Jump to content

Panasonic prezentuje linię głośników bezprzewodowych i ofertę kompaktowych systemów stereofonicznych na rynek europejski

dskrzyp
 Share


Panasonic zaprezentowała w Nicei sześć nowych urządzeń audio, w tym trzy nowe strumieniowe głośniki bezprzewodowe, które będą wprowadzone na rynek europejski. Wiele z nich obsługuje technologię Bluetooth®. Urządzenia z serii HC, na którą składają się modele SC-HC58, SC-HC38 i SC-HC28, można podłączyć przy użyciu kabla USB. Dostępna jest do nich stacja dokująca działająca z urządzeniami iPhone5/iPod touch (5. generacji), dzięki czemu użytkownicy mogą odtwarzać muzykę z wielu różnych źródeł. Z kolei nowa seria NE (Network Era) obejmuje modele SC-NE1, SC-NE3 i SC-NE5, które cechuje najwyższa jakość generowanego dźwięku i pełna obsługa łączności bezprzewodowej.

 

„Firma Panasonic nieustannie stara się dostarczać odbiorcom najwyższej jakości produkty audio, w związku z czym linie głośników i systemów stereofonicznych na 2013 r. zapewniają niezrównaną jakość dźwięku, a dodatkowo stanowią przykład najlepszych innowacji w dziedzinie wzornictwa” — mówi Iwona Burzyńska, Panasonic PR Manager Poland & Baltics. „Zawsze staramy się wzbogacać doświadczenia słuchaczy i ułatwiać obsługę sprzętu. Dzięki nowym, zaawansowanym funkcjom sieciowym użytkownicy mogą słuchać muzyki w całym domu”.

 

Nową serię NE firmy Panasonic wyposażono w najnowsze zaawansowane funkcje sieciowe, a urządzenia generują dźwięk o najwyższej jakości. Dodatkowo rozwiązanie Aero Stream Port umożliwia kontrolowanie przepływu powietrza i redukcję hałasu wydobywającego się z otworów, dzięki czemu dźwięk jest czystszy i głębszy, a korzystanie z produktów to sama przyjemność. Nowa koncepcja głośników bezprzewodowych została stworzona z myślą o użytkowniku indywidualnym, który będzie mógł strumieniowo przesyłać muzykę bez konieczności dokowania urządzenia.

 

NE5 wyposażono w złącze Lightning umożliwiające bezproblemowe korzystanie z urządzeń iPhone 5 /iPod touch (5. generacji). Zapewniono też możliwość połączenia przy użyciu kabla USB. Inne urządzenia Apple i z systemem Android można synchronizować z NE5 i NE3 przy użyciu łączności DLNA, AirPlay® i Bluetooth®. AirPlay® umożliwia użytkownikom bezprzewodową transmisję strumieniową muzyki z urządzeń iPad, iPhone, iPod lub MAC/PC bezpośrednio do produktów Panasonic w ramach bezprzewodowej sieci LAN.

 

Modele NE5, NE3 i NE1 są wyposażone w głośniki Nanosized Bamboo Cone Speaker, obsługują technologie, takie jak Pure Direct Sound System, Direct-Vocal i 2-drożny system głośnikowy. Ten ostatni zapewnia bogate i intensywne, wyraźne i dobrze zrównoważone dźwięki — od tonów wysokich po niskie. Sztywny i lekki głośnik Nanosized Bamboo Cone charakteryzujący się wysoką prędkością akustyczną jest używany w celu osiągania wysokiego ciśnienia akustycznego i wyrazistości. W systemie zamknięty jest trójcalowy głośnik basowy Long Stroke Woofer generujący drgania o dużej amplitudzie, umożliwiające uzyskanie naprawdę głębokich basów. Najczystsze soprany są generowane przez wbudowany jednocalowy głośnik wysokotonowy, dzięki któremu słuchacz może cieszyć się niezrównaną jakością dźwięku.

 

Seria mikrosystemów stereofonicznych Panasonic HC została udoskonalona w porównaniu z rokiem 2012 zarówno pod względem jakości dźwięku, jak i inteligentnej pracy w sieci. Model HC58 wyposażono w głośnik Nanosized Bamboo Cone Speaker i podwójną membranę bierną. Obsługuje też technologię audio Direct-Vocal (tak jak model HC38). Rozszerzono funkcje sieciowe, doskonaląc technologię Bluetooth® w modelach HC58 i HC38, ułatwiając konfigurację rozwiązania AirPlay® (HC58) oraz umożliwiając podłączenie urządzeń iPod/iPhone/iPad przy użyciu kabla USB (HC58 i HC38) lub złącza Lightning w modelu HC28, tak aby można było korzystać z urządzeń iPad mini lub iPhone5. Te eleganckie i smukłe urządzenia wyposażono w system audio Pure Direct Sound System i wykończono z zastosowaniem wysokiej jakości metalu, podkreślającego luksusowy wygląd produktów. Modele HC58 i HC38 można zamontować na ścianie przy użyciu wsporników dostępnych w zestawie.

 

Możliwości kompaktowych rozwiązań audio firmy Panasonic na 2013 rok rozszerza nowa aplikacja Panasonic Music Streaming App (niedostępna dla modelu HC28), która umożliwia użytkownikom rozpoczęcie bezprzewodowej, strumieniowej transmisji muzyki do smartfona lub tabletu za jednym naciśnięciem przycisku. Aplikacja jest dostępna w sklepach Apple Store i Google Play. Korzystający z niej użytkownicy mogą wybrać, na którym urządzeniu chcą słuchać muzyki i nie muszą fizycznie go podłączać**. Po zainstalowaniu aplikacji użytkownik może wybrać żądaną pozycję z listy wszystkich dostępnych urządzeń i zacząć bezprzewodowo przesyłać muzykę na urządzenia audio. Aplikacja Panasonic Music Streaming App działa z łącznością DLNA, Bluetooth® lub AirPlay®.

 

W Polsce dostępne będą następujące modele:

SC-HC58 w sugerowanej cenie detalicznej 1099 PLN

SC-HC38 w sugerowanej cenie detalicznej 829 PLN

SC-HC28 w sugerowanej cenie detalicznej 629 PLN

 

* Opisy „Made for iPod”, „Made for iPad” i „Made for iPhone” oznaczają, że akcesorium elektroniczne zostało opracowane specjalnie pod kątem używania z urządzeniami iPod, iPad lub iPhone oraz otrzymało certyfikat potwierdzający zgodność ze standardami jakości firmy Apple. Firma Apple nie odpowiada za sposób działania tego urządzenia ani jego zgodność ze standardami bezpieczeństwa bądź z przepisami. Należy pamiętać, że używanie tego akcesorium z urządzeniem iPod, iPad lub iPhone może wpłynąć na działanie w sieci bezprzewodowej.

 

* AirPlay, logo AirPlay, iPad, iPhone, iPod, iPod classic, iPod nano oraz iPod touch są znakami towarowymi firmy Apple Inc. zarejestrowanymi w USA oraz w innych krajach.

 

* Znak słowny i logo Bluetooth® są własnością organizacji Bluetooth SIG, Inc., a firma Panasonic Corporation używa ich na mocy licencji.

 

* Inne znaki oraz nazwy towarowe są własnością ich odpowiednich właścicieli.

 

** W przypadku korzystania z łączności DLNA i/lub AirPlay konieczne jest wcześniejsze skonfigurowanie sieci LAN.

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.