Jump to content

Audiosymptom i6... sześć powodów do zadowolenia.

AudioRecki
AudioRecki
Sign in to follow this  

Z niektórymi brandami jest tak, że ich jedyną słabą stroną jest brak rozpoznawalności na rynku i co za tym idzie, brak sporej rzeszy użytkowników. Czas jednak pracuje (w przypadku niektórych z nich) na ich korzyść, bo jak wiemy  "wszystko co dobre, samo się na rynku broni". Dziś postaramy się Wam przybliżyć produkt nie wpisujący się z kilku powodów w normy rynku audiofilskiego. Otóż znana wszystkim i ceniona firma EIC, która do tej pory działała w naszym kraju jako dystrybutor kilku marek audio - postanowiła iść o krok dalej. Rzecz jasna profil samej firmy nie uległ  zmianie, ale do całej plejady "wielkich" EIC dokłada swoją markę, pod którą oferuje kolumny (z założenia) szyte na miarę możliwości każdego melomana i audiofila. I to nie wszystko ( a to dopiero wstęp!), kolumny głośnikowe mają nie tylko podbić rynek świetną ceną, ale najlepszym z możliwych stosunkiem ceny do tego, co dostajemy w temacie jakości brzmienia. Audiosymptom ma być nowym hitem, absolutnym czarnym koniem i ma zadowolić sporą rzeszę melomanów od każdej możliwej strony. Czy to jest możliwe i czy kupujący w tej marce odnajdą te wszystkie obietnice? Aby odpowiedzieć na te pytania, firma EIC dostarczyła nam na długie testy ich średniej wielkości kolumny oznaczone symbolem i6. Audiosymptom i6... pora zaczynać!

 

 

                                                                                                           i6-Bblack.thumb.jpg.8daab2a99b59a9d1ebed3f2aa6bb1e64.jpg

 

Produkty nieznane do tej pory na rynku uznaje się często niesłusznie za mało atrakcyjne, i6 przeczą tym opinią nie tylko ceną. Jest aż 6 powodów dla których warto nie tylko poświęcić się na ich odsłuch, ale by je po prostu kupić do swojego systemu. Kolumny do zainteresowanego nabywcy dostarczane są w klasycznym, kartonowym pudle na tyle opakowane solidnie (pianki), by w sposób bezpieczny dotarły do kupującego. Nie odkryto tutaj ameryki na nowo, ale nie o to w tym wszystkim chodzi. Wartym zauważenia jest po porostu fakt, że kolumny budżetowe często traktowane są w temacie bezpieczeństwa transportu po macoszemu. Tutaj... nic z tych rzeczy! Przyłożono się solidnie do tego tematu uznając, że produkt musi dotrzeć cały do klienta ku jego zadowoleniu. I tak też jest, możecie być pewni dostarczenia przesyłki w stanie nienaruszonym.

Jak wspomniałem już w długim (a może przydługim wstępie) można by rzec, że i6 Audiosymptom to aż sześć powodów do kupna tych kolumn. Pierwszym z nich jest wykonanie. W środku solidnie przyłożono się w temacie wygłuszenia oraz grubości ścianek. 

Odpowiednia grubość MDF'u, wszystko spasowane w jak najlepszym stopniu... Klasyczna forma, znane rozwiązania i świetne wykonanie. Powód pierwszy - ten produkt nie ma czego się wstydzić (w temacie wykonania środka) na tle często znacznie droższej konkurencji! Budowa i rozwiązania techniczne może nie aspirują tutaj do poziomu high-endowych konstrukcji, ale w tym przedziale cenowym wręcz zachęcają, na pewno nie są powodem do wstydu. Kolumny zostały solidnie wzmocnione licznymi ożebrowaniami, a to daje gwarancję odpowiedniej sztywności konstrukcji, redukując przy tym wszelkie możliwe rezonanse obudowy.

