Jump to content

Marantz seria 30

plastik1989

Dziś chcieliśmy Państwu zaprezentować nową linię urządzeń marki Maratnz z serii 30. To całkowicie nowa seria urządzeń w odświeżonej linii wzorniczej. Miałem okazję posłuchać ich chwilę z kolumnami Pylon Amber mkII, połączenie te dało bardzo duży, ale jednocześnie precyzyjny dźwięk. Tak wielkie kolumny jak Amber mkII potrafią wygenerować potężny bas, duet urządzeń Martanza utrzymywał go w ryzach i odpowiedniej kontroli. Gorąco polecam zapoznać się z takim połączeniem. 

_DSC0364.thumb.jpg.5266eebd1244c625eb1044088e9fb40f.jpg_DSC0365.thumb.jpg.811d222b09c773fb6ef7f271f6ae1d64.jpg

_DSC0376.thumb.jpg.7f2a5a181ba07513946928029d05d403.jpg_DSC0363.thumb.jpg.64364f7f1d882eb6f09d8038a87692fa.jpg


 

Tak sprzęt ten opisuje sprzedawca: (źródło: https://audiotrendt.com.pl/wzmacniacze-stereo/9926-1253-marantz-model-30.html#/11-kolor-czarny )

Wzmacniacz stereofoniczny Marantz Model 30 

Dzięki skrupulatności mistrzów dźwięku Marantz i przekazywanym przez pokolenia ekspertów podejściu do akustyki, współczesne innowacje techniczne oraz tradycja Hi-Fi zostały połączone, aby stworzyć MODEL 30. Całkowicie analogowa konstrukcja obejmuje dwie niezależne sekcje zasilania dla przedwzmacniacza i wzmacniacza mocy. Obwód zasilający, zaprojektowany wyłącznie dla przedwzmacniacza, zapewnia stabilność i niewrażliwość na wahania napięcia generowane przez sekcję wzmacniacza. Ponadgabarytowy transformator toroidalny jest dedykowany wyłącznie dla przedwzmacniacza, aby zapewnić wysoki poziom czystości sygnału. Wokół transformatora zamontowana została podwójnie ekranowana stalowa obudowa mająca na celu tłumienie pola elektromagnetycznego, które mogłoby generować szum w obwodach.

Marantz Musical Premium Phono EQ
Zasilacz sekcji wzmacniacza mocy natychmiastowo dostarcza wysokie napięcie do końcówek mocy. Zapewnia to maksymalną kontrolę nad podłączonymi głośnikami, aby nadążać za nawet najostrzejszymi atakami basu oraz zapewnia czystą moc potrzebną do reprodukcji najsubtelniejszych szczegółów. Rezultatem jest absolutna klarowność sygnału i wyjątkowa jakość dźwięku.

Wzmacniacz został również wyposażony w przedwzmacniacz gramofonowy MC/MM - wraz z sekcją Marantz Musical Premium Phono EQ i technologią Marantz HDAM – dla zapewnienia najwyższej wydajności. Sekcja Phono EQ we wzmacniaczu MODEL 30 może być używana zarówno z wkładkami MM, jak i wkładkami o niskiej mocy, dzięki wbudowanemu wzmacniaczowi MC.

Doskonała wydajność
Zniekształcenia są redukowane za pomocą dwustopniowego wzmocnienia w przedwzmacniaczu gramofonowym, a moduły Marantz HDAM zostały połączone z tranzystorami JFET (junction field effect transistors) w sekcji wejściowej, co zapewnia wysoką impedancję na wejściu. Rezygnacja z kondensatorów sprzęgających dodatkowo upraszcza konstrukcję, redukując zniekształcenia i zwiększając czystość sygnału. Ponadto, MODEL 30 jest wyposażony w selektor impedancji wejściowej, który oferuje trzy różne ustawienia MC Low (33 Ohm), MC MID (100 Ohm) i MC HIGH (390 Ohm), co dodatkowo optymalizuje jakość dźwięku podczas używania wkładek MC i MM.

