Jump to content

Deezer ulepsza swoją aplikację mobilną na Androida

dskrzyp
 Share


W tym tygodniu Deezer, globalny serwis streamingu muzycznego, uruchamia nową, ulepszoną wersję mobilnej aplikacji przeznaczonej dla systemu Android. Nowa wersja zwiększy funkcjonalność aplikacji, umożliwiając miłośnikom muzyki na całym świecie, odkrywanie niezwykłych artystów i ich muzyki, jak nigdy wcześniej!

 

Analizy Deezera pokazały, że młodzi ludzie najchętniej odkrywają nowych artystów i słuchają ich muzyki właśnie przez telefon komórkowy. Na przykład większość fanów One Direction, których średnia wieku to 13-17 lat, słucha hitów swojego ulubionego zespołu na telefonie komórkowym. Tymczasem starsza publiczność, jak np. fani Davida Bowie’go, których średni wiek to 35-44 lata, częściej wybierają opcję słuchania muzyki w sieci.

 

Najważniejsze właściwości nowej aplikacji:

Autouzupełnianie – wyszukiwarka, która intuicyjnie przewiduje nazwisko wykonawcy lub nazwę utworu, którego użytkownik Deezera aktualnie poszukuje. Dzięki temu, mniej czasu można poświęcić na wstukiwanie na klawiaturze kolejnego nazwiska artysty, a więcej na słuchanie jego muzyki.

 

Wbudowany mini-odtwarzacz – Deezer wie, że najczęściej ludzie robią więcej niż jedną rzecz na raz i że muzyka może być świetnym tłem dla innych czynności. Dlatego Deezer uruchamia nowy mini-odtwarzacz, dzięki któremu można nawigować między utworami spoza aplikacji, zarówno z ekranu blokady telefonu, jak i z paska powiadomień, na przykład podczas pisania SMS czy e-maila.

Ergonomiczny interfejs – Wyszukiwanie muzyki jeszcze nigdy nie było tak łatwe i przystępne za pomocą telefonów komórkowych, dlatego Deezer wprowadził ulepszony interfejs, dzięki któremu wyszukiwanie nowych artystów i ich muzyki jest szybsze niż kiedykolwiek wcześniej.

 

Najnowszy raport International Data Corporation (IDC)1 wskazuje, że 2013 r. będzie pierwszym rokiem, gdy smartfony w skali globalnej przewyższą liczbę tradycyjnych telefonów. Na rynkach wschodzących, jak np. Brazylia, rynek smartfonów ma stanowić do 2017 r. aż 4% światowego rynku, a w Indiach w tym samym czasie ma to być aż 10%.

 

Matthieu Gorvan, szef działu rozwiązań mobilnych w Deezer powiedział: „Deezer jest prawdziwie globalnym serwisem streamingu muzycznego, a ponieważ korzystanie ze smartfonów, zwłaszcza na rynkach wschodzących, tak dynamicznie się rozwija, jest dla nas ważne, aby wprowadzając kolejne innowacje, zapewnić użytkownikom urządzeń mobilnych jeszcze łatwiejszy i skuteczniejszy dostęp do naszego serwisu, z dowolnego miejsca na świecie”.

Wersja beta nowej wersji aplikacji Deezer dla Androida będzie już za chwilę do pobrania pod adresem: http://www.deezer.com/pl/newandroid. Niedługo będzie także dostępna w Google Play.

Nie ma powodów do zmartwień dla użytkowników iOS – Deezer o nich nie zapomniał i już wkrótce pojawią się informację dotyczące nowej wersji aplikacji dla użytkowników urządzeń marki Apple.

 

***

Deezer to międzynarodowy serwis muzyczny oferujący niezwykłe i zindywidualizowane doświadczenia muzyczne dla ponad 32 milionów użytkowników w przeszło 180 krajach na świecie. Posiadając ponad 3 miliony subskrybentów, blisko 1,5 miliona fanów na Facebook’u oraz 100 milionów playlist, Deezer każdego dnia pozwala cieszyć się fanom w nieograniczony sposób muzyką z całego świata. Zapewnia dostęp do ponad 20 milionów utworów muzycznych, które można odtwarzać na wszystkich dostępnych nośnikach – smartphonach, tabletach, laptopach czy komputerach stacjonarnych – w dowolnym czasie. Misją Deezera jest odkrywanie muzyki i dzielenie się nią z fanami za pomocą indywidualnie dobranych do każdego kraju rekomendacji muzycznych, zgodnych z aktualnie panującymi trendami. Dzięki międzynarodowej współpracy z Facebookiem, Deezer dzieli się muzyką z odbiorcami na całym świecie. Partnerem serwisu w Polsce jest Orange, dzięki któremu z usług Deezera korzysta już przeszło 50 tys. klientów operatora. Abonenci którzy korzystają z oferty Deezer w taryfach Orange są zwolnieni z opłat za transmisję danych do aplikacji. By uaktywnić konto Orange w Deezer, wystarczy wejść na stronę www.deezer.com i kliknąć w opcję zaloguj się.

favourite_albums.jpg

home_miniplayer.jpg

MyPlaylists.jpg

predicitive_search.jpg

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.