 

Nie środek jednak jest naszą codziennością w kontakcie ze sprzętem audio, a bardziej skupiamy się na tym jak wygląda z zewnątrz i jak brzmi. W przypadku pierwszego elementu - wygląd zewnętrzny - producent przyjął formę klasycznej obudowy, cała konstrukcja została w niewielki sposób odchylona do tyłu, co ma znaczenie praktyczne ale też powoduje, że kolumna świetnie prezentuje się w salonie. Jej wykonanie nie budzi żadnych zastrzeżeń, w tej cenie naprawdę trudno o lepiej wykonany produkt. Mamy do wyboru dwie wersje kolorystyczne: czarną oraz orzech. Okleina imitująca fornir jest dobrej jakości, a poświęcając ciut więcej uwagi w temacie wykonania - jest porządnie spasowana i ciężko zarzucić cokolwiek producentowi w tym temacie. Maskownice należą również do tych z gatunku "solidnych", a ich mocowane rozwiązano coraz częściej stosowaną metodą "na magnesy". Dzięki temu nie musimy się martwić, że maskownice albo "są", albo mamy szpecące otwory na kołki na froncie kolumny głośnikowej. Po ściągnięciu maskownicy rzucającym się w oczy jest tubowy głośnik wysokotonowy. Producent zastosował w tym przypadku odwróconą kopułkę tytanową o średnicy 34 mm, która ma zapewnić czysty dźwięk, spójny z pozostałymi głośnikami. Poniżej zastosowano parę 6" głośników nisko-średniotonowych. Z racji tego, że głośniki te zbudowane są w oparciu m.in.: o membrany z nasączanej plecionki celulozowej, charakteryzuje się sztywnością oraz lekkością. Mając z tymi kolumnami dłuższy czasowo kontakt nie sposób zarzucić im słabej jakości wykonania, jakichkowliek oszczędności czy braku "atrakcyjności" w temacie designu. Powód drugi - jakość wykonania i6 zasługuje na wyróżnienie w tym przedziale cenowym. Kupujący może być pewny, że Audiosymptom w pełni spełni jego oczekiwania w temacie jakości wykonania, trwałości i wyglądu.

 

                                                                                                                   IMG09726.thumb.JPG.4514f4841a0a168072af238e2e2b5b03.JPG

Pisząc o tym, że budowa kolumny polegająca na delikatnym odchyleniu w tył całej konstrukcji, wpływa w głównej mierze na spójność dźwięku jest prawdą, czego dowodem jest brzmienie modelu i6. I to tutaj najwięcej kolumny mają do powiedzenia. Często nie wygląd, a jakość brzmienia ma istotne znaczenie co do podjęcia decyzji o zakupie danego produktu. Już od pierwszych chwil i6 zaskakują przestrzenią na miarę znacznie większych ale i droższych konstrukcji. Przy tym nie silą się i nie udają niczego! To jest ten typ naturalnego rozmachu, w którym kolumny oddają wszystko to, co jest możliwe do zaprezentowania w danym materiale muzycznym. Nie wprowadzają przy tym sztucznie emocji, tworząc jedynie "wrażenie" oddanie w przestrzeni sceny. Nie przesadzają też w żadną stronę z  rozmiarami instrumentów, oddając ich wielkość czy lokalizację w miarę precyzyjnie. Jest spora przestrzeń, a nawet trójwymiarowość, co przy odpowiednim materiale muzycznym wpływa korzystnie na to w jaki sposób słuchamy i jak odbieramy naszą muzykę. Świetnym przykładem niech będzie głos Sarah Brightman w utworze "Fly to Paradise" . Tak głos wokalistki, jak i instrumenty współgrały w całości, nie tworząc przy tym jednej masy. Doskonale wyczuwalna jest przestrzeń dla każdego instrumentu czy pasma. W tym przedziale cenowym to fenomen. Ostatnio miałem okazję odsłuchiwać kilka konstrukcji konkurencyjnych marek (nieznacznie droższych) i prawda jest taka, że i6 wypadły przy nich najlepiej w tym temacie. Powód trzeci - scena, lokalizacja instrumentów oraz czystość brzmienia całości przekazu. 

