Jump to content

Gold Note DS-10. Włoska robota na piątkę z plusem.

AudioRecki

Gold Note ma juz swoją ugruntowaną pozycję na rynku audio. Od początku działalności zaskakuje swoimi pomysłami i jak to Włosi - swoim designem (subiektywnie) przyciąga i intryguje. Zaglądając do portfolio marki można znaleźć spory wachlarz sprzętu audio, od doskonałej klasy wzmacniaczy po źródła. Jednym ze źródeł w ofercie tego producenta jest DS-10, który pomimo niewielkich gabarytów zaskakuje swoją ogromną funkcjonalnością. W jednej obudowie o gabarytach 1/2 klasycznego komponentu audio otrzymujemy wysokiej klasy odtwarzacz sieciowy, przetwornik cyfrowo-analogowy, wzmacniacz słuchawkowy... jeśli komuś mało, to dołóżmy jeszcze do tego wysokiej klasy przedwzmacniacz. A wszystko to w iście mistrzowskim stylu - jak na Włochów przystało. Patrząc na wykonanie w tym wcześniej wspomniany design zastanawiam się jak oni to robią. Mając w głowie ostatnią rozmowę z moim znajomym Włochem Luigim  "nie ma się co śpieszyć, jutro też jest dzień", to jest wręcz niemożliwe, by Włosi wiecznie skupieni na dyskusjach czy rozmyślaniu o chwili życia mieli jeszcze czas na tworzenie takich wspaniałych produktów i rzeczy tak mistrzowsko wykonanych. A jednak, czego dowodem jest dostarczony do naszego testu DS-10 przez firmę Hi-Fi Station z Krakowa, za co serdecznie dziękuję.

 

                                                                                                4f75aca471e82a5bd0c40069561cdabd.thumb.jpg.d13a976b9a1ce4309b88d288d1cf4823.jpg

Juz na samym początku rzuca się w oczy poza rzecz jasna obudową - logo, które ukazuje starożytnego żołnierza rzymskiego dmącego w róg Buccina. Jak widać nawiązanie do tradycji i nowoczesność w jednym. Czy taki mariaż doświadczenia, tradycji i nowoczesności ma szansę na rynku audio w wykonaniu ludzi z Florencji? Postaram się odpowiedzieć na to w poniższym tekście.

 

                                                                                              Gold-note-logo.thumb.png.b9fd5a5fbece544f7e6c0a7d088e90ff.png

 

Nowoczesny styl urządzeń Gold Note'a to zasługa projektanta Stefano Bonifazi. W ogóle Włosi mają świetną rękę do tworzenia rzeczy pięknych i nietuzinkowych. W tym przypadku urządzenie w nie mniejszym stopniu ukazuje kunszt i dobry smak designerów i projektantów z południa Europy. DS-10 może się podobać i robi pozytywne wrażenie już od pierwszych chwil, dodatkowo co istotne z perspektywy użytkowej -  obudowa jest tak zaprojektowana i wykonana, że zapewnia świetne warunki elektronice znajdującej się w środku. Całą obudowę wykonano z połączenia stali i aluminium (pokrywa). Sterowanie urządzeniem jest bardzo łatwe i co ciekawe- bardzo przyjemne. Pomimo faktu pewnych obaw (wielkość urządzenia) całość sprawia bardzo dobre wrażenie w bezpośrednim kontakcie, a od strony użytkowej wszystko obsługuje się z przyjemnością i przekonaniem o wysokiej trwałości urządzenia. Nie zapomniano o pełnowymiarowym pilocie zdalnego sterowania, co jest kolejnym zaskoczeniem na in plus. Zazwyczaj wszystkie "mini" produkty audio mają nienaturalnych wielkości piloty, które zamiast pomagać - przeszkadzają lub sprawiają marne wrażenie .Wygląd to jedna rzecz, ale jak wiemy nie wygląd gra, a to jest istotą rzeczy w przypadku sprzętu audio. 

 

                                                                                          gold_note_ds10_2.thumb.jpg.7af301f3c2978a458514ca8a2b4eba8d.jpg

 

Elektronikę wewnątrz podzielono na kilku elementów/modułów odpowiedzialnych za konkretne zadania. Oprócz głównej roli do jakiej został powołany DS-10 czyli DAC, jego możliwości (o czym pisałem powyżej) są znacznie większe. W środku obudowy zainstalowano układ wysokiej klasy wzmacniacza słuchawkowy czy przedwzmacniacz (jedynie źródeł cyfrowych). W takim przypadku nic nie stoi na przeszkodzi, by ten "maluch" posłużył nam jako klasyczny przedwzmacniacz dla normalnej wielkości końcówek mocy. A jego możliwości brzmieniowe w tym zakresie też nie są małe i jak wykazał test - sprawdził się w tej roli nie gorzej niż porównywalny cenowo pre innego producenta. Rzecz jasna jego głównym kompanem do długich odsłuchów będzie wzmacniacz mocy PM-10 (przygotowujemy tekst z jego testów), ale nic nie przeszkadza włączyć DS-10 do swojego systemu jako pre dla naszych końcówek mocy.

