Jump to content

Wzmocnij swoją miłość do muzyki – Yamaha prezentuje wzmacniacz zintegrowany A-S1100

Audionews
 Share


Najnowszy wzmacniacz zintegrowany Yamahy, A-S1100, jest konstrukcją klasy premium, która na każdym etapie obróbki sygnału audio gwarantuje wierność dźwięku odtwarzanego z różnego rodzaju źródeł – audiofilskich odtwarzaczy CD, przetworników C/A wysokiej rozdzielczości oraz gramofonów. Urządzenie wykorzystuje wyselekcjonowane podzespoły, które można także znaleźć w referencyjnych konstrukcjach Yamahy. Wyróżnikiem modelu A-S1100 jest przede wszystkim technologia Floating and Balanced Power Amplifier z tranzystorami MOSFET pracującymi w stopniu wyjściowym

 

Pełne dziedzictwo emocjonującego i dynamicznego dźwięku Yamahy oraz perfekcyjnie dopracowana konstrukcja klasy premium, która wiernie wydobywa zalety podłączonego odtwarzacza CD lub przetwornika C/A – to tylko część atutów, jakimi może pochwalić się najnowszy wzmacniacz zintegrowany Yamaha A-S1100. Dzięki idealnemu dopracowaniu układów wewnętrznych urządzenie gwarantuje najwyższą jakość dźwięku, a elegancki wygląd potwierdza kunszt projektantów i nawiązuje do świata instrumentów muzycznych, z którego wywodzi się Yamaha.

 

Podkreśleniem najwyższej jakości wykonania i luksusowego charakteru urządzenia jest jego wzornictwo, nawiązujące do bardziej zaawansowanego modelu A-S2100. W centralnej części metalowego przedniego panelu znajdują się mierniki wysterowania, które za pomocą dynamicznych, płynnych ruchów wskaźników wizualizują dynamikę muzyki. Wskaźniki cieszą oczy ciepłym światłem emitowanym przez diody LED, co nadaje całości lampowy wygląd. Mierniki, w zależności od preferencji użytkownika, można przełączyć na wskazania wartości szczytowej. Perfekcyjnym dopełnieniem przedniego panelu są aluminiowe pokrętła i regulatory, które wyróżniają się przyjemną w dotyku fakturą, a także drewniane panele boczne, połączone z obudową za pośrednictwem mistrzowskiego wykorzystania zaawansowanej techniki obróbki.

 

Sekcja przedwzmacniacza Yamaha A-S1100 wykonana jest w topologii single-ended. Projektanci wyposażyli urządzenie w autorską technologię Floating and Balanced Power Amplifier z tranzystorami MOSFET pracującymi w stopniu wyjściowym, a także przedwzmacniacz gramofonowy skonstruowany w oparciu o elementy dyskretne, niezwykle precyzyjną regulację głośności, opracowaną przez New Japan Radio Co., Ltd., oraz wiele doskonałych rozwiązań wywodzących się ze wzmacniacza zintegrowanego A-S2100, m.in. obwód głośności i regulacji barwy, który ogranicza do absolutnego minimum wpływ elektroniki na jakość dźwięku.

 

Podstawowa konstrukcja układu stopnia końcowego wykorzystuje autorską technologię Floating and Balanced Power Amplifier. Zastosowanie elementów wyjściowych z taką samą polaryzacją po dodatniej i ujemnej stronie stopnia wyjściowego, a także całkowite odseparowanie obwodu ujemnego sprzężenia zwrotnego (NFB) oraz zasilania w łącznej liczbie czterech dodatnich i ujemnych stron kanałów lewego i prawego, umożliwia całkowicie symetryczną pracę stopnia wyjściowego w trybie push-pull. Dzięki pełnemu odizolowaniu obwodu wzmacniacza mocy od masy możliwe było również całkowite wyeliminowanie negatywnego wpływu chwilowych wahań napięcia lub szumu uziemienia. Ponadto zastosowanie tranzystorów MOSFET zapewnia ciepłe i naturalne brzmienie, a także gwarantuje brzmienie wyróżniające się wybitnym stosunkiem sygnału do szumu oraz doskonale zdefiniowanym polem dźwięku. Każdy stopień wzmacniacza, a także obsługujący wkładki MM i MC przedwzmacniacz gramofonowy, wykonane zostały przy użyciu elementów dyskretnych. Cały tor dźwiękowy wykorzystuje wyłącznie wyselekcjonowane, najwyższej klasy podzespoły, co pozwoliło udoskonalić szybkość narastania impulsu dźwiękowego, gwarantującego natychmiastową odpowiedź wysokich tonów. Na uwagę zasługuje także układ regulacji barwy tonów. Aby go dezaktywować i całkowicie ominąć układy scalone w torze wewnętrznym wystarczy ustawić pokrętła Bass/Treble w centralnej pozycji.

