Jump to content

Marantz przedstawia wysublimowaną kombinację stereo z wbudowanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym USB-DAC

Audionews
 Share


Eindhoven, 10 września 2013 roku - Marantz, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych technologii audio, celebrujący w tym roku 60-lecie, przedstawia swoich nowych zawodników wagi ciężkiej: PM-14S1 Zintegrowany Wzmacniacz Stereo, oraz SA-14S1 Odtwarzacz Super Audio CD. Wyrafinowana stylistyka tej dwójki pokazuje, iż są naszpikowane najlepszymi komponentami i reprezentują najnowsze osiągnięcia w dziedzinie projektowania obwodów audio. W efekcie udało się uzyskać wysublimowane połączenie spektakularnej mocy zdolnej poruszyć ziemię, pozostającej w harmonii ze szczegółowością i delikatnością. Dzięki zastosowaniu przetwornika USB-DAC udało się również zwiększyć wszechstronność urządzeń.

 

Ta doniosła premiera była drobiazgowo zaplanowana i nie bez powodu czekaliśmy z ujawnieniem informacji do rocznicy 60-lecia marki Marantz. „Chcieliśmy zaznaczyć ten historyczny moment czymś bardzo specjalnym,” powiedziała Terry O’Connell, Prezes Sprzedaży i Marketingu D&M Europe. „Dlatego też zdecydowaliśmy się dać naszym projektantom całkowitą swobodę i wolną rękę przy tworzeniu czegoś zupełnie sensacyjnego i wzniosłego, naszej nowej serii 14. Wszyscy jesteśmy dumni z rezultatu jaki osiągnęli. Poprzednim razem, gdy w ofercie była obecna seria 14, były to lata jeszcze ubiegłego wieku. Cóż za świetny sposób na uczczenie 60 lat pełnego oddania firmy Marantz muzyce.”

 

Całkowicie nowa konstrukcja

 

Dostępne w kolorze czarnym lub szampańskim urządzenia nowej serii 14 zawierają w sobie całkowicie nowy projekt przedwzmacniacza stanowiący krok milowy w dziedzinie wydajności. Jak można by oczekiwać od elitarnego wzmacniacza Marantz, wyposażono go w bezkompromisowej jakości komponenty, takie jak transformator toroidalny, oraz wiele podsystemów skrywanych pod obudową. Ponadto, zawiera udoskonalone elementy autorskie jak Marantz HDAM i zastosowanie bardziej wydajnej ścieżki sygnału elektrycznego. To sprawia, że już wysoka jakość dźwięku wzniosłą się na jeszcze wyższy poziom.

 

Fani winyli również będą zadowoleni z nowej serii 14. Sygnał pozyskany z płyty winylowej jest starannie obsługiwany przez wysokiej klasy przedwzmacniacz gramofonowy. Łączy on w sobie korekcję Typu NF i CR zgodną z RIAA, lecz ze stałą korekcją NF (ujemnego podbicia) na całej szerokości pasma – gwarantuje to równą charakterystykę dźwięku przy wysokiej dynamice i niskim poziomie szumów na wszystkich poziomach sygnału, w całym zakresie częstotliwości. Tak więc krzywa korekcji RIAA została osiągnięta z gwarancją stałych warunków co pozwala osiągnąć najlepszą możliwą jakość dźwięku.

PM-14S1 posiada nowy pilot sterujący z pokrywą wykonaną z czarnego, anodyzowanego aluminium. Ten sam pilot umożliwia również sterowanie odtwarzaczem SA-14S1. Zwieńczeniem dzieła są wykonane specjalnie przez Marantz miedziane zaciski terminali głośnikowych. Gwarantuje to bezproblemowe przeniesienie potężnego sygnału do głośników.

 

