Jump to content

System Audio Saxo 7 Active

M@rgot
Sign in to follow this  

Życie audiofile nie jest łatwe, a to ze względu na wieczne poszukiwanie tego najlepiej brzmiącego sprzętu, Często już nam się wydaje, że właśnie mamy to, czego szukaliśmy, a jednak nadal kombinujemy, eksperymentujemy z kablami, z akustyką i tak w kółko.

Czasami jednak musimy iść na pewne kompromisy czy to ze względu na finanse, a może brak miejsca lub naszą „drugą połowę”, która nie akceptuje plątaniny kabli, a kolumny muszą być w kolorze białym. Bywa, też tak, ze sami wybieramy wygodę i prostotę, nie chce się nam czyścić płyty i czekać, aż wzmacniacz złapie temperaturę przed każdym odsłuchem i urządzenie odda pełne brzmienie. Chcemy po prostu wrócić po pracy do domu i najlepiej zaraz po wypięciu słuchawek ze smartfona czy DAPA, słyszeć dalej nasz ulubiony album. Tu właśnie producenci próbują zapełnić niszę bezprzewodowymi systemami muzycznymi, głośnikami bluetooth, soundbarami czy kolumnami aktywnymi.
Jednym z uznanych producentów głośników aktywnych jest istniejąca na rynku od 1984 roku duńska firma Saxo Audio. Założycielem firmy jest muzyk Ole Witthøft, który uważa, że kolumny to nie tylko najlepsza specyfikacja techniczna, ale przede wszystkim dźwięk. W jednym z wywiadów Ole wyjaśnia: „Produkujemy nie tylko głośniki dla ekspertów, każdy może docenić dobry dźwięk. Naszym celem jest, aby różnica była tak duża, aby każdy mógł ją usłyszeć ”.
W swojej ofercie firma System Audio ma dwie linie głośników aktywnych Legend i Saxo Active, każda z nich obejmuje pięć modeli ze wzmacniaczem. Kolumny Legenda komunikują się ze sobą bezprzewodowo, natomiast Saxos posiadają połączenie przewodowe.
Dzięki uprzejmości polskiego dystrybutora firmie Q21 miałam możliwość przetestować model Saxo 7 Active.

DSC_3276.thumb.JPG.50c988341a92cf4099e2b89e203ad97e.JPG  DSC_3262.thumb.JPG.d8a0771b3d660988526916a0dc068b64.JPG 

 

DSC_3241.thumb.JPG.21b4f0edc9ea63bbd52c09a5bafade5d.JPG DSC_3244.thumb.JPG.e435d09d43200aea4674bbb0ad4f2976.JPG

 

Kolumny mają klasyczny prostokątny kształt o wymiarach 16 × 31 x 26 cm. Obudowa ma satynowe czarne lub białe wykończenie.
Saxo 7 Active posiada 13 cm głośnik niskotonowy, wzmocniony skierowanym do tyłu bass reflexem. Natomiast głośnik wysokotonowy to 25 mm soczewka akustyczna opracowana przez zespół System Audio z dodatkowym falowodem DXT, który zwiększa przestrzeń dźwiękową, jaką tworzą te kolumny. Maskownice opatrzone są logiem firmy i są mocowane na magnesy.
Jako że są to kolumny aktywne, w jedną z nich wbudowany jest 50-watowy wzmacniacz, działający w klasie D. Na tylnej ścianie umieszczono komplet wejść i wyjść: mamy do dyspozycji 2 wejścia optyczne, analogowe RCA, gramofonowe, wyjście subwoofera + pre out, terminale głośnikowe do połączenia obu kolumn ze sobą oraz przełącznik Adaptive Bass. Oczywiście mamy również Bluetooth 4.0 bezstratny aptX, AAC (Apple), WAV, MP3 320 kbps.

 

DSC_3288.thumb.JPG.38a2f0944278e3f376e3b3cb632faae5.JPG DSC_3286.thumb.JPG.e8ba60015b27ae18a976ee6eb768d228.JPG

 

Na panelu przednim pod maskownicą mamy ukryte pokrętło volume, które po naciśnięciu pełni również rolę selektora wejść. Nie jest to, może zbyt wygodne rozwiązanie, aby każdorazowo zdejmować maskownice w celu zmiany głośności, ale mamy na szczęście pilot, którym możemy sterować kolumnami.
Na głośniku głównym, znajdują się 2 diody, jedna stand by, druga sygnalizuje nam połączenie bluetooth. Głośniki są zawsze gotowe do działania, gdy tylko wykryją połaczenie bluetooth lub dostaną sygnał na jedno z wejść, od razu się wybudzają i płynie z nich muzyka. Podobnie szybko działa skaner Autosense, załóżmy, że wracając z pracy, słuchasz swojej ulubionej płyty na słuchawkach podłączonych do smartfonu, wchodzisz do domu, odłączasz słuchawki i muzyka automatycznie pojawia się z głośników. Niby drobiazg, ale bardzo wygodny, na co dzień.
Połączenie bluetooth działa, bardzo stabilnie, podczas próby przemieszczania się po mieszkaniu, dopiero strop okazał się przeszkodą i muzyka dostała czkawki. Streamowanie z telefonu Spotify czy Tidala działało bez zarzutu, zarówno, jeśli chodzi o jakość połączenia, jak i jakość dźwięku. Do wejść optycznych wpięłam TV i Chromecasta Audio i w zasadzie to wystarczyło, aby stworzyć pełnowartościowy system muzyczny, łatwy w obsłudze i dający dobry dźwięk.
Kolumny mimo swoich małych gabarytów wydają z siebie mocny, dociążony dźwięk.
Grają przestrzennie, scena jest szeroka, rozciągnięta na boki i oderwana od kolumn. Myślę, że to celowy zabieg producenta, to rozdmuchanie dolnego zakresu tworzy efekt dynamiki, wigoru, co wciąga do słuchania. Mamy wrażenie, że słuchamy dużych kolumn. Podobnie uwypuklona jest średnica, która nie zlewa się z niskimi tonami, przez co bardziej zwracamy uwagę na barwę, która czaruje słuchacza. Tony wysokie są nieco wygładzone, brzmią przyjemnie i wybrzmiewają aksamitnie. Saxo 7 nie są mistrzami rozdzielczości, ale wydaje mi się, że ich rola ma być inna, to kolumny, które mają nam dawać radość ze słuchania, to kolumny stworzone przez muzyka, po prostu są tak zestrojone, że chce się je słuchać. Myślę, że są one świetnym wyborem do małych salonów, sypialni czy gabinetów, dla osób, które chcą pozbyć się kabli i ustawiania wielu elementów systemu, dla osób stawiających na wygodę, odpalasz spotify i muzyka wypełnia nasze pomieszczenie.

