Jump to content

Esencja czystego dźwięku

Audionews
 Share


Urządzenia audio z linii ASUS Xonar Essence zdobył już serca i uznanie użytkowników. Po wewnętrznych kartach dźwiękowych Xonar Essence ST i STX oraz wielokrotnie nagradzanym przetworniku cyfrowo-analogowym Xonar Essence One, przyszedł czas na kolejne urządzenie. Wprowadzany na rynek nowy DAC ze wzmacniaczem słuchawkowym Xonar Essence STU oferuje jeszcze wyższy standard dźwięku – stosunek sygnału do szumu wynosi 120dB (SNR), a wzmacniacz słuchawkowy osiąga wynik 600 omów. Wyposażony został w asynchroniczne audio USB oraz pozwala na wymianę op-ampów.

 

Xonar Essence STU został zaprojektowany z myślą o miłośnikach doskonałego dźwięku – to nie tylko dopracowany przetwornik cyfrowo-analogowy, ale również wzmacniacz słuchawkowy który pozwoli w pełni wykorzystać potencjał dostępnych na rynku headsetów.

 

Ives Chiu, Multimedia Business Unit, ASUS: Otrzymaliśmy bardzo pozytywne opinie od klientów na temat jakości dźwięku oferowanego przez karty dźwiękowe Xonar Essence ST i STX. Postanowiliśmy stworzyć Xonar Essence STU – zewnętrzne urządzenie oferujące jeszcze lepszy dźwięk, łatwą kontrolę i łączność z notebookami. To kolejny przykład projektowania urządzeń z myślą o potrzebach użytkowników.

 

Precyzyjny dźwięk

Dopracowana pod każdym względem konstrukcja wyposażona w zrównoważony obwód drukowany zapewnia wierną reprodukcję różnych dźwięków i pozwala minimalizować wszelkie zakłócenia. Z Xonar Essence STU użytkownik uzyskuje czyste i wyraźne brzmienie o niskim zniekształceniu ze współczynnikiem SNR wynoszącym 120dB. Urządzenie zostało bogato wyposażone w najlepsze na rynku komponenty, takie jak przetwornik cyfrowo-analogowy Texas Instruments PCM1792A i wzmacniacz słuchawkowy TPA6120A2, który obsługuje impedancję do 600 omów. Zastosowano w nim cenione w branży audiofilskiej kondensatory WIMA FKP2 i Nichicon Finegold oraz wyposażono w technologię precyzyjnej regulacji zegara i asynchroniczny transfer audio, aby zapewnić jak najwierniejszy dźwięk. Odtwarzanie wspomagane jest obsługą sterownika dźwiękowego ASIO.

 

Intuicyjny w obsłudze

Xonar Essence STU jest urządzeniem zewnętrznym i wszelkie funckcje do sterowania znajdują się na przednim panelu. Nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania. Użytkownicy mogą przełączać ustawienia pomiędzy wysokim i niskim wzmocnieniem – od małych słuchawek dousznych (najczęściej od 16 om do 32 om) po pełnowymiarowe słuchawki z najwyższej półki (do 600 om). Jest to szczególnie ważne biorąc pod uwagę rosnącą popularność urządzeń mobilnych, do których dołączane są słuchawki o niskiej impedancji i wysokiej czułości.

Podwójna kontrola głośności pozwala na jednoczesną regulację ustawień głośników i słuchawek, podobnie jak ma to miejsce w przypadku dedykowanych konsoli audio. Interfejs USB oznacza możliwość podłączenia do urządzeń zgodnych z tym standardem. Dodatkowo dostępny jest stereofoniczny port wyjścia RCA, wejście słuchawkowe 6.3mm, dwa wejścia cyfrowe i wejście pomocnicze.

 

Strojenie tonalne i zaawansowana kontrola

Nowe urządzenie ma miejsce na trzy wzmacniacze operacyjne. Fabrycznie został wyposażony we wzmacniacze operacyjne Texas Instruments NS-LME49720 i NS-LM4562NA, które dbają o żywszy i bardziej przestrzenny dźwięk. Użytkownik może zmienić je na inne, aby dostosować brzmienie do swoich preferencji. Otwarty design znany już jest z poprzednich produktów audio Xonar Essence firmy ASUS.

Dodatkową zaawansowaną funkcją jest przełącznik ze zworkami, który przepuszcza dźwięk przez urządzenie Xonar Essence STU, pozwalając na wykorzystanie go jako wzmacniacza wstępnego, mogącego pracować wraz ze wzmacniaczem dedykowanym. Możliwa jest regulacja głośności na wzmacniaczu głównym bez korzystania z układu Xonar Essence STU oraz aktywacja wspomaganego wyjścia słuchawek, które minimalizuje trzaski, występujące podczas uruchamiania.

 

 

SPECYFIKACJA

 

Interfejs USB 2.0

Stosunek sygnału do szumu 120dB

THD+N 0,00032%

Częstotliwości 10Hz-48kHz

Częstotliwość i rozdzielczość próbkowania 192kHz@24-bit

Chipset DAC: TI PCM1792A

Wzmacniacz słuchawkowy: TPA 6120A2

Impedancja wzmacniacza słuchawkowego Do 600 om

Przełączane wzmacniacze operacyjne I/V: 2 x LME49720

LPF: 1 x LM4562NA

Dodatkowe funkcje Asynchroniczny interfejs USB, obsługa ASIO.

post-49868-0-78657600-1368533278_thumb.jpg

post-49868-0-46338000-1368533307_thumb.jpg

post-49868-0-10818100-1368533314_thumb.jpg

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.