 

Powód czwarty - fantastyczne niskie tony. Ich barwa i różnorodność przypominają raczej konstrukcje większe i znacznie droższych marek. Jeśli oczekujecie high endu to niestety nie ta droga, jeszcze nie to brzmienie inie te możliwości. Powodem zapewne jest to, że kolumny zbyt blisko ustawione ściany mogą generować zbyt dużo niskich tonów, a nawet zaczynają sprawiać problem w tym temacie. Powodem jest tylny bass reflex, mając jednak to na uwadze i znajdując odpowiednią ilość miejsca od ściany - i6 niskimi tonami zaskakują na in plus w każdym aspekcie. Powodem piątym jest średnica, a zwłaszcza wszystkie wokale. "Summertime" (George Gershwin) można odnieść wrażenie, że przed nami stoją konstrukcje warte nie 2500 złotych (za parę!), a znacznie więcej i to za jedną sztukę. Wśród odsłuchiwanych kawałków nie zabrakło repertuaru Bill Evans Trio. "Cold Breeze" zabrzmiało tak, jakbyśmy siedzieli w niewielkiej salce, gdzie grupa muzyków czaruje nas swoimi umiejętnościami, popisuje się i  bawi muzyką nie mniej niż słuchacze. Nie było w tym brzmieniu udawania czy przesady, a instrumenty brzmiały nader czysto i czytelnie. Zero efekciarstwa - rzetelne brzmienie, muzyka prawdziwa jak tylko się da.

Powód szósty... cena. Tak, cena jest tym ostatnim powodem, dla którego każdemu poszukującemu średniej klasy kolumn głośnikowych w tym przedziale cenowym i6 powinny być oferowane jako "numer 1". Brzmieniem biją na głowę niektóre konstrukcje bardziej znanych marek od lat oferowanych w tym segmencie cenowym, a scena czy prezentacja instrumentów ociera się jakością o nieznacznie droższe konstrukcje. Produkt idealny? Nie ma takiego na rynku i niestety nikt tutaj nie ma monopolu na takie cuda. Muzyka jest czymś tak subiektywnym w odbiorze, że "wszystkim nie dogodzisz", ale na pewno jest to brzmienie, które może się podobać i przyciągać naszą uwagę na długie godziny. Audiosymptom i6 w tym temacie świetnie bronią się, dając znacznie więcej niż sugerowałaby cena. Magia? Niekoniecznie, powodem niższej ceny jest... przyjęcie strategii sprzedaży tego produktu. Audiosymptom jako marka ma być oferowana bez "zbędnych" pośredników, którzy co oczywiste musieliby dołożyć swoje "trzy grosze". Nie tylko świat audio zna takie przypadki, bo z takim modelem sprzedaży w świecie rowerów wiele lat temu wystartowała firma Canyon, dziś uznawana za jedną z lepszych. Czy Audiosymptom ma szansę na rynku? Z takim produktem i w takiej cenie - tak! Nie ma w tym przesady czy chęci naciągania klienta, solidna jakość, świetne brzmienie w przystępnej cenie. Kupując i6 możecie być pewni, że nikt nie oferował Wam "okazji na siłę". Konstrukcje te zestawiałbym jednak z cieplejszymi wzmacniaczami, góra potrafi rozświetlać wszystko na tyle, że jest jej sporo bez udziału tak grającego wzmacniacza. Nie jest jej przesadnie dużo, wszystko trzymane jest pod kontrolą i z umiarem, ale w tym temacie wysokich tonów jest tyle, że warto do i6 wstawić dobrą lampkę. 

