Jump to content

Oliver Koletzki i Sebo K gwiazdami Virgin Mobile Stage na Audioriver

audiostereo.pl
 Share


Po raz pierwszy w historii Audioriver, także na rynku Starego Miasta wystąpią zagraniczne gwiazdy. Będą to Oliver Koletzki oraz Sebo K i jest to efekt partnerstwa z marką Virgin Mobile. Ponadto, do programu plażowej części festiwalu dołączają artyści z francuskiego kolektywu Club Cheval – Panteros666, Sam Tiba i Canblaster – zamykając tym samym listę zagranicznych gwiazd, które zagrają w Płocku w dniach 24-26 lipca 2015. Co więcej, wszystkie karnety trzydniowe i bilety jednodniowe na niedzielę zostały już wyprzedane.

 

Na rynku Starego Miasta od wielu lat odbywają się Targi Muzyczne Audioriver, które za dnia, w piątki i soboty, przyciągają tysiące osób zainteresowanych zarówno ofertą wystawców, jak i zabawą przy tamtejszej scenie. Bardzo się cieszymy, że marka Virgin Mobile postanowiła wesprzeć ten punkt festiwalu i wyraźnie uatrakcyjnić jego program, przeznaczając fundusze na sprowadzenie dwóch zagranicznych gwiazd. To idealna sytuacja, gdy sponsoring rozwija ofertę wydarzenia, a nie ogranicza się do działań czysto reklamowych. Tym samym scena na rynku nazywać się będzie Virgin Mobile Stage.

 

„Muzyka istnieje w DNA marki Virgin Mobile od początku jej istnienia. Tym bardziej cieszymy się, że udało nam się wesprzeć tak wyjątkową inicjatywę, jak festiwal Audioriver i to w dość nieoczywisty sposób.” – komentuje Grażyna Piotrowska-Oliwa, Prezes Virgin Mobile Polska. „Zależało nam, aby poprzez zaangażowanie w Audioriver dać jego uczestnikom coś ekstra – nie tylko nasz branding czy miejsce do odpoczynku, ale także więcej muzyki. Wzbogaciliśmy program dziennej sceny na Starym Rynku w Płocku o dwie zagraniczne gwiazdy, co z pewnością będzie świetnym dopełnieniem nocnego programu festiwalu.”

 

Choć w biografiach DJ-skich często czytamy sztampowe zdania w stylu „muzyką interesował się od najmłodszych lat” albo „szturmem wdarł się na elektroniczną scenę”, to w przypadku Olivera Koletzkiego, ich użycie byłoby w pełni uzasadnione. Produkcją zajmował się już bowiem jako 12-latek, do czego używał swojego Commodore C64, a jego pierwszy singel – wiele lat później – był najlepiej sprzedającym się wydawnictwem w historii wytwórni Svena Vätha, najlepiej sprzedającym się utworem techno 2005 roku, a prestiżowy magazyn „Groove” ogłosił Olivera odkryciem minionych dwunastu miesięcy. Od tamtego czasu wydarzyło się jednak mnóstwo w karierze Koletzkiego – wydał m.in. cztery albumy autorskie oraz takie hity, jak „Hypnotized”, „Arrow and Bow” i „Echoes”. Ponadto, jest właścicielem bardzo popularnej wytwórni Stil Vor Talent, dla której tworzyli lub tworzą takie postaci, jak HVOB, Klangkarussell czy Lützenkirchen.

 

Sebo K to nie właściciel, ale z pewnością jedna z najważniejszych postaci innej cenionej niemieckiej oficyny, Mobilee. To z szefową tej wytwórni, Anją Schneider, stworzył w 2005 roku utwór „Rancho Relaxo”, który przyciągnął uwagę dużej części elektronicznej sceny i umożliwił artyście rozwinięcie kariery. Oczywiście nie poprzestał na tym i do dziś wydał wiele singli oraz kompilację dla wytwórni jednego z najważniejszych klubów na świecie, berlińskiego Watergate.

 

Anja Schneider & Sebo K - Rancho Relaxo

 

Koletzki i Sebo K to jednak nie jedyni ogłoszeni dziś artyści. Zamknęliśmy także program Last.fm Hybrid Tent i tym samym listę zagranicznych gwiazd. Choć spodziewano się raczej jednego, ostatniego nazwiska, ogłosiliśmy aż trzech artystów: trzy czwarte francuskiego projektu Club Cheval związanego z wytwórnią Brodinskiego, Bromance. Do Płocka przyjadą Panteros666, Sam Tiba i Canblaster, którzy zagrają najpierw solowe DJ-sety, by na koniec połączyć się w występie back 2 back. Każdy z tych artystów ma spory dorobek własny, a jako Club Cheval wydadzą w tym roku swój debiutancki album.

 

Club Cheval - From the Basement To The Roof

 

Ostatnia ważna informacja jest taka, że nie ma już karnetów trzydniowych oraz jednodniowych biletów na niedzielę. W sprzedaży pozostały jeszcze karnety dwudniowe w cenie 220 zł oraz wejściówki na piątek i sobotę po 140 zł każda. Warto nie zwlekać, ponieważ wyprzedajemy wszystkie swoje bilety już od dwóch lat.

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.