Jump to content

Piątki z nową muzyką już od 10 lipca!

Audionews
 Share


Już 10 lipca rusza światowy dzień premier muzycznych

 

 

 

Od 10 lipca światowe premiery muzyczne we wszystkich krajach będą ukazywać się w tym samym dniu. Nowe utwory i albumy będą dostępne w każdy piątek od godz. 00.01 czasu lokalnego w ponad 45 krajach – nowa muzyka będzie dostępna dla wszystkich w tym samym momencie.

 

 

 

Dla fanów na całym świecie piątek stanie się wyjątkowym dniem – dniem premier muzycznych. 10 lipca 2015 roku rusza projekt „Piątki z nową muzyką”, czyli światowy dzień premier muzycznych. Dzięki przedsięwzięciu, które wdrażane jest przy współpracy wytwórni fonograficznych, dystrybutorów i artystów, fani muzyki w 45 krajach będą mieli legalny dostęp do premierowych utworów i albumów w tym samym czasie.

 

Do tej pory nowe utwory i albumy ukazywały się w poszczególnych krajach w różnych dniach tygodnia – w poniedziałki we Francji i Wielkiej Brytanii, we wtorki w Stanach Zjednoczonych, w piątki w Australii i Niemczech, natomiast w Polsce nie było jednego dnia premier, daty ustalały wytwórnie indywidualnie. Powodowało to opóźnienia w dostępie do premierowych nagrań w poszczególnych krajach. Od 10 lipca na całym świecie premiery będą ukazywać się w piątki o godz. 00:01 czasu lokalnego.

 

 

 

„Piątki z nową muzyką” zostaną wprowadzone na ponad 45 wiodących rynkach muzycznych, w tym także w Polsce. W przygotowaniach do ujednolicenia dnia premier i wprowadzenia projektu uczestniczyły wytwórnie płytowe, dystrybutorzy i handlowcy, którzy współpracowali w zakresie zmiany konfiguracji swoich systemów sprzedaży. Jednocześnie do nowego systemu dostosowywane są listy bestsellerów w poszczególnych krajach. W Polsce zostaną wprowadzone zmiany, które obejmą Oficjalną Listę Sprzedaży OLiS. Od 10 lipca zestawienie będzie obejmowało 7 dni od piątku do czwartku.

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.