 

                                                                                      369497e140359417802b64765137.thumb.jpeg.5188f5f37357af4349d98c5755a5fc20.jpeg

W nowoczesnym świecie audio nie może zabraknąć odpowiedniej aplikacji - w tym przypadku jest nią "Mconnect Control", którą można zainstalować na urządzeniach tak z systemem operacyjnym opartym o platformę Android jak również iOS. Aplikacja nader uniwersalna i jak się okazało - świetnie sprawdzała się w przypadku obsługi streamera marki Gold Note.

 

DS-10 jak i cała gama urządzeń tej marki oferuje brzmienie bogate, różnorodne, z pewnym własnym charakterem i pewną manierą. Wszystko jednak to przedstawione w taki sposób, by zbliżyć nas jak najbardziej do brzmienia naturalnego, ale nie pozbawionego własnych cech prezentowanych przez urządzenie. Włoski styl... coś w tym jest, wszystko rzecz jasna rozbija się o szczegóły. Po pierwsze mamy mocno nasyconą średnicę, nie brakuje jej nie tylko czytelności i doskonałej czystości, jest ona bliższa słuchaczowi niż reszta zakresów. Rzecz oczywista - wszystko łącznie sprawia wrażenie spójnego i poukładanego grania, ale średnica (nie dominująca), jest zaznaczającą się częścią przekazu. Warto pamiętać, że na jej plus przemawia naturalność, swoboda przekazu i barwa. Poziom uzyskiwanego brzmienia porównywalną jest z dobrej klasy odtwarzaczami CD, przy czym istotną kwestia nie są możliwości samego urządzenia, a raczej materiał do niego dostarczany. Im lepszej jakości pliki, tym lepsza jakość dźwięku. Ta umiejętność różnicowania świadczy też dobrze o samym sprzęcie. Bywają takie, które wszystko grają "na jedną modłę", Gold Note pokazuje różnice w pełnym zakresie, potęgując jakość nagrania i zmieniając jego charakter wraz ze zmianą jakości materiału cyfrowego. Gold Note DS-10 prezentuje swój niepowtarzalny charakter brzmienia, bogaty w każdym zakresie i do tego niesamowicie różnorodny. Zaskakuje przy tym w kontekście swoich rozmiarów i ceny. Urządzenie to w sposób bardzo dokładny punktowało smaczki i detale, przykładowo nastrój ujęty w nagraniu Vangelis'a "Abraham's Theme" był prezentowany z niesamowitą dokładnością, czystością i masą. Nie często zdarza się aby źródło było tak definiujące samo brzmienie, w tym przypadku tak jest. Mocną stroną jest stereofonia i przestrzeń, ciut gorzej w moim odczuciu wypadły plany w głąb. 

 

 

 

DS-10 zaskakuje formą wykonania ale i samym brzmieniem. Pewnym minusem całości może być niezgranie się designem z innymi, bardziej klasycznymi w wykonaniu urządzeniami. Z drugiej strony taki "rodzynek" pośród czasem nudnych z wyglądu urządzeń może wnieść sporo świeżości i odrobinę unowocześnić wygląd naszego systemu. Urządzenie nie jest tanie i nie ma się co tutaj oszukiwać. Oczekując jakości brzmienia na tym poziomie musimy liczyć się z kwotą do wydania wyższą niż średnia krajowa Kowalskiego. W zamian dostaniemy wyjątkowy charakter brzmienia, nietuzinkowy wygląd i jakość na najwyższym poziomie. Dodatkowo (co jest niezbyt często spotykaną sytuacją) na tylnym panelu znajdziemy napis "Made in Italy". Znaczy się prawdziwy "Włoch"!Czy warto? Warto posłuchać, a na pewno warto skontaktować się ze sprzedawcami i ustalić możliwość odsłuchu we własnym systemie. Jestem przekonany, że omijając "niepozorny" z wyglądu streamer Włochów robimy więcej sobie krzywdy niż samemu produktowi. 

 

AudioRecki

Za użyczenie sprzętu do testów i niesamowitą cierpliwość dziękuję firmie HiFi Station z Krakowa.

https://www.hifistation.pl

 

Dane techniczne:

Przetwornik cyfrowo-analogowy AKM AK4493 PCM do 32bit / 768kHz i DSD512 natywny i DoP
Streamer Network Player PCM i DSD
Pasmo przenoszenia: 20 Hz-20 kHz +/- 0,1 dB
THD - Całkowite zniekształcenie harmoniczne: 0,001% maks
Stosunek sygnału do szumu: -125dB
Zakres dynamiczny: 120dB
Impedancja wyjściowa: 50 omów
Regulacja głośności na przedwzmacniaczu: włączona / wyłączona zdalnie

Obsługiwane formaty audio (sieć)

AIFF (.aif, .aiff, .aifc)
ALAC
WAV (.wav) zapakowane / rozpakowane
FLAC
MP3
DSF, DFF
Bezstratny Apple
OGG
Monkey's
Ważne: Serwer UPnP musi obsługiwać przesyłanie strumieniowe DSD, aby przesyłać strumieniowo pliki DSD.

