowany do osób, które chcą mieć już w swoim systemie coś lepszego, niż zwykła listwa komputerowa, a nie chcą wydawać majątku. Całkiem możliwe, że wiele osób przy takiej listwie zostanie już na dłuższy czas i nie będzie miała potrzeby szukać innych rozwiązań.

 

 

Dane techniczne:

 

- 6 gniazdowa listwa sieciowa typu SCHUKO - Gniazda z zabezpieczeniem przed dziećmi 

- Solidna, w pełni aluminiowa obudowa

- Okablowanie wewnętrzne 2,5 mm2 

- Stopień ochrony IP20

- Kabel połączeniowy o długości 1,5 m 

- Wtyk kątowy CEE 7/7

- Możliwość montażu naściennego

- Gniazda sprawdzane indywidualnie - Ochrona gniazd przed dziećmi

- Zgodność z certyfikatami CE, ROHS, REACH 

- 250 V ~, 16 A, 50 Hz

- Obciążenie: max. 3600 W.

- Przewód zasilający: H05VV-F 3G 1,5 mm2 

- Certyfikowane według DIN VDE 0620-2- 1: 2016-01

- Wymiary458x65x44mm

- Cena: 720 zł

 

Producent:

www.eagle-cable.com

 

Do testów dostarczył, dystrybutor:

http://strefahfs.pl/

 

 

 

Data dodania

Nowe kolumny Buchardt E50 – Duńska precyzja i dźwięk na najwyższym poziomie

Nowe kolumny Buchardt E50 – Duńska precyzja i dźwięk na najwyższym poziomie Buchardt Audio, renomowany duński producent kolumn głośnikowych, wprowadza na rynek swój najnowszy model – E50. To przełomowe rozwiązanie, które łączy w sobie najwyższą jakość dźwięku, wyjątkowe wzornictwo oraz ekologiczną produkcję, ustanawia nowe standardy w kategorii kompaktowych kolumn podstawkowych. Doskonale dopracowane komponenty Kolumny E50 zostały stworzone z myślą o najbardziej wymagających użytk

audiostereo.pl
audiostereo.pl
Nowości | Testy | Inne 3

Indiana Line Tesi 2

O ile dobrze sobie przypominam w historii audiostereo jeszcze nie mieliśmy podobnego przypadku, ale wszystko wskazuje na to, że jeśli chodzi o portfolio Indiana Line, to lada moment będziemy mieli przetestowane wszystkie modele. Wystarczy bowiem, nawet niezobowiązująco rzucić okiem do „portalowego magazynu” (bynajmniej nie chodzi o składzik z szortami), by zauważyć zaskakującą regularność z jaką pojawiają się na jego łamach kolumny ww. producenta. Nie chcąc jednak przynudzać i zarazem sztucznie

Fr@ntz
Fr@ntz
Kolumny

Bowers & Wilkins Pi6

Po drugiej generacji niemalże flagowych (w końcu są jeszcze Pi8) Pi7 S2 i niewiele im ustępujących Pi5 S2 przyszła pora na ofertę środka, czyli jeszcze pachnącą fabryką nowalijkę - zupełnie nowy projekt tak plastyczny, jak i uchylając nieco rąbka tajemnicy, również brzmieniowy. Projekt ochrzczony jako Pi6 i dumnie noszący barwy Bowers & Wilkins. Jeśli zatem zastanawiacie się cóż tym razem reprezentują brytyjskie pchełki, które dotarły do nas na testy dzięki uprzejmości Sieci Salonów Top HiFi

Fr@ntz
Fr@ntz
Słuchawki

Czy okap podszafkowy musi być podłączony do wentylacji?

Czy okap podszafkowy musi być podłączony do wentylacji? Okap podszafkowy nie zawsze musi być podłączony do wentylacji. Wybór odpowiedniego trybu pracy okapu zależy od kilku czynników, takich jak dostępność wentylacji, oczekiwana wydajność i koszty eksploatacji. Poniżej przedstawiamy porównanie dwóch trybów: wyciągu i pochłaniacza. #dwa_boxy_lewo_prawo_main{ display: flex; justify-content: space-around; align-items: c

audiostereo.pl
audiostereo.pl
Felietony 6

Historia dysków HDD i SSD. Tak się zmieniały

Historia dysków HDD i SSD. Tak się zmieniały Współczesne technologie pamięci masowej przeszły długą drogę od pierwszych dysków twardych HDD (Hard Disk Drive) do najnowszych rozwiązań, takich jak dyski SSD (Solid State Drive). Te urządzenia nie tylko zrewolucjonizowały sposób przechowywania danych, ale także miały ogromny wpływ na wydajność komputerów, laptopów oraz innych urządzeń elektronicznych. Początki dysków HDD Zanim ud

audiostereo.pl
audiostereo.pl
Felietony


Opinie użytkowników

Rekomendowane komentarze



Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj komentarz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.