Jump to content

Marantz seria 30

plastik1989

Dziś chcieliśmy Państwu zaprezentować nową linię urządzeń marki Maratnz z serii 30. To całkowicie nowa seria urządzeń w odświeżonej linii wzorniczej. Miałem okazję posłuchać ich chwilę z kolumnami Pylon Amber mkII, połączenie te dało bardzo duży, ale jednocześnie precyzyjny dźwięk. Tak wielkie kolumny jak Amber mkII potrafią wygenerować potężny bas, duet urządzeń Martanza utrzymywał go w ryzach i odpowiedniej kontroli. Gorąco polecam zapoznać się z takim połączeniem. 

_DSC0364.thumb.jpg.5266eebd1244c625eb1044088e9fb40f.jpg_DSC0365.thumb.jpg.811d222b09c773fb6ef7f271f6ae1d64.jpg

_DSC0376.thumb.jpg.7f2a5a181ba07513946928029d05d403.jpg_DSC0363.thumb.jpg.64364f7f1d882eb6f09d8038a87692fa.jpg


 

Tak sprzęt ten opisuje sprzedawca: (źródło: https://audiotrendt.com.pl/wzmacniacze-stereo/9926-1253-marantz-model-30.html#/11-kolor-czarny )

Wzmacniacz stereofoniczny Marantz Model 30 

Dzięki skrupulatności mistrzów dźwięku Marantz i przekazywanym przez pokolenia ekspertów podejściu do akustyki, współczesne innowacje techniczne oraz tradycja Hi-Fi zostały połączone, aby stworzyć MODEL 30. Całkowicie analogowa konstrukcja obejmuje dwie niezależne sekcje zasilania dla przedwzmacniacza i wzmacniacza mocy. Obwód zasilający, zaprojektowany wyłącznie dla przedwzmacniacza, zapewnia stabilność i niewrażliwość na wahania napięcia generowane przez sekcję wzmacniacza. Ponadgabarytowy transformator toroidalny jest dedykowany wyłącznie dla przedwzmacniacza, aby zapewnić wysoki poziom czystości sygnału. Wokół transformatora zamontowana została podwójnie ekranowana stalowa obudowa mająca na celu tłumienie pola elektromagnetycznego, które mogłoby generować szum w obwodach.

Marantz Musical Premium Phono EQ
Zasilacz sekcji wzmacniacza mocy natychmiastowo dostarcza wysokie napięcie do końcówek mocy. Zapewnia to maksymalną kontrolę nad podłączonymi głośnikami, aby nadążać za nawet najostrzejszymi atakami basu oraz zapewnia czystą moc potrzebną do reprodukcji najsubtelniejszych szczegółów. Rezultatem jest absolutna klarowność sygnału i wyjątkowa jakość dźwięku.

Wzmacniacz został również wyposażony w przedwzmacniacz gramofonowy MC/MM - wraz z sekcją Marantz Musical Premium Phono EQ i technologią Marantz HDAM – dla zapewnienia najwyższej wydajności. Sekcja Phono EQ we wzmacniaczu MODEL 30 może być używana zarówno z wkładkami MM, jak i wkładkami o niskiej mocy, dzięki wbudowanemu wzmacniaczowi MC.

Doskonała wydajność
Zniekształcenia są redukowane za pomocą dwustopniowego wzmocnienia w przedwzmacniaczu gramofonowym, a moduły Marantz HDAM zostały połączone z tranzystorami JFET (junction field effect transistors) w sekcji wejściowej, co zapewnia wysoką impedancję na wejściu. Rezygnacja z kondensatorów sprzęgających dodatkowo upraszcza konstrukcję, redukując zniekształcenia i zwiększając czystość sygnału. Ponadto, MODEL 30 jest wyposażony w selektor impedancji wejściowej, który oferuje trzy różne ustawienia MC Low (33 Ohm), MC MID (100 Ohm) i MC HIGH (390 Ohm), co dodatkowo optymalizuje jakość dźwięku podczas używania wkładek MC i MM.

