Jump to content

Musical Fidelity V90 Blu

M@rgot

Musical Fidelity to firma z angielskimi korzeniami, producent elektroniki klasy middle i hi-end założony w 1982 roku przez Antony'ego Michaelsona, klarneciste i konstruktora wzmacniaczy, który do dziś pozostaje prezesem firmy. Od 2018 właścicielem marki jest Audio Tuning Vertriebs GmBH, za którym stoi Heinz Lichtenegger, właściciel austriackiego Pro-Jecta.
W 2008 firma wypuściła na rynek V-DAC czyli genialny budżetowy przetwornik DAC. Jego następcą jest cała seria V 90, przeznaczona dla początkującego audiofila i bardzo przystępna cenowo. W skład serii wchodzi wzmacniacz słuchawkowy V90-BHA, klasyczny wzmacniacz biurkowy, przedwzmacniacz gramofonowy V90-LPS, przetwornik cyfrowo-analogowy V90-DAC oraz odbiornik Bluetooth V90-BLU, kompatybilny z kodekiem aptX . Dzięki firmie RAFKO przyjrzymy się bliżej odbiornikowi V90-BLU.
Urządzenie jest niewielkich rozmiarów 4.7cm wysokości, 17 cm szerokość i 11,7 cm głębokości, jego waga to niecałe 0,5 kg.
Obudowa wykonana jest z chropowatego aluminium i jak to Musical ma w zwyczaju jej styl, jest minimalistyczny, ale przez to elegancki. Na froncie mamy tylko włącznik „power” oraz przycisk do przerywania połączenia bluetooth i czyszczenia pamięci urządzenia oraz malutką diodę sygnalizującą status połączenia. Na tylnej ściance mamy gniazda coax in oraz out podobnie toslink in oraz on i wyjście i wejście analogowe rca.
Wewnątrz Musical Fidelity V90-BLU znajduje się przetwornik o rozdzielczości 24 bitów i częstotliwości próbkowania 192 kHz, z tego potencjału korzystają wejścia współosiowe, dla złącz optycznych, częstotliwość ograniczono do 96 kHz. W ramach modułu Bluetooth funkcjonuje najbardziej popularne kodowanie aptx.
Jaka jest funkcjonalność V90Blu ? Czytając opisy w konkurencyjnych serwisach, możemy znaleźć mylne informacje, które warto zdementować. Jako DAC nasze urządzenie działa tylko przy połączeniu bluetooth. Wejścia i wyjścia cyfrowe działają w trybie pass-through, czyli odgrywają rolę rozgałęziacza. Jeśli mamy we wzmacniaczu np. jedno wejście cyfrowe, możemy do V90-BLU podpiąć inne źródła i i za pomocą coax out przesłać sygnał do wzmacniacza czy innego dac. Powiem szczerze, że to rozwiązanie działa bardzo dobrze. Podpinałam V 90blue do dac Hegla HD25 i jako transmiter bluetooth i dźwięk był zaskakująco zadowalający.
Połączenie bluetooth, jest stabilne, a jeśli jeszcze wykorzystamy przedłużacz anteny, który dostajemy w komplecie, to nie musimy się martwić o zasięg.

Musical-Fidelity-V90-BLU-580.thumb.jpg.56fd2f19eb1cc7087a5f04a5c8bf881f.jpg Musical-Fidelity-V90-BLU-1.thumb.jpg.5a77df5ce7fe7a758c96ecabbbb9a08b.jpg Musical-Fidelity-V90-BLU-2.thumb.jpg.ca35199cad352d5687fb3b63835c8b85.jpgJak gra V90 Blu ?
Muszę się przyznać, że nie jestem fanką połączeń bezprzewodowych, a jednak w tym przypadku jestem mile zaskoczona.
Musical gra po „jasnej stronie mocy”, góra i średnica jest ładnie wyeksponowana, czysta, pełna smaczków, wszystko muzykalnie wybrzmiewa. Wokale są ciężkie i szczegółowe, instrumenty są pewnie umieszczone względem siebie, a całość brzmi naprawdę wiarygodne.
Wszystko po prostu gra dobrze: głosy, instrumenty i obrazowanie, bez względu na gatunek.
Jedynie mogę się przyczepić do niskich tonów, oczywiście wszystko zależy od tego jaki styl grania preferujemy, mi brakowało głębszego dociążenia na basie.
Podsumowując, Musical Fidelity V90 Blu to świetne rozwiązanie dla osób poszukujących taniego i prostego rozwiązania do streamowania muzyki z telefonu lub tabletu, a jednocześnie poszukujących dobrego brzmienia.

