Jump to content

Panasonic przedstawia ofertę telewizorów i usług Smart VIERA na rynek europejski na 2013 rok

audiostereo.pl
 Share


Firma Panasonic zaprezentowała dzisiaj nowo opracowaną platformę VIERA Connect na rok 2013. Usługa udostępnia teraz zmieniony ekran aplikacji, większy wybór technologii tworzenia aplikacji oraz kategorię aplikacji elektronicznego pióra dotykowego przeznaczonych na telewizory NeoPlasma.

 

W nowej i udoskonalonej usłudze VIERA Connect firmy Panasonic wprowadzono zupełnie nowy wygląd listy aplikacji. Teraz zapewnia ona szybsze i łatwiejsze udostępnianie linków do znacznie większej liczby aplikacji na tym samym ekranie.

 

VIERA Connect umożliwia uzyskiwanie dostępu do wielu internetowych usług wideo na żądanie i aplikacji o zróżnicowanej tematyce — od aktualności i fitness, przez serwisy społecznościowe i muzykę, po zakupy i gry online. Usługa VIERA Connect nie wymaga używania dodatkowej przystawki ani komputera — aby ją uruchomić, wystarczy nacisnąć przycisk „apps” na pilocie lub kliknąć bezpośrednie łącze na ekranie nowej funkcji „my Home Screen”.

 

Obsługa HTML5 oraz stowarzyszenie Smart TV Alliance

 

Pragnąc zacieśnić współpracę z twórcami aplikacji, firma Panasonic uruchomiła w 2011 roku przeznaczony dla nich portal VIERA Connect. Udostępniono w nim pakiety SDK i API umożliwiające tworzenie aplikacji zgodnych z platformą VIERA Connect.

 

Oprócz popularnego interfejsu API Ajax-CE, opartego na języku Javascript, pakiet VIERA Connect SDK firmy Panasonic będzie teraz obejmować coraz powszechniej stosowany interfejs API HTML5. Interfejs Ajax-CE nadal zapewnia najlepszy w branży interfejs użytkownika telewizora, jednak standard HTML5 daje więcej możliwości korzystania z wielu aplikacji często stosowanych w branży. Ponadto wprowadzenie obsługi języka HTML5 ułatwia optymalizację tradycyjnych treści stron internetowych pod kątem telewizorów i udostępnianie ich na dużych ekranach HD.

 

Z myślą o zjednoczeniu środowiska twórców aplikacji, podzielonego wskutek opracowywania przez różne firmy własnych platform Smart TV, w grudniu 2012 r. firma Panasonic przystąpiła do stowarzyszenia Smart TV Alliance, aby ułatwić tworzenie dużego, wydajnego środowiska tworzenia aplikacji na platformy Smart TV. Pozwoli to twórcom oprogramowania na łatwe tworzenie aplikacji przeznaczonych na różnorodne platformy, a użytkownikom zapewni bogate źródło materiałów i usług.

 

Aplikacje elektronicznego pióra dotykowego

 

Modele z serii Smart VIERA NeoPlasma firmy Panasonic na 2013 r. przenoszą interakcję z telewizorem na nowy poziom. Są wyposażone w funkcję Electronic Touch Pen, z której można korzystać przy użyciu opcjonalnego elektronicznego pióra dotykowego (TY-TP10E). Oprócz gier dostępnych do pobrania wszystkie modele z serii NeoPlasma mają kilka wbudowanych gier dla dzieci: Put Three, Family Reversi, Touch Connect oraz aplikację notatnika.

 

Pióro dotykowe Panasonic dodaje nowy wymiar funkcji telewizorów — dostępna w zestawie aplikacja Paint umożliwia elektroniczne rysowanie lub pisanie wiadomości bezpośrednio na ekranie telewizora za pomocą pióra cyfrowego bez użycia zewnętrznego komputera czy uaktywniania specjalnej ramki obrazów na ekranie. Aplikacja Paint umożliwia też pisanie na obrazach lub filmach wideo z odtwarzacza multimedialnego, telewizora lub wejść HDMI oraz zapisywanie materiałów z powrotem do źródła.

 

 

 

Warszawa, 11 lutego 2013 r. – Zapowiedziana dzisiaj nowa linia telewizorów Smart VIERA firmy Panasonic jest wyposażona w szereg funkcji zapewniających najbardziej intuicyjne i łatwo dostosowywane środowisko użytkownika. Teraz wszystkie ulubione elementy mogą się znajdować w jednym miejscu. Interfejs użytkownika telewizorów Smart VIERA został opracowany z myślą o maksymalnie prostej obsłudze platformy Smart TV. Jest on oparty na nowej funkcji „my Home Screen”, nowatorskiej opcji personalizacji, dzięki której każdy domownik może zgodnie z upodobaniami zebrać wszystkie ulubione materiały i aplikacje w jednym miejscu.

