Jump to content

Produkty Sony w spektaklu „Transcryptum” w reżyserii Wojtka Blecharza

Audionews
 Share


23 maja to data premiery „Transcryptum”, nowej sztuki jednego z najzdolniejszych polskich kompozytorów młodego pokolenia – Wojtka Blecharza. Sony, jako partner warszawskiego Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, wspiera projekt technologicznie.

 

 

Sztuka powstała w ramach Projektu 'P', czyli trzyletniego planu Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, mającego na celu zaprezentowanie nowatorskich przedstawień młodych polskich twórców. „Transcryptum” jest awangardową podróżą widza przez zakamarki Teatru. Nominowany w ubiegłym roku do Paszportów Polityki Wojtek Blecharz znany jest z wykorzystywania w swoich spektaklach nowych technologii. Podczas jego najnowszej sztuki widzowie odwiedzą liczne, niedostępne na co dzień sale Teatru, w których będą rozbrzmiewać dźwięki dobiegające ze sprzętu dostarczonego przez firmę Sony.

 

Transcryptum

 

„Muzyka to integralna część naszego życia, dzięki niej możemy przeżywać emocje z jeszcze większą siłą. Dlatego w „Transcryptum” znajdą się nie tylko elementy teatru postdramatycznego, ale też multimedia”. – skomentował Wojtek Blecharz, kompozytor i reżyser spektaklu „Transcryptum”.

 

Muzyka stanowi jeden z najistotniejszych elementów spektaklu, a produkty Sony są jego niezbędnym dopełnieniem. W sztuce zostaną wykorzystane m.in. najnowsze telewizory BRAVIA serii W9, a także przenośny sprzęt audio i słuchawki. Z odtwarzaczy będzie rozbrzmiewać muzyka, która szczelnie wypełni przestrzenie Teatru, natomiast w jednej z sal widzowie korzystając ze słuchawek MDR-RF810RK będą mogli poczuć piękno muzyki.

 

Transcryptum

 

„Cieszymy się, że firma Sony, która jest naszym partnerem technologicznym, konsekwentnie angażuje się w sztukę, wspieranie kultury. Potencjał relacji dwóch silnych marek, dla którego fundamentem jest między innymi fascynacja sztuki technologią i technologii sztuką, umożliwia nam realizowanie projektów niezwykłych, widzom zaś doświadczanie sztuki wieloma zmysłami”. – powiedziała Ewa Filipp, Kierownik Działu Promocji Teatru Wielkiego - Opery Narodowej.

 

„Sony wspiera ciekawe, niestandardowe, awangardowe inicjatywy. Wojtek Blecharz jest niewątpliwie jednym z najciekawszych młodych polskich twórców, który słynie z oryginalnych pomysłów. Jego kompozycje są doceniane przez krytyków na całym świecie. Tym bardziej cieszymy się, że to właśnie produkty Sony będą wykorzystane w jego najnowsze przedsięwzięciu.” – dodał Piotr Papaj, Rzecznik Prasowy Sony w Polsce.

 

Więcej informacji na temat spektaklu „Transcryptum” Wojtka Blecharza na stronie Teatru Wielkiego oraz pod linkiem: https://www.facebook.com/Transcryptum

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.