Jump to content

Audiosymptom i6... sześć powodów do zadowolenia.

AudioRecki

Z niektórymi brandami jest tak, że ich jedyną słabą stroną jest brak rozpoznawalności na rynku i co za tym idzie, brak sporej rzeszy użytkowników. Czas jednak pracuje (w przypadku niektórych z nich) na ich korzyść, bo jak wiemy  "wszystko co dobre, samo się na rynku broni". Dziś postaramy się Wam przybliżyć produkt nie wpisujący się z kilku powodów w normy rynku audiofilskiego. Otóż znana wszystkim i ceniona firma EIC, która do tej pory działała w naszym kraju jako dystrybutor kilku marek audio - postanowiła iść o krok dalej. Rzecz jasna profil samej firmy nie uległ  zmianie, ale do całej plejady "wielkich" EIC dokłada swoją markę, pod którą oferuje kolumny (z założenia) szyte na miarę możliwości każdego melomana i audiofila. I to nie wszystko ( a to dopiero wstęp!), kolumny głośnikowe mają nie tylko podbić rynek świetną ceną, ale najlepszym z możliwych stosunkiem ceny do tego, co dostajemy w temacie jakości brzmienia. Audiosymptom ma być nowym hitem, absolutnym czarnym koniem i ma zadowolić sporą rzeszę melomanów od każdej możliwej strony. Czy to jest możliwe i czy kupujący w tej marce odnajdą te wszystkie obietnice? Aby odpowiedzieć na te pytania, firma EIC dostarczyła nam na długie testy ich średniej wielkości kolumny oznaczone symbolem i6. Audiosymptom i6... pora zaczynać!

 

 

                                                                                                           i6-Bblack.thumb.jpg.8daab2a99b59a9d1ebed3f2aa6bb1e64.jpg

 

Produkty nieznane do tej pory na rynku uznaje się często niesłusznie za mało atrakcyjne, i6 przeczą tym opinią nie tylko ceną. Jest aż 6 powodów dla których warto nie tylko poświęcić się na ich odsłuch, ale by je po prostu kupić do swojego systemu. Kolumny do zainteresowanego nabywcy dostarczane są w klasycznym, kartonowym pudle na tyle opakowane solidnie (pianki), by w sposób bezpieczny dotarły do kupującego. Nie odkryto tutaj ameryki na nowo, ale nie o to w tym wszystkim chodzi. Wartym zauważenia jest po porostu fakt, że kolumny budżetowe często traktowane są w temacie bezpieczeństwa transportu po macoszemu. Tutaj... nic z tych rzeczy! Przyłożono się solidnie do tego tematu uznając, że produkt musi dotrzeć cały do klienta ku jego zadowoleniu. I tak też jest, możecie być pewni dostarczenia przesyłki w stanie nienaruszonym.

Jak wspomniałem już w długim (a może przydługim wstępie) można by rzec, że i6 Audiosymptom to aż sześć powodów do kupna tych kolumn. Pierwszym z nich jest wykonanie. W środku solidnie przyłożono się w temacie wygłuszenia oraz grubości ścianek. 

Odpowiednia grubość MDF'u, wszystko spasowane w jak najlepszym stopniu... Klasyczna forma, znane rozwiązania i świetne wykonanie. Powód pierwszy - ten produkt nie ma czego się wstydzić (w temacie wykonania środka) na tle często znacznie droższej konkurencji! Budowa i rozwiązania techniczne może nie aspirują tutaj do poziomu high-endowych konstrukcji, ale w tym przedziale cenowym wręcz zachęcają, na pewno nie są powodem do wstydu. Kolumny zostały solidnie wzmocnione licznymi ożebrowaniami, a to daje gwarancję odpowiedniej sztywności konstrukcji, redukując przy tym wszelkie możliwe rezonanse obudowy.

 

Nie środek jednak jest naszą codziennością w kontakcie ze sprzętem audio, a bardziej skupiamy się na tym jak wygląda z zewnątrz i jak brzmi. W przypadku pierwszego elementu - wygląd zewnętrzny - producent przyjął formę klasycznej obudowy, cała konstrukcja została w niewielki sposób odchylona do tyłu, co ma znaczenie praktyczne ale też powoduje, że kolumna świetnie prezentuje się w salonie. Jej wykonanie nie budzi żadnych zastrzeżeń, w tej cenie naprawdę trudno o lepiej wykonany produkt. Mamy do wyboru dwie wersje kolorystyczne: czarną oraz orzech. Okleina imitująca fornir jest dobrej jakości, a poświęcając ciut więcej uwagi w temacie wykonania - jest porządnie spasowana i ciężko zarzucić cokolwiek producentowi w tym temacie. Maskownice należą również do tych z gatunku "solidnych", a ich mocowane rozwiązano coraz częściej stosowaną metodą "na magnesy". Dzięki temu nie musimy się martwić, że maskownice albo "są", albo mamy szpecące otwory na kołki na froncie kolumny głośnikowej. Po ściągnięciu maskownicy rzucającym się w oczy jest tubowy głośnik wysokotonowy. Producent zastosował w tym przypadku odwróconą kopułkę tytanową o średnicy 34 mm, która ma zapewnić czysty dźwięk, spójny z pozostałymi głośnikami. Poniżej zastosowano parę 6" głośników nisko-średniotonowych. Z racji tego, że głośniki te zbudowane są w oparciu m.in.: o membrany z nasączanej plecionki celulozowej, charakteryzuje się sztywnością oraz lekkością. Mając z tymi kolumnami dłuższy czasowo kontakt nie sposób zarzucić im słabej jakości wykonania, jakichkowliek oszczędności czy braku "atrakcyjności" w temacie designu. Powód drugi - jakość wykonania i6 zasługuje na wyróżnienie w tym przedziale cenowym. Kupujący może być pewny, że Audiosymptom w pełni spełni jego oczekiwania w temacie jakości wykonania, trwałości i wyglądu.