Nowy SA-14S1 posiada powiększony transformator toroidalny oraz wydajniejszą sekcję zasilania co pozwala uzyskać najczystszą moc. Jest to idealna platforma referencyjnej jakości dźwięku. Jednocześnie tworzy idealne warunki dla autorskiego napędu Marantz i niezwykłej jakości dźwięku z CD i SACD. Ale to dopiero początek tego, co może zaoferować ten niezwykły odtwarzacz. Posiada on tryb DAC, który jest identyczny z zastosowanym w rewolucyjnym NA-11S1. Wyposażono go w optyczne oraz cyfrowe wejścia, jak i w port USB-B umożliwiający bezpośrednie podłączenie komputera. To oznacza możliwość bezpośredniego przesyłania strumienia audio w najwyższej możliwej jakości. Takie rozwiązanie pozwala w pełni wykorzystać nieograniczone możliwości przetwornika DAC oraz wysoką jakość dźwięku dostarczaną dzięki modułom HDAM-SA2. Dlatego też ważnym jest nowo opracowany izolator uziemienia sygnału zastosowany w celu eliminacji szumów z komputera. Odtwarzacz może również pracować jako karta dźwiękowa komputera, a ponieważ port USB-B działa w trybie asynchronicznym, jest on zdolny do przesyłania sygnału 192kHz / 24 bit, jak i DSD 2.8MHz i 5.6Mhz dla maksymalnej wszechstronności i wydajności. Posiada również wejście USB na panelu przednim do odtwarzania plików w formacie MP3, WAV, oraz AAC. Oczywiście jest też kompatybilny z iPod/ iPhone.

 

W hołdzie muzyce

 

Oprócz nowej serii 14, Marantz zaznaczył swoje 60-lecie wprowadzeniem wyróżnionego nagrodą EISA modelem NA-11S1 – odtwarzacza sieciowego z USB-DAC wykonanym w standardzie referencyjnym oraz pierwszą w historii bezprzewodową stację muzyczną dla audiofilów. „Sześćdziesiąt lat temu powstał pierwszy produkt Marantz i był wynikiem wyjątkowej pasji i oddania człowieka, który chciał osiągnąć najlepszy możliwy dźwięk - tym człowiekiem był Saul B Marantz” powiedziała Terry O’Connell. „Przez sześć dekad firma, która nosi jego imię, nadal kontynuuje tą samą pasję do doskonałości, a inżynierowie Marantz wciąż przesuwają granice technicznej doskonałości. Wierzymy, że seria 14 to doskonały hołd, nie tylko dla naszego dziedzictwa, ale także hołd składany muzyce.”

 

 

 

 

PM-14S1 Zintegrowany wzmacniacz stereo:

• 2x 90Wat (8 ohm) / 2x 140 Wat (4 ohm)

• HDAM oraz wysokiej jakości wzmacniacz z układem current feedback

• Autorskie obwody Marantz HDAM® SA3

• Potężny wzmacniacz z wysokonapięciowymi diodami Schottkiego

• Oryginalne zaciski terminali kablowych Marantz SPKT-100 wykonane z czystej miedzi

• Wysokiej jakości podwójny obwód kontrolujący liniowość poziomu głośności

• CCFB (Constant Current Feedback) MM/MC słuchawkowy equalizer z nowym serwem V/I

• Toroidalny transformator, solidna obudowa klasy premium oraz wyświetlacz LCD o niskim współczynniku zakłóceń

• Wzmacniacz mocy z wejściem Amp Direct dla łatwej integracji z systemem AV

• Pilot sterujący z aluminiowym panelem, pozwala kontrolować zarówno wzmacniacz jak i odtwarzacz CD

 

SA-14S1 Wysokiej klasy odtwarzacz Super Audio CD z przetwornikiem USB-DAC:

• Odtwarzanie SA-CD / CD, USB-A oraz DAC-Mode (wejścia USB-B, optyczne i koaksialne) dla HD-Audio

• Oryginalny mechanizm Marantz SA-CD dla precyzyjnego odczytu danych

• Port USB-B działający w trybie asynchronicznym i zdolny do przenoszenia sygnału PCM do 192kHz/24bit oraz DSD2.8 & 5.6Mhz przesyłu bezpośredniego

• Obwody analogowe zawierające Marantz HDAM®-SA2 dla zapewnienia wysokiej czystości dźwięku

• Audiofilski, wysoko napięciowy przetwornik DAC DSD1792 wraz z precyzyjnym systemem zegarów

• Toroidalny transformator i wysokiej jakości komponenty

• Solidna obudowa klasy premium, oferująca wysoką stabilność i minimalizująca wibracje

• W pełni dyskretnej konstrukcji wzmacniacz słuchawkowy klasy audiofilskiej

• Pilot sterujący z aluminiowym panelem, pozwala kontrolować zarówno wzmacniacz jak i odtwarzacz CD

post-49868-0-63363800-1378898552_thumb.jpg

post-49868-0-05837500-1378898558_thumb.jpg

post-49868-0-05990100-1378898564_thumb.jpg

post-49868-0-75157900-1378898569_thumb.jpg

 Share


User Feedback

Recommended CommentsJoin the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.