Jump to content

Czas na Wilson Seven !

Espectro
 Share


image.png

image.png

 

Informacja prasowa

 

Czas na Wilson Seven!

Odliczanie nowości w serii kolumn głośnikowych Wilson Digits trwa

image.png

Warszawa, 22 kwietnia 2021 roku – Horn Distribution S.A., właściciel i producent głośników marki Wilson, z radością przedstawia w roku jubileuszu swojego 30-lecia, kolejną nowość z serii Digits. Seria ta, obok oferowanych głośników podłogowych Six i Six Power zyskuje nowego, większego członka rodziny o nazwie Seven.

Podłogowe kolumny głośnikowe Wilson Seven to jak dotychczas największa konstrukcja wśród kolumn pasywnych z linii Digits. To wszechstronne rozwiązanie 3-drożne w obudowie typu Bass reflex, które sprawdzi się zarówno we współpracy z klasycznymi systemami stereo, wzmacniaczami w systemach ze streamerami plików oraz jako kolumny frontowe systemów kina domowego 2.0, 2.1 lub innych wielokanałowych. Charakterystyka i moc tych kolumn sugerują zastosowanie w większych pomieszczeniach, gdzie w pełni rozwiną możliwości akustyczne.

 

image.png

 

Zwrotnica opracowana dla tego układu przetworników została zestawiona w układ zapewniający spójność brzmienia wszystkich elementów w tej konstrukcji. Membrany dwóch przetworników niskotonowych o średnicy 6 ½” oraz jednego średnio-niskotonowego o średnicy 5 ½”, zostały zbudowane z celulozy o specjalnej strukturze, stosowanej w wielu droższych przetwornikach ze względu na wytrzymałość i niewielką masą własną. Membrany są zamontowane na gumowych zawieszeniach, umożliwiając uzyskanie dużej dynamiki.

Przetworniki wysokotonowe, osadzone na mocujących je do obudowy okrągłych płytkach w czarnym kolorze, są zbudowane z wykorzystaniem mocnych magnesów neodymowych wysokiej klasy. Układ mechaniczny przetworników to przykład precyzji wykonania i zaawansowanej konstrukcji obliczonej na minimalizację wszelkich niekorzystnych wpływów na dźwięk.

Dwa duże porty basowe zostały umieszczone z tyłu obudowy tuż nad płytką z podwójnymi terminalami głośnikowymi. Osadzono je z tyłu w dolnej części kolumny, w zagłębieniu gniazda. Zastosowane rozwiązanie umożliwia połączenie typu bi-wiring. Wykorzystano duże i wygodne do obsługi nakrętki skierowane ku górze, a ich styki pokryte są powłoką ze złota.

Obudowy zbudowane z grubych płyt MDF mają charakterystyczny w przekroju poprzecznym kształt trapezu, którego węższy wierzchołek stanowi szerokość tylnej ścianki kolumny. Taka konstrukcja nadaje zdecydowanie lżejszego wyglądu dość wysokiej kolumnie, a o stabilność dba szerszy po obwodzie cokół, bezpośrednio zespolony z całością obudowy, również w kształcie trapezu.

Cechą charakterystyczną tych kolumn jest połączenie elementów ścian obudowy w taki sposób, że front oraz górna ścianka w porównaniu z nim wykonana z nieco cieńszej płyty i cokół u podstawy tworzą kształt litery „C”, patrząc z boku. Natomiast ścianki boczne i tylna są oklejone winylem z widocznymi słojami drewna w dwóch różnych wykończeniach kolorystycznych. Dostępne są dwie opcje: czarna obudowa Black Oak z satynowanym czarnym frontem oraz drugim - kolorze jasnego dębu, Light Oak z frontem białym.

Maskownice pokrywają ok. 2/3 wysokości frontów kolumn i są wykonane ze specjalnego tworzywa pokrytego akustycznie neutralnym materiałem. Każda kolumna jest wyposażona w dwie maskownice o różnej fakturze i kolorze, które pozwalają wyjątkowo dobrze wpasować je w stylistykę salonu. W kolumnach w kolorze Light Oak dołączone do kompletu maskownice są w kolorach szarym i czarnym, a w kolumnach Black Oak w dwóch różnych wersjach w kolorze czarnym, ale o różnej fakturze. Jedna jest standardowa matowa, druga lekko połyskliwa, gładka. W każdym wypadku maskownice są mocowane do obudów magnetycznie, co ma wpływ na poprawę wyglądu frontów kolumn dzięki uniknięciu konieczności stosowania otworów montażowych.

 

Specyfikacja

Konstrukcja: wentylowana Bass Reflex
Pasmo przenoszenia [+/- 3] dB [Hz]: 40-20 000 Hz
Skuteczność [2.83 V/1 ml [dB]: 91 dB
Impedancja: 4-8 omów
Maksymalny poziom SPL [dB]: 110 dB
Rekomendowana moc wzmacniacza: 50-220 W
Częstotliwość podziału zwrotnicy [Hz]: 700 Hz / 2.800 Hz
Przetwornik wysokotonowy: 1" z miękką kopułką
Przetwornik średnio-niskotonowy: 5½"
Przetwornik niskotonowy: 2 x 6 ½”
Terminale głośnikowe: pozłacane, podwójne, bi-wiring
Wymiary produktu: 215 x 1131 x 315 mm waga netto: 20,10 kg
 

Kolumny są już dostępne w sprzedaży w cenie detalicznej 3598 zł za parę.

 

image.png
Wilson Seven, jak wszystkie inne głośniki pasywne marki Wilson są objęte promocja do końca 2021 roku, w której wszyscy nabywcy otrzymują nieodpłatnie prawo do 10 letniej gwarancji na swoje nowe głośniki. Szczegóły: http://bit.ly/Wilson_10_Lat_Gwarancji

 

Zdjęcia: http://bit.ly/PR_Wilson_Seven_zdjęcia

Dalszych informacji udziela:

Marcin Pikułoński

e-mail: marcin.pikulonski@horn.eu

tel: (22) 331 55 55

 

 

 

 

Horn Distribution S.A. ul. Kurantów 34, 02-873 Warszawa Tel.: (22) 331 55 55| Fax: (22) 331 55 00 www.horn.pl

 

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.



Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.