Skocz do zawartości
Reportaże

Relacja z Audio Show 2009 cz. 3

Fr@ntz

Proponuję teraz błyskawiczna teleportację do wytwornych wnętrz Bristolu, gdzie od dawien dawna rok w rok swoje drogocenne zabawki prezentują gracze z górnej półki. Niestety, na część zamkniętych/biletowanych/reglamentowanych pokazów nie dotarłem. Można to zwalić na takie, a nie inne zapatrywania niżej podpisanego na zjawisko kolejek i list społecznych, lub jak kto woli na wrodzone lenistwo. Tak więc topowych Dynaudio i MacIntoshów z Thielami nie posłuchałem. C'est la vie. Oczywiście, mimo to nie mogłem odmówić sobie przyjemności pstryknięcia kilku zdjęć oświetlonych jak bożonarodzeniowa choinka Maców, w tym jednego w wydaniu jubileuszowym.

 

W Sali Moniuszko zajmowanej przez Audiofast niestety nie załapałem się na odsłuch tak reklamowanych Wilsonów, ale na otarcie łez dystrybutor podpiął kolumny Magico V3 i tez było nieźle. Koncert Nilsa Lofgrena zabrzmiał niezwykle przekonująco, ale o ergonomii serwera muzycznego Musica (to coś ze sporym ekranem na zdjęciu) wolałbym nie wspominać. W każdym razie serwer wymuszał ciągłe wyrazy szacunku i pokory na prowadzącym pokaz – biedny człowiek co utwór klękał i bił pokłony.

 

RCM w tym roku podczas moje obecności „grał” na gramofonie Kuzma, radośnie świecącej Integrze ASRa i kolumnach Chelys produkcji ASW.

 

Bardzo miło zaskoczył mnie w tym roku Lipiński Sound, który po zeszłorocznej „wtopie” był na mojej czarnej liście audioszołowych porażek. Tym razem jednak zmiana Kyriadowej sali na nieduży pokój w Bristolu, oraz przejście z multichanelowego obłędu do porządnego stereo przyniosły rewelacyjny efekt. Ponad dwumetrowe L-707A Signature potrafiły oczarować słuchaczy, a przy tym nie epatowały ani ponadnaturalnymi gabarytami, ani przesadzoną głośnością.

 

Nowe monitory Holography II Ancient Audio zagrały tym razem z „diabełkami”, i o ile poprzednia wersja tych zestawów wyraźnie wolała nie wychodzić z repertuarem poza kameralne składy, o tyle te monitory całkiem nieźle dawały sobie rade z mniej cywilizowanymi odmianami muzycznymi.

 

Również ESA trochę spuściła z tonu i zamiast kolejnych monstrualnych odgród usianych głośnikami niczym buzia Pippi piegami, postawiła na normalność i umiar prezentując model Credo wykończony lakierem fortepianowym i podpięty do elektroniki McIntosh’a.

 

Tak w telegraficznym skrócie zaprezentował mi się pierwszy dzień tegorocznej wystawy Audio Show. Do zobaczenia za rok.

Marcin Olszewski


Rocznice 26.02: N.Johnes, Paco de Lucia, M.Peszek

26 lutego - rocznice Co łączy te trzy rocznice i osoby stojące za nimi? Z pewnością pasja do tego co robią, co robiły. Wkładanie w to serca, prawda muzyczna. Trzy różne postaci, a jednak da się wytypować cechy wspólne - wspólny mianownik. Czarowanie podczas śpiewania, nieprzeciętna uroda, piękna barwa głosu. Następnie mamy wirtuozerię, szybkość, timing i charakterystyczne frazowanie oraz niesamowitą i niezbyt często spotykaną rzecz taką jak umiejętność gry z innymi muzykami w sensie, pozost

kangie
kangie
Muzyka

"Com uczynił" muz. Cz.Niemen, sł. B.Leśmian - ANALIZA utworu, Felieton #50 Agaty Zakrzewskiej

Muszę, bo jak inaczej... Uwielbiam ten utwór. Ciągle zastanawiam się co wtedy działo się w głowie Leśmiana. Arcymistrz poezji. A wykonanie muzyczne? Majstersztyk!   "Com uczynił" - Niemen muz. Czesław Niemen sł. Bolesław Leśmian Rok 1973, album Marionetki, Vol. 2. https://www.youtube.com/watch?v=uHxVZLpHmm4 *** Niesamowite! W końcu ktoś wziął na tapet utwór "Com uczynił" i zrobił analizę. Świetna analiza utworu. Z Felietonu Agaty Zakrzewskiej:

kangie
kangie
Muzyka

"Rammstein Symfonicznie" - koncert w Sali Koncertowej Radia Wrocław

W dniu wczorajszym wieczorem w Sali Koncertowej Radia Wrocław odbył się koncert "Rammstein Symfonicznie". Wybrałem się tam razem z córką. Co prawda nie jestem wielkim fanem zespołu, znałem wiele ich utworów, ale nigdy nie słuchałem z płyt na systemie głównym. Dopiero gdy córka podrosła i w wieku 9 lat zaczęła interesować się muzyką rockową / metalową, zacząłem zdobywać kolejne doświadczenia. Córka kupiła kilka płyt tego zespołu (CD drogie jak diabli, ale czego nie robi się dla pasji i z pasji),

kangie
kangie
Reportaże

"Zaginiony Blues" / "Crossroads" - film z 1986 r.

"Crossroads" (pol. "Na rozdrożu" lub "Zaginiony blues") – film wyreżyserowany w 1986 roku przez Waltera Hilla. Główne role: Ralph Macchio, Joe Seneca, Jami Gertz, Joe Morton Muzyka: Ry Cooder Film nawiązujący do tradycji bluesa. Utrzymana w nastrojowym tonie opowieść została zainspirowana historią życia znanych bluesmanów: Williego Browna i Roberta Johnsona. Występowali razem w Memphis na początku lat 30. Ich muzyka odznaczała się niesłychaną ekspresją. Robert Johnson był postacią

kangie
kangie
Muzyka

Dzisiaj rocznica urodzin EWY BEM

23 lutego 1951 r. - urodziła się Ewa Bem - piosenkarka pop, jazz i blues, autorka tekstów. https://www.muzeumjazzu.pl/25594-2/   "Zmierzch" · Ewa Bem · Jeremi Przybora · Jerzy Wasowski · Marek Bliziński (Tribute To Marek Bliziński) https://www.youtube.com/watch?v=Ec3GX9WPfuY   Cytaty: „Bo żeby się dobrze bawić, trzeba swoją duszę rozkołysać.” —  Ewa Bem Źródło: „Zwierciadło”, 1/1935, styczeń 2008   „Jeżeli kobieta nie akceptuje siebie, to i święty Boże n

kangie
kangie
Muzyka


Opinie użytkowników

Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia



Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj komentarz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.