 

                                                                                                                   IMG09726.thumb.JPG.4514f4841a0a168072af238e2e2b5b03.JPG

Pisząc o tym, że budowa kolumny polegająca na delikatnym odchyleniu w tył całej konstrukcji, wpływa w głównej mierze na spójność dźwięku jest prawdą, czego dowodem jest brzmienie modelu i6. I to tutaj najwięcej kolumny mają do powiedzenia. Często nie wygląd, a jakość brzmienia ma istotne znaczenie co do podjęcia decyzji o zakupie danego produktu. Już od pierwszych chwil i6 zaskakują przestrzenią na miarę znacznie większych ale i droższych konstrukcji. Przy tym nie silą się i nie udają niczego! To jest ten typ naturalnego rozmachu, w którym kolumny oddają wszystko to, co jest możliwe do zaprezentowania w danym materiale muzycznym. Nie wprowadzają przy tym sztucznie emocji, tworząc jedynie "wrażenie" oddanie w przestrzeni sceny. Nie przesadzają też w żadną stronę z  rozmiarami instrumentów, oddając ich wielkość czy lokalizację w miarę precyzyjnie. Jest spora przestrzeń, a nawet trójwymiarowość, co przy odpowiednim materiale muzycznym wpływa korzystnie na to w jaki sposób słuchamy i jak odbieramy naszą muzykę. Świetnym przykładem niech będzie głos Sarah Brightman w utworze "Fly to Paradise" . Tak głos wokalistki, jak i instrumenty współgrały w całości, nie tworząc przy tym jednej masy. Doskonale wyczuwalna jest przestrzeń dla każdego instrumentu czy pasma. W tym przedziale cenowym to fenomen. Ostatnio miałem okazję odsłuchiwać kilka konstrukcji konkurencyjnych marek (nieznacznie droższych) i prawda jest taka, że i6 wypadły przy nich najlepiej w tym temacie. Powód trzeci - scena, lokalizacja instrumentów oraz czystość brzmienia całości przekazu. 

 

Powód czwarty - fantastyczne niskie tony. Ich barwa i różnorodność przypominają raczej konstrukcje większe i znacznie droższych marek. Jeśli oczekujecie high endu to niestety nie ta droga, jeszcze nie to brzmienie inie te możliwości. Powodem zapewne jest to, że kolumny zbyt blisko ustawione ściany mogą generować zbyt dużo niskich tonów, a nawet zaczynają sprawiać problem w tym temacie. Powodem jest tylny bass reflex, mając jednak to na uwadze i znajdując odpowiednią ilość miejsca od ściany - i6 niskimi tonami zaskakują na in plus w każdym aspekcie. Powodem piątym jest średnica, a zwłaszcza wszystkie wokale. "Summertime" (George Gershwin) można odnieść wrażenie, że przed nami stoją konstrukcje warte nie 2500 złotych (za parę!), a znacznie więcej i to za jedną sztukę. Wśród odsłuchiwanych kawałków nie zabrakło repertuaru Bill Evans Trio. "Cold Breeze" zabrzmiało tak, jakbyśmy siedzieli w niewielkiej salce, gdzie grupa muzyków czaruje nas swoimi umiejętnościami, popisuje się i  bawi muzyką nie mniej niż słuchacze. Nie było w tym brzmieniu udawania czy przesady, a instrumenty brzmiały nader czysto i czytelnie. Zero efekciarstwa - rzetelne brzmienie, muzyka prawdziwa jak tylko się da.