Technologia Marantz HDAM
MODEL 30 kontynuuje tradycję Marantz polegającą na stosowaniu autorskich, opatentowanych rozwiązań – modułów HDAM (Hyper-Dynamic Amplifier Modules) - w celu zastąpienia powszechnych wzmacniaczy opartych na chipach i zapewnienia możliwie najbardziej muzykalnego, dokładnego oraz szczegółowego dźwięku. Wykorzystując starannie wyselekcjonowane podzespoły z krótkimi, lustrzanymi ścieżkami sygnału dla prawego i lewego kanału, moduły HDAM znacznie przewyższają możliwościami wzmacniacze operacyjne, zapewniając wyjątkową jakość i wydajność dźwięku.

 

_DSC0367.thumb.jpg.319778f6b4ae5483b59e14fcd81f0778.jpg_DSC0375.thumb.jpg.11099ac365b59f6ceb1ace1434a45d85.jpg

 

Tutaj natomiast opis odtwarzacza: (źródło: https://audiotrendt.com.pl/odtwarzacze-cd/9925-1255-marantz-sacd-30n.html#/11-kolor-czarny )

 

Odtwarzacz strumieniowy SACD Marantz SACD 30n

Nowy SACD 30n opiera się na opatentowanym mechanizmie transportu SACDM-3L firmy Marantz, zaprojektowanym wyłącznie w celu uzyskania najlepszej możliwej wydajności podczas odtwarzania płyt SACD, CD i muzyki zapisanej na dyskach z danymi. Odtwarzacz został również odpowiednio wyposażony, aby sprostać wymaganiom entuzjastów muzyki współczesnej, którzy chcą mieć dostęp do bibliotek kolekcji plików muzycznych oraz do wiodących serwisów streamingowych online. Wykorzystując platformę HEOS Built-in, SACD 30n łączy w sobie wysokiej jakości odtwarzacz CD/SACD, nowoczesne centrum obsługi źródeł cyfrowych, konwerter USB-DAC oraz wbudowany przedwzmacniacz.

Marantz HDAM-SA2
Wzmacniacz słuchawkowy zastosowany w odtwarzaczu SACD 30n posiada dedykowany, ekskluzywny moduł wzmacniacza Marantz HDAM-SA2 o wyjątkowo niskim stosunku sygnału do szumu. Aby pracować z jak najszerszą gamą słuchawek, współczynnik wzmocnienia można dostosować wybierając jedno z trzech ustawień - niskie, średnie i wysokie - co umożliwia kompatybilność ze słuchawkami o wysokiej impedancji.

Heos Bulit-in
Dzięki platformie HEOS Built-in, odtwarzacz SACD 30n obsługiwać pliki FLAC od 44.1 kHz do 192 kHz z rozdzielczością do 24 bitów, DSD 2.8 MHz oraz DSD 5.6 MHz, pliki ALAC (Apple Lossless), jak również pliki MP3 z muzycznych serwisów streamingowych, w tym Amazon Music HD, Tidal i wielu innych. HEOS Built-in zapewnia również większą elastyczność słuchania i dostęp do wielu przydatnych funkcji, w tym obsługę asystentów sterowania głosowego, takich jak Amazon Alexa, Google Assistant i Apple Siri, aby łatwo odtwarzać muzykę, zmieniać utwory i nie tylko.

Marantz Musical Mastering
SACD 30n wykorzystuje opatentowaną technologię Marantz Musical Mastering (MMM-Stream i MMM-Conversion) zapewniającą optymalną konwersję dźwięku cyfrowego. Sygnał wejściowy PCM jest konwertowany do formatu DSD 11.2 MHz przy pomocy MMM-Stream. Uzyskany sygnał o wysokiej częstotliwości jest przetwarzany przez sekcję MMM-Conversion (zamiast konwencjonalnego przetwornika cyfrowo analogowego) w celu wytworzenia wyjściowego sygnału analogowego. Dwa zegary systemowe zapewniają najdokładniejszą konwersję sygnału wejściowego, niezależnie od tego, czy pochodzi on z płyty, czy z wejść cyfrowych, w zakresie od 44.1 kHz do 384 kHz. Finalnie, sygnał analogowy dostarczany jest do znanego modułu Marantz HDAM w sekcji wyjściowej, zapewniając optymalną jakość dźwięku._DSC0378.thumb.jpg.3eeac8e9019dbc16c25cf65d33d8c7b6.jpg_DSC0407.thumb.jpg.878e833d9ccd133d4f6bac02075cb7c6.jpg_DSC0386.thumb.jpg.3540b40f3958d009ea48a4365b1cc355.jpg
 

