Jump to content

Fonica F-600 w Premium Sound, Gdańsk

Corradolicious
 Share


Salon HiFi Premium Sound mieszczący się w Gdańsku zaprasza na prezentację gramofonu niedawno zreaktywowanej, legendarnej polskiej marki Fonica. Do dyspozycji model F-600.

 

Fonica to ekskluzywna marka produktów audio skierowana do najbardziej wymagających odbiorców. Najwyższa jakość wykonania, ekskluzywna oprawa, zaawansowana technologia połączona z drobiazgową precyzją wykonania - to cechy które sprawiają, że produkty Fonica zajmują pierwsze miejsce w kategorii sprzętu luksusowego.

 

Wszystkie elementy gramofonów są wykonane ręcznie w manufakturze w Łodzi.

 

Wszystkie produkty są montowane z ręcznie polerowanych i wyselekcjonowanych elemetów. Oferta łączy w sobie klasykę wzornictwa z najnowszymi trendami w światowym designie. Asortyment Fonica projektują wykwalifikowani i doświadczeni inżynierowie, których pasją jest muzyka.

 

Nowoczesny gramofon Fonica F-600

 

pBAbIzY.jpg

 

Masa osiągnięta dzięki dużej powierzchni oraz grubości zapewnia wymaganą stabilność oraz skuteczne tłumienie wibracji. Ramię stanowi aluminiowa konstrukcja o podstawie wykonanej ze stalowego bloku.

 

Stabilizacja i integralność z urządzeniem osiągnięta została dzięki stabilnej, mosiężnej podstawie.

 

Solidność oraz doskonała precyzja wykonania, w połączeniu z najwyższej klasy materiałami gwarantują idealne prowadzenie igły oraz minimalizację powstających rezonansów.

 

Finezyjny mechanizm regulacji wysokości ramienia opierający się na werykalnych i horyzontalnych łożyskach umożliwia pracę z dowolną wkładką, umożliwiając odtwarzanie płyt o różnej grubości zachowując przy tym doskonałą sztywność układu zapewnioną przez trzypunktowe zamocowanie. Środek ciężkości talerza opuszczony bardzo nisko, eliminuje drgania w płaszczyźnie poziomej. System trzech mosiężnych kolców umożliwia doskonałą izolację od podłoża.

 

Najwyższa jakość wykonania łożyska ślizgowego zapewnia bezszelestną pracę, redukcję drgań systemu oraz długowieczność.

Zewnętrzna część podtrzymująca talerz, oparta została na kulce wykonanej z dwutlenku cyrkonu, materiale o wytrzymałości porównywalnej z diamentem. Silnik odseparowany od podstawy zapewnia optymalną izolację drgań konstrukcji gramofonu od zespołu napędowego. Sterownik silnika, zaopatrzony w nowoczesny układ o wysokiej precyzji działania, nadaje idealną prędkość obrotową, kontrolowaną przez dedykowany generator.

 

Doskonałe sprzężenie między silnikiem i talerzem gwarantuje idealne przeniesienie napędu eliminując zjawisko falowania obrotów i jednocześnie zapewniając tłumienie drgań silnika. Wewnętrzne połączenia między ramieniem, a gniazdami wykonane są z wysokiej jakości interkonektów. Złocone gniazda minimalizując rezystancję i pojemność połączeń, zapewniają doskonałą jakość sygnału z wkładki.

 

Dzięki zastosowaniu procesora taktowanego rezonatorem kwarcowym uzyskano bardzo precyzyjna stabilizacje obrotów, co ma decydujący wpływ na jakość brzmienia oraz barwę dźwięku.

 

YKqoaJ9.jpg

 

Premium Sound

ul. Trawki 7

80-257 Gdańsk

513 07 07 30

www.premiumsound.pl

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.