Powód szósty... cena. Tak, cena jest tym ostatnim powodem, dla którego każdemu poszukującemu średniej klasy kolumn głośnikowych w tym przedziale cenowym i6 powinny być oferowane jako "numer 1". Brzmieniem biją na głowę niektóre konstrukcje bardziej znanych marek od lat oferowanych w tym segmencie cenowym, a scena czy prezentacja instrumentów ociera się jakością o nieznacznie droższe konstrukcje. Produkt idealny? Nie ma takiego na rynku i niestety nikt tutaj nie ma monopolu na takie cuda. Muzyka jest czymś tak subiektywnym w odbiorze, że "wszystkim nie dogodzisz", ale na pewno jest to brzmienie, które może się podobać i przyciągać naszą uwagę na długie godziny. Audiosymptom i6 w tym temacie świetnie bronią się, dając znacznie więcej niż sugerowałaby cena. Magia? Niekoniecznie, powodem niższej ceny jest... przyjęcie strategii sprzedaży tego produktu. Audiosymptom jako marka ma być oferowana bez "zbędnych" pośredników, którzy co oczywiste musieliby dołożyć swoje "trzy grosze". Nie tylko świat audio zna takie przypadki, bo z takim modelem sprzedaży w świecie rowerów wiele lat temu wystartowała firma Canyon, dziś uznawana za jedną z lepszych. Czy Audiosymptom ma szansę na rynku? Z takim produktem i w takiej cenie - tak! Nie ma w tym przesady czy chęci naciągania klienta, solidna jakość, świetne brzmienie w przystępnej cenie. Kupując i6 możecie być pewni, że nikt nie oferował Wam "okazji na siłę". Konstrukcje te zestawiałbym jednak z cieplejszymi wzmacniaczami, góra potrafi rozświetlać wszystko na tyle, że jest jej sporo bez udziału tak grającego wzmacniacza. Nie jest jej przesadnie dużo, wszystko trzymane jest pod kontrolą i z umiarem, ale w tym temacie wysokich tonów jest tyle, że warto do i6 wstawić dobrą lampkę. 

Produkt ma szansę na dobry odbiór i wart jest posłuchania w swoim systemie. Nam przypadł do gustu i gdyby przyszła myśl budowy systemu opartego o kolumny w tym przedziale cenowym - byłby to jeden z tych świadomych wyborów, bez obaw o to co dostajemy i jak usłyszymy naszą muzykę. To konstrukcja od A do Z przemyślana w każdym calu, pozbawiona wszelkiej maści wodotrysków czy "ulepszaczy". Jeśli unikacie w swoim hobby "niezdrowej żywności" opartej o wszelkie "E-dodatki" , Audiosymptom i6 są właśnie jak zdrowa żywność, wszystko to, co najlepsze. 

Audiosymptom i6, cena 2.500 złotych za komplet!

 

IMG09722.thumb.JPG.54f137ea04bffe699919ddd44c1564a5.JPG

 

https://www.audiosymptom.eu/?gclid=EAIaIQobChMIgZKEpNa65wIVhuAYCh395gEnEAAYASAAEgI3i_D_BwE

Do testów kolumny dostarczyła firma EIC

https://www.eic.com.pl

Garść informacji technicznych:

Impedancja: 6 Ohms
Moc nominalna: 120 W
Moc muzyczna: 200W
Pasmo przenoszenia: 36 Hz - 20 kHz
Czułość: 92 dB

Głośnik niskośredniotonowy: 2 x 6"

Wymiary (SxWxG): 28x95x42 cm

 
User Feedback

Recommended CommentsGodzinę temu, AL napisał:

Wierzyć, nie wierzyć ? Przy tej cenie ?

To jest właśnie problem tych kolumn. Nie ich brzmienie, nie ich jakość wykonania, a cena. Kiedy pojawia się produkt solidnie wykonany, wyliczony przyzwoicie w temacie marży, do tego przeznaczony jest stricte dla konkretnego przedziału cenowego, by stanowić świetną konkurencję na rynku dla innych konstrukcji - pojawia się "problem" - dlaczego to jest takie tanie.

Moja rada jest taka, komu "za tanio" może dorzucić na szczytny cel +1000 złotych jakby płacił za te kolumny. A reszta niech się nie zastanawia nad ceną, tylko sprawdzi je w swoim systemie. Tym bardziej, że Audiosympton można zwrócić w ciągu 30 dni. Co więc tracimy poza przyjemnością sprawdzenia czegoś nowego w swoim systemie.

Serdeczności!

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, AudioRecki napisał:

Moja rada jest taka, komu "za tanio" może dorzucić na szczytny cel +1000 złotych

Nie no, to z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości ;-) :-)))))))))))))))))))))

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Kolumny wyglądają bardzo dojrzale i poważnie. Mam wrażenie, że audiosymptom wyczuł hype na Klipsch i zaproponowali kolumny sprawiające wrażenie top, które będą dostępne dla przeciętnego konsumenta. Ciekawe jak by wyszło bespośrednie porównanie z Klipsch R-620F.

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, AudioRecki napisał:

To jest właśnie problem tych kolumn. Nie ich brzmienie, nie ich jakość wykonania, a cena. Kiedy pojawia się produkt solidnie wykonany, wyliczony przyzwoicie w temacie marży, do tego przeznaczony jest stricte dla konkretnego przedziału cenowego, by stanowić świetną konkurencję na rynku dla innych konstrukcji - pojawia się "problem" - dlaczego to jest takie tanie.

Moja rada jest taka, komu "za tanio" może dorzucić na szczytny cel +1000 złotych jakby płacił za te kolumny. A reszta niech się nie zastanawia nad ceną, tylko sprawdzi je w swoim systemie. Tym bardziej, że Audiosympton można zwrócić w ciągu 30 dni. Co więc tracimy poza przyjemnością sprawdzenia czegoś nowego w swoim systemie.

