Jump to content

Szukasz nowego gramofonu? Postaramy się pomóc.

Q21
 Share


Zacząłeś już przygodę z gramofonem, a teraz szukasz nowego, lepszego modelu? Postaramy się pomóc.

Jeśli priorytetem jest jakość dźwięku oraz niezawodność, to warto posłuchać propozycji jednego z największych producentów gramofonów na świecie, brytyjskiej firmy Rega, której dwa modele ze średniej półki zostały niedawno wyróżnione nagrodami magazynu 'What Hi-Fi' dla najlepszych gramofonów na świecie!

Nagrodzone gramofony to Planar 3 (w skrócie P3) z wkładką Elys2 i Planar 6 (w skrócie P6) z wkładką Ania, które wg oceny jury konkursowego nie mają konkurencji w przedziale cenowym od 500£ do 2000£!

W modelu P3 standardowo montowana jest wkładka MM Elys2, ale na życzenie gramofon można również zamówić z wyższą wkładką MM Exact. W modelu P6 mamy do wyboru aż trzy wkładki - wkładkę MM Exact, MC Ania lub MC Ania Pro. W obu modelach zamontowane jest ramię gramofonowe RB330, które jest tak wybitne, że stosują je również inni producenci gramofonów. Zazwyczaj jednak gramofony te kosztują kilkukrotnie więcej, niż Rega. Za co dopłacamy w modelu P6 w porównaniu z modelem P3? Najwiekszą zmianę jakościową dźwięku wnosi załączony do zestawu zasilacz zewnętrzny Neo PSU. Oprócz standardowego zasilacza transformatorowego, który znajdziemy w obu modelach, w P6 otrzymujemy dodatkowe urządzenie, które odfiltruje i zamieni prąd przemienny z sieci na prąd stały, a następnie wygeneruje idealną sinusoidę zasilającą silnik gramofonu. Zmiana jest zdumiewająca, a sam zasilacz Neo można również dokupić oddzielnie do modelu P3 (cena 1200zł). Kolejne zmiany, to dwuwarstwowy, przyciemniany talerz gramofonowy, dający większy efekt koła zamachowego, co przekłada się na stabilniejszą pracę oraz odmienna konstrukcyjnie plinta, która w modelu P6 jest wykonana z pianki Tuncast 8 wykorzystywanej w przemyśle lotniczym, umieszczonej pomiędzy warstwami tworzywa HPL w niesamowitym matowym kolorze Polaris. Dzięku takiemu rozwiązaniu otrzymujemy ultralekką i bardzo sztywną plintę, która wnosi jeszcze większą muzykalność. Pozostałe dodatki to przeciwwaga ze stali nierdzewnej, przyciemniana pokrywa i nowe stopy.

Już teraz serdecznie zapraszamy do salonu Q21 na odsłuchy oraz kompleksowe doradztwo w zakresie wyboru i konfiguracji gramofonów Rega.

Link do oferty gramofonów w sklepie on-line.

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl

rega_p6_p3.jpg

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.