Produkt ma szansę na dobry odbiór i wart jest posłuchania w swoim systemie. Nam przypadł do gustu i gdyby przyszła myśl budowy systemu opartego o kolumny w tym przedziale cenowym - byłby to jeden z tych świadomych wyborów, bez obaw o to co dostajemy i jak usłyszymy naszą muzykę. To konstrukcja od A do Z przemyślana w każdym calu, pozbawiona wszelkiej maści wodotrysków czy "ulepszaczy". Jeśli unikacie w swoim hobby "niezdrowej żywności" opartej o wszelkie "E-dodatki" , Audiosymptom i6 są właśnie jak zdrowa żywność, wszystko to, co najlepsze. 

Audiosymptom i6, cena 2.500 złotych za komplet!

 

IMG09722.thumb.JPG.54f137ea04bffe699919ddd44c1564a5.JPG

 

https://www.audiosymptom.eu/?gclid=EAIaIQobChMIgZKEpNa65wIVhuAYCh395gEnEAAYASAAEgI3i_D_BwE

Do testów kolumny dostarczyła firma EIC

https://www.eic.com.pl

Garść informacji technicznych:

Impedancja: 6 Ohms
Moc nominalna: 120 W
Moc muzyczna: 200W
Pasmo przenoszenia: 36 Hz - 20 kHz
Czułość: 92 dB

Głośnik niskośredniotonowy: 2 x 6"

Wymiary (SxWxG): 28x95x42 cm

 

 • Like 4
Sign in to follow this  


User Feedback

Recommended Comments

Godzinę temu, AL napisał:

Wierzyć, nie wierzyć ? Przy tej cenie ?

To jest właśnie problem tych kolumn. Nie ich brzmienie, nie ich jakość wykonania, a cena. Kiedy pojawia się produkt solidnie wykonany, wyliczony przyzwoicie w temacie marży, do tego przeznaczony jest stricte dla konkretnego przedziału cenowego, by stanowić świetną konkurencję na rynku dla innych konstrukcji - pojawia się "problem" - dlaczego to jest takie tanie.

Moja rada jest taka, komu "za tanio" może dorzucić na szczytny cel +1000 złotych jakby płacił za te kolumny. A reszta niech się nie zastanawia nad ceną, tylko sprawdzi je w swoim systemie. Tym bardziej, że Audiosympton można zwrócić w ciągu 30 dni. Co więc tracimy poza przyjemnością sprawdzenia czegoś nowego w swoim systemie.

Serdeczności!

Share this comment


Link to comment
Share on other sites
9 godzin temu, AudioRecki napisał:

Moja rada jest taka, komu "za tanio" może dorzucić na szczytny cel +1000 złotych

Nie no, to z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości ;-) :-)))))))))))))))))))))

 • Like 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Kolumny wyglądają bardzo dojrzale i poważnie. Mam wrażenie, że audiosymptom wyczuł hype na Klipsch i zaproponowali kolumny sprawiające wrażenie top, które będą dostępne dla przeciętnego konsumenta. Ciekawe jak by wyszło bespośrednie porównanie z Klipsch R-620F.

Share this comment


Link to comment
Share on other sites
17 godzin temu, AudioRecki napisał:

To jest właśnie problem tych kolumn. Nie ich brzmienie, nie ich jakość wykonania, a cena. Kiedy pojawia się produkt solidnie wykonany, wyliczony przyzwoicie w temacie marży, do tego przeznaczony jest stricte dla konkretnego przedziału cenowego, by stanowić świetną konkurencję na rynku dla innych konstrukcji - pojawia się "problem" - dlaczego to jest takie tanie.

Moja rada jest taka, komu "za tanio" może dorzucić na szczytny cel +1000 złotych jakby płacił za te kolumny. A reszta niech się nie zastanawia nad ceną, tylko sprawdzi je w swoim systemie. Tym bardziej, że Audiosympton można zwrócić w ciągu 30 dni. Co więc tracimy poza przyjemnością sprawdzenia czegoś nowego w swoim systemie.