Technologia Marantz HDAM
MODEL 30 kontynuuje tradycję Marantz polegającą na stosowaniu autorskich, opatentowanych rozwiązań – modułów HDAM (Hyper-Dynamic Amplifier Modules) - w celu zastąpienia powszechnych wzmacniaczy opartych na chipach i zapewnienia możliwie najbardziej muzykalnego, dokładnego oraz szczegółowego dźwięku. Wykorzystując starannie wyselekcjonowane podzespoły z krótkimi, lustrzanymi ścieżkami sygnału dla prawego i lewego kanału, moduły HDAM znacznie przewyższają możliwościami wzmacniacze operacyjne, zapewniając wyjątkową jakość i wydajność dźwięku.

 

_DSC0367.thumb.jpg.319778f6b4ae5483b59e14fcd81f0778.jpg_DSC0375.thumb.jpg.11099ac365b59f6ceb1ace1434a45d85.jpg

 

Tutaj natomiast opis odtwarzacza: (źródło: https://audiotrendt.com.pl/odtwarzacze-cd/9925-1255-marantz-sacd-30n.html#/11-kolor-czarny )

 

Odtwarzacz strumieniowy SACD Marantz SACD 30n

Nowy SACD 30n opiera się na opatentowanym mechanizmie transportu SACDM-3L firmy Marantz, zaprojektowanym wyłącznie w celu uzyskania najlepszej możliwej wydajności podczas odtwarzania płyt SACD, CD i muzyki zapisanej na dyskach z danymi. Odtwarzacz został również odpowiednio wyposażony, aby sprostać wymaganiom entuzjastów muzyki współczesnej, którzy chcą mieć dostęp do bibliotek kolekcji plików muzycznych oraz do wiodących serwisów streamingowych online. Wykorzystując platformę HEOS Built-in, SACD 30n łączy w sobie wysokiej jakości odtwarzacz CD/SACD, nowoczesne centrum obsługi źródeł cyfrowych, konwerter USB-DAC oraz wbudowany przedwzmacniacz.

Marantz HDAM-SA2
Wzmacniacz słuchawkowy zastosowany w odtwarzaczu SACD 30n posiada dedykowany, ekskluzywny moduł wzmacniacza Marantz HDAM-SA2 o wyjątkowo niskim stosunku sygnału do szumu. Aby pracować z jak najszerszą gamą słuchawek, współczynnik wzmocnienia można dostosować wybierając jedno z trzech ustawień - niskie, średnie i wysokie - co umożliwia kompatybilność ze słuchawkami o wysokiej impedancji.

Heos Bulit-in
Dzięki platformie HEOS Built-in, odtwarzacz SACD 30n obsługiwać pliki FLAC od 44.1 kHz do 192 kHz z rozdzielczością do 24 bitów, DSD 2.8 MHz oraz DSD 5.6 MHz, pliki ALAC (Apple Lossless), jak również pliki MP3 z muzycznych serwisów streamingowych, w tym Amazon Music HD, Tidal i wielu innych. HEOS Built-in zapewnia również większą elastyczność słuchania i dostęp do wielu przydatnych funkcji, w tym obsługę asystentów sterowania głosowego, takich jak Amazon Alexa, Google Assistant i Apple Siri, aby łatwo odtwarzać muzykę, zmieniać utwory i nie tylko.

Marantz Musical Mastering
SACD 30n wykorzystuje opatentowaną technologię Marantz Musical Mastering (MMM-Stream i MMM-Conversion) zapewniającą optymalną konwersję dźwięku cyfrowego. Sygnał wejściowy PCM jest konwertowany do formatu DSD 11.2 MHz przy pomocy MMM-Stream. Uzyskany sygnał o wysokiej częstotliwości jest przetwarzany przez sekcję MMM-Conversion (zamiast konwencjonalnego przetwornika cyfrowo analogowego) w celu wytworzenia wyjściowego sygnału analogowego. Dwa zegary systemowe zapewniają najdokładniejszą konwersję sygnału wejściowego, niezależnie od tego, czy pochodzi on z płyty, czy z wejść cyfrowych, w zakresie od 44.1 kHz do 384 kHz. Finalnie, sygnał analogowy dostarczany jest do znanego modułu Marantz HDAM w sekcji wyjściowej, zapewniając optymalną jakość dźwięku._DSC0378.thumb.jpg.3eeac8e9019dbc16c25cf65d33d8c7b6.jpg_DSC0407.thumb.jpg.878e833d9ccd133d4f6bac02075cb7c6.jpg_DSC0386.thumb.jpg.3540b40f3958d009ea48a4365b1cc355.jpg
 

