Jump to content

Panasonic Smart VIERA na CES 2013:16 telewizorów LED,16 telewizorów plazmowych oraz nowe aplikacje Viera Connect

audiostereo.pl
 Share


, lider w dziedzinie technologii Full HD oraz Smart TV, zapowiedział dzisiaj, podczas międzynarodowych targów 2013 International Consumer Electronics Show, wprowadzenie nowych aplikacji1 oraz usprawnionych opcji połączeń sieciowych1 w telewizorach linii 2013 VIERA ConnectTM. Opcje Vera Connect, m.in. możliwość streamingu, udostępniania zdjęć oraz filmów przez tablety i Smartphone’y, jak również umożliwienie robienia zakupów przez internet wprowadzą użytkowników w nowy wymiar technologii.

 

VIERA Connect firmy Panasonic jest platformą IPTV, która umożliwia użytkownikom telewizji HD, odtwarzaczy Blu-ray oraz kina domowego, dostęp do filmów online lub wszelkich aplikacji związanych z aktualnymi wiadomościami, sportem, muzyką, zakupami internetowymi czy grami. VIERA Connect nie wymaga zewnętrznych tunerów, ani stacjonarnego komputera2 i może być sterowana jednym przyciskiem pilota.

 

Nowe aplikacje w 2013 r.

W 2013 r. firma Pansonic wprowadzi ciekawe aplikacje dla dzieci, fanów muzyki, amatorów zakupów internetowych oraz filmów i telewizji.

 

• HSN – Zakupy internetowe przez aplikację HSN Remote® dla użytkowników platformy VIERA Connect to możliwość przeglądania i kupowania tysięcy marek. Ta zaawansowana aplikacja daje użytkownikom możliwość czytania i oglądania filmów o produktach, sprawdzania opinii innych konsumentów oraz robienia zakupów za pomocą pilota.

• YouTube™ DIAL – YouTube był jedną z pierwszych aplikacji dostępnych przez platformę usług IPTV firmy Panasonic w 2008 r. W 2012 VIERA Connect stworzył całkowicie nowy interfejs użytkownika i umożliwił dostęp do funkcji oferowanych przez Youtube, które wcześniej dostępne były jedynie przez tradycyjną przeglądarkę internetową. Teraz można swobodnie przeszukiwać wszystkie pliki dostępne na portalu YouTube – zarówno opinie innych użytkowników, teledyski, filmy, jak i 100 kanałów. W 2013 r. najnowsza aplikacja YouTube pozwoli na przesyłanie filmów z telefonów typu Smartphone oraz tabletów do systemu Smart VIERA HDTV. Ikonka w aplikacji Youtube pojawi się automatycznie, jeśli telefon lub tablet korzystają z tego samego połączenia WiFi co telewizor. Niepotrzebne są dodatkowe kable ani hasła. Użytkownicy muszą jedynie wybrać opcję „Wyślij do TV”, aby przesłać film. Mogą oni również przeglądać filmy, przewijać je, zatrzymywać lub przesyłać materiał z powrotem do swoich telefonów i tabletów. Z racji tego, że wszystkie urządzenia połączone są w chmurze, użytkownicy mogą odtwarzać film, jednocześnie przeglądając inne pliki. Aplikacja pozwala na przesyłanie danych na telewizor z różnych urządzeń naraz.

 

• SHOWTIME® Preview – Poznaj kulisy najlepszych i najbardziej nagrodzonych seriali!

 

Pozostałe aplikacje zaprezentowane w 2013 to:

• Dzieci – Disney Publishing Worldwide, Nextbook Story Books

• Lifestyle -- CNET (elektronika użytkowa)

• Filmy video -- Flixster, 3Doo, ScreenMedia, Redux, Moving Art

• Muzyka -- Rhapsody, Tune-In

• Języki Obce-- Kylin TV (Chiny), Zee TV (Indie), Total Movie (Ameryka Południowa), Crunchyroll (obyczajowe i anime- Azja)

• Fitness -- GAIAM (produkty typu wellness i streaming filmów)

 

Telewizory wysokiej rozdzielczości z systemem VIERA Connect mają bezprzewodowy internet oraz podłączenie zewnętrznych portów USB, co pozwala na używanie bezprzewodowej klawiatury i konsoli do gier. Nie ma dodatkowych opłat za korzystanie z systemu VIERA Connect4.

 

“Dzięki platformie VIERA ConnectTM jesteśmy w stanie zaoferować naszym użytkownikom nowe doznania i lepszą jakość oglądania telewizji” mówi Iwona Burzyńska PR Manager Panasonic w Polsce i Krajach Bałtyckich. “Gdy w 2008 r. wprowadziliśmy na rynek platformę VIERA Connect możliwy był jedynie dostęp do kilku popularnych portali internetowych. W 2013 r. telewizory Smart VIERA HD oraz odtwarzacze Blu-ray dają możliwość połączenia się z niezliczoną liczbą stron internetowych oraz dzielenia się treścią ze znajomymi. Jesteśmy dumni ze współpracy z liderami w swoich dziedzinach, takimi jak You Tube, oraz z tego, że wspólnie z nimi tworzymy innowacyjne aplikacje oraz technologie, które zmieniają sposób, w jaki użytkownicy korzystają z telewizorów. Mam nadzieję, że jak najwięcej nowości Smart VIERA zaprezentowanych na CES wkrótce pojawi się w Polsce!”

