Jump to content

Nowy telewizor Full LED Sony BRAVIA HX95 już dostępny w Polsce

dskrzyp
 Share


• Najwyższej jakości obraz na smukłym telewizorze z ekranem Full LED

• Technologia X-Reality PRO: ostrość i naturalny wygląd każdego obrazu 2D i 3D

• Łączność z Internetem przez wbudowaną sieć Wi-Fi: dostęp do serwisów catch-up TV, filmów, koncertów, i innych materiałów

 

Nowe telewizory BRAVIA z serii HX95 to najbardziej zaawansowane technicznie telewizory Full HD w ofercie Sony. Ich oficjalna premiera odbyła się podczas targów IFA w Berlinie 29 sierpnia. Teraz telewizory trafiły do polskich sklepów, w tym do Sony Store w CH Arkadia w Warszawie i sieci salonów Sony Centre.

 

Żywy, jasny obraz

Telewizory z serii HX95 cechują się wyjątkowo jasnym, wyraźnym obrazem. Unikatowy ekran Full LED zapewnia bogatą kolorystykę, wysokie poziomy kontrastu i naturalny, realistyczny ruch w obrazie 2D i 3D, a ponadto wyróżnia się smukłym, minimalistycznym wyglądem.

 

Bardziej jaskrawa biel i głębsza czerń

Technologia Full LED umożliwia precyzyjne zwiększanie i zmniejszanie jasności tych diod LED umieszczonych za ekranem, które tego wymagają. W rezultacie zmniejsza się zużycie energii, lepiej widać szczegóły, a uzyskiwany kontrast jest większy niż w zwykłych telewizorach LED.

 

Lepszy wygląd każdego obrazu

Obraz na telewizorze HX95 autentycznie ożywa — między innymi za sprawą innowacyjnego, opracowanego przez Sony procesora obrazu X-Reality PRO, który poprawia ostrość szczegółów i wygląd ich powierzchni. Bez względu na to, czy oglądamy film z Internetu, ulubiony program telewizyjny, albo najnowszą produkcję 3D, obraz telewizora HX95 jest najwyższej jakości.

 

Bezprzewodowy dostęp do muzyki i filmów z Internetu

Dzięki wbudowanej sieci Wi-Fi telewizor HX95 umożliwia bezpośredni dostęp do portalu Sony Entertainment Network. Poprzez portal ten użytkownik może korzystać z bogatych treści: bezpłatnych filmów, programów na żądanie, serwisów catch-up TV (na przykład TVP.pl, ipla, TVN Player, AXN i wiele innych), przeglądarki internetowej, aplikacji – takich jak Twitter™, Facebook®, YouTube™ czy Skype™.

 

Modele linii HX95 dają możliwość oglądania telewizji hybrydowej (HbbTV) – czyli połączenia cyfrowej telewizji naziemnej z Internetem. Rozszerza ona możliwości dotychczasowej telewizji o treści sieciowe. Umożliwia, w trakcie oglądania programu, równoczesne korzystanie z treści internetowych skorelowanych z programem i to bez przerywania oglądanej audycji. Jest to ważny krok w kierunku telewizji interaktywnej, zapewniającej w przyszłości wręcz ingerencję widza w to, co się dzieje na ekranie.

 

Opływowe kształty, smukła sylwetka

Wygląd telewizora HX95 stanowi godne uzupełnienie wyświetlanego obrazu. Urządzenie jest wykonane z materiałów o wysokiej jakości i ma spokojną, minimalistyczną sylwetkę, dobrze wpisującą się w wystrój salonu. Podstawa z aluminium pozwala na umieszczenie telewizora na niskim meblu i stworzenie optymalnych warunków oglądania przez odchylenie ekranu o 6°.

 

BRAVIA inspiruje

Niezrównana jakość obrazu i minimalistyczne wzornictwo telewizorów serii HX95, jak również nowej, rewolucyjnej Sony BRAVIA 4K i serii HX85, zainspirowały wybitnego ilustratora Tomasza Sadurskiego do przygotowania serii grafik i ilustracji, które wydane zostały w formie drukowanego katalogu oraz stały się głównym elementem nowej aranżacji Sony Store w CH Arkadia w Warszawie.

 

Tomasz Sadurski o swojej pracy inspirowanej telewizorami Sony BRAVIA:

 

Moją inspiracją przy tworzeniu ilustracji dla nowych telewizorów Sony BRAVIA była ciekawość… Pierwsze spojrzenie, ten decydujący moment, ale też bogactwo i płynność koloru oraz kompleksowość detali. Człowiek, technologia, moda, transgresja, dynamika, globalny zeitgeist…

 

W mojej pracy łącze klasyczny rysunek z technologią. Rysunek to bardzo pierwotna i instynktowna forma wyrazu, a cyfryzacja otworzyła dla niego nowy wymiar. Interesują mnie hybrydy: eklektyczny język, analogowo-multimedialne kontrasty i animowane kolaże. W przesłaniu opieram się jednak na instynkcie i prostocie.

 

Doskonała jakość obrazu BRAVIA HX95 otwiera nowy wymiar w pracy z ekranem. Dla mnie to niezawodne narzędzie, ale i bardzo atrakcyjny obiekt.

 

Pobierz katalog BRAVIA autorstwa Tomasza Sadurskiego

Tomasz Sadurski to ilustrator i dyrektor artystyczny wielu przedsięwzięć. Jest autorem logo i identyfikacji wizualnej pawilonu POLSKI na Expo 2008 w Saragossie. Jego projekty zdobiły produkty czołowych firm odzieżowych, motoryzacyjnych i z elektroniki użytkowej. Publikował swoje prace na łamach Vanity Fair, Park Avenue, Tush, Elle Girl, Suddeutsche Zeitung, Fashion Magazine, FFMAG Sao Paulo, Twojego Stylu i Pani. Jest także autorem ilustracji bestsellerowych powieści Ildiko von Kuerthy „Schwerelos” i „Endlich!”. Studiował grafikę użytkową i projektowanie mody w Monachium, a następnie Media Art i scenografię teatralną na monachijskiej Akademii Sztuk Pięknych. Nauczał rysunku w Akademii Mody w Monachium i na UdK Uniwersytecie Sztuki w Berlinie. Scenografie Tomka Sadurskiego oscylują między videoartem jak w balecie „Miniatures” dla Kompanii Baletowej w Stuttgarcie, a rysunkową architekturą w przedstawieniu „Smuteczek” Teatru Dramatycznego w Warszawie – hołdzie dla Kabaretu Starszych Panów z udziałem Macieja Stuhra, Piotra Adamczyka, Tomasza Karolaka i Tomasza Kota.

Telewizory Sony BRAVIA HX95 w rozmiarach 55 i 65 cali dostępne są w Sony Store w CH Arkadia w Warszawie i sieci salonów Sony Centre.

Sony Store znajduje się na II piętrze w CH Arkadia w Warszawie, przy al. Jana Pawła II 82. Sklep czynny jest od poniedziałku do soboty w godz. 10-22, w niedziele w godz. 10-21. Nr tel.: 22 356 10 99.

HX950series_55inch_4.jpg

SONY advertirial Sadurski2.jpg

SONY advertirial Sadurski4.jpg

Tomasz Sadurski.jpg

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.