Serdeczności!

no bo wiadomo u wiekszosci gra tylko cena

kiedy sie kupi niezly sprzet w przyzwoitej cenie to nie ma sie czym pochwalic przed znajomymi.

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, ohmygod napisał:

 

kiedy sie kupi niezly sprzet w przyzwoitej cenie to nie ma sie czym pochwalic przed znajomymi.

zawsze można się pochwalić że:

kupiłem niezły sprzęt w przyzwoitej cenie

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

On 2/5/2020 at 9:39 PM, AL said:

Wierzyć, nie wierzyć ? Przy tej cenie ?

Brakuje napiecia przy efektywnosci (dosc wysokiej). 
Brakuje spadku przy pasmie przenoszenia (dosc szerokim).
Brakuje dobrych recenzji, pomiarow. Chetnie bym zobaczyl recenzje od Andrew Robinson, Steve Gutenberg, John Darko (ten chyba ma do nas blisko;)). A nie kogos z lokalnego rynku, gdzie ludziom zwyczajnie nie oplaca sie ochrzanic produkt od ich zywiciela.
Jedyne czego nie brakuje, to reklamy w postaci testow i obecnosci na forach i FB. 

Dla mnie te kolumny moglyby kosztowac wiecej, czy mniej, dalej nie mam zrodla zeby je jakos ocenic.

Niby sa testy 30 dniowe, ale zeby mialy sens, to trzeba miec mozliwosc je z czyms porownac, i trzeba miec miejsce (ja np. zwyczajnie nie mam gdzie postawic kolejnych kolumn).Szczerze mowiac, jakos wolalbym jednak cos o nich wiedziec, zanim bede sobie nimi zawracal glowe przez miesiac, potykajac sie o pudla.

Ale to oczywiscie tylko moja opinia. Tak czy siak, zycze im jak najlepiej, choc chcialbym, zeby nie skrywali sie tak za marketingiem.

 

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

U mnie nie było tak wesoło, jak wynika to z testu. Owszem, sam transport i zabezpieczenie bardzo dobre, nie wzorowe, gdyż niektóre salony dają o wiele więcej folii przy wysyłce, ale co do jakości mam zastrzeżenia. Po pierwsze - jeden z głośników niskotonowych ma przetartą plecionkę, w ogóle na całej powierzchni membrany widać włoski, a sama plecionka jest w jednym miejscu krzywa co powoduje złudzenie że na głośniku jest bąbel wielkości kilku centymetrów. Kolumny miały stać bez maskownic w salonie. Po wypakowaniu okazały się umazane czymś białym i z mnóstwem odcisków dłoni. Jest sporo szczegółów które denerwują. Widać że producent ma problem z wykończeniem rogów obudowy, szczególnie na dole. Nie ma tragedii ale jak się przyjrzeć to można znależć odchodzącą okleinę tak na milimetr. W tubie na łączeniu z metalową siatką tworzywo nie jest wystaczająco oczyszczone i na okręgu można dostrzec odstające paprochy. W jednym miejscu obok głośnika niskotonowego mam niewielki paproch przykryty folią, więc nie do usunięcia. Wszytkie folie użyte do zapakowania elementów nóżek były zatrzaskowe, a największy element wysunął się z folii sam. Innymi słowy nie miałem poczucia, że to nowy produkt. Zwykle w nowych rzeczach rozrywa się folię.

Co do dźwięku - potwierdzam, klasa. I8 zniszczyły R-820F, które miałem wcześniej. Klipsch miał ogromne problemy z niskimi tonami, biegałem z tymi kolumnami po salonie bez rezultatu - buczały, pukały jak w pudło, czy to daleko od ściany czy blisko. Wykonanie katastrofa, brak kątów prostych obudowy, szczeliny na froncie że do środka możnaby wrzucić zapałkę, rozchodzące się nóżki z tworzywa. Maskownice z cienkiego plastiku to żart - były pofalowane. No i ta dzielona na pasy okleina... I8 są o wiele lepiej wykonane, o wiel lepiej brzmią. Kontrola basu jest super, zero buczenia czy pukania, dociążenie wokali i instumentów w porównaniu do R-820f o wiele lepsze, zejście niskie odczuwalne fizycznie. Przestrzeń rozległa i wielowymiarowa, na niektórych nagraniach oglądam się do tyłu. Średnie rewelacja, nie giną nigdy w tle, a wysokie nie narzucają się i nie stanowią sedna przekazu jak w R-820f.

Podsumowując - dźwięk wzorowy, design też. Jedynie jakość wykonania i kontrola końcowa powinna mieć wyższy poziom, gdyż dzięki tym małym wadom zastanawiam się, czy ich nie zwrócić. Inaczej nie byłoby mowy.

 

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

jak dzwięk ci się podoba ,to za tę cenę nie wydziwiaj ,prządne obudowy w fornirze potrafią kosztować więcej od tych kolumn,a gdzie reszta ,to budżetówka przecież ....

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Eugene napisał:

nie miałem poczucia, że to nowy produkt.

 

Zalecam kontakt ze sprzedawcą. Jeśli wystąpił jakiś problem z jakością produktu - bezwzględnie należy to reklamować. Jak znam życie sprzedawca podejdzie do tego profesjonalnie.