 

Specyfikacja techniczna 

(odtwarzacz CD):
- Bluetooth
- AirPlay 2
- Wejście Optyczne 1-2
- Wejście Koaksjalne 1-2
- Radio Internetowe
- System Multiroom
- Złącze USB
- Wyjście Analogowe 1
- Wyjście Cyfrowe
- Obsługa Formatów audio: ALAC Apple Lossless, CD, CD-R/RW, DSD, MP3, SA-CD, WAV, WMA

(wzmacniacz):

 - Liczba kanałów:2

 - Moc wyjściowa 4Ω:200 W

 - Moc wyjściowa 8Ω:100 W

Materiał przygotowano dzięki: https://audiotrendt.com.pl

 User Feedback

Recommended Comments

„Dziś chcieliśmy Państwu zaprezentować nową linię urządzeń marki Maratnz z serii 30” - my, czyli kto? To jest materiał reklamowy? Bo nie jest raczej wyraźnie oznaczony jaki taki. Jako konsument chciałbym wiedzieć, z czym mam tu do czynienia.

 • Like 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites
3 godziny temu, dekoracja napisał:

„Dziś chcieliśmy Państwu zaprezentować nową linię urządzeń marki Maratnz z serii 30” - my, czyli kto? To jest materiał reklamowy? Bo nie jest raczej wyraźnie oznaczony jaki taki. Jako konsument chciałbym wiedzieć, z czym mam tu do czynienia.

Tak, materiał reklamowy. 

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Ocznie fajnie prezentuje się ta seria Marantza, na tyle ładnie, że chciałbym posłuchać tego piecyka i odtwarzacza CD u siebie. Panie Dystrybutorze co Pan na to? 

 • Like 3

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Cepelia. Odszedł Ken Ishiwata i zaczęli produkować plastikowy szajs... 😐

 • Like 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites
11 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

Design podoba się, ale właśnie z czego wykonany jest front?

Front - kawałek aluminium, boczki z fakturą " skórka pomarańczowa " nomen omen z  Plastiku ( polimer imitujący aluminium 🙈 ) - (sorry 1989 ✌️)

Share this comment


Link to comment
Share on other sites
W dniu 21.10.2020 o 01:14, Yasior napisał:

Front - kawałek aluminium, boczki z fakturą " skórka pomarańczowa " nomen omen z  Plastiku ( polimer imitujący aluminium 🙈 ) - (sorry 1989 ✌️)

Niestety, masz racje.  Dokładnie jak w poprzedniej serii, główny, środkowy panel wykonany z grubego aluminium, natomiast te małe boczne elementy (te podświetlone) to jakaś forma twardego tworzywa PP, PE, ABS lub coś takiego. 
Jako pocieszenie mogę dodać, że wizualnie nie da się tego odróżnić, dopiero dotykając zdaje się z tego sprawę - ale co to za pocieszenie... Wiem, że kształt tego elementu bardzo ciężko byłoby wykonać z aluminium, przy zachowaniu niskich kosztów produkcji, ale sprzęt tez nie jest tani, więc osobiście uważam, że mogli zrobić mieć prostszy design ale z solidniejszego materiału. Inna sprawa, że pewnie sobie to przeliczyli i doszli do wniosku, że klient woli ładne, nawet kosztem jakość materiału. 

Share this comment


Link to comment
Share on other sites
2 godziny temu, plastik1989 napisał:

Niestety, masz racje. 

   Coś się popierniczyło w kodzie źródłowym strony bo 8 razy wyświetliła się Twoja odpowiedź 😳🙈. Mnie tam nie przeszkadza w sumie...😋

 • Thanks 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites
3 godziny temu, Yasior napisał:

   Coś się popierniczyło w kodzie źródłowym strony bo 8 razy wyświetliła się Twoja odpowiedź 😳🙈. Mnie tam nie przeszkadza w sumie...😋

Faktycznie, napisałem tego posta równo z tym jak wskoczył update forum i taki efekt... Poprawione. 

