Jump to content

Komunikat: Gramofony Audio-Fonica - wysoka jakość dźwięku zamknięta w eleganckiej formie

dskrzyp
 Share


Nowa jakość dźwięku w nienagannym stylu. Tak w kilku słowach opisać można ekskluzywne gramofony analogowe Audio-Fonica. Grupa Kapitałowa Complex korzystając z najnowszych rozwiązań technicznych stworzyła i wprowadziła na rynek efektowne adaptery, które zachwycą miłośników winylowych płyt i nieskazitelnego brzmienia.

 

Rosnące w ostatnich latach zainteresowanie muzyką odtwarzaną przy użyciu gramofonów analogowych sprawiło, że Grupa Kapitałowa Complex postanowiła zainwestować w ten odradzający się segment sprzętu muzycznego..

 

„Wprowadzenie na rynek gramofonów Audio-Fonica to znakomita okazja, by przywrócić do łask niegdyś troskliwie pielęgnowane, a następnie zapomniane analogowe perełki. Miłośnikom muzyki winylowej chcemy dać szansę odświeżenia starych kolekcji, a także umożliwić rozbudowywanie jej o nowe egzemplarze” - przekonuje Radosław Łodziato, Prezes Audio-Fonica, odpowiedzialnej za produkcję sprzętu.

 

Gramofony Audio-Fonica wyróżniają się przede wszystkim wysoką jakością wykonania, elegancką oprawą oraz zaawansowaną technologią połączoną z drobiazgową precyzją wykonania. To właśnie te cechy sprawiają, że produkty zajmują czołowe miejsce w kategorii sprzętu luksusowego. Wszystkie elementy są wykonane ręcznie na nowoczesnych obrabiarkach CNC, ręcznie polerowane, selekcjonowane i montowane. Oferta gramofonów Audio-Fonica łączy w sobie klasykę wzornictwa z najnowszymi trendami w światowym designie. Produkty należą do grona ekskluzywnych, sygnowanych znakomitą marką, urządzeń audio, stąd też przeznaczone są dla najbardziej wymagających odbiorców.

 

Flagowe produkty w ofercie to gramofony Audio-Fonica F-800 i F-600. Pierwszy z modeli należy do unikatowej, limitowanej edycji, która dedykowana jest największym entuzjastom płyt winylowych. Podstawę jego konstrukcji stanowi wysokiej jakości granit. Urządzenie wyposażone jest w finezyjny mechanizm regulacji wysokości ramienia, umożliwiający pracę z dowolną wkładką, co zapewnia doskonałą sztywność układu oraz łatwe ustawienie ramienia w zależności od grubości płyty. Z kolei wysoka jakość wykonania łożyska ślizgowego zapewnia bezszelestną pracę i redukcję drgań systemu oraz długowieczność. Silnik, odseparowany wydajnymi absorberami od podstawy, zapewnia optymalną izolację drgań konstrukcji gramofonu od zespołu napędowego.

 

Drugi z produktów to nowoczesny gramofon typu retro. Jego ramię stanowi aluminiowa konstrukcja o podstawie wykonanej ze stalowego bloku. Stabilizacje i integralność z urządzeniem osiągnięto dzięki mosiężnej podstawie. System trzech mosiężnych kolców umożliwia doskonałą izolację od podłoża. Zewnętrzna część gramofonu, podtrzymująca talerz, oparta została na kulce wykonanej z dwutlenku cyrkonu, materiale o wytrzymałości porównywalnej z diamentem. Wewnętrzne połączenia między ramieniem, a gniazdami wykonane są z wysokiej jakości interkonektów. Silnik zasilany jest z falownika elektronicznego, który dzięki wykorzystaniu mikrokontrolera kwarcu generuje na wyjściu przebieg sinusoidalny o stabilnej częstotliwość. Natomiast złocone gniazda minimalizując rezystancję i pojemność połączeń, zapewniają doskonałą jakość sygnału z wkładki.

 

Planowane jest stopniowe uzupełnianie oferty o kolejne egzemplarze gramofonów. W niedalekiej przyszłości zostanie wprowadzony model Hi-End, który będzie dostępny dla szerszego grona nabywców. W początkowej fazie działalności produkty będą kierowane do klientów na rynku polskim. „Jeśli uznamy jednak, że spółka osiągnęła poziom stabilnego wzrostu i przynosi zyski, rozważymy w późniejszym czasie ekspansję również na inne rynki” – dodaje Radosław Łodziato.

 

Szczegółowe informacje na temat oferty produktowej dostępne są na stronie www.fonicamusic.com.

 

Specyfikacja techniczna:

 

Gramofon F800 Gramofon F600

 

Pobór mocy z sieci [W]: 13.3 W 13.3 W

Napięcie na wyjściu falownika: 24 V 24V

Efektywna długość ramienia: 237 mm 237 mm

Efektywna masa ramienia: 11 g 11 g

Stosunek sygnał/szum: -80 dB - 80dB

Kształt ramienia: Proste Proste

Napęd: Paskowy Paskowy

Średnica talerza: 298 mm 298 mm

Prędkość: 33i 45 obr./min 33i 45 obr./min

Wymiary: 445x 357x 150 mm 445x 357x 150 mm

Waga: 35 kg 35 kg

Gwarancja: 24 miesiące 24 miesiąc

Fonica1.jpg

Fonica2.jpg

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.