Jump to content

Eagle Cable ALU 6 

plastik1989

Firma Eagle Cable GmbH istnieje od 1986 roku. Założona w Niemczech, ma siedzibę w malowniczym regionie, Badenia-Wirtembergia, blisko granicy z Francją i Szwajcarią. Zajmuje się produkcją kabli i przewodów dla różnych branży, w tym branży audio i wideo.

_DSC0431.thumb.jpg.fd4fb6bb8227013b48b008b5fd49945b.jpg

Cała produkcja produktów z serii audio odbywa się w Niemczech, a ogólnie firma szczyci się, że 90% całej produkcji odbywa się u Nich w kraju, ponadto zarząd i własność firmy nadal jest w rodzinie założyciela. 

 

Wprawdzie, nie ma to raczej żadnego przełożenia na to jak produkt jest wykonany, ale (chyba) zawsze milej jest obcować z produktem, naszym, europejskim, niż z produktem z Azji. 

 

Produkty Eagle Cable, wycenione są bardzo rozsądnie – produkty z niższych serii, przeznaczone do typowych zastosowań (kable jack, podstawowe interconnecty RCA) zaczynają się od cen 30 zł. Wraz ze wzrostem kategorii produktu rosną również ceny, by dotrzeć do górnej granicy około dwóch tysięcy złotych, za produkty, które firma określa jako kategorię High Endową. 

_DSC0429.thumb.jpg.beae5abc9fae7bfdf3398bfd90bdb4d4.jpg

Ciężko sugerować się ceną, bo chyba większość z Nas zgodzi się, że ceny kabli raz, że są absurdalne, a dwa, że płaci się głownie za pomysł na dźwięk i markę - która daje nam pewność odzyskania pieniędzy przy próbie odsprzedania na rynku wtórnym. Osobiście jestem przekonany, że topowe kable większości producentów udałoby się wykonać i sprzedać za 10% ceny – gdyby wziąć pod uwagę tylko kwestie kosztów materiałów i produkcji. Ale niestety tak pięknie nie jest i wszystkie uznane marki się po prostu cenią. A audiofile narzekają, lamentują, ale i tak płacą za te produkty. 

 

Dzięki taki firmom jak Eagle Cable, która ma swoje zaplecze produkcyjne (przecież lwia część firm stricte audiofilskich korzysta z przewodów od innych dostawców, a sami doklejają tylko swoją metkę…) jest nadzieja, że takie firmy unormują nieco ceny produktów kablarskich.

 

Jeśli chodzi o samą listwę Eagle Cable ALU 6, wykonanie jej nie daje nam żadnych powodów do narzekań: aluminiowy korpus, sześć gniazd schucko, zamontowany na stałe, elastyczny, ekranowany przewód o długości 1,5m. Dzięki uchwytom montażowym jest możliwość zamontowania bezpośrednio na ścianie. 

_DSC0430.thumb.jpg.378717e80a9fdd63307ef5a52a1c1d02.jpg
 

Wygląd jest nieco „surowy” i przemysłowy, ale jeśli narzekamy na absurdalność cen produktów kablarskich, to chyba jesteśmy w stanie przyjąć do świadomości fakt, że listwa zasilająca nie musi mieć wymyślnych kolców, zdobień, obudowy o ściankach 1cm grubości itp. Za to może kosztować rozsądną kwotę, a większa sprzedaż wyrówna producentowi zysk.

 

Dźwiękowo po podpięciu Eagle Cable ALU 6 usłyszeć można lepszy kontur basu i nieco bardziej kreująca głębię sceny na wokalu. Zmiany nie są olbrzymie, ale na troszkę lepszym sprzęcie od razu do wychwycenia. Odniosłem też wrażenie, że wzmacniacz lampowy oparty o bezpośrednio żarzoną triodę 300B nieco mniej „brumił” po podpięciu tej ekranowej listwy. 

 

Polecam spróbować, myślę, że produkt skierowany do osób, które chcą mieć już w swoim systemie coś lepszego, niż zwykła listwa komputerowa, a nie chcą wydawać majątku. Całkiem możliwe, że wiele osób przy takiej listwie zostanie już na dłuższy czas i nie będzie miała potrzeby szukać innych rozwiązań.

 

 

Dane techniczne:

 

- 6 gniazdowa listwa sieciowa typu SCHUKO - Gniazda z zabezpieczeniem przed dziećmi 

- Solidna, w pełni aluminiowa obudowa

- Okablowanie wewnętrzne 2,5 mm2 

- Stopień ochrony IP20

- Kabel połączeniowy o długości 1,5 m 

- Wtyk kątowy CEE 7/7

- Możliwość montażu naściennego

- Gniazda sprawdzane indywidualnie - Ochrona gniazd przed dziećmi

- Zgodność z certyfikatami CE, ROHS, REACH 

- 250 V ~, 16 A, 50 Hz

- Obciążenie: max. 3600 W.

