Jump to content

Marantz przedstawia zestaw stereo marzeń audiofila – limitowaną edycję Serii 14, stworzoną dla miłośników muzyki w najwyższej rozdzielczości

Audionews
 Share


Eindhoven, 20 sierpnia 2015 roku – Marantz, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych technologii audio ogłosił powrót, w nowej odsłonie, dwóch unikatowych produktów wysokiej klasy zainspirowanych przez ambasadora marki Kena Ishiwata. Nowe modele PM-14S1 i SA-14S1 w wersji Special Edition to kolejny kamień milowy w przeszło 60-letniej historii firmy Marantz. Mając na uwadze rosnącą popularność formatów wysokiej rozdzielczości, Marantz wprowadza do oferty high-endowy odtwarzacz i zintegrowany wzmacniacz – produkty te zostały specjalnie zaprojektowane z myślą o odtwarzaniu materiału audio w wysokiej rozdzielczości. Ponieważ muzyka ma znaczenie.

Trzydzieści lat temu Marantz wzbogacił rynek audio o pierwszy w swoim rodzaju odtwarzacz oferowany w ramach edycji specjalnej – model CD-45LE. Produkt ten znacząco podniósł poprzeczkę ustanawiając zupełnie nowe standardy jakości technologii CD. Aby uczcić 30-tą rocznicę tego wydarzenia Marantz wprowadza nową limitowaną edycję produktów w ramach edycji specjalnej Serii 14. Podążając śladami poprzednika nowe modele również podnoszą poprzeczkę dla współczesnych technologii audio – tym razem przewaga konkurencyjna dotyczy obsługi plików wysokiej rozdzielczości FLAC, ALAC i DSD. Wystarczy jedno zbliżenie, aby przekonać się, że nowy odtwarzacz super audio CD SA-14S1 SE i wysokiej klasy zintegrowany wzmacniacz stereo PM-14S1 SE oferowane w ramach edycji specjalnej to gwarancja obcowania ze świetnym sprzętem najwyższej klasy. Solidna obudowa z aluminiową pokrywą górną o grubości 5 mm to element pierwszej linii frontu, przyciągający uwagę wszystkich użytkowników. Nie jest to jednak tylko czysta ekstrawagancja – jest to również gwarancja minimalizacji wibracji. To samo dotyczy solidnych aluminiowych nóżek. Cechy te sprawiają, że nowe modele powodują szybsze bicie serca – nawet jeszcze przed prezentacją ich walorów muzycznych.

Wyrafinowana stylistyka i precyzyjnie dopracowane detale to jednak nie wszystko czym ta dwójka w ramach edycji specjalnej może zaskoczyć. PM-14S1 SE został wyposażony w te same kondensatory, jak w przypadku zintegrowanego wzmacniacza KI Pearl, optymalizując tym samym pracę zwiększonego transformatora toroidalnego. Stąd też wystarczy chwila, aby urządzenie bez najmniejszego wysiłku dostarczyło dźwięk o spektakularnej mocy pozwalając słuchaczowi zanurzyć się w harmonii płynnego dźwięku. Starannie dobrane komponenty najwyższej klasy, krótkie wtyczki wejściowe, mechaniczne ulepszenia i liczne nieujawnione modyfikacje pozwalają osiągnąć efektywne połączenie idealnego balansu tonalnego, szerokiej sceny muzycznej z najwyższej klasy dźwiękiem bogatym w najdrobniejsze detale.

PM-14S1 SE oferowany w ramach edycji specjalnej jest prawdziwie elitarnym wzmacniaczem wyposażonym w autorską technologię Marantz HDAM i ekstremalnie wydajną ścieżkę elektrycznego sygnału. Fani winyli również będą zadowoleni z nowej serii 14 SE. Sygnał pozyskany z płyty winylowej jest starannie obsługiwany przez phono equalizer dla systemów MM/MC oferujący technologię ciągłego sprzężenia zwrotnego. Łączy on w sobie korekcję typu NF i CR zgodną z RIAA, lecz ze stałą korekcją NF (ujemnego podbicia) na całej szerokości pasma. Gwarantuje to równą charakterystykę dźwięku przy wysokiej dynamice i niskim poziomie szumów na wszystkich poziomach sygnału, w całym zakresie częstotliwości. Zwieńczeniem dzieła są wykonane specjalnie przez Marantz miedziane zaciski terminali głośnikowych. Gwarantuje to bezproblemowe przeniesienie mocnego sygnału do głośników.