Łączność

LAN / WLAN (WiFi): 802.11b / g przez gniazdo RJ45 10 / 100Mbps Bluetooth 5.0

Wejścia cyfrowe

1 Ethernet LAN i Wi-Fi Rozdzielczość DSD64 (DoP): PCM do 24 bitów / 192 kHz
1x koncentryczny PCM RCA S / PDIF asynchroniczny do 24bit / 192kHz
2x TOS-optyczny PCM asynchroniczny do 24bit / 192kHz
1x asynchroniczny COAX do 24 bitów / 192 kHz
1x AES / EBU symetryczny PCM asynchroniczny do 24bit / 192kHz
1 x natywny asynchroniczny USB-B i do DSD512 i PCM do 32bit / 384kHz
1x port USB-A do zasilania pamięci flash USB, format FAT32 / NTFS w trybie DSD64 i PCM do 24bit / 192kHz
1x asynchroniczny natywny USB-B do DSD512 i PCM do 32bit / 384kHz

Wyjścia audio

Poziom wyjściowy linii: stereo RCA @ 1Volt i zbalansowane XLR @ 4Volt

Wspierane serwery mediów

Wszystkie UPnP / DLNA / Roon

Wymiary i waga

Wymiary: 220 mm szer. | 80 mm wys. | 260 mm D
Waga: 4 kg

Dostępne kolory: Czarny, srebrny, złoty

 
User Feedback

Recommended CommentsJoin the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Sonos Era 300

  W dobie autorskich ekosystemów, gdzie zakup kolejnego urządzenia i dodanie go do istniejącej układanki zazwyczaj ogranicza się zaledwie do jednego, bądź góra kilku, w końcu trzeba zdecydować, do której strefy je przypisać, kliknięć zdominowanych przez urządzenia oferowane przez dwóch największych graczy czyli Denona (Heos) i Yamahę (MusicCast) warto przypomnieć fakt, iż zanim owi hegemoni ww. rozwiązaniami się zainteresowali na rynku spokojnie robił swoje i miał się całkiem dobrze niejaki Sonos.

  Fr@ntz
  Fr@ntz
  Kolumny

  Rega Planar 3 50th Anniversary - na 50 lecie Regi dostępny do końca roku

  Z okazji swoich 50. urodzin Rega, czyli brytyjski producent urządzeń audio, najbardziej znany ze swoich gramofonów zaprezentował wyjątkowy, rocznicowy model. Rega Planar 3 50th Anniversary to wyjątkowy projekt, którego celem było zmaksymalizowanie tego, co oferuje standardowy model. Brzmienie, które oferuje Rega Planar 3 50th Anniversary to klasyczne brzmienie Regi, ze świetną, pełną średnicą, bardzo dobrą dynamiką, rozdzielczością i niezwykłą muzykalność. Dostępna w orzechowym wykończ

  Rega Polska
  Rega Polska
  Newsy

  Audeze Maxwell

  O ile, przynajmniej na początku postronnym obserwatorom mogło wydawać się, że technologia planarna, z racji swej pozornie natywnej delikatności w szeroko-rozumianym gamingu się nie przyjmie, to Audeze, który właśnie na planarach zjadł zęby, po raz kolejny udowadnia, jakże błędny był ich osąd. Nie dość bowiem, że wykonane z użyciem ww. przetworników słuchawki oferuje, to jeszcze systematycznie ich ofertę rozbudowuje. A my, dzięki uprzejmości Sieci Salonów Top HiFi & Video Design, mamy to szcz

  Fr@ntz
  Fr@ntz
  Słuchawki

  Bowers & Wilkins Pi5 S2

  Nie wiem, czy tak daleko sięgacie pamięcią, jednak niemalże dokładnie dwa lata temu na naszym redakcyjnym tapecie wylądowały pierwsze sygnowane przez Bowers & Wilkins dokanałowe słuchawki typu true wireless, czyli nad wyraz udane Pi5. Czas jednak nie stoi w miejscu a szczególnie w obszarze dość powszechnych dóbr użytkowych w miarę systematyczne odświeżanie oferty wydaje się tyleż oczywiste, co wręcz pożądane. Oczywiście przysłowiowe trzy grosze w temacie miała do powiedzenia pandemia, więc n

  Fr@ntz
  Fr@ntz
  Słuchawki

  Buchardt Audio P300 już dostępne w innych kolorach!

  Już możecie zamawiać w naszym sklepie internetowym oraz na miejscu nowe warianty kolorystyczne kolumn Buchardt P300 - brzoskwiniowym, oceanicznym oraz oliwkowym. Dzięki nowym opcjom kolumny mogą być nie tylko źródłem świetnej jakości dźwięku, ale i bardzo ładnym meblem, który idealnie dopełni pomieszczenie, w którym odsłuchujemy muzyki na co dzień. Buchardt P300 to kolumna nietypowa, ale niesamowicie ciekawa — jest to bowiem konstrukcja zamknięta z membraną bierną, znaną już z modelu wyższe

  audiostereo.pl
  audiostereo.pl
  Newsy
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.