- Przewód zasilający: H05VV-F 3G 1,5 mm2 

- Certyfikowane według DIN VDE 0620-2- 1: 2016-01

- Wymiary458x65x44mm

- Cena: 720 zł

 

Producent:

www.eagle-cable.com

 

Do testów dostarczył, dystrybutor:

http://strefahfs.pl/

 

 

 
User Feedback

Recommended Comments

Trochę podobna do Sun Audio - ze szczególnym naciskiem na "trochę". 750 zeta za aluminiową obudowę ze zwykłym kabelkiem? Dobre.

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Eagle Cable było na polskim rynku już w latach 90., bardzo popularne budżetowe kable, wówczas traktowane jako średniobudżetowe.

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sitesJoin the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Yamaha SR-B40A

  Skoro legendarna „złota polska jesień” postanowiła dopieścić nas swoim nieco bardziej melancholijno-depresyjnym obliczem serwując przeplatany deszczem i śniegiem maraton pluchy a tym samym pozbawiając nas nie tylko złudzeń, co dylematów związanych z ewentualnymi weekendowo – popołudniowymi planami spacerowymi, jakoś trzeba zyskany tym sposobem „wolny” czas sobie zagospodarować. Owo zagospodarowanie jest tym bardziej na czasie, że lepiej – znaczy się cieplej i suszej, już było a na zmianę – powró

  Fr@ntz
  Fr@ntz
  Soundbary

  Bowers & Wilkins 607 S3

  Pomijając systemy wielokanałowe, którym dziwnym zbiegiem okoliczności poświęciłem dwie ostatnie recenzje, podstawkowe monitory są oczywistym wyborem dla wszystkich tych, którzy czy to z własnej woli, czy też zmuszeni prozą życia słuchają w niezbyt imponujących metrażach i/lub z tzw. systemów desktopowych. I choć w większości przypadków powyższa decyzja wiąże się z jakimiś kompromisami, to jeśli tylko podczas wyboru zamiast wywołanego chwilową promocją impulsu pokierujemy się nie tylko logiką, le

  Fr@ntz
  Fr@ntz
  Kolumny

  Dali Oberon 5.1 - 1/1/VOKAL/SUB C-8D

  Choć od niepamiętnych czasów uważam się za ortodoksyjnego stereofila, to z biegiem lat nabrałem właściwej „skamielinom” pobłażliwej łagodności i akceptacji dla innych niż moje własne wyborów. Ba, doszło nawet do tego, że okazjonalnie pozwalam sobie na wycieczki w wielokanałowe rewiry i o zgrozo większość takich eskapad bardzo miło wspominam. Co prawda w trakcie takowych eksperymentów salon zaczyna przypominać połączenie biurowego open-space’a przed ukryciem całego okablowania pod podłogą i wojsk

  Fr@ntz
  Fr@ntz
  Kolumny

  BMN Beszele 2 Pro

  BMN Beszele 2 Pro   Kto z nas miłośników sprzętu audio nie marzył kiedyś o głośnikach marzeń przeglądając zagraniczne periodyki z cenami podawanymi najczęściej w DM lub USD? Nie, nie. DM to akurat nie Depeche Mode. To Deutsche Mark, czyli marka niemiecka. Ci bardziej zmotywowani i powiedzmy odważni, zdolni podejmowali się wyzwań i sami budowali swoje zestawy głośnikowe lub też modyfikowali posiadane - w oparciu o części, które można było w tamtym czasie zdobyć. I nie chodzi li tylko tu

  kangie
  kangie
  Kolumny 14

  iFi iDSD Diablo 2 - najnowszy, transportowalny przetwornik c/a ze wzmacniaczem

  iFi Audio to brytyjska firma założona w 2012 roku przez Thorstena Loescha oraz Vincenta Luke’a. Przez ten czas zdążyła ona solidnie zapaść w pamięć wielu fanom słuchawek i sprzętów mobilnych dzięki swoim produktom, które nie tylko świetnie brzmią, ale i prezentują bardzo wysoką jakość wykonania. iFi iDSD Diablo 2 - najnowszy, transportowalny przetwornik c/a ze wzmacniaczem iFi iDSD Diablo 2 to nowa odsłona bardzo lubianych przetworników cyfrowo-analogowego ze wzmacniaczem słuchaw

  audiostereo.pl
  audiostereo.pl
  News | Tests | Others
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.