 

Specyfikacja techniczna 

(odtwarzacz CD):
- Bluetooth
- AirPlay 2
- Wejście Optyczne 1-2
- Wejście Koaksjalne 1-2
- Radio Internetowe
- System Multiroom
- Złącze USB
- Wyjście Analogowe 1
- Wyjście Cyfrowe
- Obsługa Formatów audio: ALAC Apple Lossless, CD, CD-R/RW, DSD, MP3, SA-CD, WAV, WMA

(wzmacniacz):

 - Liczba kanałów:2

 - Moc wyjściowa 4Ω:200 W

 - Moc wyjściowa 8Ω:100 W

Materiał przygotowano dzięki: https://audiotrendt.com.pl

 
User Feedback

Recommended Comments

„Dziś chcieliśmy Państwu zaprezentować nową linię urządzeń marki Maratnz z serii 30” - my, czyli kto? To jest materiał reklamowy? Bo nie jest raczej wyraźnie oznaczony jaki taki. Jako konsument chciałbym wiedzieć, z czym mam tu do czynienia.

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, dekoracja napisał:

„Dziś chcieliśmy Państwu zaprezentować nową linię urządzeń marki Maratnz z serii 30” - my, czyli kto? To jest materiał reklamowy? Bo nie jest raczej wyraźnie oznaczony jaki taki. Jako konsument chciałbym wiedzieć, z czym mam tu do czynienia.

Tak, materiał reklamowy. 

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Ocznie fajnie prezentuje się ta seria Marantza, na tyle ładnie, że chciałbym posłuchać tego piecyka i odtwarzacza CD u siebie. Panie Dystrybutorze co Pan na to? 

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

Design podoba się, ale właśnie z czego wykonany jest front?

Front - kawałek aluminium, boczki z fakturą " skórka pomarańczowa " nomen omen z  Plastiku ( polimer imitujący aluminium ? ) - (sorry 1989 ✌️)

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

W dniu 21.10.2020 o 01:14, Yasior napisał:

Front - kawałek aluminium, boczki z fakturą " skórka pomarańczowa " nomen omen z  Plastiku ( polimer imitujący aluminium ? ) - (sorry 1989 ✌️)

Niestety, masz racje.  Dokładnie jak w poprzedniej serii, główny, środkowy panel wykonany z grubego aluminium, natomiast te małe boczne elementy (te podświetlone) to jakaś forma twardego tworzywa PP, PE, ABS lub coś takiego. 
Jako pocieszenie mogę dodać, że wizualnie nie da się tego odróżnić, dopiero dotykając zdaje się z tego sprawę - ale co to za pocieszenie... Wiem, że kształt tego elementu bardzo ciężko byłoby wykonać z aluminium, przy zachowaniu niskich kosztów produkcji, ale sprzęt tez nie jest tani, więc osobiście uważam, że mogli zrobić mieć prostszy design ale z solidniejszego materiału. Inna sprawa, że pewnie sobie to przeliczyli i doszli do wniosku, że klient woli ładne, nawet kosztem jakość materiału. 

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, plastik1989 napisał:

Niestety, masz racje. 

   Coś się popierniczyło w kodzie źródłowym strony bo 8 razy wyświetliła się Twoja odpowiedź ??. Mnie tam nie przeszkadza w sumie...?

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Yasior napisał:

   Coś się popierniczyło w kodzie źródłowym strony bo 8 razy wyświetliła się Twoja odpowiedź ??. Mnie tam nie przeszkadza w sumie...?