Serdeczności!

no bo wiadomo u wiekszosci gra tylko cena

kiedy sie kupi niezly sprzet w przyzwoitej cenie to nie ma sie czym pochwalic przed znajomymi.

Share this comment


Link to comment
Share on other sites
15 godzin temu, ohmygod napisał:

 

kiedy sie kupi niezly sprzet w przyzwoitej cenie to nie ma sie czym pochwalic przed znajomymi.

zawsze można się pochwalić że:

kupiłem niezły sprzęt w przyzwoitej cenie

Share this comment


Link to comment
Share on other sites
On 2/5/2020 at 9:39 PM, AL said:

Wierzyć, nie wierzyć ? Przy tej cenie ?

Brakuje napiecia przy efektywnosci (dosc wysokiej). 
Brakuje spadku przy pasmie przenoszenia (dosc szerokim).
Brakuje dobrych recenzji, pomiarow. Chetnie bym zobaczyl recenzje od Andrew Robinson, Steve Gutenberg, John Darko (ten chyba ma do nas blisko;)). A nie kogos z lokalnego rynku, gdzie ludziom zwyczajnie nie oplaca sie ochrzanic produkt od ich zywiciela.
Jedyne czego nie brakuje, to reklamy w postaci testow i obecnosci na forach i FB. 

Dla mnie te kolumny moglyby kosztowac wiecej, czy mniej, dalej nie mam zrodla zeby je jakos ocenic.

Niby sa testy 30 dniowe, ale zeby mialy sens, to trzeba miec mozliwosc je z czyms porownac, i trzeba miec miejsce (ja np. zwyczajnie nie mam gdzie postawic kolejnych kolumn).Szczerze mowiac, jakos wolalbym jednak cos o nich wiedziec, zanim bede sobie nimi zawracal glowe przez miesiac, potykajac sie o pudla.

Ale to oczywiscie tylko moja opinia. Tak czy siak, zycze im jak najlepiej, choc chcialbym, zeby nie skrywali sie tak za marketingiem.

 

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

tylko odsłuch w swoim pomieszczeniu jest miarodajny,recenzje i pomiary są drugorzędne- własne uszy najlepsze...

 • Like 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

U mnie nie było tak wesoło, jak wynika to z testu. Owszem, sam transport i zabezpieczenie bardzo dobre, nie wzorowe, gdyż niektóre salony dają o wiele więcej folii przy wysyłce, ale co do jakości mam zastrzeżenia. Po pierwsze - jeden z głośników niskotonowych ma przetartą plecionkę, w ogóle na całej powierzchni membrany widać włoski, a sama plecionka jest w jednym miejscu krzywa co powoduje złudzenie że na głośniku jest bąbel wielkości kilku centymetrów. Kolumny miały stać bez maskownic w salonie. Po wypakowaniu okazały się umazane czymś białym i z mnóstwem odcisków dłoni. Jest sporo szczegółów które denerwują. Widać że producent ma problem z wykończeniem rogów obudowy, szczególnie na dole. Nie ma tragedii ale jak się przyjrzeć to można znależć odchodzącą okleinę tak na milimetr. W tubie na łączeniu z metalową siatką tworzywo nie jest wystaczająco oczyszczone i na okręgu można dostrzec odstające paprochy. W jednym miejscu obok głośnika niskotonowego mam niewielki paproch przykryty folią, więc nie do usunięcia. Wszytkie folie użyte do zapakowania elementów nóżek były zatrzaskowe, a największy element wysunął się z folii sam. Innymi słowy nie miałem poczucia, że to nowy produkt. Zwykle w nowych rzeczach rozrywa się folię.