Share this comment


Link to comment
Share on other sites
W dniu 20.10.2020 o 04:45, Yasior napisał:

Cepelia. Odszedł Ken Ishiwata i zaczęli produkować plastikowy szajs... 😐

Zobaczcie, że inni też idą w tym kierunku. Wystarczy porównać nie produkowane już Dynaudio Excite i zastępujące je Dynaudio Evoke. Koszty materiałowe w dół a cena zdrowo do góry 🙂

Share this comment


Link to comment
Share on other sites
22 minuty temu, Adam 38 napisał:

Zobaczcie, że inni też idą w tym kierunku. Wystarczy porównać nie produkowane już Dynaudio Excite i zastępujące je Dynaudio Evoke. Koszty materiałowe w dół a cena zdrowo do góry 🙂

Ceny są naprawdę obłędne i nijak się mają do zasobności polskich portfeli.

Seria 30 Marantza która najprawdopodobniej jakimś hi-endem nie jest to ok 27 tyś. za wzmacniacz i odtwarzacz. Do tego dochodzą adekwatne pod względem jakościowym głośniki i okablowanie, min. 10-15 tyś. W tym momencie robi się cena na poziomie 40 tyś. zł.......

Share this comment


Link to comment
Share on other sites
W dniu 17.10.2020 o 23:01, Adam 38 napisał:

Ocznie fajnie prezentuje się ta seria Marantza, na tyle ładnie, że chciałbym posłuchać tego piecyka i odtwarzacza CD u siebie

De gustibus....Mi też się podoba szczerze mówiąc o wiele bardziej niż design Marantza z ostatnich 10 lat, więc o czym tu dywagować. Jeden woli ogórki, drugi ogrodnika córki. A jak to gra....sam jestem ciekaw.

9 godzin temu, Kasz76 napisał:

W tym momencie robi się cena na poziomie 40 tyś. zł.......

To się już raczej nie zmieni :-(. Pozostaje rynek używek. Też oczywiście relatywnie droższy, no ale nie za 40....

 • Like 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Marantz to znani specjaliści od źródeł. Gorzej ze wzmacniaczami. Jeszcze w kinie domowym spokojnie daje radę (wiem bo mam 😉 ), ale przy wyrafinowanych zastosowaniach muzycznych?

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiem, jak ten front jest zrobiony. Wygląda jak frontowa płyta z metalu z nałożonym na to szarym plastikowym mniejszym frontem, w którym są te manipulatory, wyświetlacze i wszystko. Tak? Ale co tam jeszcze świeci w dodatku?

Share this comment


Link to comment
Share on other sites
11 godzin temu, jozwa maryn napisał:

Nie rozumiem, jak ten front jest zrobiony. Wygląda jak frontowa płyta z metalu z nałożonym na to szarym plastikowym mniejszym frontem, w którym są te manipulatory, wyświetlacze i wszystko. Tak? Ale co tam jeszcze świeci w dodatku?

Frontpanel pofalowany, to jakieś tworzywo sztuczne, pokryte lakierem, który w dotyku imituje metal (coś jak klamki wewnętrze nowych samochodów). Na niego nachodzi ciemniejszy, środkowy element i to lite aluminium. Między tymi elementami, jest szczelina w której znajdują się dwie małe listwy oświetleniowe.

Edited by plastik1989

Share this comment


Link to comment
Share on other sites
Ceny są naprawdę obłędne i nijak się mają do zasobności polskich portfeli.
Seria 30 Marantza która najprawdopodobniej jakimś hi-endem nie jest to ok 27 tyś. za wzmacniacz i odtwarzacz. Do tego dochodzą adekwatne pod względem jakościowym głośniki i okablowanie, min. 10-15 tyś. W tym momencie robi się cena na poziomie 40 tyś. zł.......
Przecież to jedna z najdroższych serii firmy na M. Ceny sprzętów audio są z d... ale 99% tych sprzętów może zniknąć z powierzchni ziemi i statystycznie nikt tego nie zuważy.
Aberracją jest raczej chęć posiadania sprzętu na który nas nie stać i który nic nie zmieni w naszym życiu.