 

                                                                                                                                                                                          [email protected]

 

DYSTRYBUCJA:

www.rafko.com 

 

Specyfikacja techniczna:
- Przepustowość 2.402 - 2.480 GHz ISM
- Procesor sygnału Burr-Brown PCM1781 24-bit/192kHz
- Stosunek sygnał/szum 80dB
- Zniekształcenia THD 0.01%
- Bluetooth z aptX
- Wejście optyczne 1
- Wyjścia optyczne 1
- Wejścia koaksjalne 1
- Wyjścia koaksjalne 1
- Wyjścia 2xRCA liniowe 1
- Wejścia 2xRCA liniowe 1
- Częstotliwość pracy zestawu bezprzewodowego 2.402 - 2.480 GHz ISM
- Zasięg 30m
- separacja kanałów: 78dB
- Bluetooth 2.1 z EDR
- 1x RCA coaxial connector SPDIF 32-192 kbps 1x TOSLINK optical connector 32-96 kbps
- konwersja sygnału maks. 16-bit/48kHz
- Wymiary: WxSxG 4.7cm x 17cm x 11.7cm
- Waga 590g

 

System testowy:

Pliki: Raspberry PI4 + Allo DigiOne Signature z wgranym MoodeAudio 6.3, Roon Bridge oraz laptop z programem Foobar 2000
DAC:  IFI XDSD, Aune X1s 10th anniversary, Hegel HD25
Wzmacniacz:  Haiku Audio Bright MK4, Aune X1s 10th anniversary
Interkonekty: Haiku Audio, Albedo Flat One
Kabel USB:  Lucarto Audio, Taga Harmony TUD

Sieciówki: Lucarto Audio PC -2EVOUser Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Canton GLE 30

  Jeśli do tej pory rodzinne firmy kojarzyliście głównie z dwu – trzyosobowymi bytami znanymi co najwyżej w kręgu bliższych i dalszych znajomych najwyższa pora uaktualnić posiadane informacje. Weźmy na ten przykład niemieckiego, działającego od 1972 r. i zatrudniającego obecnie około 150 - osobową załogę Cantona. Marka znana, z tradycjami i co najważniejsze powszechnie dostępna a poza stricte high-endowymi flagowcem (aktywne Smart Reference 5 K za raptem 38 kPLN) nad wyraz łaskawie obchodząca się

  Fr@ntz
  [email protected]
  Kolumny

  Audio Pro P5

  W związku ze zbliżającymi się wielkimi krokami wakacjami zainteresowania szczęśliwców wybierających się na zasłużone urlopy przenoszone są z pełnowymiarowych urządzeń stacjonarnych na ich zdecydowanie bardziej poręczne „substytuty”. Chodzi oczywiście o wszelakiej maści mniej, bądź bardziej personalne generatory dźwięków, czyli słuchawki (vide daleko nie szukając dopiero co  recenzowane House of Marley Positive Vibration XL ANC), jak i coraz bardziej zyskujące na popularności przenośne głośniki B

  Fr@ntz
  [email protected]
  Kolumny

  House of Marley Positive Vibration XL ANC

  Skoro co nieco o założycielach House of Marley, czyli potomkach najsłynniejszego rastafarianina, jaki po tym łez padole stąpał, zdążyłem już wspomnieć przy okazji recenzji przenośnego głośnika  Bag of Riddim 2.0, to tym razem śledzenie ich losów pozwolę sobie odpuścić. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że o ile w początkowej fazie projektu HoM (House of Marley) można było mieć obawy, iż jest to ewidentny skok na kasę, czyli mówiąc zgodnie z obowiązującymi standardami biznesowego  savoir-vivre’

  Fr@ntz
  [email protected]
  Słuchawki

  Stockfish Records Vinyl

  By przyciągnąć do siebie snowych słuchaczy i zaprezentować jakość wydań swojej wytwórni, Stockfish wydał album kompilacyjny, zawierający zbiór najciekawszych utworów z przeciągu ostatnich czterech lat. Wśród wykonawców znaleźli się między innymi: Chris Jones, Christian Willisohn, Steve Strauss i wielu innych.   Prócz walorów artystycznych, album ma pokazać możliwości techniczne stosowanego przez Stockfish technologii Direct Metal Master (DMM).   Album utrzymany w spokojnym, m

  plastik1989
  plastik1989
  Muzyka

  Dynavoice Challenger CA802BT 

  Świat sprzętów audio od lat większych zmian nie miał. W zasadzie rozmowa o sprzęcie Hi-Fi mogłaby się przez wiele dekad ograniczyć do rozmowy o gramofonie, wzmacniaczu i kolumnach. Później doszedłby jeszcze odtwarzacz CD, a całkiem niedawno pliki. Biorąc pod uwagę pół wieku (jak nie dłużej) trwania ery poważnego Hi-Fi, to dosyć małe spektrum urządzeń. Natomiast ostatnie lata wprowadzają pewne zamieszenie do tego, nieco skostniałego układu. Poprzez pojawienie się nowych technologii (a w zasa

  plastik1989
  plastik1989
  Wzmacniacze 3
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.