Jump to content

Musical Fidelity V90 Blu

M@rgot

Musical Fidelity to firma z angielskimi korzeniami, producent elektroniki klasy middle i hi-end założony w 1982 roku przez Antony'ego Michaelsona, klarneciste i konstruktora wzmacniaczy, który do dziś pozostaje prezesem firmy. Od 2018 właścicielem marki jest Audio Tuning Vertriebs GmBH, za którym stoi Heinz Lichtenegger, właściciel austriackiego Pro-Jecta.
W 2008 firma wypuściła na rynek V-DAC czyli genialny budżetowy przetwornik DAC. Jego następcą jest cała seria V 90, przeznaczona dla początkującego audiofila i bardzo przystępna cenowo. W skład serii wchodzi wzmacniacz słuchawkowy V90-BHA, klasyczny wzmacniacz biurkowy, przedwzmacniacz gramofonowy V90-LPS, przetwornik cyfrowo-analogowy V90-DAC oraz odbiornik Bluetooth V90-BLU, kompatybilny z kodekiem aptX . Dzięki firmie RAFKO przyjrzymy się bliżej odbiornikowi V90-BLU.
Urządzenie jest niewielkich rozmiarów 4.7cm wysokości, 17 cm szerokość i 11,7 cm głębokości, jego waga to niecałe 0,5 kg.
Obudowa wykonana jest z chropowatego aluminium i jak to Musical ma w zwyczaju jej styl, jest minimalistyczny, ale przez to elegancki. Na froncie mamy tylko włącznik „power” oraz przycisk do przerywania połączenia bluetooth i czyszczenia pamięci urządzenia oraz malutką diodę sygnalizującą status połączenia. Na tylnej ściance mamy gniazda coax in oraz out podobnie toslink in oraz on i wyjście i wejście analogowe rca.
Wewnątrz Musical Fidelity V90-BLU znajduje się przetwornik o rozdzielczości 24 bitów i częstotliwości próbkowania 192 kHz, z tego potencjału korzystają wejścia współosiowe, dla złącz optycznych, częstotliwość ograniczono do 96 kHz. W ramach modułu Bluetooth funkcjonuje najbardziej popularne kodowanie aptx.
Jaka jest funkcjonalność V90Blu ? Czytając opisy w konkurencyjnych serwisach, możemy znaleźć mylne informacje, które warto zdementować. Jako DAC nasze urządzenie działa tylko przy połączeniu bluetooth. Wejścia i wyjścia cyfrowe działają w trybie pass-through, czyli odgrywają rolę rozgałęziacza. Jeśli mamy we wzmacniaczu np. jedno wejście cyfrowe, możemy do V90-BLU podpiąć inne źródła i i za pomocą coax out przesłać sygnał do wzmacniacza czy innego dac. Powiem szczerze, że to rozwiązanie działa bardzo dobrze. Podpinałam V 90blue do dac Hegla HD25 i jako transmiter bluetooth i dźwięk był zaskakująco zadowalający.
Połączenie bluetooth, jest stabilne, a jeśli jeszcze wykorzystamy przedłużacz anteny, który dostajemy w komplecie, to nie musimy się martwić o zasięg.

Musical-Fidelity-V90-BLU-580.thumb.jpg.56fd2f19eb1cc7087a5f04a5c8bf881f.jpg Musical-Fidelity-V90-BLU-1.thumb.jpg.5a77df5ce7fe7a758c96ecabbbb9a08b.jpg Musical-Fidelity-V90-BLU-2.thumb.jpg.ca35199cad352d5687fb3b63835c8b85.jpgJak gra V90 Blu ?
Muszę się przyznać, że nie jestem fanką połączeń bezprzewodowych, a jednak w tym przypadku jestem mile zaskoczona.
Musical gra po „jasnej stronie mocy”, góra i średnica jest ładnie wyeksponowana, czysta, pełna smaczków, wszystko muzykalnie wybrzmiewa. Wokale są ciężkie i szczegółowe, instrumenty są pewnie umieszczone względem siebie, a całość brzmi naprawdę wiarygodne.
Wszystko po prostu gra dobrze: głosy, instrumenty i obrazowanie, bez względu na gatunek.
Jedynie mogę się przyczepić do niskich tonów, oczywiście wszystko zależy od tego jaki styl grania preferujemy, mi brakowało głębszego dociążenia na basie.
Podsumowując, Musical Fidelity V90 Blu to świetne rozwiązanie dla osób poszukujących taniego i prostego rozwiązania do streamowania muzyki z telefonu lub tabletu, a jednocześnie poszukujących dobrego brzmienia.