Faktycznie, napisałem tego posta równo z tym jak wskoczył update forum i taki efekt... Poprawione. 

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

W dniu 20.10.2020 o 04:45, Yasior napisał:

Cepelia. Odszedł Ken Ishiwata i zaczęli produkować plastikowy szajs... ?

Zobaczcie, że inni też idą w tym kierunku. Wystarczy porównać nie produkowane już Dynaudio Excite i zastępujące je Dynaudio Evoke. Koszty materiałowe w dół a cena zdrowo do góry ?

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

22 minuty temu, Adam 38 napisał:

Zobaczcie, że inni też idą w tym kierunku. Wystarczy porównać nie produkowane już Dynaudio Excite i zastępujące je Dynaudio Evoke. Koszty materiałowe w dół a cena zdrowo do góry ?

Ceny są naprawdę obłędne i nijak się mają do zasobności polskich portfeli.

Seria 30 Marantza która najprawdopodobniej jakimś hi-endem nie jest to ok 27 tyś. za wzmacniacz i odtwarzacz. Do tego dochodzą adekwatne pod względem jakościowym głośniki i okablowanie, min. 10-15 tyś. W tym momencie robi się cena na poziomie 40 tyś. zł.......

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

W dniu 17.10.2020 o 23:01, Adam 38 napisał:

Ocznie fajnie prezentuje się ta seria Marantza, na tyle ładnie, że chciałbym posłuchać tego piecyka i odtwarzacza CD u siebie

De gustibus....Mi też się podoba szczerze mówiąc o wiele bardziej niż design Marantza z ostatnich 10 lat, więc o czym tu dywagować. Jeden woli ogórki, drugi ogrodnika córki. A jak to gra....sam jestem ciekaw.

9 godzin temu, Kasz76 napisał:

W tym momencie robi się cena na poziomie 40 tyś. zł.......

To się już raczej nie zmieni :-(. Pozostaje rynek używek. Też oczywiście relatywnie droższy, no ale nie za 40....

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Marantz to znani specjaliści od źródeł. Gorzej ze wzmacniaczami. Jeszcze w kinie domowym spokojnie daje radę (wiem bo mam ? ), ale przy wyrafinowanych zastosowaniach muzycznych?

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiem, jak ten front jest zrobiony. Wygląda jak frontowa płyta z metalu z nałożonym na to szarym plastikowym mniejszym frontem, w którym są te manipulatory, wyświetlacze i wszystko. Tak? Ale co tam jeszcze świeci w dodatku?

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, jozwa maryn napisał:

Nie rozumiem, jak ten front jest zrobiony. Wygląda jak frontowa płyta z metalu z nałożonym na to szarym plastikowym mniejszym frontem, w którym są te manipulatory, wyświetlacze i wszystko. Tak? Ale co tam jeszcze świeci w dodatku?

Frontpanel pofalowany, to jakieś tworzywo sztuczne, pokryte lakierem, który w dotyku imituje metal (coś jak klamki wewnętrze nowych samochodów). Na niego nachodzi ciemniejszy, środkowy element i to lite aluminium. Między tymi elementami, jest szczelina w której znajdują się dwie małe listwy oświetleniowe.

Edited by plastik1989

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Ceny są naprawdę obłędne i nijak się mają do zasobności polskich portfeli.
Seria 30 Marantza która najprawdopodobniej jakimś hi-endem nie jest to ok 27 tyś. za wzmacniacz i odtwarzacz. Do tego dochodzą adekwatne pod względem jakościowym głośniki i okablowanie, min. 10-15 tyś. W tym momencie robi się cena na poziomie 40 tyś. zł.......
Przecież to jedna z najdroższych serii firmy na M. Ceny sprzętów audio są z d... ale 99% tych sprzętów może zniknąć z powierzchni ziemi i statystycznie nikt tego nie zuważy.
Aberracją jest raczej chęć posiadania sprzętu na który nas nie stać i który nic nie zmieni w naszym życiu.