 

Ogromne możliwości i szeroka oferta aplikacji

Platforma VIERA Connect firmy Panasonic została wprowadzona na rynek w 2008 r., oferując użytkownikom dostęp do najpopularniejszych portali społecznościowych (m.in. Skype™ 3, YouTube™, Facebook oraz Twitter), filmów video (m.in. Amazon Instant Video™, Netflix, HuluTM Plus, Vudu oraz Ustream), gier (Accedo Funspot, Gameloft oraz PlayJam), fitnesu (m.in. BodyMedia, ifit oraz Withings), muzyki (m.in. Pandora oraz Shoutcast), jak również serwisów informacyjnych (m.in. AccuWeather, Associated Press oraz WSJ Live).

 

VIERA ConnectTM oferuje również wiele możliwości technologicznych, w tym wyszukiwarkę internetową dostosowaną do telewizora, aplikację VIERA® Remote App na telefony typu Smartphone i tablety (zawierająca m.in. funkcję Swipe & Share 2.0, pozwalającą na przesyłanie zdjęć oraz filmów z telefonów i tabletów na ekran telewizorów HD Smart VIERA® z platformą VIERA Connect. Platforma ta ma również dostęp do telewizji Social Network TV, dzięki której użytkownicy mogą oglądać telewizję podczas korzystania jednocześnie z programów Skype, Twitter i Facebook, które wyświetlane są na jednym ekranie.

 

Dostępność platformy VIERA Connect

Ponad 75% telewizorów HD z serii VIERA 2013 będą miały całkowity lub częściowy dostęp do funkcji VIERA Connect. Całkowity dostęp będzie dostępny przez telewizory Smart VIERA®, odtwarzacze Blu-ray lub kino domowe:

• Telewizory plazmowe HD VIERA – ZT60, VT60, ST60

• Telewizory LED HD VIERA – WT60, DT60, ET60, E60

• Odtwarzacze Blu-ray – DMP-BDT230, DMP-BDT330

• Odtwarzacze Media Streaming Players – DMP-MST60

• Kino domowe – SC-BTT190, SC-BTT195, SC-BTT490

 

Wsparcie dla HTML5

W 2011 r. firma Panasonic uruchomiła portal VIERA ConnectTM dla programistów aplikacji, którzy korzystając z komponentów programowych SDK i interfejsu API nadsyłają propozycje aplikacji dostępnych w platformie VIERA Connect.

Komponent programowy SDK portalu VIERA ConnectTM będzie zawierał API HTML5, oprócz uznanego już Ajax-CE oraz API Javascript. Podczas gdy Ajax-CE pomaga stworzyć świetny interfejs dla użytkowników, HTML5 daje możliwość korzystania z wielu aplikacji i dostosowania treści zamieszczonych w internecie do telewizji HD.

 

Współpraca Smart TV

W celu ujednolicenia fragmentarycznego rozwoju telewizorów typu Smart, firma Panasonic przystąpiła w 2012 r. do stowarzyszenia Smart TV Alliance, które pozwoli programistom na tworzenie jednego oprogramowania, które będzie można odtwarzać na platformach różnych producentów. Wraz z innymi członkami stowarzyszenia, firma Panasonic chce udostępnić komponenty programowe SDK zawierające najnowsze trendy i funkcje do stworzenia zaawansowanych i innowacyjnych aplikacji.

 

VIERA Connect Market

W 2011 r. firma Panasonic wprowadziła usługę VIERA Connect MarketTM, pozwalającą użytkownikom na spersonalizowanie swojej platformy Viera Connect poprzez korzystanie z niezliczonych aplikacji udostępnionych przez ich twórców. Usługa VIERA Connect Market była również jedną z pierwszych platform typu IPTV oferujących sprzęt firmy Panasonic, jak np. aparaty cyfrowe LUMIX, kamery i karty pamięci SD oraz produkty innych producentów, np. konsoli do gier.

 

Więcej informacji o platformie VIERA ConnectTM Smart TV firmy Panasonic dostępnych jest na www.panasonic.com.

 

 

Uwagi:

1. Konkretne daty uruchomienia i dostępność poszczególnych aplikacji VIERA Connect™ 2013 zostaną podane w późniejszym terminie. Niektóre z tych aplikacji będą kompatybilne tylko z telewizorami Panasonic VIERA z line-upu 2013 ze względu na uwarunkowania techniczne.

 

2. Aby korzystać z funkcjonalności VIERA Connect niezbędny jest dostęp do szerokpasmowego Internetu.

 

3. Rozmowy video via Skype możliwe są jedynie po zamonotowaniu kamery Panasonic kompatybilnej ze Skype, do nabycia oddzielnie.

 

4. Korzystanie z platformy Viera Connect jest bezpłatne, aczkolwiek niektóre serwisy mogą wymagać opłaty za oglądanie filmu, rozgrywek sportowych. Niektóre aplikacje dostępne na platformie Viera Connect mogą wymagać dodatkowych opłat.

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.