Jump to content

Logitech: słoneczna siła najlepsza na zimowe przygnębienie

dskrzyp
 Share


Pomimo pochmurnej aury i zimowych krótkich dni, słońce wciąż pozostaje najpotężniejszą siłą stanowiącą największe źródło energii dostępne człowiekowi. Musimy nauczyć się korzystać z tego potencjału w codziennym życiu. Dlatego też grupa inżynierów Logitech stworzyła linię akcesoriów zasilanych światłem: Logitech® Wireless Solar Keyboard K760 oraz K750 i Logitech® Solar Keyboard Folio dla iPadów. Sprawdź czy wiesz o energii słonecznej wystarczająco dużo, aby ją docenić…

 

Czy wiedziałeś, że tylko w ciągu 1 sekundy, słońce produkuje ilość energii, która zaspokoiłaby potrzeby całej Ziemi przez 500 000 lat lub, że ilość promieni słonecznych,

która dociera do Ziemi przez godzinę potencjalnie mogłaby zaspokoić roczne światowe zapotrzebowanie energetyczne? Energia słoneczna jest coraz częściej wykorzystywana

w codziennym życiu. Najwięcej pozyskują jej Niemcy, Hiszpania i Włochy.

W 2010 roku Logitech wyprodukował pierwszą na świecie klawiaturę ładowaną światłem – Logitech® Wireless Solar Keyboard K750. Od tamtej pory powstały także Logitech® Wireless Solar Keyboard K760 i Logitech® Solar Keyboard Folio, które rozszerzają gamę produktów dedykowanych iPadom i iPhonom.

Urządzenia te zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić efektywną i komfortową pracę przy jednoczesnym wykorzystaniu siły słońca. Co więcej, wszystkie produkty mogą być ładowane poprzez każdy rodzaj oświetlenia: słonecznego oraz sztucznego – nawet poprzez światło ekranu Twojego komputera! W pełni naładowana klawiatura K760 może działać nawet 3 miesiące, również w całkowitej ciemności, a bateria Solar Folio wystarczy na niemal 2 lata. Oznacza to, że niezależnie od tego, jak ciemno jest na zewnątrz „słoneczna moc” zawsze będzie z Tobą!

 

A teraz lista najciekawszych faktów na temat technologii solarnej:

• Podczas tylko jednej sekundy, słońce produkuje taką ilość energii, która wystarczyłaby dla całej Ziemi przez 500,000 lat, co stanowi ekwiwalent

mocy 4 trylionów 100-watowych żarówek.

• W ciągu godziny do Ziemi dociera wystarczająca ilość promieni słonecznych, aby zaspokoić potrzeby energetyczne planety przez cały rok.

• Aby zaspokoić potrzeby energetyczne całej ludzkości, wystarczyło by ustawić panele słoneczne jedynie na 0,3 % powierzchni planety – jest to obszar równy mniej więcej terytorium Szwecji.

• Niemcy, Hiszpania i Włochy to trzy kraje, w których pozyskuje się co roku najwięcej energii słonecznej. W Europie znajduje się 9 spośród 15 największych rynków energii solarnej na świecie, a zainstalowane na terenie kontynentu panele słoneczne w zeszłym roku wygenerowały prawie 30 procent elektryczności całego regionu.

• Jeśli cały świat przerzuciłby się na korzystanie z bezprzewodowych solarnych klawiatur Logitech, zaoszczędzilibyśmy co roku 828 milionów baterii. Gdyby ułożyć te wszystkie baterie jedna na drugiej ich wysokość przewyższyłaby Mount Blanc ponad 245 razy i zapełniłyby dwa baseny olimpijskie.

• Urządzenia solarne często nie potrzebują nawet słońca, żeby działać!

W rzeczywistości, żeby naładować Logitech Solar Keyboard K750 i K760 wystarczy tylko światło Twojego monitora komputerowego.

 

Dostępne produkty z linii Logitech Solar :

Logitech Solar Keyboard Folio dla iPadów – 549 PLN

Logitech Solar Keyboard Folio to dwa w jednym: profesjonalna, łatwa w obsłudze klawiatura

oraz obudowa do iPadów trzeciej generacji

i iPadów 2. Urządzenie zostało wyposażone

w Bluetooth® i ładowane jest dzięki wbudowanym panelom słonecznym. Po pełnym naładowaniu, z klawiatury można korzystać nawet przez 2 lata – także w kompletnej ciemności. Zamontowane w urządzeniu czujniki, pozwalają na automatyczne włączenie

i uśpienie iPada. Niezależnie czy piszemy email, czy oglądamy film, dzięki Logitech Solar Keyboard Folio możemy ustawić iPada w optymalnej pozycji.

 

Logitech Wireless Solar Keyboard K760 dla komputerów Mac, iPadów i iPhone’ów – 349.99 PLN

Logitech Wireless Solar Keyboard K760 to zasilana światłem klawiatura dla komputerów Mac, iPadów

i iPhone’ów. Wbudowany Bluetooth® pozwala na łatwe przełączanie między urządzeniami, wystarcz nacisnąć jeden klawisz. Design klawiatury Logitech Wireless Solar Keyboard K760 może być synonimem prostoty. Wbudowane panele solarne ładują urządzenie nawet przy bardzo słabym oświetleniu.

 

Logitech Wireless Solar Keyboard K750 (osobna wersja dla komputerów PC i Mac) – 359 PLN

Ta napędzana światłem klawiatura, w pełni naładowana może pracować nawet przez

3 miesiące, także w całkowitej ciemności. Jej grubość, to tylko 7,5 mm! Stylowe wykonanie, zaokrąglone krawędzie sprawiają, że korzystanie z niej to czysta przyjemność. Specjalnie zaprojektowane klawisze pozwalają na szybkie, ciche i przyjemne pisanie. Odbiornik USB, który pozwala klawiaturze na bezprzewodowe połączenie z komputerem jest na tyle mały, że pozostawiony na stałe w laptopie na pewno nie będzie przeszkadzał.

Logitech_słoneczna siła.jpg

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.