1 godzinę temu, Eugene napisał:

 

Co do dźwięku - potwierdzam, klasa.

 

(...) Kontrola basu jest super, zero buczenia czy pukania, dociążenie wokali i instumentów w porównaniu do R-820f o wiele lepsze, zejście niskie odczuwalne fizycznie. Przestrzeń rozległa i wielowymiarowa, na niektórych nagraniach oglądam się do tyłu. Średnie rewelacja, nie giną nigdy w tle, a wysokie nie narzucają się i nie stanowią sedna przekazu jak w R-820f.

Podsumowując - dźwięk wzorowy, design też. 

 

Czyli wszystko to, o czym pisaliśmy po naszych testach. 

53 minuty temu, szpotek73 napisał:

jak dzwięk ci się podoba ,to za tę cenę nie wydziwiaj ,prządne obudowy w fornirze potrafią kosztować więcej od tych kolumn,a gdzie reszta ,to budżetówka przecież ....

Ale sam wiesz, że jeden drobny szczegół może popsuć cały efekt "wow". Tym bardziej, że nie jest to normą, a prawdopodobnie jednostkowym przypadkiem. Warto więc podjąć próbę kontaktu ze sprzedawcą.

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

audiorecki

testowaliscie tu amplitunery stereo onkyo

czy to bedzie dobre polaczenie? Na stronie producenta te kolumny sa podawane w zestawach wlasnie z tymi ampli

 

W dniu 13.02.2020 o 20:21, Eugene napisał:

U mnie nie było tak wesoło, jak wynika to z testu. Owszem, sam transport i zabezpieczenie bardzo dobre, nie wzorowe, gdyż niektóre salony dają o wiele więcej folii przy wysyłce, ale co do jakości mam zastrzeżenia. Po pierwsze - jeden z głośników niskotonowych ma przetartą plecionkę, w ogóle na całej powierzchni membrany widać włoski, a sama plecionka jest w jednym miejscu krzywa co powoduje złudzenie że na głośniku jest bąbel wielkości kilku centymetrów. Kolumny miały stać bez maskownic w salonie. Po wypakowaniu okazały się umazane czymś białym i z mnóstwem odcisków dłoni. Jest sporo szczegółów które denerwują. Widać że producent ma problem z wykończeniem rogów obudowy, szczególnie na dole. Nie ma tragedii ale jak się przyjrzeć to można znależć odchodzącą okleinę tak na milimetr. W tubie na łączeniu z metalową siatką tworzywo nie jest wystaczająco oczyszczone i na okręgu można dostrzec odstające paprochy. W jednym miejscu obok głośnika niskotonowego mam niewielki paproch przykryty folią, więc nie do usunięcia. Wszytkie folie użyte do zapakowania elementów nóżek były zatrzaskowe, a największy element wysunął się z folii sam. Innymi słowy nie miałem poczucia, że to nowy produkt. Zwykle w nowych rzeczach rozrywa się folię.

Co do dźwięku - potwierdzam, klasa. I8 zniszczyły R-820F, które miałem wcześniej. Klipsch miał ogromne problemy z niskimi tonami, biegałem z tymi kolumnami po salonie bez rezultatu - buczały, pukały jak w pudło, czy to daleko od ściany czy blisko. Wykonanie katastrofa, brak kątów prostych obudowy, szczeliny na froncie że do środka możnaby wrzucić zapałkę, rozchodzące się nóżki z tworzywa. Maskownice z cienkiego plastiku to żart - były pofalowane. No i ta dzielona na pasy okleina... I8 są o wiele lepiej wykonane, o wiel lepiej brzmią. Kontrola basu jest super, zero buczenia czy pukania, dociążenie wokali i instumentów w porównaniu do R-820f o wiele lepsze, zejście niskie odczuwalne fizycznie. Przestrzeń rozległa i wielowymiarowa, na niektórych nagraniach oglądam się do tyłu. Średnie rewelacja, nie giną nigdy w tle, a wysokie nie narzucają się i nie stanowią sedna przekazu jak w R-820f.

Podsumowując - dźwięk wzorowy, design też. Jedynie jakość wykonania i kontrola końcowa powinna mieć wyższy poziom, gdyż dzięki tym małym wadom zastanawiam się, czy ich nie zwrócić. Inaczej nie byłoby mowy.

