Jump to content

NuPrime DAC-9X: przetwornik D/A z obsługą MQA, przedwzmacniacz i wzmacniacz słuchawkowy - jedno urządzenie wiele zastosowań

NuPrime DAC-9X to najnowszy przetwornik cyfrowo-analogowy z przedwzmacniaczem, przeznaczony również do zastosowań studyjnych, dodatkowo wyposażony we wzmacniacz słuchawkowy o wysokiej mocy.


NuPrime DAC-9X to przetwornik cyfrowo-analogowy klasy referencyjnej przeznaczony również do zastosowań studyjnych. Z sześcioma wejściami cyfrowymi (w tym aż dwa I2S), jednym wejściem analogowym, wyjściami analogowymi stereo: niezbalansowane 2xRCA i zbalansowane 2xXLR oraz obsługą sygnału cyfrowego PCM do 384kH, a DSD maksymalnie do DSD256 oraz możliwością dekodowania MQA. Jest to urządzenie, które wychodzi naprzeciw oczekiwaniom audiofilów i wymagających melomanów. NuPrime DAC-9X obsługując ogromną liczbę wejść i formatów będzie silnym ogniwem Twojego systemu audio. 

NuPrime_DAC9X_2jpg.thumb.jpg.668eee484bf134876f2bccf87b1e92bc.jpg

Przedwzmacniacz

NuPrime DAC-9X wyposażony jest także w przedwzmacniacz, który obsłuży każdą stereofoniczną końcówkę mocy.  Zintegrowany przedwzmacniacz pozwala wyeliminować dodatkowe komponenty w Twoim systemie oraz zmniejszyć liczbę analogowych kabli sygnałowych i złączy, a tym samym skrócić ścieżkę sygnału

NuPrime-DAC9X-z-MQA_6.thumb.jpg.0d30ac69dfd72661f72221faf06ca308.jpg

Regulacja głośności oparta o drabinkę rezystorową

Wysokiej klasy przedwzmacniacz w DAC-9X posiada analogową regulację poziomu wzmocnienia sygnału, opartą o drabinkę rezystorową o niskim poziomie szumów i odporności na zakłócenia. Została ona dodatkowo połączona do masy układu elektrycznego w celu minimalizacji szumów i zniekształceń. Dbając o wysoki komfort użytkowania, każde z wejść sygnału, zarówno cyfrowe jak i analogowe, posiada indywidualnie ustawiany i zapamiętywany poziom głośności. 

Wzmacniacz słuchawkowy o mocy 2 x 1.7W przy 32 Ohm

Wbudowany wzmacniacz słuchawkowy ze standardowym wyjściem słuchawkowym 6,3 mm, korzystając ze sprawdzonych rozwiązań NuPrime, zapewnia dźwięk czysty i naturalny. Główny nacisk został położony na zakres średniotonowy, który jest wyróżniający się w tej klasie urządzeń. Moc otrzymana z DAC – 9X to aż 1700mW przy 32 Ohm, która wystarczy aby napędzić dowolne słuchawki na rynku, zarówno dynamiczne jak i planarne. 

NuPrime_DAC9X_3.thumb.jpg.a548e0747d380422afdf9d72f2921b63.jpg

Natywne dekodowanie MQA

NuPrime DAC-9X wspiera dekodowanie MQA, które umożliwia odtwarzanie plików i strumieni audio MQA, zapewniając dźwięk oryginalnego nagrania studyjnego dostarczanego poprzez serwis Tidal. Dioda LED, która znajduje się na panelu przednim, swoim kolorem wskazuje, czy wykryto strumień MQA oraz informuje o jego pochodzeniu. Gdy dioda LED świeci się na zielono, mamy do czynienia z plikiem MQA Authentic. Kolor niebieski oznacza, że odtwarzany plik MQA Studio został zatwierdzony w studiu przez artystę lub producenta albo zweryfikowany przez właściciela praw autorskich. Kolor czerwony natomiast informuje o renderowaniu strumienia lub pliku MQA ORFS (Original Sample Rate). 

NuPrime_DAC9X_1a.thumb.jpg.e067932f78d5b3befcb94ebb2b071163.jpg

Serce przetwornika D/A

Do konwersji sygnału cyfrowego do analogowego zastosowano dwa przetworniki ESS 32-bit ESS9028Q2M, które niezależnie dekodują sygnał cyfrowy dla lewego i prawego kanału, zapewniając poprawę ich separacji i lepszą redukcję szumów. Przy budowie DAC-9X użyto profesjonalnych rezystorów MELF (Metal Electrode Leadless Face) niemieckiego producenta Vishay, których wysoka jakość zapewnia wydajność, stabilność oraz uzyskanie dźwięku znakomitej jakości.

NuPrime_DAC9X_4.thumb.jpg.c24136d1cfdd54445595d4719560c33d.jpg

Główne cechy DAC-9X

    • Układ scalony NuPrime SRC IC (opracowany we współpracy z producentem układów scalonych) zapewnia przetwarzanie DSP, w którym sygnały wejściowe są próbkowane w górę do megaherców, a następnie konwertowane w dół do docelowej częstotliwości próbkowania z bardzo niskim jitterem i zniekształceniami.

    • Port rozszerzenia dla odbiornika Bluetooth i streamera audio WiFi (opcjonalnie)

    • Pełna kontrola przez mikroprocesor z retencją pamięci

    • Obsługuje natywne odtwarzanie DSD metodą ASIO2.1 i DoP (DSD over PCM)

    • Ultra-niskoszumowe tranzystory JFET na stopniu wejściowym zapewniają najniższy możliwy poziom szumów

    • Wejście USB w trybie asynchronicznym

    • Bardzo niskie zużycie energii w trybie Stand-by

    • Antywibracyjne stopy izolujące autorskiej konstrukcji (zgłoszone do opatentowania)

 

NuPrime_DAC9X_1b.thumb.jpg.43b0f08a310fd186f8bac8a214acf5bc.jpg

Korzystanie z odbiorników audio i kluczy sprzętowych Bluetooth i WiFi

NuPrime zdefiniowało port USB typu A do przenoszenia danych S/PDIF i zasilanie 5 V do podłączenia zewnętrznego bezprzewodowego odbiornika audio za pomocą tylko jednego standardowego kabla USB. Odbiorniki bezprzewodowe NuPrime Omnia WR-1, BTR-HD, Stream Mini i Stream Mini DAC mają port micro-USB zgodny z tą specyfikacją. Pozwala to na użycie standardowego, gotowego kabla USB-A do micro USB do zasilania odbiornika, a także bezprzewodowego przesyłania danych audio w formacie S/PDIF.

Urządzenia marki NuPrime, w tym model DAC-9X dostępne są u autoryzowanych dealerów marki. Pełna lista sprzedawców pod linkiem >>

Specyfikacja NuPrime DAC-9X dostępna pod linkiem >>

nuprime_logo_1.png.4b17b970332d5b61be98d7c51de480d6.png

http://www.rafko.com/

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.