Co do dźwięku - potwierdzam, klasa. I8 zniszczyły R-820F, które miałem wcześniej. Klipsch miał ogromne problemy z niskimi tonami, biegałem z tymi kolumnami po salonie bez rezultatu - buczały, pukały jak w pudło, czy to daleko od ściany czy blisko. Wykonanie katastrofa, brak kątów prostych obudowy, szczeliny na froncie że do środka możnaby wrzucić zapałkę, rozchodzące się nóżki z tworzywa. Maskownice z cienkiego plastiku to żart - były pofalowane. No i ta dzielona na pasy okleina... I8 są o wiele lepiej wykonane, o wiel lepiej brzmią. Kontrola basu jest super, zero buczenia czy pukania, dociążenie wokali i instumentów w porównaniu do R-820f o wiele lepsze, zejście niskie odczuwalne fizycznie. Przestrzeń rozległa i wielowymiarowa, na niektórych nagraniach oglądam się do tyłu. Średnie rewelacja, nie giną nigdy w tle, a wysokie nie narzucają się i nie stanowią sedna przekazu jak w R-820f.

Podsumowując - dźwięk wzorowy, design też. Jedynie jakość wykonania i kontrola końcowa powinna mieć wyższy poziom, gdyż dzięki tym małym wadom zastanawiam się, czy ich nie zwrócić. Inaczej nie byłoby mowy.

 

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

jak dzwięk ci się podoba ,to za tę cenę nie wydziwiaj ,prządne obudowy w fornirze potrafią kosztować więcej od tych kolumn,a gdzie reszta ,to budżetówka przecież ....

Share this comment


Link to comment
Share on other sites
1 godzinę temu, Eugene napisał:

nie miałem poczucia, że to nowy produkt.

 

Zalecam kontakt ze sprzedawcą. Jeśli wystąpił jakiś problem z jakością produktu - bezwzględnie należy to reklamować. Jak znam życie sprzedawca podejdzie do tego profesjonalnie.

1 godzinę temu, Eugene napisał:

 

Co do dźwięku - potwierdzam, klasa.

 

(...) Kontrola basu jest super, zero buczenia czy pukania, dociążenie wokali i instumentów w porównaniu do R-820f o wiele lepsze, zejście niskie odczuwalne fizycznie. Przestrzeń rozległa i wielowymiarowa, na niektórych nagraniach oglądam się do tyłu. Średnie rewelacja, nie giną nigdy w tle, a wysokie nie narzucają się i nie stanowią sedna przekazu jak w R-820f.

Podsumowując - dźwięk wzorowy, design też. 

 

Czyli wszystko to, o czym pisaliśmy po naszych testach. 

53 minuty temu, szpotek73 napisał:

jak dzwięk ci się podoba ,to za tę cenę nie wydziwiaj ,prządne obudowy w fornirze potrafią kosztować więcej od tych kolumn,a gdzie reszta ,to budżetówka przecież ....

Ale sam wiesz, że jeden drobny szczegół może popsuć cały efekt "wow". Tym bardziej, że nie jest to normą, a prawdopodobnie jednostkowym przypadkiem. Warto więc podjąć próbę kontaktu ze sprzedawcą.

 • Like 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

audiorecki

testowaliscie tu amplitunery stereo onkyo

czy to bedzie dobre polaczenie? Na stronie producenta te kolumny sa podawane w zestawach wlasnie z tymi ampli

 

W dniu 13.02.2020 o 20:21, Eugene napisał:

U mnie nie było tak wesoło, jak wynika to z testu. Owszem, sam transport i zabezpieczenie bardzo dobre, nie wzorowe, gdyż niektóre salony dają o wiele więcej folii przy wysyłce, ale co do jakości mam zastrzeżenia. Po pierwsze - jeden z głośników niskotonowych ma przetartą plecionkę, w ogóle na całej powierzchni membrany widać włoski, a sama plecionka jest w jednym miejscu krzywa co powoduje złudzenie że na głośniku jest bąbel wielkości kilku centymetrów. Kolumny miały stać bez maskownic w salonie. Po wypakowaniu okazały się umazane czymś białym i z mnóstwem odcisków dłoni. Jest sporo szczegółów które denerwują. Widać że producent ma problem z wykończeniem rogów obudowy, szczególnie na dole. Nie ma tragedii ale jak się przyjrzeć to można znależć odchodzącą okleinę tak na milimetr. W tubie na łączeniu z metalową siatką tworzywo nie jest wystaczająco oczyszczone i na okręgu można dostrzec odstające paprochy. W jednym miejscu obok głośnika niskotonowego mam niewielki paproch przykryty folią, więc nie do usunięcia. Wszytkie folie użyte do zapakowania elementów nóżek były zatrzaskowe, a największy element wysunął się z folii sam. Innymi słowy nie miałem poczucia, że to nowy produkt. Zwykle w nowych rzeczach rozrywa się folię.

Co do dźwięku - potwierdzam, klasa. I8 zniszczyły R-820F, które miałem wcześniej. Klipsch miał ogromne problemy z niskimi tonami, biegałem z tymi kolumnami po salonie bez rezultatu - buczały, pukały jak w pudło, czy to daleko od ściany czy blisko. Wykonanie katastrofa, brak kątów prostych obudowy, szczeliny na froncie że do środka możnaby wrzucić zapałkę, rozchodzące się nóżki z tworzywa. Maskownice z cienkiego plastiku to żart - były pofalowane. No i ta dzielona na pasy okleina... I8 są o wiele lepiej wykonane, o wiel lepiej brzmią. Kontrola basu jest super, zero buczenia czy pukania, dociążenie wokali i instumentów w porównaniu do R-820f o wiele lepsze, zejście niskie odczuwalne fizycznie. Przestrzeń rozległa i wielowymiarowa, na niektórych nagraniach oglądam się do tyłu. Średnie rewelacja, nie giną nigdy w tle, a wysokie nie narzucają się i nie stanowią sedna przekazu jak w R-820f.

Podsumowując - dźwięk wzorowy, design też. Jedynie jakość wykonania i kontrola końcowa powinna mieć wyższy poziom, gdyż dzięki tym małym wadom zastanawiam się, czy ich nie zwrócić. Inaczej nie byłoby mowy.

 

co plecionki to pewnie zalamanie swiatla i cienie daja taki efekt

na innych zdjeciach kolumn zwlaszcza pod katem tez to widac

to pewnie efekt optyczny

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

wprawdzie to tylko you tube

ale brzmi znakomicie

dla porownania gdy na youtube odsluchuje np klipsche to wiekrzosci przypadkow brzmi to fatalnie i strasznie cycka

tu ladne soprany slysze i rzeczywiscie piekna srednica  nagrania z klipschami sa jej pozbawione

Share this comment


Link to comment
Share on other sites
2 godziny temu, ohmygod napisał:

audiorecki

testowaliscie tu amplitunery stereo onkyo

czy to bedzie dobre polaczenie? Na stronie producenta te kolumny sa podawane w zestawach wlasnie z tymi ampli

 

Niestety tego nie było nam dane zrobić. ONKYO występuje jako zestaw zapewne z powodu wspólnego dystrybutora. Czyli klasyka ofertowa w postaci reklamowania kilku przedmiotów przy okazji jednego produktu. Nie wykluczam jednak, że Audiosymptom i6 świetnie się zgra ze wzmacniaczem ONKYO. W trakcie naszego testu kolumny te można było uznać za (w miarę) uniwersalne, bo w pewnym zakresie to one po podłączaniu kolejnych wzmacniaczy kreowały pewien charakter brzmienia, nie sam wzmacniacz narzucał im swoją charakterystykę brzmienia. Proponuję zestawić je u siebie z posiadanym wzmacniaczem i zobaczyć efekt. Ostatnio Audiosymptom i6 zostały (po małych sugestiach z mojej strony) dostawione do systemu opartego na wzmacniaczu marki DENON i spisują się rewelacyjnie. Nie straciły nic na tym, co jest ich największą zaletą - scena, naturalność prezentacji instrumentów i dynamika.