 

Potwierdzeniem najwyższej jakości konstrukcji jest również układ zasilania. A-S1100 wykorzystuje oryginalny transformator z rdzeniem EI, starannie dopracowany pod kątem optymalnej kompatybilności z ramą. Transformator przymocowany jest za pośrednictwem mosiężnych podkładek, ograniczających wewnętrzne wibracje, które mogłyby wpływać na jakość dźwięku. Z kolei cztery kondensatory blokowe o dużej pojemności, umieszczone w karbonowych osłonach, gwarantują pełne energii brzmienie, nawet przy wysokim poziomie głośności. Stabilne i czyste zasilanie jest także zasługą wzbogacenia wzmacniacza i układu regulacji napięcia w 12 dodatkowych stabilizatorów szeregowych, które chronią przed pogorszeniem jakości dźwięku, spowodowanym przez wahania prądu. Ponadto symetryczna konstrukcja lewy-prawy z zasilaniem w centralnej części oraz blokami wzmacniaczy mocy na końcach gwarantuje jeszcze skuteczniejsze rozdzielenie kanałów lewego i prawego – element konieczny do właściwej, dwukanałowej reprodukcji stereo oraz idealnego wyważenia konstrukcji.

 

Obsługę urządzenie ułatwia wysokiej klasy pilot zdalnego sterowania. Ten bezprzewodowy kontroler nawiązuje stylistycznie do aluminiowego panelu A-S1100 i wyróżnia się czytelnym rozplanowaniem przycisków oraz zachwycającą metaliczną fakturą. Pilot umożliwia także sterowanie funkcjami odtwarzacza CD-S2100. Na szczególną uwagę zasługują również zaciski głośnikowe, które można traktować niemal jako dzieła sztuki użytkowej. Ich kształt został precyzyjnie dopasowany do kształtu ludzkich palców, a specjalna konstrukcja sprawia, że są łatwe do odkręcenia i gwarantują pewność zacisku przy użyciu minimalnej siły. Zakręcane terminale wykonane zostały poprzez cięcie czystego mosiądzu i zapewniają pewne połączenie bez pogorszenia jakości dźwięku.

 

Wzmacniacz zintegrowany Yamaha A-S1100 w sprzedaży pojawi się na przełomie czerwca i lipca br. Urządzenie będzie dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i srebrnej.

 

Specyfikacja techniczna

Moc maksymalna (4 Ω, 1 kHz, 0,7% THD) 160 W x 2

Moc dynamiczna/kanał (8/6/4/2 Ω) 105 / 135 / 190 / 220 W

Współczynnik tłumienia 250

Pasmo przenoszenia 5 Hz-100 kHz (+0/-3 dB)

Odchyłka korekcji RIAA 20 Hz-20 kHz +/-0,5 dB

Całkowite zniekształcenia harmoniczne (CD do wyjścia głośnikowego, 20 Hz-20 kHz) 0,025%

Stosunek sygnał/szum (CD) 100 dB (S: 200 mV)

Czułość wejściowa (CD) 200 mV/47 kΩ

Wymiary (S x W x G) 435 x 157 x 463 mm

Waga 23,3 kg

post-49868-0-71677800-1435041756_thumb.jpg

post-49868-0-30151400-1435041763_thumb.jpg

post-49868-0-14865000-1435041769_thumb.jpg

post-49868-0-89702100-1435041776_thumb.jpg

post-49868-0-26999100-1435041783_thumb.jpg

post-49868-0-30840000-1435041790_thumb.jpg

post-49868-0-29209300-1435041797_thumb.jpg

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.