 

                                                                                                                                                                                          M@rgot

 

DYSTRYBUCJA:

www.rafko.com 

 

Specyfikacja techniczna:
- Przepustowość 2.402 - 2.480 GHz ISM
- Procesor sygnału Burr-Brown PCM1781 24-bit/192kHz
- Stosunek sygnał/szum 80dB
- Zniekształcenia THD 0.01%
- Bluetooth z aptX
- Wejście optyczne 1
- Wyjścia optyczne 1
- Wejścia koaksjalne 1
- Wyjścia koaksjalne 1
- Wyjścia 2xRCA liniowe 1
- Wejścia 2xRCA liniowe 1
- Częstotliwość pracy zestawu bezprzewodowego 2.402 - 2.480 GHz ISM
- Zasięg 30m
- separacja kanałów: 78dB
- Bluetooth 2.1 z EDR
- 1x RCA coaxial connector SPDIF 32-192 kbps 1x TOSLINK optical connector 32-96 kbps
- konwersja sygnału maks. 16-bit/48kHz
- Wymiary: WxSxG 4.7cm x 17cm x 11.7cm
- Waga 590g

 

System testowy:

Pliki: Raspberry PI4 + Allo DigiOne Signature z wgranym MoodeAudio 6.3, Roon Bridge oraz laptop z programem Foobar 2000
DAC:  IFI XDSD, Aune X1s 10th anniversary, Hegel HD25
Wzmacniacz:  Haiku Audio Bright MK4, Aune X1s 10th anniversary
Interkonekty: Haiku Audio, Albedo Flat One
Kabel USB:  Lucarto Audio, Taga Harmony TUD

Sieciówki: Lucarto Audio PC -2EVO
User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Copland CSA70

  Po bardzo miło wspominanej hybrydowej integrze CSA100 przyszła pora nie nieco młodsze i skierowane do nieco szerszego aniżeli do tej pory grona duńskie rodzeństwo. W tzw. międzyczasie okazało się bowiem, że Copland, wbrew panującej modzie na atakowanie audiofilskiego Olimpu konstrukcjami w cenie luksusowego wozidła, bądź kawalerki z fosą na Oficerskim Żoliborzu, zdecydował się zainteresować pułapem wydawać by się mogło zarezerwowanym i zdominowanym przez wysokie modele wytwórców jeśli nie „korpo

  Fr@ntz
  Fr@ntz
  Wzmacniacze

  AudioQuest Mackenzie XLR

  O ile tylko pamięć mnie nie zawodzi, co wcale, przynajmniej w moim wieku, nie jest takie oczywiste, to nasz dzisiejszy obiekt testu pojawił się na rynku w lutym … bynajmniej nie bieżącego a 2014 r. Mamy zatem do czynienia z konstrukcją na tyle „dojrzałą”, że pół żartem, pół serio można byłoby uznać, iż od roku podlegającą obowiązkowi szkolnemu. Skoro jednak w portfolio AudioQuesta nadal egzystuje, to nic nie stoi przecież na przeszkodzie, by przyjrzeć się czy i jak zniósł próbę czasu.  O kim a r

  Fr@ntz
  Fr@ntz
  Kable

  NuPrime Omnia Stream Mini DAC

  Ustalając listę urządzeń na czerwcowe testy niejako z automatu wpisałem nań najnowszą propozycję regularnie pojawiającej się na naszych łamach marki NuPrime. Ot kolejne urządzenie w rozsądnej cenie, desktopowej rozmiarówce i świetnej relacji jakość/cena. W końcu tak było do tej pory i nic nie wskazywało, żeby cokolwiek miało się zmienić. Aż do teraz, gdyż kiedy kurier dostarczył przesyłkę z obiektem dzisiejszego testu początkowo zastanawiałem się, czy przypadkiem nie jest to jedna z kilku paczek

  Fr@ntz
  Fr@ntz
  Źródła

  Circle Labs M200 & P300

  Prawie pół roku temu miała miejsce moja pierwsza styczność z dzielonym zestawem preampa i końcówki mocy Circle Labs M200 & P300. Na małej, zamkniętej prezentacji tego sprzętu, bezpośrednio u dystrybutora, w grupie kilku osób, mogliśmy posłuchać świeżutkiego wtedy dzieła - krakowskiej manufaktury Circle Labs.   Wrażenie jakie wtedy wywarło na nas, ten sprzęt było skrajnie pozytywne. Jedni zachwycali się wyjątkową dbałością o detale i jakość wykonania, innych szokowała moc, dynamika

  plastik1989
  plastik1989
  Wzmacniacze 6

  Klipsch Reference R-800F  - Prezentacja AUDIOTrendt

  Krakowski salon AUDIOtrend, na łamach naszego portalu pragnie zaprezentować najnowszą serię kolumn Klipsch, a mianowicie przedstawiciela odświeżonej serii Reference. Model Reference R-800F, to sporej rozmiarów kolumna dwudrożna, wyposażona w dwa, dwudziestocentymetrowe głośniki średnio basowe oraz aluminiowy głośnik wysokotonowy. Wszystkie użyte głośniki są autorskim produktem Klipscha.  Głośnik jest przystosowany do rozbudowy o nadstawkę Dolby Atmos – (np. dedykowana przez Klipsch R-40SA).

  plastik1989
  plastik1989
  Kolumny
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.