Share this comment


Link to comment
Share on other sites


Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Sziget Festival line-up podany.

  Sziget Festival jest imprezą bogatą nie tylko kulturowo (ze względu na uczestników wydarzenia z praktycznie całego świata), ale jest imprezą nader bogatą od strony muzycznej. Motto imprezy powinno brzmieć "dla każdego (ucha) coś miłego". W tym roku line-up potwierdza charakter imprezy i już po pierwszej analizie listy zapowiedzianych artystów widać, że organizator nie ma zamiaru dokonywać zmian odnośnie różnorodności gatunków. Wracając do "spisu treści" artystów, którzy zaprezentują się w Budape

  AudioRecki
  AudioRecki
  Newsy

  Dwie nowe płyty Davida Bowie’go.

  Davida Bowie’go nie ma z nami już cztery lata. Czas niestety w tym przypadku nie uleczył straty wspaniałego artysty, za to pozostały po nim wspaniałe utwory, bogata dyskografia i zapis wielu koncertów. Ale to nie wszystko, w czeluściach studia nagraniowego gdzieś na taśmach matkach zapewne kryją się perełki do tej pory nie publikowane, a warte odkrycia. Tak też jest i w tym przypadku, dzięki wytwórni Parlophone kilka tygodni temu został wydany pierwszy album. To tzw. "epka"  David Bowie "Is It A

  AudioRecki
  AudioRecki
  Muzyka

  Jean Michel Jarre z nowym projektem muzycznym opartym o SI

  Jean Michel Jarre to nie tylko wielki mistrz muzyki elektronicznej i człowiek, dzięki któremu ten gatunek muzyczny zyskał nowe oblicze i brzmienie. Do dziś jego najbardziej rozpoznawalne albumy cieszą się ogromną popularnością wśród fanów gatunku, a niektóre kompozycje bez trudu rozpoznawane są nawet przez osoby nie mające większego rozeznania w muzyce elektronicznej. J. M. Jarre to nieustanne źródło nowych pomysłów i kompozycji, które często zaskakują nawet fanów muzyka. W grudniu zeszłego roku

  AudioRecki
  AudioRecki
  Muzyka 3

  Gregory Porter. Fenomen muzyczny po raz dziewiąty już w kwietniu.

  Gregory Porter został okrzyknięty fenomenem muzycznym ostatnich lat. Jego debiut w postaci albumu "Water" z 2010 roku przyniósł artyście nominację do nagrody Grammy. Zgodnie z powiedzeniem "co się odwlecze..." trzeci album „Liquid Spirit”, nagrany w 2013 roku dla Blue Note Records, otrzymał Nagrodę Grammy 2014 w kategorii „Najlepszy Album Jazzowy”. Na poparcie tej nagrody przy okazji stał się jednym z najpopularniejszych albumów w sieci. Melomani korzystający ze streamingu jako źródła muzyki ods

  AudioRecki
  AudioRecki
  Muzyka

  ARMIA wydaje reedycje albumu „Pocałunek Mongolskiego Księcia”.

  Przez ostatnie dwie, trzy dekady na rynku wydawniczym pojawiało się sporo albumów ważnych, mniej ważnych i niezauważonych. W 2003 roku zespół ARMIA oddał w ręce swoich fanów album, który wielokrotnie był określany jako rewelacyjny powrót zespołu do swojej najlepszej formy muzycznej sprzed lat. „Pocałunek Mongolskiego Księcia” pokazał wszystkim, że był to powrót w naprawdę wielkim stylu, nieoczekiwany czy wręcz nawet z góry skazany na swoistą porażkę - okazał się pozytywnym zaskoczeniem. Poprzedn

  AudioRecki
  AudioRecki
  Muzyka
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.