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, plastik1989 napisał:

Frontpanel pofalowany, to jakieś tworzywo sztuczne, pokryte lakierem, który w dotyku imituje metal (coś jak klamki wewnętrze nowych samochodów). Na niego nachodzi ciemniejszy, środkowy element i to lite aluminium. Między tymi elementami, jest szczelina w której znajdują się dwie małe listwy oświetleniowe.

A. To dziwnie, trochę odwrotnie jak u ludzi.

Share this comment


Link to comment
Share on other sitesJoin the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Audio-Technica ATH-GL3

  Wydawać by się mogło, iż o ile najwięksi dystrybutorzy mogą w jakimś tam stopniu wpływać na lokalne, znajdujące w ich „jurysdykcji” rynki, o tyle co do decyzji kalibru rządowego już takich mocy sprawczych i kompetencji nie posiadają. Jak się jednak okazuje to tylko pozory, gdyż życie potrafi pisać trudne do zignorowania przez miłośników teorii spiskowych scenariusze. Weźmy na ten przykład sytuację z naszego redakcyjnego podwórka. Ot dzień jak co dzień. Nowy miesiąc, ustalamy z  Siecią Salonów To

  Fr@ntz
  Fr@ntz
  Słuchawki

  NuPrime Omnia A300

  Zwróciliście uwagę, że jeszcze niedawno w lifestyle’owych magazynach systemy audio prezentowane były z wręcz nieprzyzwoitą dozą niefrasobliwości począwszy od ustawianych zgodnie z wymogami dekoratora wnętrz komponentami po zupełnie absurdalne konfiguracje? Niepodłączone kolumny, dwa źródła bez amplifikacji, bądź czasem samotny gramofon dobrze się komponowały, ale sensu w tym nie było żadnego. Później, szczególnie na wyższej półce, było nieco lepiej, bo uznanie designerów zdobyły futurystyczne al

  Fr@ntz
  Fr@ntz
  Wzmacniacze 1

  Zapowiedź najnowszego systemu all-in-one Audiolab Omnia

  Audiolab Omnia zachowuje wielokrotnie nagradzane, natychmiast rozpoznawalne elementy projektowe Audiolab. Prosty, ale efektowny wygląd. Zakrzywiona, szczotkowana aluminiowa obudowa jest „typowym Audiolabem”, ale ewoluowała, aby pasować do współczesnego środowiska życia. Omnia jest atrakcyjna, ale dyskretna, oferując idealną równowagę zarówno do salonów, jak i pokojów odsłuchowych. W świecie, w którym muzyka jest bardziej dostępna niż kiedykolwiek, a źródła bardziej zróżnicowane niż kiedykolwie

  audiostereo.pl
  audiostereo.pl
  Źródła 17

  Denon AH-C630W

  O tym, że historia lubi co jakiś czas zataczać koło a pewne mody po chwilowej absencji potrafią powrócić w najmniej oczekiwanym momencie nikogo specjalnie nie trzeba uświadamiać. I tak, jak jeszcze w minionym tysiącleciu, utarło się wszelakiej maści przenośne odtwarzacze kaset magnetofonowych określać mianem walkmanów, miękkie trzewiki sportowe adidasów, tak obecnie można zaobserwować wrzucanie do wspólnego zbioru AirPodsów najprzeróżniejszych konstrukcji dokanałowych i zarazem bezprzewodowych.

  Fr@ntz
  Fr@ntz
  Słuchawki

  Audeze LCD-5

  Idąc za ciosem i wcześniejszymi zapowiedziami, iż tegoroczny finisz będzie wybitnie słuchawkowy i to słuchawkowy w starym, przewodowym stylu, znaczy się w 2/3 publikacji, choć wyłamującego się z powyższego klucza bohatera finalnej recenzji na razie nie zdradzę, tym razem na redakcyjny tapet trafiły konstrukcje o zdecydowanie pokaźniejszej aniżeli wcześniej recenzowane Audeze Euclid  posturze. Zanim jednak do nich przejdę i poddam możliwie wnikliwej wiwisekcji chciałbym na wstępie nieśmiało przyp

  Fr@ntz
  Fr@ntz
  Słuchawki
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.