 

SA-14S1 Special Edition to wspaniała platforma referencyjnej jakości dźwięku. Jednocześnie tworzy idealne warunki dla autorskiego napędu Marantz i niezwykłej jakości dźwięku z CD i SACD. Posiada on tryb DAC, który jest identyczny z zastosowanym w rewolucyjnym NA-11S1 będącym laureatem nagrody EISA. Wyposażono go w optyczne oraz cyfrowe wejścia, jak i w port USB-B umożliwiający bezpośrednie podłączenie komputera. Oznacza to możliwość bezpośredniego przesyłania strumienia audio w najwyższej możliwej jakości. Takie rozwiązanie pozwala w pełni wykorzystać nieograniczone możliwości przetwornika DAC oraz wysoką jakość dźwięku dostarczaną dzięki modułom HDAM-SA2. Odtwarzacz może również pracować jako karta dźwiękowa komputera, a ponieważ port USB-B działa w trybie asynchronicznym, jest on zdolny do przesyłania sygnału 192kHz / 24 bit, jak i DSD 2.8MHz i 5.6Mhz. Dla zmaksymalizowania uniwersalności i wydajności urządzenie posiada również wejście USB na panelu przednim do odtwarzania plików w formacie MP3, WAV i AAC. Oczywiście nowy model jest też kompatybilny z iPod/iPhone.

Oba unikalne urządzenia będą dostępne pod koniec sierpnia w czarnym i szampańskim kolorze u autoryzowanych dealerów Marantz. Więcej o edycji specjalnej serii 14 dowiesz się oglądając film dostępny na serwisie YouTube:

 

PM-14S1 Special Edition zintegrowanego wzmacniacza stereo – główne funkcje:

• 2x 90Wat (8 ohm) / 2x 140 W (4 ohm)

• HDAM oraz wysokiej jakości wzmacniacz z układem sprzężenia zwrotnego

• Autorskie obwody Marantz HDAM® SA3

• Solidna obudowa wysokiej klasy z aluminiową pokrywą górną o grubości 5 mm i wytrzymałe aluminiowe nóżki minimalizujące wibracje

• Potężny wzmacniacz z wysokonapięciowymi diodami Schottkiego

• Oryginalne zaciski terminali kablowych Marantz SPKT-100 wykonane z czystej miedzi

• Wysokiej jakości podwójny obwód kontrolujący liniowość poziomu głośności

• CCFB (Constant Current Feedback) MM/MC słuchawkowy equalizer z nowym serwem V/I

• Toroidalny transformator, wyświetlacz LCD o niskim współczynniku zakłóceń

• Wzmacniacz mocy z wejściem Amp Direct dla łatwej integracji z systemem AV

• Pilot sterujący z aluminiowym panelem, pozwala kontrolować zarówno wzmacniacz jak i odtwarzacz CD

SA-14S1 Special Edition wysokiej klasy odtwarzacz super audio CD z przetwornikiem USB-DAC – główne funkcje:

• Odtwarzanie SA-CD / CD, USB-A oraz DAC-Mode (wejścia USB-B, optyczne i koaksialne) dla HD-Audio

• Oryginalny mechanizm Marantz SA-CD dla precyzyjnego odczytu danych

• Port USB-B działający w trybie asynchronicznym i zdolny do przenoszenia sygnału PCM do

192kHz/24bit oraz DSD2.8 & 5.6Mhz przesyłu bezpośredniego

• Obwody analogowe zawierające Marantz HDAM®-SA2 dla zapewnienia wysokiej czystości dźwięku

• Audiofilski, wysoko napięciowy przetwornik DAC DSD1792 wraz z precyzyjnym systemem

zegarów

• Toroidalny transformator i wysokiej jakości komponenty

• Solidna obudowa wysokiej klasy z aluminiową pokrywą górną o grubości 5 mm i wytrzymałe aluminiowe nóżki minimalizujące wibracje

• Wzmacniacz słuchawkowy w pełni dyskretnej konstrukcji

• Pilot sterujący z aluminiowym panelem, pozwala kontrolować zarówno wzmacniacz jak i odtwarzacz CD

post-49868-0-63507900-1440511486_thumb.jpg

post-49868-0-21051800-1440511491_thumb.jpg

post-49868-0-02636600-1440511496_thumb.jpg

 Share


User Feedback

Recommended CommentsJoin the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.