 

my Home Screen

 

Funkcja my Home Screen firmy Panasonic rewolucjonizuje sposób interakcji z telewizorem. Dzięki temu rozwiązaniu każdy użytkownik urządzenia może go dostosować do swoich preferencji, tworząc własny ekran główny — jedno centralne miejsce, w którym można zebrać do jedenastu ulubionych aplikacji, widgetów i usług.

 

Funkcja my Home Screen umożliwia wielu użytkownikom skonfigurowanie własnego, spersonalizowanego wejścia do bogatego świata materiałów oferowanych za pośrednictwem systemu Smart VIERA. Każdy domownik może utworzyć własny ekran główny i bez trudu umieszczać na nim to, co chce obejrzeć lub do czego chce uzyskać dostęp.

 

Urządzenie umożliwia wybór jednego z trzech ustawionych fabrycznie formatów układu — TV Home Screen, Lifestyle Screen lub Info Screen. W każdym z nich są wyróżniane materiały i aplikacje związane z tematyką wybranego motywu, czyli odpowiednio telewizyjną rozrywką domową, stylem życia i informacjami. Można też utworzyć własny układ i dodać do niego wszystkie ulubione aplikacje i widgety.

 

Aby obsługa była jeszcze bardziej intuicyjna, inteligentna i przyjazna, teraz funkcja rozpoznawania twarzy automatycznie rozpoznaje użytkownika za pomocą wbudowanej kamery i udostępnia odpowiedni ekran główny, gdy tylko użytkownik siądzie przed telewizorem.

 

Interakcja głosowa

 

Z myślą o jeszcze łatwiejszym przeglądaniu stron internetowych na ekranie telewizora firma Panasonic udostępnia w modelach VIERA na 2013 r. nową funkcję interakcji głosowej . Interakcja głosowa umożliwia wyszukiwanie materiałów oraz wprowadzanie słów kluczowych, adresów URL i wiadomości przeznaczonych do serwisów społecznościowych przez proste wypowiadanie słów do kontrolera dotykowego Touch Pad Controller telewizora Smart VIERA albo zgodnego smartfonu bądź tabletu. Ponadto system upraszcza wprowadzanie danych za pomocą słownych skrótów ułatwiających wyszukiwanie, takich jak „Internet”, „zdjęcie”, „wiadomości” i „mapa”. Możliwe jest też głosowe wydawanie poleceń, takich jak „kanał w górę”, „kanał w dół” i „wycisz”.

 

Z zalet interakcji głosowej można korzystać za pośrednictwem aplikacji VIERA Remote App w wersji 2.0 zainstalowanej na zgodnym urządzeniu z systemem Android lub iOS albo nowo wprowadzonego kontrolera dotykowego dostępnego w telewizorach Smart VIERA klasy wyższej . Kontroler dotykowy na drugim pilocie dodatkowo zwiększa intuicyjność poruszania się po interfejsie użytkownika telewizora i przeglądanie stron internetowych.

 

Funkcja ta dostępna jest w wybranych wersjach językowych.

 

Aplikacja VIERA Remote App 2.0 z funkcją Swipe and Share 2.0

 

Ponieważ możliwość korzystania z drugiego ekranu jest coraz istotniejsza dla użytkowników telewizorów, nowa i udoskonalona aplikacja VIERA Remote App 2.0 firmy Panasonic — obsługiwana na urządzeniach iOS i Android — udostępnia mnóstwo prostych, intuicyjnych i spersonalizowanych opcji.

 

Przesuwając jednym palcem po urządzeniu przenośnym można łatwo udostępniać materiały z telewizora lub na telewizorze VIERA, a użycie dwóch palców pozwala zapisywać materiały, na przykład wideo i zdjęcia.

 

Nowa aplikacja VIERA Remote App 2.0 zmienia tablet lub smartfon w wygodny drugi ekran, na którym można na przykład kalibrować obraz telewizyjny lub wyszukiwać materiały bez wyświetlania menu przesłaniających główny obraz na ekranie telewizorze.

 

Ponadto aplikacja VIERA Remote 2.0 umożliwia używanie tabletu lub smartfonu jako pilota do telewizora, udostępniając intuicyjne menu odzwierciedlające funkcje zwykłego pilota, a nawet umożliwiając ładowanie aplikacji VIERA Connect.

CES 2013- Photo - DT60 Front.jpg

CES 2013- Photo - ZT60 Bottom Right Slant.jpg

CES2013_press conference_draw on TV2_m.jpg

TouchPen.jpg

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.