 

co plecionki to pewnie zalamanie swiatla i cienie daja taki efekt

na innych zdjeciach kolumn zwlaszcza pod katem tez to widac

to pewnie efekt optyczny

https://www.audiosymptom.eu/technologie

 

 

wprawdzie to tylko you tube

ale brzmi znakomicie

dla porownania gdy na youtube odsluchuje np klipsche to wiekrzosci przypadkow brzmi to fatalnie i strasznie cycka

tu ladne soprany slysze i rzeczywiscie piekna srednica  nagrania z klipschami sa jej pozbawione

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, ohmygod napisał:

audiorecki

testowaliscie tu amplitunery stereo onkyo

czy to bedzie dobre polaczenie? Na stronie producenta te kolumny sa podawane w zestawach wlasnie z tymi ampli

 

Niestety tego nie było nam dane zrobić. ONKYO występuje jako zestaw zapewne z powodu wspólnego dystrybutora. Czyli klasyka ofertowa w postaci reklamowania kilku przedmiotów przy okazji jednego produktu. Nie wykluczam jednak, że Audiosymptom i6 świetnie się zgra ze wzmacniaczem ONKYO. W trakcie naszego testu kolumny te można było uznać za (w miarę) uniwersalne, bo w pewnym zakresie to one po podłączaniu kolejnych wzmacniaczy kreowały pewien charakter brzmienia, nie sam wzmacniacz narzucał im swoją charakterystykę brzmienia. Proponuję zestawić je u siebie z posiadanym wzmacniaczem i zobaczyć efekt. Ostatnio Audiosymptom i6 zostały (po małych sugestiach z mojej strony) dostawione do systemu opartego na wzmacniaczu marki DENON i spisują się rewelacyjnie. Nie straciły nic na tym, co jest ich największą zaletą - scena, naturalność prezentacji instrumentów i dynamika.

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

W dniu 15.02.2020 o 21:35, ohmygod napisał:

 

co plecionki to pewnie zalamanie swiatla i cienie daja taki efekt

na innych zdjeciach kolumn zwlaszcza pod katem tez to widac

to pewnie efekt optyczny

Tylko jeden głośnik jest taki i na pewno nie jest to efekt o którym piszesz. Na całości widać włoski, a w jednym miejscu jest przetarcie na kilka cm. Inne głośniki są gładkie i bez włosków.

IMG_20200205_145722 (5).jpg

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Eugene napisał:

Na całości widać włoski

Jeżeli nie jest to uszkodzenie mechaniczne, to wychodzi na zwykłą niedoróbkę.

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

W dniu 11.02.2020 o 18:37, szpotek73 napisał:

tylko odsłuch w swoim pomieszczeniu jest miarodajny,recenzje i pomiary są drugorzędne- własne uszy najlepsze...

Bardzo trafna uwaga. Recenzje (bo to bardziej recenzja niż test) obejmuje (o czym zwykle podkreślamy wielokrotnie) subiektywne spostrzeganie danego produktu w znanym pomieszczeniu (lub pomieszczeniach) w oparciu o własne, subiektywne doświadczenie z wieloma innymi konstrukcjami. Wszystkie RECENZJE mają za zadanie przybliżyć dany produkt i opisac z perspektywy naszych odsłuchów różnice, zalety czy wady danego sprzętu. Podkreślałem to i podkreślam wielokrotnie - wszystkie recenzje należy traktowac jako pewny wyznacznik, nie wyrocznię! Najlepsze w tym wszystkim jest WŁASNE doświadczenie i oczekiwanie. Nie da się tego zrobić cudzymi uszami w nieznanym nam pomieszczeniu. Zawsze najlepsze są i będą odsłuchy w swoim systemie sprzętu X i wyciąganie opinii nie na podstawie "bo Heniek napisał", tylko na podstawie osobistych potrzeb. Takie jak Twój komentarze cieszą, pokazują wszystkim "naród jeszcze myśli".

Tak Koledzy, recenzje mają Wam wszystkim przybliżyć dany produkt i opisać jego walory z naszej perspektywy. Nigdy nie zostanie wskazane w recenzji, że coś jest idealne dla wszystkich. Dlatego fajnie przeczytać post "własne uszy są najlepsze". Bo to jest najprawdziwsza prawda z prawd wyzwolonych! ]

Pozdrawiam]

 

Edited by arkadowski

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Eugene napisał:

Tylko jeden głośnik jest taki i na pewno nie jest to efekt o którym piszesz. Na całości widać włoski, a w jednym miejscu jest przetarcie na kilka cm. Inne głośniki są gładkie i bez włosków.

IMG_20200205_145722 (5).jpg

o rzeczywiscie to nie jest iluzja optyczna tylko ktos przytarł material.....

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

41 minut temu, piotr6 napisał:

A gdzieś można przeczytać test kolumn tej firmy?

Czekaj, niech pomyślę. Już wiem w pierwszym poście jest link. ?

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, piotr6 napisał:

Przydało by się więcej,

Czego oczekujesz od recenzji? Masz opisaną: budowę, brzmienie z naszej perspektywy... rozumiem, że oczekujesz aby zostały przedstawione pomiary. Wybacz, ale nie będziemy rozbierali sprzętu, ani dokonywali pomiarów. Taka została przyjęta zasada naszych recenzji. Od tego pozostawiamy producenta/dystrybutora. Naszym zadaniem jest  przybliżyć każdy produkt od strony użytkownika i melomana, nie elektronika amatora, dla którego pierwsze kilkadziesiąt godzin to pomiary, a następnie szukanie nowego nabytku by... wykonac kolejne pomiary. I kolejne, kolejne itd.

 

6 godzin temu, piotr6 napisał:

 jak dla mnie wygląda na test sponsorowany.

