Jump to content

Maserati i Bowers & Wilkins zapowiadają 805 Maserati Edition

Audionews
 Share


Rozwijając współpracę pomiędzy Bowers & Wilkins i Maserati z dumą zapowiadamy wprowadzenie nowych zestawów głośnikowych, których znakiem szczególnym jest szlachetne wykończenie. Łączą one wybitne brzmienie, z którego słynie Bowers & Wilkins z dyskretną wytwornością Maserati. Teraz znana i niezwykle ceniona konstrukcja 805 Diamond w połączeniu z elementami luksusowego wnętrza Maserati tworzy nową doskonałość - 805 Maserati Edition.

 

Głośniki serii Bowers & Wilkins 800 Diamond, które stały się oczywistym wyborem dla najbardziej wymagających melomanów i estetów na świecie, wypełnione są dźwiękowymi i wizualnymi innowacjami. 805 Maserati Edition korzysta z licznych audiofilskich technologii, wśród których znajduje się m.in. diamentowa kopułka wysokotonowa Bowers

& Wilkins, dzięki czemu zapewnia najwyższej jakości walory brzmieniowe podkreślające kulturę i dziedzictwo obu marek.

 

 

Zestaw głośnikowy 805 Maserati Edition został skonstruowany przy wykorzystaniu materiałów odzwierciedlających współpracę pomiędzy dwoma nobliwymi firmami. Unikatowy klonowy fornir „bird’s eye” oraz dystyngowana skóra Maserati są synonimem luksusowych wnętrz samochodów włoskiej marki. Zintegrowana podstawa głośnikowa kolumny 805 Maserati Edition, została wykończona takim samym lśniącym fornirem i przyozdobiona trójzębem Maserati. Trójząb, który jest częścią tożsamości Maserati już od 1926 r., zaprojektował Mario Maserati, wzorując się na elemencie pochodzącym z posągu Neptuna umieszczonego w fontannie Piazza Maggiore w Bolonii.

 

Już pod koniec 2013 r. zostanie wprowadzony kolejny wyjątkowy projekt - słuchawki P5 Maserati Edition.

 

 

Obie konstrukcje w pierwszej kolejności będą prezentowane jako część cyklu „Seven Notes World Tour”, muzycznego odkrywania silnika Maserati. Cykl wydarzeń zawita do Dubaju, Pekinu, Szanghaju, Tokio, Los Angeles, Nowego Jorku

i Londynu, a także na specjalną imprezę Vogue podczas Men’s Fashion Week w Mediolanie.

 

 

Inspiracją dla Siedmiu Tonów stał się piękny dźwięk silnika Maserati, i odkrycie, że ta jednostka napędowa w rzeczywistości jest naprawdę muzykalna. Firma Bowers & Wilkins nawiązała współpracę z uznanym muzykiem oraz producentem Howie B (współpracował m.in. z U2 i Bjork) i zachęciła go do nagrania brzmienia silnika Maserati. Howie B odkrył siedem tonów, które stanowią unikatową skalę Maserati, a następnie wykorzystał je do stworzenia muzyki Seven Notes. Utwory dostępne są wyłącznie na stronie internetowej www.SevenNotes.com.

 

Informacje dodatkowe

maserati

Maserati jest jednym z najbardziej znanych światowych producentów sportowych aut. Firma została założona w Bolonii we Włoszech w 1914 r., a jej zaangażowanie doprowadziło do uzyskania wielu sportowych osiągnięć i stworzenia serii legendarnych samochodów szosowych i wyścigowych. Dzisiaj Maserati ze swoim trójzębem w logo pozostaje symbolem motoryzacyjnych innowacji, inżynieryjnej doskonałości i wytwornego luksusu.

 

Bowers & Wilkins

Bowers & Wilkins jest specjalistą w świecie hi-end i projektantem najbardziej charakterystycznych na świecie systemów hi-fi. W niezwykle bogatym portfolio producenta znajdują się się między innymi takie konstrukcje jak unikatowa stacja muzyczna Zeppelin Air ze złączem dokującym dla iPhona, słuchawki P5 i flagowe zestawy głośnikowe z serii 800 Diamond, które wykorzystywane są w najlepszych światowych studiach nagraniowych takich jak Abbey Road Studios w Londynie.

post-49868-0-64354700-1371024259_thumb.jpg

post-49868-0-26764600-1371024266_thumb.jpg

post-49868-0-92192300-1371024273_thumb.jpg

post-49868-0-35111400-1371024280_thumb.jpg

post-49868-0-50845100-1371024289_thumb.jpg

post-49868-0-12277100-1371024297_thumb.jpg

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.