Jump to content

Argon Audio DAB3+V5 RADIO DAB+ Z BLUETOOTH – test

Denon Store
 Share


W zeszłym tygodniu, opisałem Wam w kilku zdaniach radio Argon Audio DAB1+V5, jak ktoś przeoczył mój krótki test zamieszczam bezpośredni link:

http://www.kinodomowe.info/argon-audio-dab1v5-radio-dab-test/

 

Dzisiaj chciałem Wam opisać model wyższy DAB3+V5 model, który jest 300 pln brutto droższy. Czy warto dołożyć do wyższego modelu stereo? Przekonajcie się sami.

 

Argon DAB3+V5 spełnia tą samą funkcjonalność co jego tańszy brat, ale ma dużo dodatkowych funkcji, czyli prócz radia FM / DAB+, equalizera, wyjścia AUX czy ciekawego wzornictwa posiada również Bluetooth, głośniki stereo, większy wyświetlacz.

 

argon-dab3-5.jpg

 

Co to jest ten Bluetooth? W tym miejscu wspomogę się Wikipedią:

 

Bluetooth /ˈbluːtuːθ/ – technologia bezprzewodowej komunikacji krótkiego zasięgu pomiędzy różnymi urządzeniami elektronicznymi, takimi jak klawiatura, komputer, laptop, palmtop, telefon komórkowy i wieloma innymi.

 

A teraz prościej, dzięki tej technologii możemy przesyłać muzykę (strumieniować) z urządzenia przenośnego takiego jak telefon – smartfon czy tablet. Dzięki temu połączeniu mamy nieograniczone możliwości przesyłania muzyki nie tylko mp3 zapisanych w pamięci urządzenia, ale również wysyłać muzykę którą znajdziemy w sieci, możemy także przesyłać ją z różnych serwisów muzycznych takich jak: Spotify, Pandora, Deezer, Radio by TuneIn i wielu innych.

 

dav3-2.jpg

 

Włączenie tej funkcji w opisywanym radyjku jest bardzo proste, wystarczy nacisnąć przycisk „source” i zmienić źródło odtwarzanej muzyki z radia FM / DAB+ na Bluetooth (BT). Można też bezpośrednio nacisnąć przycisk BT ostatni po prawej stronie w górnym rzędzie.

 

Samo wykrywanie – łączenie ze sobą urządzeń też jest bardzo proste, wystarczy w urządzaniu przenośnym włączyć funkcję Bluetooth, oraz włączyć opcję wykrywania urządzeń znajdujących się w pobliżu, następnie włączyć tryb BT w radiu Argon. Wyświetli nam się komunikat na wyświetlaczu radia „Bluetooth Initial” następnie „Bluetooth connecting” ewentualnie kiedy urządzenie nie zostało wcześniej połączone wyświetli nam się komunikat „Bluetooth No Connecting” wtedy musimy sparować oba urządzenia ze sobą, a na wyświetlaczu pojawi się komunikat „Argon DAB3+” z tekstem „Pair with device” po kliknięciu w to, urządzenia powinny się ze sobą sparować. W razie problemów na stronie naszego sklepu na karcie produktu znajdziesz bardzo dokładną instrukcję w języku polskim, która na pewno ułatwi proces konfiguracji.

 

dav3-3.jpg

 

Drugim plusem wyższego modelu Argon`a to zestaw 2 głośników stereo. W małym pomieszczeniu jeden głośnik na pewno będzie wystarczający, ale jak ktoś ma otwartą kuchnię połączona z salonem zdecydowanie powinien wybrać wyższy model. Dźwięk jest bardziej przestrzenny, nie jakoś bardzo detaliczny, ale też nie kuje w uszy, a większy i bardziej czytelny wyświetlacz to miły dodatek do całości.

 

dav3-1.jpg

 

Czy warto dołożyć do wyższego modelu? Trzeba sobie przeanalizować gdzie będzie stało radio oraz z jakiego źródła będziemy najczęściej korzystali. Moim zdaniem mniejszy brat DAB1+V5 jest idealny dla starszych osób, ze względu na swoją prostotę, minimalizm i stylistykę, DAB5+V5 dzięki zastosowaniu Bluetooth znacznie rozszerza możliwości, ludzie młodsi którzy już zdążyli się zapoznać z tą technologią na pewno będą z niej bardzo często korzystali.

 

dav3-4.jpg

 

Argon DAB3+V5 dostępny jest w różnych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu wpasuje się do każdego wnętrza, do wyboru mamy opcje: czerwoną (prezentowaną na zdjęciach powyżej), białą, wiśniową, czarną oraz orzechową.

 

Opisywany przeze mnie produkt możesz kupić przez nasz sklep internetowy, możesz też pójść do jednego z naszych salonów i obejrzeć go na miejscu do czego bardzo zachęcam.

http://www.salonydenon.pl/pl/MM/Marki/ARGON/ARGON/DAB3_V5

 Share


User Feedback

Recommended CommentsJoin the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.