Jak na razie to Twoje "wyglądanie" jest nieprawdziwe. Jak przypuszczam niektórym będzie zawsze mało, bez względu na to co zostanie opisane i jak napisane. Dowód? Bardzo proszę:

 

5 godzin temu, piotr6 napisał:

Podziękowałem ale przydaloby się więcej.

A może pora nie słuchać muzyki na jakimś sprzęcie cudzymi uszami, tylko wsadzić swoje "ja" w auto i pojechac do jakiegoś salonu lub wykonać telefon i posłuchać na własne uszy danej konstrukcji? bo o ile wiem, to generalnie o to chodzi w tej całej zabawie. Na koniec: sprzedawca udostępnia głośniki Audiosymptom na 30 dni bez zobowiązań. Więc może zamiast zarzucać złe intencje w postaci "tekstu sponsorowanego" (ciężko nawet dociec o co w tym określeniu chodzi, czyżbysmy w zamian za pozytywną opinie zostali obdarowani danym produktem??OMG!) propozycja - telefon, kurier, podłączanie i słuchanie. Uwaga! Produkt w postaci głośnika nie gryzie! Zamiast narzekać "mało", "mało", "mało" - czas na męskie działanie Kolego. Polecam a nawet zachęcam. Pomiary nie oddają wartości sprzętu audio od strony muzycznej i tego, co słyszymy. Od tych wszystkich "na tak" i "na nie" są nasze subiektywne wrażenia i osobiste odsłuchy. Do tego zachęcam Kolegę, życząc udanego wyboru.

Edited by arkadowski

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, bebzun napisał:

To ja ponowię pytanie. Ktoś łączył te kolumny z lampowcem?

Chyba w tym temacie będzie problem. Produkt jest na rynku od niedawna, potrzeba czasu by trafił do różnych systemów. Zapewne z czasem ktoś podłączy lampki do tych głośników. 

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

rozumiem, że oczekujesz aby zostały przedstawione pomiary. Wybacz, ale nie będziemy rozbierali sprzętu, ani dokonywali pomiarów. Taka została przyjęta zasada naszych recenzji. Od tego pozostawiamy producenta/dystrybutora. Naszym zadaniem jest  przybliżyć każdy produkt od strony użytkownika i melomana, nie elektronika amatora, dla którego pierwsze kilkadziesiąt godzin to pomiary, a następnie szukanie nowego nabytku by... wykonac kolejne pomiary. I kolejne, kolejne itd.

 

  W dniu 21.02.2020 o 16:41, piotr6 napisał:

 jak dla mnie wygląda na test sponsorowany.

Jak na razie to Twoje "wyglądanie" jest nieprawdziwe. Jak przypuszczam niektórym będzie zawsze mało, bez względu na to co zostanie opisane i jak napisane. Dowód? Bardzo proszę:

 

  W dniu 21.02.2020 o 17:39, piotr6 napisał:

Podziękowałem ale przydaloby się więcej.

A może pora nie słuchać muzyki na jakimś sprzęcie cudzymi uszami, tylko wsadzić swoje "ja" w auto i pojechac do jakiegoś salonu 

 

Nie wie skąd przekonanie,że potrzebuję pomiarów.Gdzie w Wielkopolsce jest salon gdzie mogę posłuchać tych kolumn?

Pisząc,że jest mało testów na rynku miałem na myśli brak ich w prasie bardziej fachowej.Bo przepisywanie treści z ulotek producenta to dla mnie za mało.

To tak ogólnie na Twoją nerwową odpowiedź.Nie mniej za rady życiowe dziękuję.

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, piotr6 napisał:

przepisywanie treści z ulotek producenta to dla mnie za mało.

 

Twoja ignorancja obraża wszystkich biorących udział w tej dyskusji i tych, co słuchali tych kolumn i dzielili się opiniami na ten temat. 

Dostałeś wyraźne nakierowanie w tekście w temacie brzmienia tych kolumn. Dostałeś też linki do innych tekstów. To, że ie potrafisz czytać ze zrozumieniem jest tylko Twoim problemem. 

I by nie było, że zarzucam Ci kłamliwie:

 

23 godziny temu, piotr6 napisał:

Gdzie w Wielkopolsce jest salon gdzie mogę posłuchać tych kolumn?

 

To dowód Twojej ignorancji. Zarzucasz innym sponsorowane treści, słaby opis oraz poziom ulotki...a sam nie miałeś nawet na tyle w sobie zdolności, by z tekstu wyciągnąć najważniejszej informacji o dystrybucji tych kolumn:

"Audiosymptom nie są oferowane w sprzedazy salonowej. Ze wzgledu na przyjętą politykę sprzedaży obejmującą pominięcie pośredników i tym samym utrzymanie ceny na odpowiednim poziomie - dystrybutor zrezygnował ze sprzedaży salonowej".

 

Masz sporo do nadrobienia z tych testów tutaj wylinkowanych, ale i naszej recenzji. Pora zacząć czytać zamiast głupio komentować Szanowny Kolego. Zdrowiej wszystkim wyjdzie!

 

To, że negujesz recenzję i nasz odsłuch nie mając nawet styczności z tym sprzętem jest czymś niebywałym. Czy na takim samym poziomie podejmujesz się wyrażania swojego zdania o klonowaniu nie mając nawet świadomości o tym jak wygląda w takim labo? 

