Jump to content

Nowe wysokiej klasy bezprzewodowe zestawy hi-fi firmy Panasonic zapewniają zachwycającą jakość dźwięku

audiostereo.pl
 Share


Firma Panasonic zaprezentowała nowe urządzenia z serii PMX — modele SC-PMX9 i SC-PMX7 — które charakteryzują się znakomitymi parametrami audio dzięki zastosowaniu głośników trójdrożnych, zaawansowanego głośnika superwysokotonowego i systemu w pełni cyfrowego wzmacniacza. Zestaw PMX9 jest zgodny z kilkoma technologiami bezprzewodowej transmisji strumieniowej, dzięki czemu użytkownik może wygodnie podłączać urządzenia wyposażone w funkcję Bluetooth, AirPlay lub DLNA, natomiast model PMX7 obsługuje łączność Bluetooth.

 

Niezależnie od tego, czy dźwięk pochodzi z płyty kompaktowej, iPhone'a 5/iPoda touch (piątej generacji), czy z urządzenia USB, zestawy SC-PMX9 i SC-PMX7 odtwarzają muzykę z całą klarownością i bogatą ekspresją tonalną, dzięki którym słuchanie dźwięku hi-fi jest takie przyjemne. System w pełni cyfrowego wzmacniacza (Full Digital Amplifier System) przetwarza dane muzyczne bezpośrednio w postaci cyfrowej, bez konwersji na sygnał analogowy, aż do momentu przesłania ich do głośników, co radykalnie redukuje szum w sygnale audio.

 

Aby maksymalnie wykorzystać atuty systemu w pełni cyfrowego wzmacniacza, w zestawach SC-PMX9 i SC-PMX7 zastosowano wiele zaawansowanych technologii reprodukcji dźwięku. Technologia LincsD-Amp ogranicza wahania amplitudy, które mogą wystąpić podczas cyfrowego przetwarzania sygnału, zapewniając wierniejsze odwzorowanie sygnału źródłowego. Funkcja cyfrowego złącza muzycznego umożliwia bezpośrednie odtwarzanie muzyki z iPhone'a 5/iPoda touch (piątej generacji), bez konwersji cyfrowo-analogowej, co zapobiega pogarszaniu jakości dźwięku podczas transmisji danych. Ponadto zestaw PMX9 umożliwia odtwarzanie plików FLAC.

 

Eleganckie wzornictwo

 

Modele SC-PMX9 i SC-PMX7 oferują nie tylko najwyższe parametry techniczne, ale również wyszukane wzornictwo. Panel przedni jednostki głównej ma obudowę z aluminium o fakturze włosa, która dodatkowo akcentuje solidność oraz luksusowy wygląd panelu i pokrętła regulacji głośności. Wykończenie głośników przypominające lakier fortepianowy wygląda wytwornie w każdym otoczeniu (SC-PMX9).

 

Dzięki stylowemu wzornictwu wysokiej klasy znakomicie pasuje do niemal każdego salonu lub sypialni. Urządzenie sprawia, że pomieszczenie staje się wyjątkową przestrzenią czerpania radości z muzyki.

 

Bogaty i czysty dźwięk

 

Ponadto ze szczególną starannością zaprojektowano trójdrożny zestaw głośnikowy typu bass-reflex, obejmujący płaski głośnik przedni (tylko w zestawie SC-PMX9), zaawansowany głośnik superwysokotonowy (tylko w zestawie SC-PMX9), głośnik wysokotonowy z miękką kopułką i głośnik niskotonowy. Sygnały audio — od basów po soprany — są dzielone przez głośniki na zakresy częstotliwości, co pozwala uzyskać bogatą fakturę muzyczną z wiernym odwzorowaniem oryginalnego dźwięku oraz czyste, wolne od zakłóceń brzmienia. Membrana głośnika wysokotonowego z miękką kopułką została usztywniona w celu poprawy jakości sopranów. Ponadto zastosowano złącza głośnikowe z mocowaniem na wkręty, które dodatkowo podnoszą jakość dźwięku, ponieważ zapewniają lepsze połączenia przewodów i stabilniejszą transmisję sygnału.

 

 

Wygodne połączenia przy użyciu aplikacji Panasonic Music Streaming App

 

Zestawy SC-PMX9 i SC-PMX7 obsługują różne technologie bezprzewodowe — DLNA, AirPlay i Bluetooth — dzięki aplikacji Panasonic Music Streaming App, opracowanej przez firmę Panasonic z myślą o swobodnym odtwarzaniu różnego rodzaju materiałów muzycznych. Po zainstalowaniu tej aplikacji w smartfonie gama możliwej do odtwarzania muzyki znacznie się poszerza. Na ekranie smartfonu pojawiają się utwory zapisane w urządzeniu NAS (Network Attached Storage) lub na komputerze PC podłączonym do sieci domowej. Wystarczy wówczas wskazać dany tytułu, aby od razu rozpocząć jego odtwarzanie.

 

 

 

Najważniejsze cechy i funkcje wysokiej klasy bezprzewodowych zestawów hi-fi:

 

SC-PMX9

1. Dźwięk klasy premium

— trójdrożny zestaw głośnikowy typu bass-reflex

— zaawansowany głośnik superwysokotonowy

— technologia LincsD-Amp

2. Bezprzewodowe strumieniowe odtwarzanie muzyki

— technologie bezprzewodowe DLNA, Airplay, Bluetooth

3. Współpraca z iPhonem 5/iPodem touch (piątej generacji)

 

SC-PMX7

1. Czysty dźwięk bez zakłóceń

— trójdrożny zestaw głośnikowy typu bass-reflex

— technologia LincsD-Amp

2. Bezprzewodowe strumieniowe odtwarzanie muzyki

— technologia bezprzewodowa Bluetooth

3. Współpraca z iPhonem 5/iPodem touch (piątej generacji)

 

* AirPlay, logo AirPlay, iPad, iPhone, iPod, iPod classic, iPod nano oraz iPod touch są znakami towarowymi firmy Apple Inc. zarejestrowanymi w USA oraz w innych krajach.

* Android i Google Play są znakami towarowymi firmy Google Inc.

* Znak słowny i logo Bluetooth® są własnością organizacji Bluetooth SIG, Inc., a firma Panasonic Corporation używa ich na mocy licencji. Inne znaki oraz nazwy towarowe są własnością odpowiednich podmiotów.

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.