Jump to content

Q Acoustics Q Active 200 i 400, najnowsze, zaskakujące kolumny aktywne

goralczm
 Share


7 października 2020 roku, Wielka Brytania – Brytyjska marka audio, Q Acoustics przedstawiła dziś swoje pierwsze aktywne głośniki: kolumny podstawkowe Q Active 200 i kolumny podłogowe Q Active 400.

Seria Q Active, będąca wynikiem 14 letniego doświadczenia firmy w projektowaniu i konstruowaniu najlepszych w swojej klasie głośników, reprezentuje doskonałe połączenie wygody, stylu i audiofilskiej jakości dźwięku w wyjątkowym stosunku jakości do ceny.

Wszechstronny system głośników

Q Acoustics zaprojektował serię Q Active od podstaw, z wyraźną intencją stworzenia bezkompromisowego, wszechstronnego systemu o wysokiej rozdzielczości, który może odtwarzać muzykę z dowolnego źródła - telewizora, sieciowego odtwarzacza muzyki, smartfona, laptopa, a nawet gramofonu.

Kompaktowe centrum sterowania Control Hub oferujące funkcjonalność Google „Chromecast built-in” lub Amazon „Works with Alexa” jest dostarczane z każdą parą głośników, pozwalając użytkownikom łączyć się z różnymi źródłami, zarówno przewodowymi jak i bezprzewodowymi. Hub można podłączyć do sieci domowej za pomocą sieci Ethernet lub Wi-Fi.

Łączność ze źródłami bezprzewodowymi jest możliwa za pomocą Bluetooth®, Apple AirPlay 2, Roon i Spotify Connect. Kolumny Q Active obsługują wszystkie popularne muzyczne serwisy streamingowe, takie jak Amazon Music, Apple Music, Deezer, Qobuz, Spotify i Tidal - a użytkownicy mogą odtwarzać i kontrolować swoją muzykę bezpośrednio z aplikacji natywnej każdej platformy, dzięki czemu system Q Active działa niezawodnie i bezproblemowo bez konieczności pobierania dodatkowych aplikacji.

Głośniki mogą również działać jako odtwarzacz multimedialny UPnP umożliwiający bezprzewodowe odtwarzanie cyfrowej biblioteki audio z komputera lub dysku NAS.

W przypadku źródeł przewodowych, Control Hub oferuje wejście HDMI ARC, optyczne wejście cyfrowe, analogowe wejście liniowe i wyjście subwoofera. Możesz także podłączyć gramofon - Hub posiada wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy kompatybilny z wkładkami MM.

Control Hub łączy się z głośnikami Q Active za pośrednictwem połączenia bezprzewodowego, w którym cały dźwięk wejściowy (maksymalna rozdzielczość źródła 32 bit/192 kHz) jest konwertowany na dźwięk o wysokiej rozdzielczości 24 bit/96 kHz, tworząc piękny, prosty system wolny od plątaniny kabli głośnikowych. Konstrukcja bezprzewodowa oznacza, że Control Hub można w razie potrzeby umieścić poza zasięgiem wzroku: za telewizorem, w szafce lub na półce. Pilot zdalnego sterowania jest również dołączony do każdego zestawu.

Q Active umożliwia sterowanie za pomocą poleceń głosowych dzięki kompatybilności z Apple Siri, Google Assistant i Amazon Alexa oraz może stanowić część grupy głośników multi room przy wykorzystaniu AirPlay 2, Roon, Google „Chromecast built-in” lub Amazon „Works with Alexa”.

Q Active Control Hub będzie dostępny z funkcjonalnością Google „Chromecast built-in” w dniu premiery, natomiast wersja Amazon „Works with Alexa” będzie dostępna na początku 2021 roku.

Dynamiczny, obszerny dźwięk

Seria Q Active to prawdziwie aktywne kolumny głośnikowe, z wzmocnieniem klasy D eliminującym potrzebę stosowania nieporęcznego zewnętrznego wzmacniacza lub amplitunera. Oba modele Q Active 200 i Q Active 400 zostały wyposażone w dwa przetworniki Balanced Mode Radiator (BMR) w konfiguracji offsetowej, które zapewniają szerokopasmowe rozproszenie dźwięku i ogromny sweet spot: tak więc bez względu na to, gdzie przebywasz w pokoju, usłyszysz ten sam bogaty, szczegółowy i ekspresyjny dźwięk płynący z głośników Q Active.

Głośniki Q Active są dostrojone tak, aby zapewniały najlepszą wydajność, niezależnie od tego, gdzie zostały umieszczone w pokoju odsłuchowym. Przełącznik z tyłu głośników Q Active umożliwia przypisanie do lewego lub prawego kanału, podczas gdy drugi przełącznik informuje głośniki, gdzie zostały ustawione w pomieszczeniu - blisko ściany, w rogu lub w wolnej przestrzeni. Informacje te pozwalają Q Actives na precyzyjne dostrojenie niskich częstotliwości, aby zapewnić możliwie najlepszy dźwięk dla danego otoczenia.

Q Active 200 (8 999 zł za parę, w sprzedaży od października 2020)

Głośniki podstawkowe Q Active 200 zostały wyposażone w dwa 2.25 calowe przetworniki BMR i 4.5 calowy subwoofer z tylnym portem oraz falowodem zapewniającym doskonałą jakość basu nawet przy najniższych częstotliwościach. W modelu Q Active 200 zaimplementowano sześć dyskretnych wzmacniaczy, co daje całkowitą moc wyjściową 280W.

Active 200 można wyposażyć w opcjonalne stojaki podłogowe Q FS75 (1 999 zł za parę). Zainspirowany designem standów Tensegrity modelu Concept 300 nawiązującymi do instalacji Skylon zaprezentowanej w 1951 roku na festiwalu w Wielkiej Brytanii, ten stylowy, czteronożny stojak eliminuje niepożądane wibracje, zapewniając najczystszy możliwy dźwięk.

Q Active 400 (dostępne od stycznia 2021)

Kolumny podłogowe Q Active 400 mają taki sam układ przetworników BMR jak Active 200, ale są wyposażone w aż osiem dyskretnych wzmacniaczy o łącznej mocy 440 W.

Kluczową różnicą modelu Q Active 400, poza jego wyższą obudową, jest to, że został wyposażony w dwa subwoofery o średnicy 4.5 cala z tylnym portem: jeden subwoofer na górze obudowy i jeden na dole. Taki układ neutralizuje wewnętrzne fale stojące obudowy, co z kolei redukuje niepożądany rezonans i zapewnia czystszy, mocniejszy bas.

Oba głośniki będą dostępne w dwóch wykończeniach: matowej bieli i matowej czerni.

Głośniki Q Acoustics Q Active 200 z Google „Chromecast built-in” będą dostępne w sprzedaży u autoryzowanych dealerów od października 2020 roku w cenie 8 999 zł za parę.

Dowiedz się więcej na www.qacoustics.co.uk (UK) oraz www.qacoustics.com (US)

www.horn.eu

qactive_200_white_li_Egsee.jpg

qactive_200_white_pr_EQMOg.jpg

qactive_200_black_pr_8zJ4i.jpg

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.