Zarzucasz wszystkim "teksty sponsorowane" oraz "ulotkowy bełkot", samemu nie mając bladego pojęcia o tych kolumnach. Więcej, nawet nie masz pojęcia o najważniejszym - tego nie kupisz w salonie audio. Ale gdybyś uczciwie przeczytał któryś z tych tekstów - nie ośmieszałbyś się z tymi swoimi postami.

I raz jeszcze - proponuję byś zakończył ten festiwal śmieszności, my mieliśmy Audiosymptom i wiemy o czym jest w recenzji. słuchaliśmy i co więcej - nasze spostrzeżenia w temacie brzmienia pokrywają się z opiniami w sieci użytkowników. Tobie proponuję zacząć od rzetelnego zapoznania się z tekstem, potem wyskakiwania z hasłami typu: "tekst sponsoworany" lub "treści z ulotki".

I to na tyle "Bracie", amen.

Edited by arkadowski

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Te recenzje przeczytałem i się zdziwiłem,że sugerujesz że mam jeździć po sklepach stąd moje pytanie w jakim sklepie można je przeczytać.Co do reszty Twoich nerwowych wywodów to nie będę komentował.Utwierdzam się w przekonaniu,że nadal nie ma normalnej recenzji tych kolumn, co mnie dziwi i ciekawi dlaczego. I jeszcze jedno jeśli mnie próbujesz obrazić to nie masz szans.

Szkoda,że Twoje posty zniechęcają i szkodzą tej marce.Wyluzuj chłopie.

 

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites
Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Rotel S14

  Patrząc z perspektywy czasu na to, co dzieje się wokół nas bez większych problemów powinniśmy zauważyć nie tylko cykliczność pewnych zjawisk i mód, co ich wzajemne, znaczy się międzygatunkowe przenikanie, czy wręcz globalną powszechność. Pomijając sezonowość pewnych kolorów w motoryzacji i na modowych wybiegach interwały chwilowych zachwytów nad kanciastościami, krągłościami, minimalizmem, czy też iście bizantyjskim przepychem wracają na salony na tyle regularnie, że trudno mówić o jakimkolwiek

  Fr@ntz
  Fr@ntz
  Wzmacniacze

  Devialet Mania

  Od momentu swojego powstania Devialet zdążył przyzwyczaić zarówno swoich nabywców, jak i postronnych obserwatorów do niebanalnych, stricte lifestyle’owych form, high-endowych cen i wyżyłowanych parametrów technicznych. Mówiąc wprost – decydując się na wytwory francuskich mistrzów lutownicy można było liczyć na wielce atrakcyjną aparycję, ogrom technologicznych nowinek i może nie tyle „paragon grozy”, co rachunek potwierdzający wstęp na wyższy poziom zaawansowania. I gdy wydawało się, że paryska

  Fr@ntz
  Fr@ntz
  Kolumny

  Polk Audio MagniFi Mini AX

  O tym, że współczesne, cienkie jak opłatek, wielkoekranowe odbiorniki TV najdelikatniej rzecz ujmując dźwiękiem generowanym przez wbudowane głośni(cz)ki nie zachwycają nie ma nawet co dyskutować. Jest to powszechnie znany fakt i nie ma się co zżymać, tylko przejść nad nim do porządku dziennego i znaleźć możliwe sensowne rozwiązanie. Ba, śmiem twierdzić, że takowa solucja jest na wyciągnięcie ręki i w dodatku nader często proponowana bądź to w ramach sugestii samych sprzedawców, bądź też w formie

  Fr@ntz
  Fr@ntz
  Soundbary

  Ortofon 2M Black LVB 250 | TEST

  Ortofon 2M Black LVB 250   „Większość miłośników gramofonów i płyt winylowych wychodzi z założenia, że wybór rodzaju wkładki to całkiem prosta sprawa - jeśli mamy budżetową szlifierkę albo korzystamy z wejścia phono we wzmacniaczu i nie chcemy inwestować w osobny przedwzmacniacz korekcyjny, bierzemy MM-kę, natomiast jeśli mamy ciut większe ambicje i możliwości, powinniśmy jak najszybciej przeskoczyć na kartridż typu MC. Widać to także w cennikach. W przedziale 1500-3000 zł t

  audiostereo.pl
  audiostereo.pl
  Newsy

  Audio Physic Spark 6 | TEST

  „Spark 6 z pewnością nie są kolumnami nastawionymi do rozpieszczania uszu słuchacza łagodnymi, zmiękczonymi, podkolorowanymi dźwiękami. Są prawdziwe i szczere na tyle, na ile umożliwia im to odtwarzana muzyka. Mogą być zarazem ostre jak brzytwa, odtwarzając agresywne rockowe dźwięki, a innym razem łagodne, podczas odgrywania muzyki klasycznej czy synth-popu. Ich charakter brzmienia w olbrzymim stopniu zależy od odtwarzanej muzyki. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że Spark 6 są pozbaw

  audiostereo.pl
  audiostereo.pl
  Newsy
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.