Share this comment


Link to comment
Share on other sites
3 godziny temu, plastik1989 napisał:

Frontpanel pofalowany, to jakieś tworzywo sztuczne, pokryte lakierem, który w dotyku imituje metal (coś jak klamki wewnętrze nowych samochodów). Na niego nachodzi ciemniejszy, środkowy element i to lite aluminium. Między tymi elementami, jest szczelina w której znajdują się dwie małe listwy oświetleniowe.

A. To dziwnie, trochę odwrotnie jak u ludzi.

Share this comment


Link to comment
Share on other sites


Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • TOPPING L30

  Po udanej premierze flagowego duetu ze stajni Toppinga, a mowa tu o wzmacniaczu słuchawkowym A90 i przetworniku cyfrowo analogowym D90, przyszła pora na wydanie kompaktowe pod względem rozmiarów i ceny, czyli wzmacniacz L30 i przetwornik E30. Dzięki Firmie Audiomagic.pl miałam okazje przetestować oba produkty i każdy z nich zasługuje na swoje „5 minut”, dlatego opiszę je w osobnych artykułach. Na pierwszy ogień idzie Topping L30. Po otwarciu opakowania, zaskoczenie, jaki on jest mały 3,2x10x13,4

  M@rgot
  [email protected]
  Akcesoria

  Yamaha MusicCast RX-V4A

  Z wiadomych względów wprowadzone obostrzenia nad wyraz boleśnie dały się we znaki nie tylko samym artystom, lecz również konsumentom ich radosnej twórczości. Zamknięte kina, teatry i kluby już od wiosny wysłały wszystkich miłośników sztuk wszelakich na przymusowy post. Jednak ponieważ przyroda nie znosi próżni złaknieni obrazu i dźwięku przedstawiciele homo sapiens przypomnieli sobie o nieco odsuniętym na boczny tor segmencie elektroniki użytkowej jakim niewątpliwie jest szeroko rozumiane kino d

  Fr@ntz
  [email protected]
  Systemy

  Topping MX3

  Mamy swój wymarzony zestaw w salonie i co dalej ? Może pora znaleźć coś odpowiedniego na nasze biurko lub do sypialni, coś, co zajmie niewiele miejsca i nie odchudzi zbytnio naszego portfela. Takie maleństwo, z wieloma „bajerami” ma w ofercie Topping. Mowa tu o wzmacniaczu zintegrowanym, dac, wzmacniaczu słuchawkowym oraz transmiterze bluetooth w jednym, czyli MX3. Firma Topping przyzwyczaiła nas już do tego, iż projektuje i produkuje przetworniki cyfrowo-analogowe, wzmacniacze klasy D o

  M@rgot
  [email protected]
  Akcesoria 10

  QNAP TS253D cz.2

  Posucha w muzycznych, i nie tylko muzycznych, imprezach masowych plus zalecenia ograniczania do minimum, bądź wręcz całkowitej rezygnacji z wizyt w galeriach handlowych, gdzie z reguły zlokalizowane są wielkopowierzchniowe sklepy z płytami i sprzętem je odtwarzającym, o kinach nawet nie wspominając, spowodowana pandemią niejako automatycznie skierowała zainteresowanie konsumentów dźwięków i ruchomych obrazków do sieci. Serwisy streamingowe dwoją się i troją by przyciągnąć do siebie kolejnych abo

  Fr@ntz
  [email protected]
  Akcesoria

  Eagle Cable Deluxe 1m XLR

  Firma Eagle Cable GmbH istnieje od 1986 roku. Założona w Niemczech, ma siedzibę w malowniczym regionie, Badenia-Wirtembergia, blisko granicy z Francją i Szwajcarią. Zajmuje się produkcją kabli i przewodów dla różnych branży, w tym branży audio i wideo.   Cała produkcja produktów z serii audio odbywa się w Niemczech, a ogólnie firma szczyci się, że 90% całej produkcji odbywa się u Nich w kraju, ponadto zarząd i własność firmy nadal jest w rodzinie założyciela. Wprawdzie, nie

  plastik1989
  plastik1989
  Kable 1
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.