 

                                                                                                                                  Małgorzata Rutkowska - Mamica

Specyfikacja techniczna:
- Wejścia:
  Bluetooth 4.0 bezstratny aptX, AAC (Apple), WAV, MP3 320 kbps
  2 optyczne cyfrowe
  1 gramofonowe
  1 analogowe stereofoniczne RCA
- Moc: 2 x 40 watów w klasie D
- Pasmo przenoszenia: 45-25.000 Hz (+/- 3dB)
- Wyjście subwoofera + pre out
- Adaptacyjny bas
- Auto-sense
- Głośnik niskotonowy: 1 x 13 cm
- Głośnik wysokotonowy: 1 x 25 mm soczewka akustyczna DXT
- Konstrukcja: 2-drożny bas-refleks
- Wymiary (szer. X wys. X gł.) Cm: 16x31x26 cm
- Waga 11kg
 

 

DSC_3277.JPG

DSC_3281.JPG

 • Like 4
Sign in to follow this  


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Guest
This is now closed for further comments

 • Fiio M3 Pro

  M3-Pro to najnowszy odtwarzacz FiiO, który cechuje się kompaktowymi wymiarami. To trzecia generacja po Fiio M3, a później M3K, która ma na celu dać zupełnie inny standard dzięki ulepszonym funkcjom. To przede wszystkim trzykrotny wzrost mocy w stosunku do poprzedników, większy dotykowy wyświetlacz oraz wsparcie dla DSD128, APE, FLAC, WAV, WMA Lossless, Apple Lossless,  MP3, OGG, WMA, AAC, etc. Wymiary odtwarzacza to grubość 10 mm, szerokość 45 mm i wysokość 95 mm przy wadze 70 g i to rzeczy

  M@rgot
  [email protected]
  Akcesoria

  IsoTek EVO3 Sirius + Premier

  Tak, tak. Doskonale zdaję sobie sprawę, że dyskusje o prądzie a dokładnie akcesoriach go przesyłających i dystrybuujących wywołują równie silną polaryzację opinii, co rozmowy o polityce, więc po pierwsze zapobiegliwie warto usunąć z zasięgu nie tyle rąk, co nawet wzroku wszelakie ostre i niebezpieczne przedmioty, a po drugie pod żadnym pozorom nie podawać interlokutorom substancji psychoaktywnych, no może poza tymi o działaniu zwiotczającym. Ewentualnie zawsze można dywagacje i następującą po ni

  Fr@ntz
  [email protected]
  Akcesoria

  Musical Fidelity M6 Vinyl

  Śmiem twierdzić, że założonej przez Antony'ego Michaelsona w 1982 roku marki Musical Fidelity nikomu, choćby okazjonalnie interesującemu się zagadnieniami Hi-Fi, przedstawiać nie trzeba. Podobnie sprawy mają się ze specjalistą od gramofonów, czyli Pro-Jectem. Czemu wymieniam obie powyższe firmy obok siebie? Cóż, jeśli to komuś umknęło, to od ponad dwóch lat, czyli od wiosny 2018, angielski brand znajduje się pod skrzydłami Audio Tuning, czyli firmy Heinza Lichteneggera – właściciela Pro-Jecta, w

  Fr@ntz
  [email protected]
  Akcesoria

  Oyaide - poradnik jak odróżnić oryginał od podróby...

  Od jakiegoś czasu możemy zaobserwować niepokojący trend zalewania rynku produktami podrobionymi. Niestety, czasy, kiedy podróbkę można był odróżnić na pierwszy rzut oka koślawym logiem, a sprzedaż odbywała się na straganach już minął.  Obecnie, gdy sprzedaż internetowa daje dużą anonimowość sprzedawcy, ciężko zweryfikować, czy mamy doczynienia z autoryzowanym punktem sprzedaży – wchodzimy na aukcję, sklep internetowy i szukamy produktu po najniższej cenie. Podróbki są już tak dopracowane, ż

  plastik1989
  plastik1989
  Kable 25

  NuPrime Omnia S1

  W obecnych systemach audio coraz ważniejszą rolę odgrywa transport cyfrowy, w zasadzie można powiedzieć, że staje on w szranki z pełnoprawnym analogiem i radzi sobie coraz lepiej. Z reguły początki grania z plików i streaming to laptop ze sterownikiem ASIO lub WASAPI, ewentualnie jakiś transmiter bluetooth czy chromecast audio. Z czasem zaczynamy eksperymentować z odtwarzaczami sieciowymi lub idziemy w stronę DIY i stawiamy system typu Daphile na terminalu, lub Raspberry z wgranym Volumio czy Mo

  M@rgot
  [email protected]
  Źródła 1
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.